ZIMSKE BEBE 2019./2020. ❤️

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Lupe bravo za bebacicu. Jel tvoja ‘najstarija’ na ovom forumu u ovoj grupi?

    [lilypie.com]

  • Avatar lupe

    lupe

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    iva4

    Lupeeee 1400g??? Ajmeee zar vec prelazimo kilu sa bebolinama??? Kud prije🤗🤗🤗 cestitam ti na prekrasnim vjestima❤️❤️
    Tockicewoohooooo🤗🤗🤗🤗🥰🥰🥰🥰
    Meni moj upravo radi valove po busi🤪

    Daaa vec su to pravi bebači 🤭🤩
    Jucer smo se navecer isli prosetat muz i ja i krene mene cudno bolit trbuh, ali vise misici u donjem dijelu nego nesto za zabrinut se ali svejedno pitam ja danas doktora za to, i veli on meni pa nije no cudo da te boli kad nosis malu sumoborku 😂😂😂😂

  • Avatar lupe

    lupe

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Kengurica

    Lupe bravo za bebacicu. Jel tvoja ‘najstarija’ na ovom forumu u ovoj grupi?


    Mislim da je hihi
    Termin mi je 12.11. 

  • Lala27

    Broj poruka: 786

    Prijavi adminu


    Margarita Ne znam zašto te doktorica tako uplašila kad je koliko znam do 3 normalno, ali opet i preko 3 ne znači da je loš nalaz, kako su naše cure u grupi već dokazale. Zato se nemoj sikirati, ima načina da se sazna za sigurno ako sad nalaz bude loš. Vjerujem da je sve dobro, samo lažna uzbuna😀

    Točkice Vidiš kako ti se beba javila da te smiri 😄😄

    Angelly Ti i ja smo isto trudne u dan 😄 Čestitam na urednom pregledu, a ideja je super 😁 

    Lupe Mislim da već znamo za tvoju curicu 😊 Već velika curica😄

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Kengurice ja namjeravam raditi Oggt jer mi je šećer na gornjoj granici i imam šećeraše u obitelji, samo kažem da nije nužno obavezno za sve trudnice jer znam neke koje nisu morale, a nisu nužno bile u soc. ginekologa. Barem nije moja rodica.
    Angely i Lupe čestitam na urednim pregledima! Tebi Lupe na djevojčici..
    Margarita dobrodošla! Cure su sve napisale.. I ja sam radila Nifty standard, cijena 3700kn. nalaz bio gotov za tjedan dana. Inače imam 38 god i nisam išla na kom. probir osim zbog dobi i zbog poremečaja hormona. Sretno i ne sekiraj se zbog nuhalnog nabora.. U ovoj grupi je već dokazano rušenje statistika.. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Točkice super da je stalo! Provjeri jel imaš hemiće.. Doduše ja nisam kumila da imam dok mi nije narastao jedan vanjski.. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Za nuhalni nabor meni su ovako obajsnili do 3 je kao mala vjerojatnost da je neka od one 3 trisomije, izmedju 3-4 postoji sansa da je, a nakon 4 su gotovo sigurni da je. To mi rekla fetalna u TA pa mozda zato imaju razna tumacenja. Sretno sa cekanjem kombiniranog!
    Cestitam na urednim nalazima!
    Za secer meni bio prvi put 5.5 ponovili nalaz 5.0 i stavili me svejedno na dijabeticku kad ae regulirao skinuli me, al me sad opet vratili jer na kucnom aparaticu mi par dana “setao” nalaz iako je ocito bila lazna uzbuna mojom krivicom, al meni iskreno nije tlka ta prehrana. Rekli mi isto da Ogtt je obavezna pretraga za sve trudnice tako da sumnjam da koji ga gin preskoci nas slati. 
    Zapravo ne znam curke taj stras od toga zasto je tako izrazen. Pa nije ta dijeta otrov, a opet radje da mi pokaze tocan nalaz i da pripazim nego da beba ima neke posljedice, a moze ih imati od nekontroliranog gestacijskog. Pretpostavljam da cu i sama dusu ostaviti na tom ogtt jer svi kazu da je odvratnog okusa, al kad se sjetim koliko sam samo odvratnih stvati pojela i popila u životu zbog mladosti, ludosti, oklada i znatizelje ovo mi je samo jos jedna tocka na i. Mislim isti efekat vam je dal vi dan prije gladovale i nalile se vode pa vam nalaz bude uredan ili normalno jele i dosao povisen. Ako imate povisen secer vas nece gin puskom naganjat da jedete dijetalno al bar cete znat tocno, onako izgladnjivanjem moze biti savrsen a zapravo realno da je povisen vam, a sumnjam da ce i jedna od nas ostalih 20 tjedana provest onda glada da ima takav nalaz. I recimo samo za primjer meni je secer na aparaticu bio dosta povisen nakon salate caprese, doslovno pola fete integralnog kruha i fete dinje , nego dan kasnije nakon sendvica od sira, 2 snite kruha i delight majonezom i kiselim krastavcima. Tako da nema pravila sto kojoj podize secer dosta ovisi i o nasem metabolizmu. 

