Začepljeni nosić

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Ima u ljekarni za kupiti, ali mi smo kupili preko njuškala, novi, zapakirani jer je bio jeftiniji. Koristimo ga od samog rođenja kad je bio nekih dva tjedna star i super je. Isto ovako kako su mame gore napisale., ušpricam fiziološku, pričekam i onda usisam.

  • Avatar Dare12

    Dare12

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Zahvaljujem kukukaka… 

    <3 Zivot se minja od tame do sunca , kad kraj tvoga srca jos jedno zakuca… <3

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar anakome

    anakome

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Nama se zacepio nosic, al nista ne mozemo van izvuc. Imamo aspirator na baterije i ukapam fiziolosku. Ne mislim da je do aspiratora, cini mi se da dobro vuce. Ocito ne stavim dovoljno fizioloske. Koliko je stavite? (beba ima 2mj, korigirano 1mj jer je ranije rodena). Treba li bebu uvijek na bok okrecat? Vidim da neki to cine.

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    Fizioloska i aspirator.nas beby od 3 mjeseca je imao tocno takve simptome.budan ok,a cim smo ga polegli zadtopan nosic.nakon par dana ukapavanja i aspiriranja je proslo.obavezno provjetriti sobu prije svakog spavanja…nesto im ne odgovara u zraku,barem sam tako predpostavila

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Anakome i Medsr preporučila bih vam inhalator za vaš problem začepljenog nosića. Stavljanjem fiziološke u obliku tekućine većina vam ode ili sa stane ili samo protekne kroz nosić. Bitno se izvući onaj sekret koji je dubinski i koji zapravo radi probleme, ali to čete tek skužiti kad bebica malo poraste i kad će respiratorne viroze i upale biti sasvim normalne.
    Ovako što se inhalatora tiče, u njega se stavlja fiziološka koja se putem čestica pare raspršuje u nosić i zapravo otaplja sekret koji je unutra. Aspirator onda to može izvući van ali ovako slabo, i većina ostaje unutra dok se opet ne skupi odnosno opet začepljen nosić.
    To će vam sigurno preporučiti i svaki pedijatar, imate ga u svakoj ljekarni a košta vam nekih 400kn, zlata vrijedna stvarčica.

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    anakome


    Nama se zacepio nosic, al nista ne mozemo van izvuc. Imamo aspirator na baterije i ukapam fiziolosku. Ne mislim da je do aspiratora, cini mi se da dobro vuce. Ocito ne stavim dovoljno fizioloske. Koliko je stavite? (beba ima 2mj, korigirano 1mj jer je ranije rodena). Treba li bebu uvijek na bok okrecat? Vidim da neki to cine.

    treba stavit dosta fizioloske…ja potrosil 10ml u jednom ciscenju nosa… bitno je da ne vuces na suho jer mozes bebi ostetit sluznicu u nosu…tak je meni patronazna rekla.. na bok ju moras okrenut dok joj stavljas fiziolosku,al ja ju ostavim na boku i dok joj izvlacim to van..

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    medsr


    Fizioloska i aspirator.nas beby od 3 mjeseca je imao tocno takve simptome.budan ok,a cim smo ga polegli zadtopan nosic.nakon par dana ukapavanja i aspiriranja je proslo.obavezno provjetriti sobu prije svakog spavanja…nesto im ne odgovara u zraku,barem sam tako predpostavila

    meni je patronazna rekla da stavim u prostoriju u kojoj boravim s malom posudu sa vodom… ne odgovara im ako je zrak suh u prostoriji…pa i time puno teze disu..

    Laura 21.08.2014 :-*

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    Mi smo nosić kapali sa fiziološkom, na leđima, boku ili kako god i obavezno stavljali mokre ručnike u sobu - doduše to je više za hladnija doba kad se grije - ili posudu sa vodom. U Klaićevoj su nam rekli da fiziološke možemo kapati koliko god puta dnevno treba - cca 1 ml u svaku nosnicu (naravno to se razlije okolo uglavom). Inače kad vidimo da nikako ne ide niš vani, onda lijepo s njim na tuširanje pa kad se malo napari sve lijepo izađe.

  • Avatar anakome

    anakome

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Hvala na savjetima.
    Posudili smo inhalator pa cemo probat i tako.

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    anakome


    Nama se zacepio nosic, al nista ne mozemo van izvuc. Imamo aspirator na baterije i ukapam fiziolosku. Ne mislim da je do aspiratora, cini mi se da dobro vuce. Ocito ne stavim dovoljno fizioloske. Koliko je stavite? (beba ima 2mj, korigirano 1mj jer je ranije rodena). Treba li bebu uvijek na bok okrecat? Vidim da neki to cine.

    i mi imamo asp.na bat., i muku mucimo sa zacepljenim nosicem.. nakapamo dosta fizioloske, ali nista ne izvucimo s tim apiratorom, osim ako ima nesto kruto.., a ovo sluzavo dubinsko i dalje ostaje.. uopce ne znam sto da radimo, probali smo povisit madrac, ali ne pomaze.. mozda taj asp.na bat.i nije toliko dobar kao onaj na usisavac??!!  jel kod vas ima kakvog pomaka?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.