Zimske bebe 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar pepe1907

    pepe1907

    Broj poruka: 949

    Prijavi adminu

    AllieH

    Cure, ima koja dioptriju?
    Kolegica s posla mi je bacila bubu u uho kako ću morati na carski rez radi dioptrije, ali nekako mislim da mi nije dioptrija toliko kritična da bi to bila indikacija za carski rez. Nisam sad bila na pregledu nekih godinu i pola, svakako bih trebala otići u sljedeća 2-3 mjeseca. Trenutno sam na -3.00 i -3-50, pretpostavljam da je nešto i rasla nakon zadnjeg pregleda, ali opet mi se to ne čini dovoljno visoko da bih morala na carski. Zna netko nešto više o tome?


    kakve to ima veze s bilo čim? ja ima -2.00 i -2.20 i cini mi se da mi se sad malo pokvarila

    [lilypie.com]

  • Avatar barbiemama

    barbiemama

    Broj poruka: 1577

    Prijavi adminu

    Pticaselicazgst

    Curke a sta mislite kad je najbolje ic na anomaly scan? Mame sa iskustvom, kad ste vi bile? Citala sam po netu od 20-25 tjedna..


    meni doktorica rekla da odem zadnji tjedan u 7. mj. znači, za 2 tjedna cca i bit ću 20tt + koji dan. 

    [lilypie.com]

  • Avatar AllieH

    AllieH

    Broj poruka: 1081

    Prijavi adminu

    Jutro! 

    Barbie, odlično za pregled i divna slika!  Sad su to već pravi bebači, nema šta! 
    Maggie, ti i ja imamo identične dioptrije. 
    pepe, može imati veze, pročitaj što ti je Miranda napisala. Pretpostavljam u većini slučajeva nema veze, ali očito je da može biti indikacija za carski. Meni dioptrija brzo raste i nije mi baš svejedno nakon što sam to čula tako da ću svakako provjeriti sve što trebam, zlu ne trebalo. 

    Luka ❤
    [lilypie.com]

  • iamhappy

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Jutro cure, nema me par dana i odmah za procitst 50 stranica :-)
    Nalaz stitnjace mi nije ok, t3 i 4 su ok al tsh 5.8, doktor mi dao eut 75, meni to djeluje jako puno. Kontrola za 3 tj.
    A sad tek skuzila da mi je kontrola kod ginekologa iza 16.8, pa to je za 5tjedana. Sad sam u 13tjednu, sta nije to malo dugo?
    Brine me taj miom koji raste i tako dugo cekat kontrolu,poludit cu. Sutra idem na more,pa sam mislila negdje obavit privatno ultrazvuk da budem mirna, sta mislite o tome?

  • Strudlica

    Broj poruka: 653

    Prijavi adminu

    Pticaselicazgst

    Curke a sta mislite kad je najbolje ic na anomaly scan? Mame sa iskustvom, kad ste vi bile? Citala sam po netu od 20-25 tjedna..


    Da,radi se od 20 - 25 tjedna,tako je meni ginekolog rekao

    [lilypie.com]

  • Avatar Salatica9192

    Salatica9192

    Broj poruka: 1723

    Prijavi adminu

    Barbie,  
    super za pregled :-*** i super su mjere bebaca, pravi djecak mali :))) 👶
    Iamhappy,
    ja bih otisla na pregled, da se mozes fino opustiti i uzivati na moru :) 

    [lilypie.com]

  • Avatar AllieH

    AllieH

    Broj poruka: 1081

    Prijavi adminu

    iamhappy, ja bih definitivno otišla! 

    Luka ❤
    [lilypie.com]

