Zimske bebe 2022/23❄🤰☃🤱🏻💕

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar BlairWaldorf

    BlairWaldorf

    Broj poruka: 1958

    Prijavi adminu

    Salvatore19

    BlairWaldorf

    Salvatore19

    Blair, na 173cm 70kg nije uopce strasno! I ja sam toliko visoka 🤣 i mene je ta 7 iznenadila hahah. Ali dobro, neka. Otici ce to sve dolje kad rodimo.

    Mi smo danas bili na pregledu, i malo sam luda. Ne znam vise sto da mislim, ova moja gin gleda sve i svasta. S jedne strane mislim da je ok jer je oprezna, s druge strane me samo stresira. Prije 2tj rekla je da je cerviks 28mm, i da moram mirovat. Danas, veli da je cerviks u redu, a nije me ni mjerila sondom, samo “popipala”. Sad odjednom ne moram mirovat. Ok, bitno da sam se 2tj brinula.
    I sad je nasla neku “cisticnu tvorbu” bebi ispred bubrega, bubrezi su ok, i sva morfologija je uredna, beba raste dobro, 29tj smo, po velicini 32tj. Veli da ta “tvorba” moze biti i zucni mjehur, i debelo crijevo, ili ogranak uretre, ali me svejedno poslala u ambulantu za visokorizicnu trudnocu 🙈 poludjela naravno. Tako da sad u srijedu idemo u petrovu na uzv, i nadam se da ce reci da je nesto normalno. I vec mj dana svaka 2tj uzv, i ne zna jel decko ili cura. Ne znam kaj da mislim…

    Hvala ribic 💙

    Salvatore kako ne moze otkriti spol, pa 29 si tjedana trudna??? ja ne znam kako si izdrzalau neznanju 🤷 o bože dragi ja ne mogu smisliti doktore paničare, imala sam i ja jednog takvog, samo me stresirao 😰

    Ne znam ni ja 🤣 dode mi da kazem da meni da sondu, da vidim jel ima visuljak ili ne! 🤣 u Gineko su mi s 20tj na anomaly scanu rekli da je decko, al ona vec 3x zaredom sad tvrdi da nije sigurna u to.
    Nista, sad moram docekat srijedu i da vidim kaj kazu na Petrovoj za tu “cistu” ili sta vec je. Nadam se da je nesto normalno, kak je rekla da moze biti zucni mjehur ili crijevo… ali da, istresira me. Samo to da te salje u ambulantu za visokorizicne ne zvuci dobro. Mislim si ak mene stalno seta tak okolo, kak je onda ovima koji imaju od pocetka visokorizicnu 🙈 joj!


    Ajde javi onda u srijedu da napokon saznamo spol ❤️ ali dečko vjerojatno 🤷 mislim… nije neka mudrost sada već otkriti barem se meni tako čini, čudna ti je ta ginekologija skroz. Dobro je sto je oprezna ali ja bi rekla da je i paničar 🤷

    👸35
    🤴36
    Pokušavamo 2/21
    Osnovni testovi-uredni
    Missed A. 10t.t. 4/21
    Pokušavamo ponovno 10/21.🌈
    Biokem. t. 11/21
    Korona 1/22
    Pijem novalac prenatalne t.
    ➕25.4 ❣️
    OTP 25.12.2022.

  • Avatar buhtlica23

    buhtlica23

    Broj poruka: 2044

    Prijavi adminu

    BlairWaldorf

    Salvatore19

    BlairWaldorf

    Salvatore19

    Blair, na 173cm 70kg nije uopce strasno! I ja sam toliko visoka 🤣 i mene je ta 7 iznenadila hahah. Ali dobro, neka. Otici ce to sve dolje kad rodimo.