    [tickerfactory.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Grizli upravo to. Nije ti odvratan taj secer, mozda je odvratan nekome tko jos ima mucnine. Ja sam svog eksala, a dva puta u zivotu radila OGTT. Mislim to je isto imdividualno.
    Cijeli test je piece of cake, a puno znaci. Npr prije puno godina kad su granice bile vece moja frendica je imala uredan ogtt, ali beba joj je 2 tjedan prije termina imala 4,5kg i isla je na hitni carski. Em je beba prevelika bila sto nije indikacija za carski, ali tlak i preklampsija se pojavili. Ona je otkrila sad nevezano uz trudnocu da ima inzulinsku rezistenciju i ja sam 99% sigurna da je ona zapravo tada imala problema sa secerom, ali eto nije otkriveno. Jucer sam isla malo guglati i bas kazu da je do prije, cini mi se, 8 godina 6 bila granica za secer na taste i ogtt sve granice vise i da se nije detektiralo jako pumo gestacijskih dijabetesa i onda su se pojavljivale komplikacije koje se sad u puno manjoj mjeri pojavljuju upravo mijenjanju granica za ogtt te vecom paznjom posvecenoj tome.
    To sve skupa ne znaci da se svi trebamo prepasti gestacijskog jer ga ima samo 10% trudnica.
    Nasty nisam se dobro izrazila. Htjela sam reci neki socijalci mozda ne smiju bez indikacije, a privatnici koji ne salju zbog svojih uvjerenja. Moj je npr i uvjerenja da se ne radi bris cerviksa u trudnoci bez indikacije, da nam ne trebaju prenatali itd.. Ja se s njim ne slazem i on mi udovolji i napravimo i bris. I dobro da jesmo ;)

    [lilypie.com]

  • Avatar lupe

    lupe

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    iva4

    Lupe pa koji si ti tjedan? Sry ako si vec pisala😕
    Sad sam jos uzbudenija za pregled sljedeci tjedan da vidim koliko moj malac ima 🥰


    Sad sam 28TT 😊

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Ocito vas je vecina ovdje na samom pocetku trudnoce na vadenju krvi imala secer nizi od 5.1.  Sve sto je vise odmah se etiketira kao gestacijski. Meni je bio 5.9 i mogu mi svi gukovi poslije pokazivati savrseni rezultat ali me vode pod tom dijagnozom do kraja. Tako je i u prosloj bilo, bolnicki profili malo reci savrseni ali  to ne znaci sad cu pocet jest gluposti nego samo da mi ta prehrana ne opterecuje gusteracu i da je super sto drzim to pod kontrolo. Npr sad da me posalje kakti na vadenje krvi sad mi je jutarnji savrsen ali to ne znaci da nemam gd. Eto… dosadna sam 😂😂

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.