  • Avatar Medi

    Medi

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Draga Tena, jako mi je žao zbog loših vijesti. Drži se curka, prevladat ćeš ti taj psihički stres. Tvoja suđena bebica će doći uskoro i bit će zdrava, prekrasna i savršena! Sretno!
    Barbie, čestitam na potvrdi malog dečkića!  Znači odgajaš budućeg nogometaša! Hihhhhhiiii!! 
    Ana, nemoj se sekirat oko nebitnih ljudi i nebitnih stvari. Ako vidiš da netko forsira nešto svoje, pusti.. Na kraju i tako neki sitni detalji nisu nikome bitni, a ni vidljivi. Nitko ne zna zapravo što si ti zamislila, i što si htjela reći itd., tako da u tuđim očima koncept nije pokvaren. Barem ja tako uvijek govorim svojim studošima, i moram priznat da pali!
    Sarah, ja sam načula od svoje također trudne frendice da je magistra u ljekarni za glavobolju preporučila dva lupoceta od 500 mg odjednom. Obzirom da me migrena mrcvarila dva dana, isprobala sam i stvarno pali. Inače bolujem od gadnih migrena i glavobolja, totalna paranoja me prala kak ću izdržat trudnoću bez svojih anelgetika. Srećom, pripadam onoj skupini cura koje nemaju baš velikih problema s glavoboljama i povraćanjem. Sad kad me prišarafi glava, popijem ta dva i sve super kroz 15-ak minuta. Navodno je još bolji lekadol od lupoceta.
    Pticeselice, anomaly se preporuča između 18-22 tjedna. Odlično je objašnjeno na linku https://www.centarzdravlja.hr/trudnoca-i-roditeljstvo/trudnoca/pregledi-u-trudnoci/sto-sve-otkriva-ultrazvuk-u-trudnoci/. [centarzdravlja.hr]  Ja sam se naručila 8.8., u 21 tjednu, taman kad se vratim s mora.
    Maggie, potpisujem, i ja sam jedna od tih koja sve zapisuje i na preglede ide s blokićem. Hahahaha, socijalna ginekologica me tak popljuvala.. kao, čemu to?? Drago mi je da nas ima još takvih, što će reć da nisam prolupala. 
    Sve curke koje saznaju nešto konkretno o dioptriji ili dobiju kakav naputak od doktora, nek pišu.. očito nas ima tu “čoronja”. 
    E sad jedno pitanjce... jel koja već razmišljala o odabiru bolnice? Na Rodinim stranicama ima ona usporedba rodilišta, al iz 2016.. Dosta podataka i fali.. Komentari na forumima su već stari, a u zadnje vrijeme i ponešto oskudniji. Valjda odkad je Vibera, WhatsApp-a i ostalih aplikacija. Kaj mislite?

    [lilypie.com]

  • Avatar Nunii

    Nunii

    Broj poruka: 237

    Prijavi adminu

    Ana89

    Plakala sam i ja danas, dvaput,triput. Osjećam se posrano i glupo dva dana prije vjenčanja.Ljudi misle da mogu prenositi svoju negativu na mene, miješati nos u svašta, stavljati me pred gotov čin i očekuju da radim kompromis ja. Svaki put. Ja nisam htjela 20 ljudi na vjenčanju, napravilo se. Nisam htjela neke rasporede po kući, koji su rezultirali da sam zaključila da mene ništa ne pitaju.Nisam svašta nešto htjela, pa mi se nameće. Uključujući i osobne frustracije nekih ljudi. Sve preispitujem. Što mene ne poštede barem malo. Hormonalna i osjetljiva, trudna 19 tj i još me drkaju, a još sam i mladenka…ako ovako nastave, možda😑….


    Prosla sam i ja to.
    Samo sto je kod mene na kraju bilo 30 ljudi i jos je bilo zovi ove,zovi one. Necu,znaju kakve je sitacija,da sam trudna i ne zelim previse stresa,ali eto opet se nasla osoba koja je uspjela ubiti me u pojam.
    Rekla sam da je to festa i da nema cvijeca,kupilo se i gledalo me zbunjeno kako to mislim bez cvijeca na stolu.Mislim tako sto je stol previse uzak da mi i je.ena vaza bude jos tu. Onda nek se prepusti sve mojoj baki u vezi hrane. Zena cijeli zivot kuhala po svatovima i zna kako to ide. Ne,ona mora jos je.enu salatu vise staviti za koju me pitala i rekla sam jasno NE!
    Samo chill. Zbog nervoze i zivaca sam dan prije zapalila cigaretu,na dan se probudila oko 6 ujutro s grcem u zelucu i ocu il necu povracat. Sve fino krenulo od maticara i onda ta vecera me tolko naljutila da sam pojela juhu i govedinu u hren sosu. Naravno,gosti su primjetili da sam nadrkana 100%. Na malu sestru kad me nes pitala sam se izderala ko da mi je napravila najvece zlo,a samo je rekla dodi se igrati. I taj njen pogled mi ne ide iz glave i uzasno me boli. Onako okice sirom otvorene,usta na pola i samo da ne zaplace. Dan kad se vracala u De,cijelo jutro smo bile skupa i na rastanku je plakala i vristala da ne zeli ici.
    Je.em ti drzavu koja me odvaja od najmilijih. Sestra u Berlinu,duplikatori i ovaj mali od skoro 2 metra u Kc. Za njih mi najgore.

    Zato,ne zivciraj se previse,ali nemoj biti kao ja i pustiti da drugi planiraju sve u vezi tvog dana jer na kraju vecere nece oni sjediti na celu svih. Ti ces. ❤

    [lilypie.com]

  • Avatar bubamara992

    bubamara992

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Jutro cure
    Ja sam nova na forumu, i poprilicno sam istraumirana trudnica😂
    Trudna sam 9+1
    Trenutno sam na mirovanju zbog bolova koje sam imala, do kontrole u utorak. Jedva cekam i bas me strah
    Inace imala sam 2 spontana i utvrdjena mi je trombofilija, pa sam stalno u nekom grcu. Nadam se da cu se malo opustiti ovdje s vama 😊

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.