    Mi smo danas bili na pregledu, i malo sam luda. Ne znam vise sto da mislim, ova moja gin gleda sve i svasta. S jedne strane mislim da je ok jer je oprezna, s druge strane me samo stresira. Prije 2tj rekla je da je cerviks 28mm, i da moram mirovat. Danas, veli da je cerviks u redu, a nije me ni mjerila sondom, samo “popipala”. Sad odjednom ne moram mirovat. Ok, bitno da sam se 2tj brinula.
    I sad je nasla neku “cisticnu tvorbu” bebi ispred bubrega, bubrezi su ok, i sva morfologija je uredna, beba raste dobro, 29tj smo, po velicini 32tj. Veli da ta “tvorba” moze biti i zucni mjehur, i debelo crijevo, ili ogranak uretre, ali me svejedno poslala u ambulantu za visokorizicnu trudnocu 🙈 poludjela naravno. Tako da sad u srijedu idemo u petrovu na uzv, i nadam se da ce reci da je nesto normalno. I vec mj dana svaka 2tj uzv, i ne zna jel decko ili cura. Ne znam kaj da mislim…

    Hvala ribic 💙

    Salvatore kako ne moze otkriti spol, pa 29 si tjedana trudna??? ja ne znam kako si izdrzalau neznanju 🤷 o bože dragi ja ne mogu smisliti doktore paničare, imala sam i ja jednog takvog, samo me stresirao 😰

    Ne znam ni ja 🤣 dode mi da kazem da meni da sondu, da vidim jel ima visuljak ili ne! 🤣 u Gineko su mi s 20tj na anomaly scanu rekli da je decko, al ona vec 3x zaredom sad tvrdi da nije sigurna u to.
    Nista, sad moram docekat srijedu i da vidim kaj kazu na Petrovoj za tu “cistu” ili sta vec je. Nadam se da je nesto normalno, kak je rekla da moze biti zucni mjehur ili crijevo… ali da, istresira me. Samo to da te salje u ambulantu za visokorizicne ne zvuci dobro. Mislim si ak mene stalno seta tak okolo, kak je onda ovima koji imaju od pocetka visokorizicnu 🙈 joj!

    Ajde javi onda u srijedu da napokon saznamo spol ❤️ ali dečko vjerojatno 🤷 mislim… nije neka mudrost sada već otkriti barem se meni tako čini, čudna ti je ta ginekologija skroz. Dobro je sto je oprezna ali ja bi rekla da je i paničar 🤷


    Ja sam slicno prosla. Malenoj je bila pupcana izmedu nogu i stvarno je izgledalo kao da je pisao. No, ipak stize curka. Potvrdeno 4x hahah 😅

    6.4.22 ➕
    11/22 ♥️😍

    🤵31 👰29

    [lilypie.com]

  • Avatar buhtlica23

    buhtlica23

    Broj poruka: 2044

    Prijavi adminu

    Pišo*. 😅

    6.4.22 ➕
    11/22 ♥️😍

    🤵31 👰29

    [lilypie.com]

  • Avatar Tina0409

    Tina0409

    Broj poruka: 369

    Prijavi adminu

    J_Lo

    Hvala curr na savjetima, sve sam pokušala ali nisam uspjela zadržati kap tekućine u sebi,niti išta pojesti.
    Još mi je skočila temperatura visoka.
    Mislim da ću zvati hitnu, ne znam šta bi još drugo koliko mi je loše.


    Draga nadam se da ćeš brzo ozdraviti..meni prošla korona,ali se tako brzo umorim i uspusem..neznam jel od korone ili mi polako postaje teško😂😂

    03/22 1. Ivf rekovelle,cetrotide,decapeptyl)19.03.ET -2 petodnevni❌,smrznuto ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    13.05. FET -2 🐧🐧(estrofem)1.Beta 547 ,2.Beta1440-14dnt,stiže nam curka💓
    30.01.23. 👶🏼💖

  • Avatar buhtlica23

    buhtlica23

    Broj poruka: 2044

    Prijavi adminu

    E da dobila sam nalaz za ona antitijela piše da ih nema. Ono što meni nije jasno,moram li ja svejedno dobiti tu inekciju posto sam -0? Nije mi jasno kada se to dobija. Pošto sam dobila svakakvih informacija. Kao da moram zbog  drugog djeteta ovo ono… Ako neka ima info neka napise 😁

