ZIMSKE BEBE 2019./2020. ❤️

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Gogaa_V

    Gogaa_V

    Broj poruka: 735

    Prijavi adminu

    Red Fox

    Hvala cure, utjesile ste me 😊 Gogga imas pravo, ima i gor8h stvari od bakterije za koju ima lijek.
    Samo me bas frustrira jer bas pazim na higijenu dolje, koristim i intimni sapun, i donji ves od pamuka, uopce ne znam kak vise paziti. Izgleda da sam sklona tim infekcijama. A kad cujem da pola frendica uopce nije radilo briseve i trudnoci bas me jeza prode.
    Srceobicno od 14.-16.tjedna pocnu raditi ultrazvuk preko trbuha, iako je meni doktor u bolnici od 8.tjedna htio preko trbuha. Tak da mislim da to ovisi i o kvaliteti sonde i o doktoru. U prvoj trudnoci bebu sam osjetila tek negdje oko 22.tjedna, a sada mi se cini da vec sad osjetim. Al ovaj put mi je posteljica straga i znam kaj trebam ocekivati 😊


    Vjerujem  ti Fox tako sam se ja nakon  svoje dijagnoze  osjećala kao da sam najprljavija  na svijetu. Posebno  zato  što baš ja pazim,  a isla  sam redovno  i na preglede. Nadovezacu se samo na temu  zasto je mene  moj  poodmaklli  CIN  iznenadio. Uglavnom zadnji  papa  test  je bio u 7.mjesecu  2017  god. Nakon čega je mene  nazvao  dr  i rekao  da je nalaz  uredu  ali da dodjem  kroz  pola godine , godinu  obavezno. Meni se 2018 g  desila tragedije  porodicne,  ja se preselila  u drugu  drzavu  svasta nesto  i pregled  sam prvi  put odlozila. Neki dan se narucila  ovde na pregled ali nisam  ni znala  da sam trudna. (Pokusavala  sam prirodno  5 godina  nije islo  pa smo se lagano  spremali  za potpomognutu i taj pregled  je trebao  biti  uvod  u to). Medjutim  trudna sam. Ali najvažnije  nazovem  ja svoga  dr. dole  i pitam  ga da mi  procita  detaljno nalaz  zadnji kod njega, (kopkalo  me  da li je zaista  sve bilo  uredu) i da su mi ustanovili  cin  3 sad,  pa mi nije bilo  jasno  kako ako je tad bilo  sve ok. Čita on meni da je tad nalaz  bio Ascus  cin  1 ali da me nije  htio  alarmirati  pa samo rekao da dodjem  obavezno  na kontrolu  gdje bi navodno  tad reagovao. Šok! Da sam tad znala  mogla  sam sad imati  aposlutno  bezbriznu  trudnocu, a ne ocekivati  najgore. Inace  sam bas redovno  odlazila  al te god. ko za inat ne odoh, a i nisam  bila  nesto  alarmirana  jer je do tad  svaki put sve bilo  perfektno. Još vaznije  je da je napretku cina  vrlo  doprinjelo  pušenje, pa eto  možda utjecem  na nekoga  ko se vrati  cigaretama  nakon  poroda  ili jos gore  pusi  u trudnoci , a znam  i takvih. I uvijek  insistirajte  kod doktora za bilo  šta i budite  detaljne ima i njih  svakakvih. IZVINITE  MA DUGOM  POSTU 😔

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Angie 😂😂😂 tako ni mog ne zanima nista osim kolica i sjedalice za auto ostalo sto god zelim je rekao nek ga sam ne filujem. Ako ne mogu sama kupiti nek mu posaljem sliku i cifru i on ce rijesiti. 😁 I oces mi otkriti koja su to the kolica? Ok ti si 14tt,  ja 10 pa opet vec sanjam to. 😃
    Jel ima koja trudnica na Decortinu ili da je bila na njemu do nekog tt? 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar mala.le.90.

    mala.le.90.

    Broj poruka: 999

    Prijavi adminu

    Cure kako vama prolaze dani izmedju 2 pregleda…tjedni bolje receno😁
    Dolazite li u faze strahova, mjerite li stalno stomak raste li, trazite li znakove “zivota” kod bebe…
    Dok bebe ne ozive nemamo nekih opipljivih znakova da je sve ok dok se ne spojimo na uzv, al pretpostavljam da smo sve nekako neizvjesne i preplasene…

    Hvala Ti živote, srce mi se smije😊

  • Avatar Angie1205

    Angie1205

    Broj poruka: 1765

    Prijavi adminu

    Grizli evo nasih “the kolica” ❤️
    Peg perego ypsi. Isprobali mi njih vec u ducanu i odlicna su. Najlaksa od svih koja su nam se svidjela. Prvo sam mislila uzeti 2u1, sportski + kosara al sam odustala od kosare jer sam sigurna da cu je samo vucarat po stanu. Rodit cu u sred zime i to kratko sto cemo ici van moze u jajetu. Jaje cemo posabno uzimat ali isto peg perego i to sa bazom cemo uzet da se ne maltramo sa vezanjem pojasa oko jajeta svaki put kad nekam idemo…baza ce mi olaksat puuunooo jer as samo kliknem na bazu i idemooo. Kopcanje oko jajeta je sad jos kompliciranije jer vec dvije nale guzice sjede iza pa dok se umeskolje ima da dobijem rogove 🙈

    [lilypie.com]


