Tko planira i radi na bebi ?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Jane_Doe

    Jane_Doe

    Broj poruka: 475

    Prijavi adminu

    Bulbi91 mene su valjda kiretirali jer sam jednom vec rodila. tesko mi je palo proci kroz nesto takvo, ubiti najgore mi je bilo dok su sumnjali na vanmatericnu. i zapravo me tek neki dan puklo sta mi se desilo i sta se moglo desit. evo me tulim vec par dana i nitko me ne kuzi, svi samo ponavljaju kako sam mlada i kako cu imat jos djece.. 
    sad kad citam sta su cure sve prosle i sve vi koje ste imale vise spontanih, bas me pogodi. 
    iskreno se nadam da ces imati trecu srecu, od sveg srca ti to zelim. a sto se trombofilije tice, jedna moja poznanica je prvu bebu izgubila jako rano i nisu radjene nikakve pretrage jer se ona tad nije ni vodila kao trudnica, nije stigla ni na prvi pregled da se trudnoca potvrdi od strane doktora. drugu bebu je rodila 3 mj ranije i sad je vec velika cura :) nakon toga su joj otkrili da ima trombofiliju i u trecoj trudnoci se bockala od kad je srce prokucalo i hvala bogu sve se zavrsilo super i za bebu i za mamu. to je sve sto ti mogu reci na tu temu..
    ovaj moj roman je imao neku svrhu 😂 zelim ti reci da mi je bas zao sto si to sve prosla i zelim ti da ti svaka sljedeca trudnoca prodje savrseno 😘

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar mina04

    mina04

    Broj poruka: 595

    Prijavi adminu

    Jane_Doe

    Bulbi91 mene su valjda kiretirali jer sam jednom vec rodila. tesko mi je palo proci kroz nesto takvo, ubiti najgore mi je bilo dok su sumnjali na vanmatericnu. i zapravo me tek neki dan puklo sta mi se desilo i sta se moglo desit. evo me tulim vec par dana i nitko me ne kuzi, svi samo ponavljaju kako sam mlada i kako cu imat jos djece..
    sad kad citam sta su cure sve prosle i sve vi koje ste imale vise spontanih, bas me pogodi.
    iskreno se nadam da ces imati trecu srecu, od sveg srca ti to zelim. a sto se trombofilije tice, jedna moja poznanica je prvu bebu izgubila jako rano i nisu radjene nikakve pretrage jer se ona tad nije ni vodila kao trudnica, nije stigla ni na prvi pregled da se trudnoca potvrdi od strane doktora. drugu bebu je rodila 3 mj ranije i sad je vec velika cura :) nakon toga su joj otkrili da ima trombofiliju i u trecoj trudnoci se bockala od kad je srce prokucalo i hvala bogu sve se zavrsilo super i za bebu i za mamu. to je sve sto ti mogu reci na tu temu..
    ovaj moj roman je imao neku svrhu 😂 zelim ti reci da mi je bas zao sto si to sve prosla i zelim ti da ti svaka sljedeca trudnoca prodje savrseno 😘


    Draga, cekaj pa nisam procitala da si izgubila bebicu? 🙁

    [lilypie.com]

    All of God’s grace in one tiny face 💟
    [lilypie.com]

  • Avatar nena27

    nena27

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Bulbi91 dobrodošla!
    Žao mi je što je sve tako krenilo, ja se isto trudim 2god do trudnoce nije doslo isto imam problem sa štitnom, a šta sa tom inzulinskom? Ja otkad pijem lijekove za štitnu pijem puno vode sumnjam na šećer ali mi je malo povišen pa si me baš zainteresirala. I kažeš 3god ništa i onda krenilo što je bio povod. Ja se takodjer spremam na inseminaciju 

