Što jedemo u trudnoći?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mayathequeen

    mayathequeen

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    mayathequeen


    Curke ja sam u trudnoci imala probleme s probavom+zgaravicu a jelo mi se slatko sto me dodatno zatvaralo pa sam si osmislila domace keksice koje su mi bili super!!Evo ovak je nekak islo:
    200g integralnog brasna
    200g maslaca ili margarina
    100g mekinja
    3 zlice mjevenog lana
    1 jaje
    pola praska za pecivo
    sve se zamijesi i ostavi cca pol sata da miruje..u to sam jos dodala po zelji nasjeckane bademe..suhe brusnice,sljive..marelice..to mi je bilo umjesto secera al kome je premalo slatko slobodno ubaci 2-3 zlice obicnog secera,fruktoze ili steviju..To je i moj mali necak tamanio a obozava slatko!!

    Zaboravih reci..pece se ko obicno prhko tijesto..oblikuju se keksici i na 180 cca 20min ili dok blago ne porumene

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Mmmm.. zvuči fino. Ja sam znala peći nešto slično sa zobenim pahuljicama.
    Ali morala bih baš probati ovo. Jer me tu i tamo, osobito poslije ručka, ulovi želja za slatkim.



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Cuda s vama, ja ispadam izjelica :D ja sad kavu pijem, a dosad sam satrala povecu kiflu sa sirom i komad maminom bureka sa sirom i spinatom. I opcenito jedem 2x vise od svih vas - ako je istina ovo sto pisete :D

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar lollipop

    lollipop

    Broj poruka: 737

    Prijavi adminu

    joj da bar ja mogu jesti sve te finoće…ali kilice se love ko lude pogotovo sad dok sam na mirovanju, samo mi se jede nešto…
    danas pogotovo pazim na količinu da na vaganju budem čim lakša 

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar kachi

    kachi

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Lollypop


    Cuda s vama, ja ispadam izjelica :D ja sad kavu pijem, a dosad sam satrala povecu kiflu sa sirom i komad maminom bureka sa sirom i spinatom. I opcenito jedem 2x vise od svih vas - ako je istina ovo sto pisete :D

    Šta te briga. Uživaj u hrani i dalje.

    Svatko od nas je drugačiji i ima neke druge potrebe i tijelo mu drugačije reagira. Ja i inače ne jedem puno, a sve sam samo ne mršavica. 
    Iako sam ja primjetila da mi zadnjih dana manje hrane stane u želudac…jedem po pola svojih uobičajenih porcija jer u protivnom poslije samo uzdišem.

    [lilypie.com]

  • Avatar Vmnina

    Vmnina

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    Poz svima od mene i mog komada pizze

    [tickers.cafemom.com]

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Cure kako ste vi s kavom?

    Ja je nisam pila u prvom tromjesječju (osim povremeno u kafiću) jer mi nije pasala, ali sad sam opet počela. Ujutro obavezno ness, a poslije su eventualno popijem jednu malu s mlijekom. Čisto da mogu odraditi do kraja radnog vremena.

    Što se hrane tiče, i ja imam ovaj tjedan vaganje. I sve mi se čini da sam intolerantna na kruh. Znam da to smiješno zvuči, ali čim pojedem više od šnite-dvije dnevno (ili peciva) napušem se ko balon. Vaga mi pokaže i do pola kile više idući dan.

    Današnji meni: zobene za doručak, pola peciva sa sirom i rajčicom za gablec, pa banana, pa varivo mahune za ručak. I onda za večeru šnita crnog kruha sa šunkom.
    I tu i tamo ubacim koji badem u kljun.



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Vmnina, čim ovaj tjedan obavim vaganje idem s dragim na pizzu i slistit ću pola velike pikantne. Nisam je jela mjesec dana. Mislim da se mogu počastiti ako me doktorica neće špotati za kilažu.



    [tickerfactory.com]

  • iva74

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    bok žene,
    ja kavu od prvog dana pijem, samo sam probala da pijem što manje crne kave ali od onih 3u1  i takvih mi je samo muka jer sam navikla na tursku kavu bez šećera i mlijeka tako da kod mene dan ne prolazi bez 3-4 šalice.

    vidim da sve pišete o zobenim pahuljicama, da li znate da one nisu preporučljive u veliim količinama, pogotovo u trudnoći? one sadrže fitinsku kiselinu koja je povezana sa rahitisom, smanjenjem željeza i cinka …. naravno da nije da se ne smije konzumirat ali pripazite samo na količine.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar kosee

    kosee

    Broj poruka: 508

    Prijavi adminu

    Ja još uvijek ne mogu kavu, to je jedina stvar koja mi je i dalje odbojna.  A tako bi mi dobro došla doza kofeina kad ujutro dođem na posao. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.