Prva slova

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Djeca najcesce nauce pisati svoje ime i to su prva slova koja usvajaju u obiteljskom domu. Ako ne nauce svoje ime, uvijek nekako prvo uce samoglasnike A, E, I, O i U. Buduci da sam uciteljica po struci, moram reci da djeca koja prije skole nisu ucila slova, nauce prvo ona slova koja su po redoslijedu u udzbeniku (nisu uvijek poredana kao abeceda). 

    Sve se naravno stigne nauciti u skoli, ali voljela bih svoje dijete (ako bude zainteresirano za to) nauciti bar dio prije skolskog uzrasta. Djeca sve upijaju kao spuzve i nije lose kroz igru nesto i nauciti. Naravno, ne smije se pretjerivati jer djeci je potrebno njihovo djetinjstvo. 

    Inace, djeca su preslatka po tom pitanju. Primjerice, dijete vec prvi dan zna doci do uciteljice i vazno govoriti: “Ja znam citati i pisati! Ja sam najpametniji!” I onda ucitelj zeli to vidjeti nudeci mu tekst, no dijete ga tad odbije govoreci da ne zna tako… te uzme kredu i napise na plocu svoje ime te ga vazno procita. “Vidite da znam citati i pisati!”   

  • VBD

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Slovo “L” prvo je slovo u imenu moga sina pa je time njemu bilo i najvažnije. Kako je to i jedno od lakših slova za pisanje, naučio ga je prvog. Slijedila su ostala slova u imenu, ali to je u početku bilo samo precrtavanje slike napisanog imena.

  • gaga0305

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Prvo slovo koje je naucio pisati je slovo D, naravno zato sto njegovo ime pocinje sa tim slovom. I dan danas je to “njegovo” slovo 

  • DaVaDar

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pokušavajući napisati svoje ime, moja je djevojčica prvo napisala slovo T. Veliko, nakrivljeno i neravnih linija, to prvo “T” danas zauzima počasno mjesto u njenom albumu, kao temelj njezine pismenosti.

  • Mama_Sonja

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Imam nećakinju koja sada kreće u školu. A naš sin je četverogodišnjak koji ju je počeo u svemu oponašati. Tako on proživljava s njom uzbuđenje oko škole. Prvo slovo (za sada i jedino) koje zna napisati i prepoznati je O. Upravo ga je to naučila njegova “vejika” sestrična. Tako da, osim u riječima koje sadrže O, on i stvari koje se nalaze oko njega uspoređuje s tim poznatim mu slovom,  npr.kaže da je sunce žuto O, da je lopta crveno O, balon je plavo O, glava je kao O… Važan je i ponosan zbog toga (a i mi smo ponosni na njega <3 )

    Happy mama puta dva <3

  • Avatar JelenaBM

    JelenaBM

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Slovo A 

  • stela222

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Prvo slovo koje je naučila napisati bilo je Ž, jer je jedno vrijeme bila zaluđena žirafama. Stalno me gnjavila da ju naučim to i napisati i uspjeli smo Ž, ali dalje nije išlo :P Ali još je mala, stigne.

  • MARIJA124

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Slovo O - valjda je nekako najlakše.

  • LJERKA123

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    V jer je početno slovo imena moga djeteta.

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Dragi čitatelji, hvala vam na sudjelovanju u nagradnom natječaju!
    https://klokanica.24sata.hr/vrticka-dob/igra-i-aktivnosti/darujemo-vam-prvu-vjezbenicu-za-ucenje-pisanja-1758 [klokanica.24sata.hr]
    Dobitnici knjige tjedna “Prva vježbenica” u izdanju Forum d.o.o. su ZvjezdicaZg, IvanaS, AntunSb, DaVaDar i Mama_Sonja, a oni će biti obaviješteni i putem e-maila. Čestitamo dobitnicima!
    Pozivamo vas da nam i dalje pišete koje je slovo vaše dijete prvo naučilo pisati, a vaše odgovore objavit ćemo u našoj temi s foruma!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.