    [daisypath.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Nove cure, dobrodosle.
    Kathryn, meni to zvuci obecavajuce….napravi test kroz par dana ako zelis. Trebao bi pokazati.
    Jane, sve se to prebrzo izdogadjalo u biti, pa si vjerovatno svjesna tek sad postala..ne znam kako da te utjesim. Moj prvi spontani je bio nesto najgore sto mi se dogodilo, svaki put, ali bas svaki kad bi to spomenula naglas ili me netko pitao vezano za to, plakala bi. To nikad nisam preboljela, nit necu…svi ostali su mi lakse pali, koliko god to glupo mozda zvuci. Ali super je to sto imas vec curicu koja je tu kraj tebe i samo je pitanje vremena kad ce doci sestra ili brat !
    Bulbi, ja sam imala 3 spontana, pa sto se tice pretraga sve znam :/ e sad…ja cu ti napisati i ako imas ok ginekologa dati ce ti uputnice, ako nemas, bolje da odes nekome da ti napise preporuki za pretrage, mozes kod nekog privatnog ici…iako, jesam li dobro skuzila da je kod tebe u tim T kasnilo s razvojem?? Vrlo cesto se dogadjaju krom.greske tako rano…ili.jednostavno losa sreca.
    Od pretraga sam ja radila : briseve, papa test, uk, kks, ogtt, spolne hormone ukljucujuci prolaktin obavezno, hormone stitnjace ( tsh, ft 3 i ft 4, anti tpo ), genetske testove trombofilije, antifosfolipidna antitijela ( isto je vezano za trombofiliju i jako je vazno i to napraviti ), homocistein, protein s i protein C, faktor XIII, TORCH, kariogram oboje…ne znam jesam li nesto zabb ali mislim da nisam.

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Bulbi, naravno da sam zabb..spermiogram i bakterioloski ejakulat pod obavezno !

    [lilypie.com]

  • Avatar mina04

    mina04

    Broj poruka: 595

    Prijavi adminu

    Nisam znala, zao mi je Jane jako. Znam kako ti jer sam isto dozivljela prosle god. Nema utjesnih rijeci, sto kaze Mono sad kad se sjetim rasplacem se odmah. Ne znam sta su ti rekli, al meni su 2 ciklusa pa sam mogla ponovno u akciju..

    [lilypie.com]

    All of God’s grace in one tiny face 💟
    [lilypie.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Hvala svima na dobrodosluci Jane_Doe Ma i meni bi radili kiretazu ,ali dr.nije bio siguran radi li se o rezidui ili polipu zato je isao na hsc.A svi su mi rekli da sam bolje prosla s tim hsc-om.Ja sam također umirala od straha kad su spomenuli vanmatericnu tako da te potpuno razumijem.Menu su taj put na hotnoj pregledavale mlade specijalizantice radile 3 puta uzv i uplasile me na najjace doslovno su mi se koljena tresla dok su mi radile uzv.Da bi dosla nakon 2 dana na kontrolu i dr se ljutio da tko je meni spominjao vanmatericnu trudnocu kad se jasno vidi GM u maternici.I mene pere tuga na momente.I svi vicu mladi ste bit ce djece također a ja im u tom trenu pozelim skeljit samar .Hvala ti od srca i ja tebi također zelim jos koju zivu i zdravu bebicu .Vjerujem da ce jednom sve doci na svoje.
    Nena 27 ja sam hypo i hasi.Inzulinsku rezistenciju mi je otkrila endo.cim sam spomenula simptome drhtavice ,slabosti i preznojavanja i osjecaj ko da cu se onesvijestit.Odmah me slala na 5h ogtt .Sad sam na terapiji .Do trudnoca je pocelo dolazit nakon sto su mi se hormoni izregulirani i tsh spao oko 1.
    Preporuka ako sumnjas na secer trazi uputnicu za ogtt al glukozu i inzulin da ti provjere.
    Mono111 Hvala na pomoci oko pretraga.Jako mi je zao da si to morala 3 puta prolaziti.S prvo trudnocom nisam uspjela ni na uzv,a s 2.su bile koplikacije.Beta se nije pravilno duplala i GM je bio manji.Plod se tek vidio s 9tj i bio je 2mm.Mi smo obavili spermiogram,spolne hormone,stitnu,ogtt.Briseve i papu,al njih cu ponavljat.I ovo sto si nabrojala trazit cu gin.Inace privatno i idem kod gin.Ako soc.nece htjet dat uputnice zakrvit cu se s njim ako treba.On nema ni uzv u svojo ordinaciji nego privat pa ocekuje da se dolazi kod njega naknadno privatno i placa se naravno.Tako da kod njega ne obavljam nikakve preglede.
    Moj privat gin je sam spomenuo da genetske greske,ali također da postoji mala mogucnost da je inz.rez kriva.Ali da on nekako ne vjeruje u to.Spomenuo je prvo to za trombofiliju da obavimo.

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    vanmatericnu trudnocu kad se jasno vidi GM u maternici.I mene pere tuga na momente.I svi vicu mladi ste bit ce djece također a ja im u tom trenu pozelim skeljit samar.Hvala ti od srca i ja tebi također zelim jos koju zivu i zdravu bebicu .Vjerujem da ce jednom sve doci na svoje.

