Tko planira i radi na bebi - šesti nastavak 👶💗

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • iva18

    Broj poruka: 50

    Prijavi adminu

    pa iskreno ne znam :/ mozda ce iskusnije cure znati reci, ali meni je ginekolgica rekla da mora biti iznad 7,5 i sto je deblji da je to bolje naravno..

  • Timmy

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Keysi i Iva,

    Puno vam hvala❤️

  • iva18

    Broj poruka: 50

    Prijavi adminu

    a koje su lh trakice bas najpouzdanije? bez obzira na cijenu.. mi smo odlucili jos ovaj ciklus pokusati, ako ne uspijemo idemo na konzultacije kod tog dr. Lucingera u ivf polikliniku. 

  • roxanne95

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Od jučer imam temperaturu kroz cijeli dan 36.9 do 37.1 varira i tako i danas, baš me nekako obara imam osjecaj da je veća od toga. Je li to može biti potencijalan znak T? Da bar znam sa sigurnoscu da sam ovulirala malo bi si dozvolila da se nadam, al ovako 🤣🤣🤣….koronu sam preboljela prije par tjedana tako da to je X

    👱🏻‍♀️27
    🧔🏻‍♂️32
    TTC od rujna 2021.
    dg. latentna hipotireoza i visok prolaktin = problemi s ovulacijom

  • iva18

    Broj poruka: 50

    Prijavi adminu

    Keysi, nemamo nikakvih problema, njemu je spermiogram uredan, moja ovulacija je uredna, endometrij je ok,  hormoni i papa su ok… a pokusavamo vec malo vise od 1godine i imamo 31godinu oboje.. sad idem u subotu jos jednom provjeriti sve spolne hormone jer mi je taman tad 3dan ciklusa i jos mi ostaje uzv prohodnosti jajovoda.. 

  • roxanne95

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Kejsy  ❄️ ☃️

    roxanne95

    Od jučer imam temperaturu kroz cijeli dan 36.9 do 37.1 varira i tako i danas, baš me nekako obara imam osjecaj da je veća od toga. Je li to može biti potencijalan znak T? Da bar znam sa sigurnoscu da sam ovulirala malo bi si dozvolila da se nadam, al ovako 🤣🤣🤣….koronu sam preboljela prije par tjedana tako da to je X
    Mmoguce je u ranoj trudnoci bude tako temperatura, ali npr meni ti je tako svaki put nakon ovulacije, od 37-37.5 tako da… Ali ko zna ako ti to tako nije obicno onda 🤞🍀


    Ma skroz mi je neobicno jer me bas oborila ko da je 38, kad ono 37.1…
    Ali opet ne znam je li moguće 7 dana prije testa da se pojavi tako obecavajuc simptom 🤣 uh tako se teško ne nadati, malo me drži na tlu jedino to što je pitanje jel bila O uopće 

    👱🏻‍♀️27
    🧔🏻‍♂️32
    TTC od rujna 2021.
    dg. latentna hipotireoza i visok prolaktin = problemi s ovulacijom

  • roxanne95

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Kejsy piškim trakice, al zato je ovaj ciklus zbunjoza jer sam išla na pregled 16dc i gin je vidjela žuto tijelo od 22mm, al trakice su sve dane prije bile negativne…inace piskim dva puta dnevno oko 12h i 17h, sad moguce da sam propustila jer dva dana prije nisam stigla piškit ovaj od 12h
    Ne mjerim bazalnu, nekako bi mi bilo opterećujuće kad bi vidjela te padove poslije O ipak volim ovu manju neizvjesnost i polunadu za sada dok nismo prešli godinu dana pokušavanja 🤣 a svakako iza ovog ciklusa ako ne bude nista krecem na folikulometrije pa cu puno vise znati

    👱🏻‍♀️27
    🧔🏻‍♂️32
    TTC od rujna 2021.
    dg. latentna hipotireoza i visok prolaktin = problemi s ovulacijom

  • roxanne95

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Kejsy  ❄️ ☃️

    roxanne95

    Kejsy piškim trakice, al zato je ovaj ciklus zbunjoza jer sam išla na pregled 16dc i gin je vidjela žuto tijelo od 22mm, al trakice su sve dane prije bile negativne…inace piskim dva puta dnevno oko 12h i 17h, sad moguce da sam propustila jer dva dana prije nisam stigla piškit ovaj od 12h
    Ne mjerim bazalnu, nekako bi mi bilo opterećujuće kad bi vidjela te padove poslije O ipak volim ovu manju neizvjesnost i polunadu za sada dok nismo prešli godinu dana pokušavanja 🤣 a svakako iza ovog ciklusa ako ne bude nista krecem na folikulometrije pa cu puno vise znati
    na koji dan ciklusa si pocela raditi trakice? Mozda je taman pad bio pre nego si pocela raditi. Jer znas da LH pocne padati pre ovulacije od 10 sati do 48 sati prije.. Ma pusti trakice jeste vi pokrili bar od 13 dc pa na dalje? To je bitno


    Ma pocela 11dc tako da sve je zbunjoza teška, al da pokrili smo pa šta bude bit će 🤞🏻

    👱🏻‍♀️27
    🧔🏻‍♂️32
    TTC od rujna 2021.
    dg. latentna hipotireoza i visok prolaktin = problemi s ovulacijom

  • Kate28

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Kejsy  ❄️ ☃️

    Kate28

    Nalazi gotovi, nije trudnoca. Moze neki savjet za LH trakice i kako dalje?
    Tako sma i mislila, jer obicno treba par ciklusa da se hormoni vrate u normalu, nakon prestanka sa kontracepcijom. Sto se tice LH trakica najbolje je da pocnes raditi po jednu trakicu oko 13:00h ili malo kasnije ( one se ne rade sa prvim jutranjim urinom) jer LH proizvodi hipofiza, posto je sve do mozga, ipak je bolje raditi ih u toku dana. A LH se slabije luci u urin rano ujutru i nakon 21:00h . Najbolje bi bilo da pocnes sa trakicama negde par dana nakon sto ti menstruacija prodje, po jednu trakicu dok ne primjetis da ti crtica tamni, pa onda od tad radis npr jednu u 13:00 drugu u 16:00h. jer ti sad ne mozes znati kakav ce ti ciklus uopste biti i kad ce ovulacija. Jer ciklusi nekom se ustabile nakon prestanka sa kontracepcijom u par ciklusa, nekom treba i do 6 mj… Tako da kad ih krenes raditi slikaj postavi pa ti objasnimo dalje sta i kako. Ali moj savjet ti je da prvo odes ginekologu (nekom normalnom i uradis pretrage prije nego krenes pokusavati) Trebalo bi da pijes aktivni folat, ako vec nisi pocela, njega treba poceti piti sto prije.. neko preporucuje, mjesec, neko dva, a neko i tri mj. prije trudnce, tako da, bolje krenuti odmah. Ako imas gde nabaviti obaj je sjajan https://ibb.co/k6rmRGS [ibb.co]
    Ali te molim prvo pregled, papatest, UZV savjet kod ginekologa pa onda u akciju.
    I od srca ti zelim da se sve sto prije ustabili i da ugledas plusic.


    Hvala puno, nisam pocela jos nista pit. Ali svakako cu prije obavit pregled

  • amyyy

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure. Ja sam vec ovdje pisala da imam problem sa TSH hormonom koji je 7,47. Bila sam kod interniste prije 5 dana. Dobila Letrox tablete 50 mg. I danas sam ugledala plus na testu. Jos ne mogu da vjerujem

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.