Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Moina

    AriBari

    Daja ja sma druga trudnoća i trbuh mi je krenuo jako rano izlaziti, već sa mjesec i pol, za drugu je to normalno, a jako sam sitna, eto me sad izgledam kao da sam 5 mj trudna😅 vec dugo spavam s onim vecim jastukom koji podmetnem na pod trbuh na boku i obgrlim jednom nogom. I u prvoj i sad mi je bilo problem to spavanje jer volim spavati na trbuhu. E i korismo je nes pod leda podmetnuti pa da se možeš nasloniti, da si onako ja kažem pod 45 stupnjeva, ne direkt na leđima😊
    Inače cure mi konačno obznanili svima tako da mogu mirne duše okolo i u ured sa svojim trbuhom🤣
    Žuži imaš li propisano mirovanje ili? Ako nemaš, možda da si kreneš s nekim vježbicama, istezanjima, šetnjama pa ćeš bolje osjećati oko sebe. Ja sam jučer 15 min prije spavanja i već mi je bolji osjećaj. Našla sam neki link za Spinning babies, mogu vam staviti, fora mi djeluje😊
    Moina, a ja sam jela salamica ovu i prošlu trudnoću, one iz dućana s deklaracijom i od poznatih proizvođača, domaće se nisam usudila, čak sam i sushi pojela u ovoj ali s prženima kozicama (lažni sushi😅), kod mame sam pojela i tortu sa sirovim jajima jer sam znala da su svejža.
    Meni je doktor nakon vadenja krvi rekao da ja nikako ne smijem to jesti, zbog neke vrijednosti u krvi. A sad vjerojava ili ne, toliko sam bila pod stresom da vidim je li sa bebom sve ok da sam samo rekla nema prblema i nisam pitala nista detaljnije. Pitat cu opet kad odem na pregled jer me zanima zasto.

    Moina, najbolje provjeriti, možda ima neki opravdan razlog za to😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Pjegice super za dobar pregled, nema veze što ti nije pustila zvukove, srčana aktivnost se vidi i vizualno😊 i super da si dobila novu doktoricu😊 što znači ta voda u douglasu? Imaš li novi termin da te odmah ažuriramo na listi? Za rh moguće da ti vidi da si Rh +😊, ali ionako sad sve vadiš pa ćeš znati😊
    Da zab sam napisati za wc, trenutno sam na jednom pišanju po noći, al vidim da se već sve podiglo gore, i doktorica je rekla da je maternica već jako visoko pa vj i manji pritisak na mjehur. Na početku sam imala barem dva buđenja za pišanje


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    AriBari

    Moina

    AriBari

    Daja ja sma druga trudnoća i trbuh mi je krenuo jako rano izlaziti, već sa mjesec i pol, za drugu je to normalno, a jako sam sitna, eto me sad izgledam kao da sam 5 mj trudna😅 vec dugo spavam s onim vecim jastukom koji podmetnem na pod trbuh na boku i obgrlim jednom nogom. I u prvoj i sad mi je bilo problem to spavanje jer volim spavati na trbuhu. E i korismo je nes pod leda podmetnuti pa da se možeš nasloniti, da si onako ja kažem pod 45 stupnjeva, ne direkt na leđima😊
    Inače cure mi konačno obznanili svima tako da mogu mirne duše okolo i u ured sa svojim trbuhom🤣
    Žuži imaš li propisano mirovanje ili? Ako nemaš, možda da si kreneš s nekim vježbicama, istezanjima, šetnjama pa ćeš bolje osjećati oko sebe. Ja sam jučer 15 min prije spavanja i već mi je bolji osjećaj. Našla sam neki link za Spinning babies, mogu vam staviti, fora mi djeluje😊
    Moina, a ja sam jela salamica ovu i prošlu trudnoću, one iz dućana s deklaracijom i od poznatih proizvođača, domaće se nisam usudila, čak sam i sushi pojela u ovoj ali s prženima kozicama (lažni sushi😅), kod mame sam pojela i tortu sa sirovim jajima jer sam znala da su svejža.
    Meni je doktor nakon vadenja krvi rekao da ja nikako ne smijem to jesti, zbog neke vrijednosti u krvi. A sad vjerojava ili ne, toliko sam bila pod stresom da vidim je li sa bebom sve ok da sam samo rekla nema prblema i nisam pitala nista detaljnije. Pitat cu opet kad odem na pregled jer me zanima zasto.
    Moina, najbolje provjeriti, možda ima neki opravdan razlog za to😊

    Ma da, ako je to tako naglasio dok je gledao u krvnu sliku, sigurno je to rekao jer je bitno. Rekao mi je suhomesnato, sirovo meso, siroba riba i parmezan ne smijem nikako. Tako da mozda sve to sadrzi neke moguce bakterije koje mogu bit lose za mene. Nesto sam googlala pa pise da postoji mogucnost da nemam neka antitijela koja me mogu stitit od tih bakterija pa da mi je zato to naglasio. Alid a pitat cu ga jos jednom, vec sam si zapisala da moram pitati. Ali bolje da ne jedem to nego da se nesto dogodi i pozalim. 