    Nena 27 ja sam hypo i hasi.Inzulinsku rezistenciju mi je otkrila endo.cim sam spomenula simptome drhtavice ,slabosti i preznojavanja i osjecaj ko da cu se onesvijestit.Odmah me slala na 5h ogtt .Sad sam na terapiji .Do trudnoca je pocelo dolazit nakon sto su mi se hormoni izregulirani i tsh spao oko 1.
    Preporuka ako sumnjas na secer trazi uputnicu za ogtt al glukozu i inzulin da ti provjere.
    Mono111 Hvala na pomoci oko pretraga.Jako mi je zao da si to morala 3 puta prolaziti.S prvo trudnocom nisam uspjela ni na uzv,a s 2.su bile koplikacije.Beta se nije pravilno duplala i GM je bio manji.Plod se tek vidio s 9tj i bio je 2mm.Mi smo obavili spermiogram,spolne hormone,stitnu,ogtt.Briseve i papu,al njih cu ponavljat.I ovo sto si nabrojala trazit cu gin.Inace privatno i idem kod gin.Ako soc.nece htjet dat uputnice zakrvit cu se s njim ako treba.On nema ni uzv u svojo ordinaciji nego privat pa ocekuje da se dolazi kod njega naknadno privatno i placa se naravno.Tako da kod njega ne obavljam nikakve preglede.
    Moj privat gin je sam spomenuo da genetske greske,ali također da postoji mala mogucnost da je inz.rez kriva.Ali da on nekako ne vjeruje u to.Spomenuo je prvo to za trombofiliju da obavimo.


    Ako si imala jednu biokemijsku i dva misseda,.to se smatraju ponavljajuci pobacaji i obavezno je potrebno obaviti cijelu obradu ! Naravno, pocni s trombofilijom, ali i kariograme napravite.
    Koliko sam istrazivala i po nekom mom iskustvu kada kasni s razvojem, bilo ZV, plod ili sl.a tocno se zna kada je O bila, smatram da su to krom.greske.
    Jane je napisala da je njezina prijateljica heparin dobila od srcanih otkucaja, nazalost neke bolnice tek tad uvode ali smatram da je tad i prekasno. Ja sam u prirodnim T dobila heparin od pozitivne bete a sad vec od transfera.
    Ako se i nadje nesto.s trombofilijom, mislim da se sto prije mora poceti s heparinom.
    A ne, krivo sam shvatila. Bio je jedan missed i, jedna biokemijska, jel tako??

    [lilypie.com]

  • Avatar Jane_Doe

    Jane_Doe

    Broj poruka: 475

    Prijavi adminu

    mina nazalost se ispostavilo tocnim ono sto sam od pocetka govorila da mislim da nije nesto ok jer nisam imala nikakve simptome.. al su me posteno isprepadali, kako je mono i rekla prebrzo se izdogadjalo i zapravo mi je najbitnije bilo doc doma svojoj curici da bi pristala i da mi cijelu utrobu izvade samo da me doma puste..
    najteze mi je kad ostanem sama, tad mi zapravo mozak proradi i tu shvacam sta je sve moglo bit.

    joj cure, tesko mi je kad vidim sta ste sve prosle i tesko mi je kad vidim koliko cure pokusavaju ostati trudne..ja vam od srca zelim da vam se zelje napokon ostvare. drzite se :) a ti mono samo pozitivno, brige smanji na minimum i uzivaj 😘

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Mono1111 Jedan spontani je bio i 1 biokemijska.
    Kod mene se ne zna tocno kad je bila O jer je spontano doslo do trudnoce.Vec smo se bili pomirili da ne ide prirodno i onda 2 plusa u razmaku od 2 ciklusa.Iako ta druga trudnoca je zapocela u stadiju kad sam psihicki bila lose,a i fiz.sam dosta bila iscrpljena.Baka mi je bila tesko bolesna pa smo svi stalno bili oko nje i taman par dana nakon sto je umrla popiskila sam +.
    Nekako si mislim da je i taj veliki stres imao utjecaj.
    Sto se tice heparina i meni je logicno da se odmah pocinje.Tako su i mene odg.od pregleda kod endo kao nemojte ici dok ne vidimo jel sve ok.Sad se pitam jesam li odmah nakon testa trebala otici :/.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.