Testovi za trudnoću

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    tina1505

    JaTeTo

    tina1505

    Nista od moje bebe😔 jednostavno nema je… samo je ginic rekao da ploda nema da se ne vidi a iz mene jos nista nije ispalo,sada za 2 dana ponovno vadim betu da vidimo dali spada…
    Da bi se vidjela u maternici gestacijska vrecica, beta mora biti iznad 1000, a iznad 10 000 da bi se vidio i plod. Najbolje ti je privatno izvaditi betu ponovo da vidis na cemu si i gotovo.
    Ginic je rekao da ni gestacijsku ne vidi uopce… a za 2 dana ponovno vadim betu pa cemo vidjeti dali pada ili slucajno ide gore…

    Meni se gv vidjela kad je beta bila 1021, i to se vidjela kao mala tockica, a do tad su svaki drugi dan uzv radili, jos me bili ostavili u bolnici u slučaju bolova jer su mislili da je vanmaternicna... Tako da s obzirom na ne redovite cikluse, iskreno cu se nadati da je jednostavno sve pre rano i da ce beta rasti i da ce sve biti ok...
    Meni je sa tj dana kašnjenja kod redovitih ciklusa beta bila 200... Kasnija ovulacija i oplodnja, tak da nada uvijek postoji 

  • tina1505

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    E sad mene to malo zbunjuje kod bete ak je meni 15.2 kako se to racuna,a tebi je 1021? Malo mi je ne jasno... mene nisu zadrzali oupce poslali su me doma,a krvarila sam i imala bolove... a danas evo malo slabije je i bolovi isto... ni sama vise ne znam dali da mislim da je spontani vec ili sta... mislim idalje nista nije ispalo. A vec sam prije god dana imala 1 spontani i meni je odma sutra navecer nakon krvarenja plod ispao,imala sam kao trudove i jake bolove

  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    tina1505

    E sad mene to malo zbunjuje kod bete ak je meni 15.2 kako se to racuna,a tebi je 1021? Malo mi je ne jasno… mene nisu zadrzali oupce poslali su me doma,a krvarila sam i imala bolove… a danas evo malo slabije je i bolovi isto… ni sama vise ne znam dali da mislim da je spontani vec ili sta… mislim idalje nista nije ispalo. A vec sam prije god dana imala 1 spontani i meni je odma sutra navecer nakon krvarenja plod ispao,imala sam kao trudove i jake bolove

    Beta se kod pravilne trudnoće dupla svakih 48 sati. Znaci npr. Ako je danas beta 15, za 48 sati ce biti 30,pa za jos 48 sati 60... Znaci svaka 2 dana ce se poduplati. To sto mi nazivamo betom to je ustvari hormon trudnoće koji se krece otpustati u nasu krv onog trenutka kad dode do implantacija, odnosno kad se oplodeno jajasce ugnjezdi u stjenku maternice...
    Isto tako putem bete se mogu ustanoviti nekakve poteškoće u trudnoći, blizanacka trudnoca i slicno. Npr ako se beta ne dupla pravilno npr danas je 15 za 2 dana je 20, to ukazuje na vanmaternicnu, ako beta brzo raste npr danas 15 za 2 dana 50 moze biti znak blizanacke trudnoce... Uglavnom, nema pravila kolika beta mora biti, bitno je njezino duplanje... 

  • Deleted user

    Broj poruka: 941

    Prijavi adminu

    tina1505

    JaTeTo

    tina1505

    Nista od moje bebe😔 jednostavno nema je… samo je ginic rekao da ploda nema da se ne vidi a iz mene jos nista nije ispalo,sada za 2 dana ponovno vadim betu da vidimo dali spada…
    Da bi se vidjela u maternici gestacijska vrecica, beta mora biti iznad 1000, a iznad 10 000 da bi se vidio i plod. Najbolje ti je privatno izvaditi betu ponovo da vidis na cemu si i gotovo.
    Ginic je rekao da ni gestacijsku ne vidi uopce… a za 2 dana ponovno vadim betu pa cemo vidjeti dali pada ili slucajno ide gore…

    Pa normalno da ti se ne vidi ni gestacijska kad treba beta biti veca od 1000 da se vidi gestacijska.
    Mislim, ovo je jako niska beta za tjedan za koji su ti rekli da jesi, ali ako su ti neredoviti ciklusi, sve je moguce. Moras ju definitivno ponoviti za 48 sati od kad si vadila prvu, i ako se pravilno podupla, onda moguce da bude sve u redu. I ako je tak i ako se bude pravilno duplala, tek za 10ak dana bude iznad 1000 i bude se moglo vidjeti u maternici gv. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 941