    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Angie to mi izgleda jako slicno onim Maclaren daytravel ili tako nesto przijateljica ih ima. Njima se od tog sportskog dijela napravi kosara zapravo al nisam shvatila dal se nju može micat ili ne onda. Odnosno nositi bebu u njoj?! Meni su ta kolica space shuttle jos uvijek, a sjedalice da ne spominjem. Da poszoji fax za djecju opermu upisala bi ga samo da se ne gubim oko te hrpe informacija

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Gogaa_V

    Gogaa_V

    Broj poruka: 735

    Prijavi adminu

    miki0

    Meni je u 12 tt i preko trbuha i vaginalno radila kombinirani.
    Glava mi puca danas a na poslu sam…jedva cekam doma…
    E da vas pitam posto spominjete briseve, jel to kao nesto obavezno napravit? Mene gin nike slala na nista od toga… Sad sam 14+1, a radila sam do sad kks, urinokulturu, stitnjacu i kombinirani i sad me poslala na krvnu grupu, rh, iat, hbsag, anti hcv. I to je to… Sta ste vi do sad odradile?


    Vrlo  je vazno  raditi  briseve  ili papa  test općenito jednom  godisnje  bar , a u trudnoci  pogotovo. Vidis  na mome  primjeru.😌

    [lilypie.com]

  • Avatar TinchiSk

    TinchiSk

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Gogaa, dobro da si i sad otkrila, šaljem pozitivnu energiju, da sve to riješiš i bude ok. Baš loše što te nije upozorio već na cin 1, tada bi i bilo najbolje započeti liječenje. Drži se i sretno!
    Ja isto nisam vadila briseve, to ste sve radile? Da znam pitati na idućem pregledu. Općenito nikad nisam radila briseve, ne samo sad.
    Ostalo sve obavila što je do sad trebalo.
    Mislim da sam se u Hipp club učlanila 31.5., vidim da su mi tad poslali prvi mail, a paketić stigao jučer, skoro mjesec dana. 
    Hm, čekanje pregleda… obećala sam si totalnu pozitivu nakon nifty-ja i stvarno se trudim. Trbuh mi navečer bude ogroman. Mučnine su prošle, ali osjetim još uvijek da mi slatko ne paše, a inače ga obožavam. Cicke bole. Imam tih dosta simptoma pa vjerujem da je sve ok. Jednostavno ne želim razmišljati o tome da nešto nije u redu. Jako se radujem ovoj bebi i nadam se da će sve biti ok. Naravno da već sad jedva čekam pregled za 2 tjedna, ali uz hrpu optimizma jednostavno vjerujem da je sve kako treba. 

  • Avatar Angie1205

    Angie1205

    Broj poruka: 1765

    Prijavi adminu

    Grizli u ovim kolicima ne mozes nositi bebu u ovoj ajmo rec kosari kao u onoj standardnoj koja se posebno kupuje. Ovo je sportsko sjedalo koje se ispruzi na nulti polozaj i imas ovu vrecu di mozes bebaca zabarikadirat skroz. Meni bi ta kosara ionako bila too much za nositi jer realno po duzini i sirini unutra stanu 3 novorodjenceta a dok ja to doteglim na 4.kat crknem 17 puta 🙈 Lakse mi sa jajetom paradirat gore-dole.
    Taman dok beba ojaca bude i lijepo vrijeme pa cemo se vozat vec u polusjedecem polozaju u sportskom dijelu.
    Samo ti skicaj sve na netu al obavezno u ducan i sve isprobat prije kupnje. Mm je ova rasklopio valjda 10 puta da nas je prodavacica gledala u stilu “ovi mora da imaju vec 10-ero klinaca doma” 😂

    [lilypie.com]


    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar DeeSB

    DeeSB

    Broj poruka: 621

    Prijavi adminu

    Ja sam briseve radila negdje u 3. mj…i na prvom pregledu kad sam ostala trudna (5. mj) mi je dr opet uzeo bris da ponovimo, i ja sam mu naglasila da zelim ponoviti jer sam prije imala problema sa ureaplasmom. 
    Sto se tice pregleda…bila sam skroz skulirana do prije neki dan i onda me panika uhvati sto se ne sekiram. Kao mozda bi se trebala sekirati, mozda to sve olako shvacam….pa sta ce biti na slijedecem pregledu. Onda sama sebi opet kazem da budem smirena i pozitivna….i tako u krug. I to sve cesce kako se blizi pregled. 

    L 💛
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Gogga ja bas zato uvijek zovem da pitam za nalaz jer sam vec cula takve slucajeve ko sto se tebi desilo. Treba se bas brinuti sam za sebe. I ovaj put sam nagovarala doktora da mi uzme bris da budem mirnija. Imam srece da mi zbog moje situacije dosta popustaju, pa to i iskoristavam za svoj mir.
    Brisevi su vam jako vazno, skoro kao i papa test. Ja sam radila sve briseve prije planiranja obje trudnoce. Najcesce nemate nikakve simptome, to zapamtite. Ja sam prije imala ureaplasmu da nisam imala bas nikakvih problema (niti iscjedak niti peckanje,svrbez ili slicno na sto pomislite kod takve infekcije). Mislim da je u protokolu vecine ginekologa da se napravi barem jedan kontrolni bris u trudnoci. Prosli put su meni radili oko 16.tjedna tako da vam stigne jos ginekolog reci nesto o tome.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.