Skok u razvoju

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Vicky

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    Strpljenja imam,barem za sada 😉
    Ma cicka joj je na raspolaganju od 0-24, za sebe odvojim vremena samo za jesti. 
    Samo me bilo strah da nije nesto drugo,jer je to samo odjednom doslo..i onda svasta prolazi kroz glavu..
    Budemo progurale i tu fazu.. 

  • hany2610

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame💕 vidim da je tema davno bila aktivna,ali bi mi pomoc dobro dosla. 
    MISLIM,da smo mi od sinoc krenuli s tim skokom…
    Sinoc sam bila van kuce i posto nisam dovoljno izdojila tata mu je dao bocicu (inace je bas rijetko koristimo,samo kada moram izaci iz kuce i ne izdojim dovoljno) ,maleni je pojeo ( sve skupa,moje mlijeko i dohrana 150ml) zaspao i nalon pola sati se budi vristeci. Prvo smo mislili da su grcevi jer tako nikad nije plakao. I odlucim ga stavit na cicu (u strahu misleci da ce si “povrijedit” zeludac ako jos pojede) i on pojede kao da je prije 3 dana jeo..danas cijeli dan zaspe po sat vremena i budimo se placuci s rukicama u ustima. ono sto me najvise zanima je sto sada raditi? Jer on od negdje 3-4 tjedna  po obroku smlati obje 😊 i kako sada i koliko da ga drzim na ciki ako zelim da mi se mlijeko stvori onoliko koliko je njemu potrebno,i da li da mu i dalje davam obje… pomagajte! Hvala! 

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Hany, daj cicu kad god trazi i nemoj davati dohranu… 😊

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Dancijela

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Curke bok!
    Mi smo upravo usli u 4.tj., i ono sto nisam primijetila prije 2d je skok u razvoju; i sad se bojim da sam sve zeznula. Naime, kod 1.skoka taman smo dosli doma a moj misic je dobio zuticu. Patronazna je radi zutice trazila da uvedemo adaptirano (ad) kako bi malecki poceo dobivati na tezini, u  suprotnom morali smo natrag u bolnicu. Od tad, unatoc svim mojim naporima, nikako se skinuti s ad. Taman kad smo imali prvi dan bez ad, krenuo je iduci skok (ovaj sad u 4.tj) koji ja nisam prepoznala, a muz, mama, svekrva su poceli vrsiti pritisak da mi dijete gladno i da mu dam ad. I tako da smirimo njegovu nervozu, i stalno cicanje sam mu 1.dan skoka davala uz skoro svaki podoj flasicu. Kad mu moram dati flasicu ne mogu vam reci koliko me srce boli i koju griznju savjesti osjecam; ko da sam najgora mama na svijetu. Jucer sam toliko plakala od umora i ocaja i tuge radi tih flasica. A uz sve te flasice on je poceo toliko bljuckati, i kad sam pomislila da je to mozda visak svi su me uvjeravali da nije. I jos se jadan mucio s podrigivanjem; pa nikako podrignuti pa ga to mucilo; nikako naci pozu koja mu pase.
    Ugl, jucer si ja pomislim da je to u biti skok jer je on po 2h na cici, a one ko prazne, pa odspava 15 min, pa opet na cicu. Drzala sam ga cijeli dan na cici, ali sam mu i 2x dala flasicu; 3. put na vecer prije spavanja. Zbog te zadnje flasice je spavao skoro 4h u komadu pa sam se i izdojila u medjuvremenu jer su cike bile pune, od straha da ne stane/uspori proizvodnja od prepunjenosti. Mislite da jednostavno trebam presjeci i izbaciti flasicu? Hocemo uspjeti navuci mlijeko?

