Skok u razvoju

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    AmmberZd


    Pozdrav curke… ima li netko tko je skokove prolazio sa iskljucivim izdajanjem ili kombinacijom izdajanja i dojenja? 
    Mi imamo problema sa sisanjem od samog pocetka (curka jednostavno ne zna/ne moze pravilno uhvatiti bradavicu i to je jako (neizdrzivo) bolno. Zbog tog sam nakon malo manje od mjesec dana presla na izdajanje, ali mlijeka trenutno imam na knap… slijedi nam skok '6.tjedan' i ne znam kako cu to pratiti sa iskljucivim izdajanjem… 

    uopće ju ne stavljaš da cicu više?

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar AmmberZd

    AmmberZd

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Samo nocu…

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    AmmberZd


    Samo nocu…

    nemam iskustva sa izdajanjem baš ali pretpostavljam da bi trebala jednostavno češće izdajat, isto kao što u skoku beba češće sisa.. kako joj daješ to izdojeno na vrijeme određeno ili kada ona poželi.. i kada sisa noću ne boli te, sada kada je veće i ima bolji hvat

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar AmmberZd

    AmmberZd

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    mmama2


    AmmberZd


    Samo nocu…
    nemam iskustva sa izdajanjem baš ali pretpostavljam da bi trebala jednostavno češće izdajat, isto kao što u skoku beba češće sisa.. kako joj daješ to izdojeno na vrijeme određeno ili kada ona poželi.. i kada sisa noću ne boli te, sada kada je veće i ima bolji hvat

    Dajem joj izdojeno na zahtjev, ne gledam na sat… izdajanjem imam uvijek jednu do dvije doze spremne unaprijed… nocu joj dajem cicu jer ju ne zelim razbuditi dok ceka da podgrijem izdojeno, a i krace je na cici nego danju… i dalje boli ali se trudim bar to jedno dojenje istrpiti,  vec sam pocela sa cescim izdajanjima nego sto trazi ali jos ne vidim napredak u povecanju laktacije pa me to malo brine :/

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    AmmberZd


    mmama2


    AmmberZd


    Samo nocu…
    nemam iskustva sa izdajanjem baš ali pretpostavljam da bi trebala jednostavno češće izdajat, isto kao što u skoku beba češće sisa.. kako joj daješ to izdojeno na vrijeme određeno ili kada ona poželi.. i kada sisa noću ne boli te, sada kada je veće i ima bolji hvat
    Dajem joj izdojeno na zahtjev, ne gledam na sat… izdajanjem imam uvijek jednu do dvije doze spremne unaprijed… nocu joj dajem cicu jer ju ne zelim razbuditi dok ceka da podgrijem izdojeno, a i krace je na cici nego danju… i dalje boli ali se trudim bar to jedno dojenje istrpiti,  vec sam pocela sa cescim izdajanjima nego sto trazi ali jos ne vidim napredak u povecanju laktacije pa me to malo brine :/

    nazovi rodin SOS telefon, ja fakat nezz kako bi to riješila, jer inače ni jedno izdajanje ne izvuče koliko beba može. ni jedna militraza nije znak koliko mlijeka zaista ima.. medutim, vI očito dobro napredujete i super ste se snašli, sada joj jedino vidi za povećanje prpizvodnje

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar AmmberZd

    AmmberZd

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Da…mozda bi trebala njih nazvati…na njihovim stranicama se isto savjetuje cesce izdajanje za povecanje laktacije…
    Zasad je ovo ok, ali je stvar u tome sto uspijem izdojiti  taman dozu (cca. do 120ml) na obe cice. Zato me strah kad pocne traziti vise da necu uspiti to pokrivati (trebalo bi biti po svakoj bar 100ml).
    Nastavit cu s cescim izdajanjima pa cemo viditi… 
    Hvala 

  • VisiBaba

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Bok cure, imam pitanje za iskusne mame. Je li moguće da moja curka nije imala skok ili da ga ja uopće nisam primjetila? Ima 5 tjedana i od početka ju isključivo dojim na zahtjev. Prvih tjedan dana je bila malo žuta i uspavana tako da sam ju morala buditi svaka 2 sata za dojenje. To je bilo koma jer nije htjela jesti, pljuvala je cicu i spavala je i nakraju smo prešli na 3 sata i od tada sve super funkcionira. Prvih par dana sam je budila a onda se ona sama počela buditi na tri sata (plus minus 15 minuta) i po danu i po noći. Sve u svemu, niti jednom jos nisam primjetila ponašanje koje opisujete da je karaktristično za skok..ne traži cicu osim na tih nekih 3 sata, nije nervozna, ne plače (osim na punu pelenu i kada se počne približavat vrijeme za  cicu ali ni tada nije plač nego više neko kenjkanje)..sve u svemu super je beba ali me brine to što svi spominjete taj skok a ja ga kod nas nisam prepoznala.
    Da me ne bi krivo razumijele, nije da ona samo spava i jede, ima normalne faze budnosti ali tada ne traži cicu. Super je raspoložena, guguće nešto ili vježbamo ili se nosamo..sve u svemu nije nervozna.. nervoza se javi samo kada počne prduckat jer je puna zraka, kada to izbaci sve je ok. 

