Trudnice koje broje još sitno

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar tanja24

    tanja24

    Broj poruka: 233

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim buducim mamama i mamama:) Curke koliko jos brojimo? Otvorila sam ovu temu,da malo mi “mirovalice” imamo zanimaciju. Evo mi smo sad 36+1, iako smo mislili da necemo stici ni do tud( otvorena,tokoliza,dexici,hospitalizacija) al eto nas u “ sigurnim” tjednima. Kako se osjecate mame u ovim tjednima? Koliko su vam bebice teske po procijeni i di cete roditi? Jesu li vam se bebice smirile ili su zivahne i u finalu? Eto,ako ste za pridruzite mi se sa svojim iskustvima.

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    Pozdrav :)
    Evo i mi sitno brojimo, 36+5 smo, prije tjedan dana na pregledu bebac procijenjen na 3kg pa cemo vidit koliko ce bit do kraja 
    Malac je okrenut glavicom dolje vec od 28tt i evo tako je i ostao sve do sada.. sto se tice mene, svaki dan mi je sve tezi za podnijeti fizicki..beba je dosta zivahna i sada iako je doslo pres kraj..noge mi gura pod rebra tako da me zadnjih par dana to bas zna bolit.. pocela sam i oticat i tako.. 

    Da li si sad hospitalizirana jos uvijek ili?

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Heeey, Bitno da si usla u sigurne tjedne

    Mi smo 37+4…. Standardno noge pod rebra, kad se pocne vise micat imam osjecaj da ce mi utrobu rasporit a kad se ne mice paničarim… 

    U utorak će mi rec koliko je procjenjen jer ovaj tjedan smo radili prvi put ctg na pregledu a nismo ultrazvuk. U 36 tt je imao 3300 pa ćemo vidit koliko ce bit sa 38 plus 1… Tog me strah… Ako bude velika beba… Možda to ne bude imalo veze ako sam ja rastezljiva ali eto… Nikad ne znas… 

    Sad sam se prehladila nos mi zaštopan pa se budim svako dva sata nocu piti caj, boli me nos, vrat škaklju uši i kad pomislim da bi sad isla rodit mislim da bi umrla od bolova jer sam ionako sva slaba i neispavana.

    Počele su panike od pomisli na porod, želja da pobjegnem samo ne znam di 

  • martinica19

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Evo da se i ja javim.
    Sada sam 37+1 tjedan. Na ultrazvuku sa 36 tj decko bio 2450 g. Ovo mi je treca trudnoca i sve bebe su mi bile podjednake. 
    1. Decko 3110, 2. Curka 3200, a sada opet decko kaze doc bit ce oko 3300 u terminu. Ja zadovoljna…. Brzo oni napreduju.
    Da mi je tesko, je … do sada najteze,ali jos malo.
    Ici cu na Sv. Duh roditi kao prethodna 2 puta i uzasno me strah…i ne mogu si pomoci iako sam vec 2 put prosla porod.

    Martinica19

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Ja bi vas volila utješit ali ne znam kako jer i sama sebi nabijam paniku i nemam pojma kako ce sve to skupa izgledat… I na dane bi htila da mi svi koje volim budu oko mene da me drze za ruku a na dane kad me pocne bolit bi htila da se svi maknu od mene i da me ne zovu i ne pricaju samnom.. 

    Prilično sam nestabilna 

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    Joj tako i meni..ima dana kad sam puna samopouzdanja po pitanju poroda, i to je obicno preko dana, ali kad padne noc svi strahovi se sjate nad mene i kao da mi se cini nemogucim da ja to sve uspijem.. kako vi provodite dane? Jeste pripremile sve za bebace?

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Daaa, super si to rekla. Cim padne noc dodje mi lose i pocne me gusit panika hahahahaha i budim se stalno …

    Ja sam pripremila 3 mašine robe, autosjedalicu i kolica  oprala, dragi sad to treba sklopit skupa i sastavit krevetic. U biti nisam se niste previse pripremila, najveci potez mi je bio pranje i peglanje robice…. Ostalo dragi mora napravit dok se mi vratimo iz bolnice… Svu robicu sam skoro dobila kupila sam jako malo i rekla sam da ni necu puno kupovat jer ne znam sto ce mi bas bas trebat a sto ne. Kadicu imam i toplomjer i cesalj i cetku i nekakve nozice su mi rekli da ce mi trebat i johnsons baby sampon i ulje… Pelene jos nisam kupila jer ne znam kolika ce bit ova mrcina a imam i dvije robice za iz rodilista jedno manje i jedno vece s tim da mi je u 36.tjednu beba vec bila knap za tu manju robicu tako da ce vjerojatno sve visit s njega :D

  • Avatar tanja24

    tanja24

    Broj poruka: 233

    Prijavi adminu

    Nisam,hvala Bogu domeka smo od 32 tj. Tjedan dana smo bili na tokolizi 3 dana,ostalo zbog e.coli antibiotik intravenozno. Al sam jos doma pila cordipin do 34 tj. Nama je bila procijena 2900 sa 35+1 vidjet cemo,za sada uzv nemamo do daljnjeg:(

  • Avatar tanja24

    tanja24

    Broj poruka: 233

    Prijavi adminu

    Sad imamo pregled za 5 dana tad smo 37tj,pa cemo vidjeti. Inace nama sve spremno za nasu curicu,bracek je nestrpljiv i stalno kad me BH muce,sincic pita: mama da te vozimo u bolnicu:) Ja vise strah nemam od boli,ali se nadam bar da nece dugo trajati. Prvi porod od pucanja vodenjaka doma pa sve dok andjelek nije izasao 2 i pol sata. A sincina od 3980/52. Ja se nadam da bude seka isto brzinski. Sad sam pocela setat,imam i peseka a na 4-tom katu smo bez lifta…tak da smo aktivni sad ko veliki nakon 5 tj.mirovanja.

  • Avatar tanja24

    tanja24

    Broj poruka: 233

    Prijavi adminu

    I da mi cemo u Vinogradsku ko i prvi puta:)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.