  • Barbi13

    Broj poruka: 1863

    Prijavi adminu

    Dancijela

    Curke bok!
    Mi smo upravo usli u 4.tj., i ono sto nisam primijetila prije 2d je skok u razvoju; i sad se bojim da sam sve zeznula. Naime, kod 1.skoka taman smo dosli doma a moj misic je dobio zuticu. Patronazna je radi zutice trazila da uvedemo adaptirano (ad) kako bi malecki poceo dobivati na tezini, u suprotnom morali smo natrag u bolnicu. Od tad, unatoc svim mojim naporima, nikako se skinuti s ad. Taman kad smo imali prvi dan bez ad, krenuo je iduci skok (ovaj sad u 4.tj) koji ja nisam prepoznala, a muz, mama, svekrva su poceli vrsiti pritisak da mi dijete gladno i da mu dam ad. I tako da smirimo njegovu nervozu, i stalno cicanje sam mu 1.dan skoka davala uz skoro svaki podoj flasicu. Kad mu moram dati flasicu ne mogu vam reci koliko me srce boli i koju griznju savjesti osjecam; ko da sam najgora mama na svijetu. Jucer sam toliko plakala od umora i ocaja i tuge radi tih flasica. A uz sve te flasice on je poceo toliko bljuckati, i kad sam pomislila da je to mozda visak svi su me uvjeravali da nije. I jos se jadan mucio s podrigivanjem; pa nikako podrignuti pa ga to mucilo; nikako naci pozu koja mu pase.
    Ugl, jucer si ja pomislim da je to u biti skok jer je on po 2h na cici, a one ko prazne, pa odspava 15 min, pa opet na cicu. Drzala sam ga cijeli dan na cici, ali sam mu i 2x dala flasicu; 3. put na vecer prije spavanja. Zbog te zadnje flasice je spavao skoro 4h u komadu pa sam se i izdojila u medjuvremenu jer su cike bile pune, od straha da ne stane/uspori proizvodnja od prepunjenosti. Mislite da jednostavno trebam presjeci i izbaciti flasicu? Hocemo uspjeti navuci mlijeko?


    Danijela,izbaci flasicu i samo cicu daj,sto je vise na cici i mljeko ce dolaziti,mi smo imali skok i svaki sat je bila na cici ja sam bila luda,sve ce to proci.Sretno💕

    URL = https: //lilypie.com]

  • Martina29

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage mame molim pomoć, savjet.. Imam dečkića koji je jučer imao 8 tjedana i na ad mlijeku je. Oko 6 tjedna smo imali period od skoro 2 tjedna užasnog plača  povečane količine pojedenog ad-a. On vrišti, suze teku u potocima i to traje sat, dva prijepodne i isto tako popodne. Uredno jede, spava, piša i ima stolicu, nema temperaturu ni bilo kakve vanjske znakove bolesti. Doktorica kaže ili malo nemirnija beba ili skok u razvoju s obzirom da je sada 3 tjedna bio mir i predlaže povijanje bebe da se smiri. Pišem i molim za savjet jer ima malo komentara za razvojni skok kod beba na ad-u pa sam zbunjena. Je li to skok u razvoju i kako pomoći bebi? 

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Martina, ako je skok u pitanju treba dati bocicu ali mislim da su mozda grcevi? Ne znam… moj je na cici, pa ne znam kako se ponasaju djeca na adu u skoku… znam samo da grcevi se navodno javljaju u isto vrijeme 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Ja bi rekla da su to grcevi!Al ne kuzim ovo..“povecana kolicina pojedenog ad-a”!Visak hrane beba povrati tako da plac nije bio od toga!Ak sam ja dobro shvatila post

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • tea1990

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Mame, moze savjet.
    Beba ima mjesec dana, rodena sa 4360kg sada ima cca oko 5 kg, lijepo napreduje, u pocetku dojen a sada je na Bebimilu. Prije cca 2 tjedna poceli su grcevi, nema ih svaki dan, kad ih ima to je ujutro i navecer (dajemo mu Mylicon) i ne traju dugo. 
    Jucer i danas je nervozan,slabo spava i nakon sta jede trpa sake u usta,tuticu, sve sta mu je na dohvat… s obzirom da jede 120ml nije gladan i jos mu je rano da mu krenu zubici rast…pa me zanima da li se netko susreo sa takvom situacijom? U snu se cesto sav strese kao da se uplasi…. Da li je to samo faza, skok u razvoju? Napredna je beba pa me nebi cudilo nista. Nismo jos bili na prvom pregledu kod pedijatrice, sljedeci tjedan imamo pregled.
    Hvala :)

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Eto mi 6 dana stari i mislim da se dogada skok u razvoju. Place, jede, zaspi na dojci. Jel ok da zaspi i smiri se? 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.