Recept za omiljenu kašicu vaše bebe

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Vaga2

    Vaga2

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Nama je najdraža voćna kašica:
    1 banana
    1 jabuka
    cijeđena naranča (ima godinu i pol)
    kuhani amaranth
    malo cimeta

  • Avatar kisica

    kisica

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Kuhana tikvica+kuhani krumpirić, sami ili uz dodatak piletine - uživancija.

  • Avatar Dreamer

    Dreamer

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Voćna kasica-  jabuka,  banana, breskva (u ljetnoj varijanti), plasmon keksi. Koji put umjesto plasmon keksiju stavimo malo meda i skute. :)

    Povrtna kasica/krem juha: posto radim za cijelu obitelj, necu pisati mjere nego sastojke : slanutak, mrkva, brokula, bijeli luk,proso, maslinovo ulje, malo soli. bomba zdravlja koju maleni obozava :D (a i odrasli ) ;)

  • Avatar maya013

    maya013

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Naš jedanaestomjesečni sinčić jako voli papati varivo od prokulica :
     
    šaka prokulica
    1 krumpir narezan na kockice
    naribana mrkvica
    žličica,dve prosenih pahuljica
    žličica maslinovog ulja

    Nekada dodam i malo bijelog mesa pa mu je zasitnije.

    Miš moj kaže: mam, mam! (njam,njam)

  • Avatar meg

    meg

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    naš sin od 10mjeseci voli sve i svašta, ali najdraža mu je domaća juha od domaće kokice sa korabicom, mladom mrkvom, brokulom i cvjetačom, pojede punu zdjelicu bez problema, a zadnje vrijeme jede i šenon i super mu je fini. nikad mu nisam miksala hranu nego od početka (počeo je sa 4.5mj) samo sa vilicom usitnim i sve jede bez problema, a sad naravno i gricka polako i veće komade.

  • Avatar tatjana_77

    tatjana_77

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Nedavno smo počeli papati meso, pa nam je to trenutno jako fino :) zato je naša najkašica mesno-povrtna fantazija, a za nju nam treba:
    -komadić mesa (mlada piletina ili kunić, mi koristimo kunića), par kockica narančastog batata, 2-3 koluta pastrnjaka, 2 žlice palente , voda, maslinovo ulje-pola žličice

    stavimo kuhati prvo meso, pa zatim povrće i na kraju palentu da zgusne. kad je gotovo dodamo ulje i to je to :) brzo, fino i zdravo!

  • Avatar ana625

    ana625

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    moja curica obožava ovo (8 i pol mjeseci): palenta kuhana u vodi s par kapi maslinovog ulja, 1/4 crvenog luka, malo žutih mahuna, pola mrkvice, malo tikvice i malo mesa (bijelo pileće meso ili kunić). sve fino skuhamo, izmiksamo (jer još uvijek nemamo niti jednog zubića) i popapamo…

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Mojoj curi je bitno da ima zelenog :D Ne bira što, samo da je zeleno :D
    Omiljena kombinacija joj je kuhana riža sa butter tikvom i tikvicom. Rižu stavim kuhat u vodu, kad je na pola kuhana, dodam sitne kockice tikve i naribam komadić tikvice obične zelene. Kad je kuhano, vilicom malo izgnječim i dodam kapljicu dvije ulja. :)
    To može i s pasiranim graškom :D Meso u ovoj kombinaciji ne voli,više voli s krumpirom meso :)

  • Avatar Zeko123

    Zeko123

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Mi za koji dan tek počinjemo s dohranom, tako da nemamo receptić, ali knjiga bi nam dobro došla 😉.

  • mlelas00

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Moja curica je odusevljena ciklom. Najdraže joj je cikla pomijesana sa mrkvom, jabukom i rižom.
    sve sastojke kuhati zasebno (ciklu i mrkvu dok ne omeksaju, jabuku 2-3min, rižu dok ne omeksa). sve pomiješati i izmiksati. :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.