    6.4.22 ➕
    11/22 ♥️😍

    🤵31 👰29

    [lilypie.com]

  • Avatar Angeleyes

    Angeleyes

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    BlairWaldorf

    inesss

    BlairWaldorf

    Cure izmjerila sam se . +6 kila. Prvi put vidjela broj 7 u broju 70 na vagi. 😅🙈

    Ajme i mene to ceka brzo

    Na 1,73 cm je dobro.

    Cure kakav je osjećaj kada beba štuca u trbuhu meni se čini da je moj maleni krenuo ali kako razlikujete udarce, kretnje od štucanja … Ja osjetim kao da se zatresem malo iznutra ne znam kako da vam opisem.
    Kad su vam Malci najaktivniji?


    Pulsira ti ritmički na jednoj strani, nije jako kao udarac ali osjeti se ako miruješ. Evo izvukla sam kratki gif od nekidan kad sam ja osjetila štucanje: https://ibb.co/R0sdyBZ [ibb.co] 
    Zanemarite mucice, dekica je kriva. 😅🤣
    J_Lo nadam se da si već sada bolje! Držim fige! 😊

    33 god. 🙋🏻‍♀️
    41 god. 🙋🏻
    👶🏻 David - 05.12.2022. 🩵

  • Avatar Angeleyes

    Angeleyes

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    ribic

    BlairWaldorf

    ribic

    Ana_

    Ancy I Santina hvala na info. Mislim da ću još malo čekati, pa kad nalete opet neki popusti kupiti te veće stvari da budem na miru. Termin mi je polovicom 1.mjeseca, pa se nadam da će do tada biti neki popusti da ih ulovim.
    Sad je prvi korak priprema sobice 😁

    Svakako onda lovi sajam beba u studenom… mislim da ti to najbolje/najisplativije

    Gdje će biti, znas datum i gdje ? Joj bojim se da mi je to onda kasno 🤷

    Split (22.-23.10.) i Zg (pocetak studenog) i tak isto pocetak studenog online.

    https://danibeba.com/44-dani-beba-djece-i-trudnica/info/ [danibeba.com]


    Ovo stavljamo u kalendar, thanks! 😊

    33 god. 🙋🏻‍♀️
    41 god. 🙋🏻
    👶🏻 David - 05.12.2022. 🩵

  • Avatar Akane

    Akane

    Broj poruka: 253

    Prijavi adminu

    buhtlica23

    E da dobila sam nalaz za ona antitijela piše da ih nema. Ono što meni nije jasno,moram li ja svejedno dobiti tu inekciju posto sam -0? Nije mi jasno kada se to dobija. Pošto sam dobila svakakvih informacija. Kao da moram zbog drugog djeteta ovo ono… Ako neka ima info neka napise 😁


    Ej, evo ja ću ti uskočiti iako nisam na ovom topicu. Dakle prilikom poroda (a i same trudnoće) može doći do miješanja mamine i bebine krvi, prilikom čega mama razvija antitijela na bebinu krv. To može oštetiti trenutni plod, a opasno je i za buduće bebe jer ta antitijela ostaju u majčinom tijelu. Rh injekciju ćeš primiti untar 48h nakon poroda i ona sprječava formiranje tih antitijela. Isto se treba napraviti i nakon pobačaja i sličnih stvari. 
    Bez toga, svaka slijedeća trudnoća može završiti spontanim jer tijelo na bebu reagira kao na strano tijelo i mamina krv napada bebinu. Ili u slučajevima kad se uspije odžati trudnoća, beba najčešće ima neka oštećenja. Tako da taj naš minus nije za zezat se. Ali HB moderna medicina doskočila je i tome 💪

    [tickerfactory.com]

