Adaptirano mlijeko

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Bebushka

    Broj poruka: 483

    Prijavi adminu

    Moram se slozit s curama, ja sam se izdajala jer nisam imala zivaca a realno mi ne bi bila dovoljna 24 sata dnevno da svoje blizanke dojim jer su stalno izgledale da bi jos pa su vecinom pile moje mliko na bocu uz poneki podoj, al tamo sa cca 4 mjeseca su kategoricki odbile dojit 😢ne mora se to nuzno svima dogodit, al meni eto je pa ako nije nuzno mozna ne treba riskirat takav scenarij

  • Student24

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    Mirna Teodorović

    drage cure,
    nadam se da će mi koja od vas znati pomoći, nekako mi se čini da je ovdje manje osude nego na nekim drugim forumima :-) uglavnom, moj žabolinac ima danas ravno 10 dana, od toga smo 5 dana kod kuće <3 dojim ga većinu dana, a navečer mu dodam malo Novalaca, popije svega možda jednu mjericu. htjela bih mu ukinuti i to, ali dobivam kontradiktorne savjete. čini mi se da ponekad zbog bočice odbija sisu, i toga se najviše bojim. voljela bih čuti iskustva mama koje uspješno kombiniraju dojenje s malo dohrane. puno hvala :-)

    moja jako dobra prijateljica je uspjesno kombinirala ad i dojenje, tocnije vec punih 12 mj. 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 4311

    Prijavi adminu

    Student24

    Mirna Teodorović

    drage cure,
    nadam se da će mi koja od vas znati pomoći, nekako mi se čini da je ovdje manje osude nego na nekim drugim forumima :-) uglavnom, moj žabolinac ima danas ravno 10 dana, od toga smo 5 dana kod kuće <3 dojim ga većinu dana, a navečer mu dodam malo Novalaca, popije svega možda jednu mjericu. htjela bih mu ukinuti i to, ali dobivam kontradiktorne savjete. čini mi se da ponekad zbog bočice odbija sisu, i toga se najviše bojim. voljela bih čuti iskustva mama koje uspješno kombiniraju dojenje s malo dohrane. puno hvala :-)
    moja jako dobra prijateljica je uspjesno kombinirala ad i dojenje, tocnije vec punih 12 mj.


    Super,to mi je drago pročitati,možda ima nade i za mene i mog bebana😊, htjela bi da bude čim duže i na sisanju🙂. Hvala🙂

  • Student24

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    ona se iskljucivo posvetila tome dok se to nije uhodalo. Rekla je da bez ogromne podrske mma (i psihicke i operativne) to ne bi bilo moguce. a i beban je volio mazit se tako

    [lilypie.com]

  • edina93

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moja beba je stara mjesec dana,na dojku nece nikako gadi mu se,pa koristim adaptirano mlijeko. Prvo sam koristila bebylove pa nisam nesto zadovoljna,sad sam presla na hipp ono je super,al je problem sto jede svaki sat vremena 100ml,stalno je gladan. Koje je najbolje mlijeko sto se sporije probavlja i daje osjecaj dugotrajne sitosti?!

  • Deleted user

    Broj poruka: 4311

    Prijavi adminu

    Edina Škrijelj

    Moja beba je stara mjesec dana,na dojku nece nikako gadi mu se,pa koristim adaptirano mlijeko. Prvo sam koristila bebylove pa nisam nesto zadovoljna,sad sam presla na hipp ono je super,al je problem sto jede svaki sat vremena 100ml,stalno je gladan. Koje je najbolje mlijeko sto se sporije probavlja i daje osjecaj dugotrajne sitosti?!


    Pozdrav. Moj bebač ima 9 tjedana, dajemo mu Novalac plus ,svaka cca 3 sata,nekad traži i prije ali popapa 160ml,nekad malo više,nekad malo manje..s tim da mu između toga dajem cicu kad god hoće pa sad nezz jel sit od Novalaca ili kombinacije. Jesi probala izdojeno mu dati svoje mlijeko? Moj hoće i tako ako odbije sisu jer je lijen vući 

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Ja sam svojima davala Bebimil!Sve bilo o

    Edina Škrijelj

    Moja beba je stara mjesec dana,na dojku nece nikako gadi mu se,pa koristim adaptirano mlijeko. Prvo sam koristila bebylove pa nisam nesto zadovoljna,sad sam presla na hipp ono je super,al je problem sto jede svaki sat vremena 100ml,stalno je gladan. Koje je najbolje mlijeko sto se sporije probavlja i d


    Svakih sat vremena 100?Cekaj ,i nocu i danju?

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Zmrdala sam ovo gore,al pitanje me zanimalo

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar Napolitankica🍪

    Napolitankica🍪

    Broj poruka: 166

    Prijavi adminu

    Pozdrav bebica 3 mj na nan 1. Od pocetka be prihvaca cicu, na bocu ne znam kad mu je dosta. Moze cucat 0-24. Ne makne bocu. Ne stane jest. Nema opijenost mlijekom. Dajem mu 150 svaka 3-4h. Podrigivan usred i nakon obroka. Kada se digne cvili. Noc odspava super. Preko dana malo. U ljekarbi rekli da malo jede jer prena tablici bi trebao jesti 5x180ml. A on meni jede 5-6x150. Na 180 zna bljucnut. Sto vi mislite?

    Mommy of 👦

  • Student24

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    napolitanka55

    Pozdrav bebica 3 mj na nan 1. Od pocetka be prihvaca cicu, na bocu ne znam kad mu je dosta. Moze cucat 0-24. Ne makne bocu. Ne stane jest. Nema opijenost mlijekom. Dajem mu 150 svaka 3-4h. Podrigivan usred i nakon obroka. Kada se digne cvili. Noc odspava super. Preko dana malo. U ljekarbi rekli da malo jede jer prena tablici bi trebao jesti 5x180ml. A on meni jede 5-6x150. Na 180 zna bljucnut. Sto vi mislite?


    Svaka beba je individualna. Količine na pakiranju su okvirne. Neke bebe mogu popiti odjednom veći volumen, a neke više puta u manjim obrocima. Koliko je beba teška? postoji formula za okvirni izračun potrebnog volumena mlijeka bebi: masa bebe podijeljena s 0.7 i pomnožena s 100. Ako beba dobro napreduje i ima dovoljan broj mokrih pelena nema razloga za brigu. 
    Iz iskustva: kad je cvilio nakon obroka nama je bio znak da mu nije dosta. Možda mu je idealan volumen negdje između 150 i 180. Probajte nakon obroka od 150 ponuditi vodu da vidite koliko još popije bez bljuckanja po u slijedećem obroku pripremiti 180 i zaustaviti na dobivenom volumenu hranjenje. Patronažna je nama rekla da je bljucanje znak da se prejeo tj. da tako izbacuje pojedeni višak. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.