Rodiliste u Osijeku

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar violeta1

    violeta1

    Broj poruka: 2156

    Prijavi adminu

    Cure super za informacije, uloske cu onda pojacati. Samo pitanje, dali ste posebno spremale torbu za bolnicu i torbu za rodiliste? Citam da se to tako sprema, ali ja sam sve u jednu torbu stavila. 

    [lilypie.com]

  • missdb

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame :)
    Termin mi je za mj.dana pa me zanimaju novosti iz Osjeckog rodilišta. Prije svega osoblje (poštuju li se prava pacijenta za razliku od prije par godina kada je bilo puno pritužbi na osoblje i njihovo ponašanje, da li je anesteziolog pristutan 24 sata dnevno,smije li se piti za vrijeme poroda-navodno da vecina rodilista dopusta konzumaciju pica).
    Isto tako me zanimaju opcenito moja prava kao pacijentice -imam li pravo o slobodi odlucivanja da li cu se za vrijeme trudova slobodno kretati,nakon poroda, da li je koja mama nakon npr.izdajanja dala bebi na bocicu da pije (ukoliko beba nije htjela sisati),jeste li slobodno davali dudu bebi i takve informacije me zanimaju. Hvala zenice :)

  • missdb

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    MissDB
    Pozdrav mame :)
    Termin mi je za mj.dana pa me zanimaju novosti iz Osjeckog rodilišta. Prije svega osoblje (poštuju li se prava pacijenta za razliku od prije par godina kada je bilo puno pritužbi na osoblje i njihovo ponašanje, da li je anesteziolog pristutan 24 sata dnevno,smije li se piti za vrijeme poroda-navodno da vecina rodilista dopusta konzumaciju pica).
    Isto tako me zanimaju opcenito moja prava kao pacijentice -imam li pravo o slobodi odlucivanja da li cu se za vrijeme trudova slobodno kretati,nakon poroda, da li je koja mama nakon npr.izdajanja dala bebi na bocicu da pije (ukoliko beba nije htjela sisati),jeste li slobodno davali dudu bebi i takve informacije me zanimaju. Hvala zenice :)

  • anitach4

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    missdb

    MissDB
    Pozdrav mame :)
    Termin mi je za mj.dana pa me zanimaju novosti iz Osjeckog rodilišta.

    Pozdrav novopečena mama :) ja sam sad blizu termina pa me zanima ako možeš ti podijeliti svoja ljetna iskustva :)

    unaprijed hvala!

  • MaGa

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav, osječke mame! 
    Ne znam hoće li vam išta značiti, ali ja sam rodila u osječkom rodilištu 18.2.2018. Iskustvo mi je vrlo pozitivno i jako ugodno. Uspjela sam si dogovoriti porod u vodi. Ne mogu reći da je bilo nešto preteško dobiti to što sam željela. Bili smo na tečaju u bolnici i stalno sam ispitivala za porod u vodi. Kad smo bili u obilasku rađaonice, primalja je pitala za te neke koji su se interesirali za porod u vodi i rekla da su oni itekako voljni za tu akciju ako mi to stvarno želimo. Radi se o primalji Petri Debeljak, koja je bila do kraja susretljiva, puna razumijevanja i jako raspoložena za sva pitanja i dvojbe koje su me mučile. Dala mi je čak i svoj broj mobitela pa smo se više puta prije poroda čule. Kad sam krenula na kontrole u bolnicu, imala sam već spremne sve papire i dodatne pretrage obavljene tako da sam s njom prošla kroz zadnje pripreme za porod. Uz to, napravila sam svoj plan poroda koji sam pokazala dr. Kadivnik na jednom od pregleda. Ona je drage volje pogledala sve što sam napisala i rekla da ni za što od toga nema problema. Između ostalog, napisala sam da se tijekom trudova želim gibati koliko god to bude moguće, da ne želim inducirani porod, ne želim urez međice ako to nije nužno potrebno (uz napomenu da sam radila masažu međice od 34. tjedna) i još štošta toga. Sve do zadnjeg su poštivali. 
    Došla sam s trudovima u subotu navečer, javila se primalji, a ona je bila kod kuće, dežurna kraj telefona da dođe na porod kad god to bilo. Srećom, izgurala sam cijelu noć u trudovima (hodajući na odjelu, dakle s neznatnim bolovima). U 5 u jutro sam otišla u rađaonicu. U 8:00 sam ušla u kadu, a u 10:10 rodila. 
    Rodilište je druga priča, ali i to je generalno prošlo u redu. 
    Prije svega sam se jako dobro informirala i o svemu sam postavljala pitanja. Na sva pitanja sam dobila odgovore i bilo je to jedno jako lijepo iskustvo. 
    Nisam sad previše išla u detalje određenih postupaka i koraka, ali ako nekoga zanima, pitajte, rado ću odgovoriti. :)

  • Avatar Klikerica

    Klikerica

    Broj poruka: 1147

    Prijavi adminu

    E a gdje nam je Barbie?

    Moj Blog - Mamina čarolija http://bit.ly/maminacarolija-mojblog [bit.ly]

    https://lpmf.lilypie.com/zvSbp2.png [lilypie.com]

  • Avatar Klikerica

    Klikerica

    Broj poruka: 1147

    Prijavi adminu

    Ups kriva tema!

    Moj Blog - Mamina čarolija http://bit.ly/maminacarolija-mojblog [bit.ly]

    https://lpmf.lilypie.com/zvSbp2.png [lilypie.com]

  • sima19

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Oživljavam temu…ima li netko koga uskoro očekuje porod u Osijeku? :)

  • Ana191

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pozdrav.. Moj porod se blizi,u 34 tjednu sam i ovo mi je prvi porod.. U 32 tjednu sam dobila lazne trudove te su me nakon 5 dana poslali doma i dalje pijem tablete protiv kontrakcija do ovog petka.. A dalje kako bude, iskreno strah me svega! Citam komentare i nadam se da ce me zapasti neka dobra i luda smjena heh takoder da kazem da sam se rezevirala za epiduralnu tako da to sada rjesavamo.. 

  • Mamika99

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, evo da i ja podelim svoja iskustva iz osječkog rodilišta. Rodila sam prije dve i po godine, bilo je ok iskustvo, porod super, za poželeti. Vodenjak mi puknuo oko ponoći dok sam još bila kući i premišljala se da li da idem ili ne :) Došla sam s bolovima u razmaku nekih 5 minuta oko 00:30h, bila otvorena 6 prstiju, odmah u pripremu, dobila klizmu, čekala tamo sama u pripremi, tuširala se, umivala itd., sestra me povremeno obilazila i radila ctg. Na kraju nisam mogla izdržati više jer sam imala jake napone, a sestre nije bilo duže vreme (bar mi se činilo tako), pa sam malo jauknila da me ne zaboravi. Idemo u rađaonu da me doktorica pogleda, 10 prstiju otvorena, rodila iz 4 truda, s tim da sam prvi malo zabrljala jer sam gurala nogama umesto da vučem sebi :) tako da, 3 truda ukupno. Sve super, sve pet, jedino što sam popucala strašno iznutra, šila me doktorica sat vremena, sve sam osetila, ohladila se već i to mi je bilo najgore od svega. Doktorica se već unervozila sva od šivanja pa nije baš bila fina, iako sam se ja stvarno trudila sve slušati što mi kaže, al šta ćeš… Bar je porod bio super :) Posle sam bila na 4. katu, sestre odlične, fine i ljubazne. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.