    Koliko sam skužila u skoku beba nacicava mlijeko za slijedeću razvojnu fazu ali ja od početka imam dosta mlijeka pa možda ona ne treba ništa nacicavati? Nikad se nisam trebala izdajati (niti ne mogu jer izađe jako malo) i cice su ok, ne stvaraju mi se nikakve kvrge.. 

    Podoji nam traju cca pola sata. Na prvom pregledu je narasla 3 cm i dobila 1200 g. Kaže pedijatrica da je to super pa pretpostavljam da se onda ne trebam ništa brinuti?
    Sorry na dugačkom postu ali prva mi je bebica pa mi je sve novo.. 

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    VisiBaba


    Bok cure, imam pitanje za iskusne mame. Je li moguće da moja curka nije imala skok ili da ga ja uopće nisam primjetila? Ima 5 tjedana i od početka ju isključivo dojim na zahtjev. Prvih tjedan dana je bila malo žuta i uspavana tako da sam ju morala buditi svaka 2 sata za dojenje. To je bilo koma jer nije htjela jesti, pljuvala je cicu i spavala je i nakraju smo prešli na 3 sata i od tada sve super funkcionira. Prvih par dana sam je budila a onda se ona sama počela buditi na tri sata (plus minus 15 minuta) i po danu i po noći. Sve u svemu, niti jednom jos nisam primjetila ponašanje koje opisujete da je karaktristično za skok..ne traži cicu osim na tih nekih 3 sata, nije nervozna, ne plače (osim na punu pelenu i kada se počne približavat vrijeme za  cicu ali ni tada nije plač nego više neko kenjkanje)..sve u svemu super je beba ali me brine to što svi spominjete taj skok a ja ga kod nas nisam prepoznala.
    Da me ne bi krivo razumijele, nije da ona samo spava i jede, ima normalne faze budnosti ali tada ne traži cicu. Super je raspoložena, guguće nešto ili vježbamo ili se nosamo..sve u svemu nije nervozna.. nervoza se javi samo kada počne prduckat jer je puna zraka, kada to izbaci sve je ok. 

    Koliko sam skužila u skoku beba nacicava mlijeko za slijedeću razvojnu fazu ali ja od početka imam dosta mlijeka pa možda ona ne treba ništa nacicavati? Nikad se nisam trebala izdajati (niti ne mogu jer izađe jako malo) i cice su ok, ne stvaraju mi se nikakve kvrge.. 

    Podoji nam traju cca pola sata. Na prvom pregledu je narasla 3 cm i dobila 1200 g. Kaže pedijatrica da je to super pa pretpostavljam da se onda ne trebam ništa brinuti?
    Sorry na dugačkom postu ali prva mi je bebica pa mi je sve novo.. 

    Sve super, sve pet, odlično napreduje ai sve vam govori dojenje na zahtjev, ako si je ona već prije nacicala dovoljnu količinu kako i spominjete znaći mlijeka ima, skokovi jesu i postoje samo ga vi možda ne osjetite, bez brige budite dok lijepo napreduje niti ga ne trebate osjetiti, doći će vrijeme kad će ona trebati nacicavati pa će i to odraditi.

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    VisiBaba- malena ti je super, nadam se da će vam skokovi biti što bezazleniji i da se nećeš učlaniti u klub “Zombi mama” kada počne skok.  Ah, svi smo mi pisali poduže postove kada smo se prvi put suočili s novostima vezanim uz bebu.  Zato smo sve mi mame ovdje-moj mali ima godinu dana pa pola stvari još ne kužim i imam hrpu pitanja. 

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1451

    Prijavi adminu

    Prijavljujem skok sa šest mjeseci koji je ujedno i prvi koji sam primjetila. Imamo opsadno stanje zadnja dva dana - nervozno cicanje cijeli dan i buđenje svakih pola sata po noći za klopanje. Imam jedno pitanje u svezi toga: Pošto sutra L navršava šest mjeseci nabavili smo jabuke i namjeravala sam joj sutra malo dati, žlićicu, dvije. Da li je ok početi s dohranom ako čemo sutra još uvijek biti u skoku ili je bolje pričekati još koji dan?

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.