    Prijavi adminu

    Napokon 2804

    tina1505

    E sad mene to malo zbunjuje kod bete ak je meni 15.2 kako se to racuna,a tebi je 1021? Malo mi je ne jasno… mene nisu zadrzali oupce poslali su me doma,a krvarila sam i imala bolove… a danas evo malo slabije je i bolovi isto… ni sama vise ne znam dali da mislim da je spontani vec ili sta… mislim idalje nista nije ispalo. A vec sam prije god dana imala 1 spontani i meni je odma sutra navecer nakon krvarenja plod ispao,imala sam kao trudove i jake bolove
    Beta se kod pravilne trudnoće dupla svakih 48 sati. Znaci npr. Ako je danas beta 15, za 48 sati ce biti 30,pa za jos 48 sati 60… Znaci svaka 2 dana ce se poduplati. To sto mi nazivamo betom to je ustvari hormon trudnoće koji se krece otpustati u nasu krv onog trenutka kad dode do implantacija, odnosno kad se oplodeno jajasce ugnjezdi u stjenku maternice…
    Isto tako putem bete se mogu ustanoviti nekakve poteškoće u trudnoći, blizanacka trudnoca i slicno. Npr ako se beta ne dupla pravilno npr danas je 15 za 2 dana je 20, to ukazuje na vanmaternicnu, ako beta brzo raste npr danas 15 za 2 dana 50 moze biti znak blizanacke trudnoce… Uglavnom, nema pravila kolika beta mora biti, bitno je njezino duplanje…

    I ovo je dobro receno, kod svake trudnoce je beta drugacija, bitno je duplanje. U prosloj trudnoci beta na 26.dc mi je bila 543, na 28.dc 1153, izrazito visoka, ali meni je ovulacija taj ciklus bila 9dc pa su i oplodnja i implementacija bile ranije. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 2122

    Prijavi adminu

    Jateto dali znas kad ti  je bio pozitivan test kad si imala O na 9dc??

  • tina1505

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Opet ja... dakle prosla su 2 i pol dana meni krvarenje se ublazuje,prestaje... ali idalje nista nije ispalo iz mene,niti posteljica definitivni nista... trbuh idalje napuhan.. jucer ginekolog nista nije vidjeo na pregledu,sutra ujutro ponovno vadim betu,po njegovom beta bi trebala padati... napravio ultrazvuk preko trbuha,nije mi sliku ultrazvuka dao... napisao vec u nalaz pod spontane pobacaje: 2... 
    Ja sam idalje zbunjena jako... prvi put kada sam imala spontani znam kako je bilo jer u roku od 24 sata kada sam prokrvarila ja sam izbacila plod i imala uzasne bolove... sada nije tako uopce... pa mi nije jasno zasto onda nista nije ispalo idalje? 

  • curaa

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Poštovanje ! Nova sam. Povracam vec 4 dana, 10 min nakon jela,pusac sam cigareta mi ujutro smrdi, meso mi smrdi, zgaravica me pece,bradavice su mi uzasni isjetljive... menstruaciju trebam dobit prekosutra .napravila sam jutros test na urin i negativan je... imate kakav savijet jel moguce da je lazni negativni test??? Hvala unaprijed! 😏

  • Avatar Tonia♥️

    Tonia♥️

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    Moguće je da je bila kasnija ovulacija pa je zato pokazao negativno. Svakako ponovi za 2 dana test sa jutarnjim urinom. Jel znaš prije koliko dana je bila ovulacija? 

    👩‍🦰31g 🧔34g
    👫 9g
    👰🤵6g
    24.11.2019. Spontani u 18tt 💔
    27.02.2020. Biokemijska (7+2)
    30.05.2020. Biokemijska (6+3)
    11.09.2020. Laparatomija mioma
    Trudimo se od 2017.
    Desni jajnik blago PCOS
    ✅ Kontrola ✅Papa ✅Brisevi
    💉 Gynositol, cikla
    Ne redoviti ciklusi
    Ponovni pokušaji od 05/21
    + 28.10.

  • Aylin

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav. Nova sam ovdje. Citam forume vec nekolino dana i danas odlucih da se prijavim da cujem misljenja za moju situaciju. Mjesecnica mi po prvi put kasni 14 dana. Ciklus zadnji je bio 02.03., te trajao 5 dana. 25.03.je bio smedji iscjedak koji je trajao 1 dan.
    Test radjen 12 dan od izostanka, Clearblue digital, po meni je negativan bio. Danas, na 14 dan izostanka, pojavi mi se blaga crtica koja bi navofila na pozitivan test. Ima li neko slicno iskustvo? Saljem fotografije testova.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.