Što jedemo u trudnoći?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Mislim da je tuna i više nego ok jednom mjesečno. Čak mislim da i jednom tjedno. Ali ne bi trebalo češće od toga u velikim količinama.

    Evo super recepta za večeru: tost sa jajima i sirom. Skuham jaje (tvrdo kuhano), narežem ga na ploškice, posložim na dvije fete tosta, posolim, stavim malo trapista, poklopim s druge dvije fete tosta i zapečem u tosteru. Mljac. Možete dodati i šunku, rajčicu i sl.



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Cardassia

    Cardassia

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Većinom svaki dan za doručak jedem zobenu kašu, za ručak svašta jedem, danas recimo sam pojela pileći paprikaš s tjesteninom, a za večeru planiram kajganu sa šparogama. Za međuobroke jedem voće (banane, kruške, jabuke, a sada i maline, borovnice, jagode) ili dvopek s ABC sirom ili jogurt. Pijem samo vodu, opećnito nisam ljubitelj sokova, a sada pogotovo ih izbjegavam. Uglavnom, stalno sam gladna, pa svaka dva sata barem nešto sitno pojedem (bademe, orahe, indijske oraščiće, suhe šljive, smokve) da me malo zasiti. S obzirom da imam gestacijski dijabetes i moram stalno nešto jesti, naravno ne slatkiše, to sam skroz izbacila.
    Sviđa mi se ova tema, treba mi novih ideja za jelo…

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Branchi

    Branchi

    Broj poruka: 1112

    Prijavi adminu

    super mi je ovaj recept - to ja zovem konkretnijom vecerom nakon koje necu bit gladna :)
    kosee kak ti izdrzis tak dugo bez hrane, svaka cast :D

    [lilypie.com]

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Ryanne, dobra ideja za tost! Samo kaj nisam baš ljubitelj jaja… Ali za promjenu će biti dobro.
    Ja se trudim jednom tjedno pojesti ribu, najviše volim srdelice. Pa još jedan dan neki čušpajz. I često radim rižoto sa porilukom i gljivama, ali umjesto riže stavim ječam.

    [lilypie.com]

  • Avatar kosee

    kosee

    Broj poruka: 508

    Prijavi adminu

    Pa zapravo sam se ovako hranila i prije, osim što bih nastojala ne pojesti večeru, ali sad ne mogu, kad me udari glad onda sam gotova  Mislim da mi je organizam navikao na ovaj raspored prehrane, malo je vojnički, ali točno me želudac upozori kad je vrijeme za idući obrok 

    Tostove obožavam, u svim kombinacijama 

    E sad, koliko mi je dobra prehrana, ne znam, već sam na +5kg 

    [lilypie.com]

  • Avatar kosee

    kosee

    Broj poruka: 508

    Prijavi adminu

    A i ako pogledaš, jedem točno svaka 3h 

    [lilypie.com]

  • Avatar Branchi

    Branchi

    Broj poruka: 1112

    Prijavi adminu

    ma znam, ali ja kad pojedem voce, gladna sam za sat vremena :)
    pocela sam si sad rucak na poslu dijelit u dva dijela - pa pojedem oko 13 i onda oko 16. to mi je super.

    Srdele ja isto obozavam, jedem 1xtjedno ili 1x u dva tjedna, sad su onako male, odlicne. to nam je jako zdravo :)
    jedva cekam da dodju prave breskve i nektarine, da malo smjenim jabuke.
    ja jos uvijek ne mogu tako drasticno izbaciti ugljikohidrate, ali planiram ako kile krenu ovako brzo rasti.

    koje su dobre zamjene - jecam, a slanutak, jel ga netko jede?

    [lilypie.com]

  • Avatar kosee

    kosee

    Broj poruka: 508

    Prijavi adminu

    To i ja često napravim, pojedem dio za ručak pa ostatak za večeru. 

    Spremam se kupiti si shaker pa raditi neke smoothieje i sokiće, ali sumnjam da će me to zasititi. Možda više zbog voća, povrća i vitamina. 

    I juhu bih mogla svaki dan jesti, ali ju ne stignem kuhati. Ona me baš lijepo popuni pa manje pojedem 

    [lilypie.com]

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Ja si znam napraviti smoothie prije posla. Ubacim u blender neki probiotički jogurt, pola banane, šaku smrznutog bobičastog voća (šumsko, borovnice), žličicu lana i žlicu zobenih mekinje ili pahuljica.
    Moram priznati da me zasiti manje nego zobena kaša, ali je dobar malo za promjenu jelovnika.

    Inače, ja zobene ili smoothie tamanim već u 6 ujutro kad mi je prvi obrok prije posla. Na poslu jedem oko 11 (npr. šunka, abc sir, rajčica, pola integralnog peciva) i ponekad ne jedem ništa do 16-17h kad dodjem doma, a ponekad eventualno neku voćku oko 13h. Ali za ručak se stvarno pošteno najedem da sva pucam.

    I onda večeram nešto laganije oko 19h jer sam još uvijek sita od ručka.

    Uglavnom, znam da ne radim dobro jer ja za ručak unesem većinu kalorija. A on je tek kasno poslijepodne. Ali si mislim “radije ću pojesti manje sendviča pa se doma pošteno najesti kuhanog obroka nego obrnuto”.



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Branchi


    ja jos uvijek ne mogu tako drasticno izbaciti ugljikohidrate, ali planiram ako kile krenu ovako brzo rasti.

    koje su dobre zamjene - jecam, a slanutak, jel ga netko jede?

    I meni je teško izbaciti ugljikohidrate. Od priloga mi je uvijek ili krumpir ili tjestenina ili riža. 
    Možda jednom-dva puta tjedno neko povrće (ili ništa ako je za ručak varivo). Svako malo bijelu tjesteninu zamijenim integralnom i ok mi je. 

    Ali nisam nikad probala smeđu rižu? Kakvog je vama okusa?

    Ječam i slanutak.. ne znam baš jel bih to mogla jesti. Ječam jedino u ričetu.



    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.