Začepljeni nosić

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mamaT

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    moj malac se otima i slaže face kao da se guši kad nakratko ostane bez zraka kod usisavanja - ja mu začepim jednu nosnicu a u drugu stavim usisavač i tako praznim nosić, inače ne ide :D
    usput, riješili smo problem začepljenog nosića povišenjem uzglavlja madraca.. sad kao da ništa nije ni bilo :D nadam se samo da iz nosa nije prešlo negdje drugdje ali bebo je sretan i zadovoljan pa je možda bilo samo kratkotrajno.
    nisam čula ništa slađe u životu od hrkanja male bebe :)

  • Glory

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Tokom dana redovito  čistitim nosić fiziološkom i aspiratorom. Osobno koristim na usni usis i odličan je! Naročito preko noći da ne moram paliti usisavac i razbuditi dijete. A kad ga stavljam spavati u krevetić malo nakosim madrac tako da dijete spava povišeno.

  • Avatar Ljubav

    Ljubav

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Mamice zanima me da li se taj aspirator koji ide na usisavac moze koristiti od rodenja?mi imamo centralno koje i mene ubija,a bebica stize uskoro pa da budem u pripravnosti za borbu sa smrkljima :-)

  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Ljubav, mislim da na njima svima piše da ide od 0 mjeseci i postoje dva nastavka koja idu u nosić, manji i veći. Ali ako misliš da bi centralno moglo biti problem, nabavi ovlaživač zraka ili na radijatoru drži mokar ručnik ili plahtu. To svi pedijatri naglašavaju da bi trebalo vlažiti zrak kad je u stanu centralno grijanje jer se i od suhog zraka može začepiti nosić…

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Moja veća cura se bojala usisavača do prve godine tak da treba i to uzet u obzir :) Na svu sreću, još ni jedna curka nije imala tolko začepljen nos da s onim običnim aspiratorom nismo mogli izvuć. Malo nakapam i izvučem, za desetak minuta ponovima ak čujem da još ima i to je to. Bitno je da ne pustiš kad čuješ da ima nekaj u nosiću i ekaš, odmah izvuci i gotovo :D
    Mi ložimo peć na drva, al obično sušim veš u hodniku pa nije presuh zrak. Samo je problem kad moj muž loži, onda bude 26, 27 stupnjeva, za umrijet :D Ovak bude 23 do 24, meni je inače zima :D
    A cure budu u bodiću, majčici ištramplicama, za van ih jače obučem ;)

  • tea1

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    definitivno koristiti aspirator…u ljekarnama se nađe za 130 i neto kuna (nedavno sam ga uzela)…i što je najvažnije nakon korištenja imam dojam da ne treba tako često čistiti nosić. Imam isto centralno, ako nema veša za sušenje na radiatorima, stavim vode i riješen problem ;)

  • vinkalovric

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ja sam svojoj djeci kad su bili mali stavljala pred spavanje u kut djecjeg krevetica prepolovljenu glavicu luka (kapule) i stvarno pomaze. Bila sam skepticna kao sto ste mozda i vi sada, ali je preporuka dosla od jedne stare pedijatrice. Nista vas ne kosta pa probajte

  • magdam

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Nosni aspirator na usisavač se može koristiti od rođenja. Mi smo svom malcu čistili nos već kad je bio star svega nekoliko dana. Imali smo problem da se počeo gušiti, i izbacivati mlijeko na nos i na usta.. Dogodilo se svega 3 puta. Patronažna nam je rekla da je to od grčeva, a to ubiti nije bilo to, zatim nam je sestra od naše pedijatrice rekla da je vjerojatno proždrljiv pa da na takav način izbaci višak mlijeka. No međutim, pomogla mi je kuma i savjetovala da ga polegnem na bok, uštrcam fiziološku u nosnicu i pričekam da na drugu iscuri van, tako i sa drugom nosnicom i da ga lagano tupkam po leđima na dijelu di su pluća. Nakon toga da mu izvučem s aspiratorom. Ne biste vjerovali koliko nam je to pomoglo, od tada gušenja se nisu događala. I još sam ga znala malo namazati po prsima sa balzamom od eukaliptusa (dr. Theiss).  Čim mu je nosić začepljen odmah fiziološka u ruke i ukapam u nos, te pustim da to prodjeluje koju minutu i onda sve izvučem van.

  • bubamarasara

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    dragr mame i nama je jako dobro poznat taj problem.zbog nosica smo zavrsile u bolnici s 7mj,i tamo smo naucile kako postupat s fizioloskom.vi mame kojima je prva beba i nam je,nista se ne bojte,u svaku nosnicu po 2ml fizioloske uspricajte,da i ja sam mislila tak puno al da.bez brige i dok u jednu cpricate iz druge izlazi van i tak pricekate par minuta i onda usisajte pomocu nastavka za usisavac.a ako jako kaslje ja sam mazala po plucima i Mucoplant mast.super je .razrijedi sluz i to beba ispljune van.nadam se da sam bar nekom pomogla svojim iskustvom.pusaaaa

  • Avatar Dare12

    Dare12

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Mame, di ima kupit taj usni aspirator? moja beba ima tek mjesec dana i zadnje 3 veceri mu je nosic zacepljen…samo jedna nosnica, pa kako da to rijesim?

    <3 Zivot se minja od tame do sunca , kad kraj tvoga srca jos jedno zakuca… <3

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.