  • Avatar buhtlica23

    buhtlica23

    Broj poruka: 2044

    Prijavi adminu

    Akane

    buhtlica23

    E da dobila sam nalaz za ona antitijela piše da ih nema. Ono što meni nije jasno,moram li ja svejedno dobiti tu inekciju posto sam -0? Nije mi jasno kada se to dobija. Pošto sam dobila svakakvih informacija. Kao da moram zbog drugog djeteta ovo ono… Ako neka ima info neka napise 😁

    Ej, evo ja ću ti uskočiti iako nisam na ovom topicu. Dakle prilikom poroda (a i same trudnoće) može doći do miješanja mamine i bebine krvi, prilikom čega mama razvija antitijela na bebinu krv. To može oštetiti trenutni plod, a opasno je i za buduće bebe jer ta antitijela ostaju u majčinom tijelu. Rh injekciju ćeš primiti untar 48h nakon poroda i ona sprječava formiranje tih antitijela. Isto se treba napraviti i nakon pobačaja i sličnih stvari.
    Bez toga, svaka slijedeća trudnoća može završiti spontanim jer tijelo na bebu reagira kao na strano tijelo i mamina krv napada bebinu. Ili u slučajevima kad se uspije odžati trudnoća, beba najčešće ima neka oštećenja. Tako da taj naš minus nije za zezat se. Ali HB moderna medicina doskočila je i tome 💪


    E hvala na odgovoru. Znaci moram to pazit hoce li mi dati nakon poroda. Malo me to zbunjuje trebam li dobiti ili ne. Neki su rekli da neki ne.. 

    6.4.22 ➕
    11/22 ♥️😍

    🤵31 👰29

    [lilypie.com]

  • Avatar BlairWaldorf

    BlairWaldorf

    Broj poruka: 1958

    Prijavi adminu

    buhtlica23

    Akane

    buhtlica23

    E da dobila sam nalaz za ona antitijela piše da ih nema. Ono što meni nije jasno,moram li ja svejedno dobiti tu inekciju posto sam -0? Nije mi jasno kada se to dobija. Pošto sam dobila svakakvih informacija. Kao da moram zbog drugog djeteta ovo ono… Ako neka ima info neka napise 😁

    Ej, evo ja ću ti uskočiti iako nisam na ovom topicu. Dakle prilikom poroda (a i same trudnoće) može doći do miješanja mamine i bebine krvi, prilikom čega mama razvija antitijela na bebinu krv. To može oštetiti trenutni plod, a opasno je i za buduće bebe jer ta antitijela ostaju u majčinom tijelu. Rh injekciju ćeš primiti untar 48h nakon poroda i ona sprječava formiranje tih antitijela. Isto se treba napraviti i nakon pobačaja i sličnih stvari.
    Bez toga, svaka slijedeća trudnoća može završiti spontanim jer tijelo na bebu reagira kao na strano tijelo i mamina krv napada bebinu. Ili u slučajevima kad se uspije odžati trudnoća, beba najčešće ima neka oštećenja. Tako da taj naš minus nije za zezat se. Ali HB moderna medicina doskočila je i tome 💪

    E hvala na odgovoru. Znaci moram to pazit hoce li mi dati nakon poroda. Malo me to zbunjuje trebam li dobiti ili ne. Neki su rekli da neki ne..


    Ako će beba biti isto RH negativna onda ne trebas. Ja sam rhogam  primila nakon spontanog, sad sam provjeravala da nije doslo do mjesanja i sve je ok … Mislim da nas čeka jos jedno vadenje do poroda . Meni to sve ginekolog prati i kaže. 

    👸35
    🤴36
    Pokušavamo 2/21
    Osnovni testovi-uredni
    Missed A. 10t.t. 4/21
    Pokušavamo ponovno 10/21.🌈
    Biokem. t. 11/21
    Korona 1/22
    Pijem novalac prenatalne t.
    ➕25.4 ❣️
    OTP 25.12.2022.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.