  • MandM

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    Hej i ja sam imala odmah na početku trudnoće bakteriju pila antibiotik Cefaleksin i uz njega Biokult uzmi da ne dođu gljivice... sve u redu bilo lijepo se očistilo sad je super 😊
    što se spavanja tiče ja minimalno dva puta po noći idem piškit i onda ne mogu zaspati barem dva sata 🤦‍♀️ evo već 3,4 mjeseca cure moje ja nisam prespavala noć.. budim se oko 2 i zaspim tek oko 5 i ako sam od doma do 7 nekako odspavam još ako idem u ured se samo dignem prije 5 i molim da preživim 😂 a što se baš spavanja tiče, jako se trudim na lijevom boku ali isto muku mučim 😂 imam onaj trudnicki jastuk pa pomoze 😊

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️

  • daja12

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Moina

    daja12

    Jutro,
    Kako vi spavate? Meni je to vec problem ima par dana mislim tek sam 10 tjedan stomak mi se malo nazire nista strasno neznam jel to od napuhanosti ili posto je sad sve duplo 🙈. Al ja nikako se namjestim da se mogu naspavati jer kad se probudim ledja me ubijaju
    Ja spavam sa svojom malom sad jer je muz bolestan i probudi me 100 puta u noci kad prica. Pocela je nedavno pricat i sad se ne gasi ni po noci. Ali sto se tice namjestavanja, ja spavam na ledima i jako mije tesko zaspat na boku, tako da sma jos uvijek na ledima jer je trudnoca rana, ali znamd a cu se uskoro morat prebacit na bok jer je to bolje za bebu i nase tijelo.
    Sto se tice trbuha, malo ti se maternica prosirila, malo si napuhana, malo od hormona i eto trbuscica. Jos sad ne bi trebalo bit extra vidljivo nebitno sto su 2. Ali u jednom trenu ce to pocet ludoooo rast, i da bit ces veca jer ih je 2. Ali nema veze, 2 divne bebice dolaze <3Ima li netko ovdje tko ide po 2-3 puta pisat po noci? mene to izludi.

    Da to sam tako sam I posmislila da je zbog sirenja maternice.. 
    ja sam bila sokirala sam sama skontala na ultrazvuku pa pitala doktora a sta je ovo drugo jer su mi u istoj gastacijskoj vrecici jednojajcani 😍
    I ja ustajem pisat po 2-3 puta.. 

    🙍‍♀️32 PCOS
    🙎‍♂️39 ✔️
    05/2023 spontani 💔
    02/2024 gebärmutterspiegelung
    07.05. Beta ➕ 580
    16.05. uzv ❤️ poslije spontani😞
    05.08. transfer 19.08. beta 600 🥰
    28.08. kucaju 2 srca ❤️❤️ sreca ogromna

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Ma da naravno Moina, samo ti slušaj njega, tih par mjeseci izdržat ćeš, kao i ja bez čaše vina😅 još sad idemo na neke degustacije s društvom, ja ću samo mirisat i kupovat boce za nakon porodiljnog🤣
    Parmezan, ajmeee to bi mi bila kazna😅
    Moguće da neka bakterija da je u pitanju


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    MandM

    Hej i ja sam imala odmah na početku trudnoće bakteriju pila antibiotik Cefaleksin i uz njega Biokult uzmi da ne dođu gljivice… sve u redu bilo lijepo se očistilo sad je super 😊
    što se spavanja tiče ja minimalno dva puta po noći idem piškit i onda ne mogu zaspati barem dva sata 🤦‍♀️ evo već 3,4 mjeseca cure moje ja nisam prespavala noć.. budim se oko 2 i zaspim tek oko 5 i ako sam od doma do 7 nekako odspavam još ako idem u ured se samo dignem prije 5 i molim da preživim 😂 a što se baš spavanja tiče, jako se trudim na lijevom boku ali isto muku mučim 😂 imam onaj trudnicki jastuk pa pomoze 😊

    Znaci tako i meni, samo ja zaspim nazad relativno brzo. Ali ako radim od doma onda spavam do 7 a ako idem na posao ustajem oko 5 i jedva gledam ostatak dana  Takod a te skroz kuzim. Idem ispto pisat svako malo a ne pijem puno vode, sto je lose. Morala bi piti malo vise vode ali nikako da se natjeram. Evo imam vodu kraj sebe, popila jednu veliku casu od 0.5l i sad pijem drugu. Rekao mi da moram pit barem 2 litre vode jer kad mi unosimo vodu, tako nam se prociscava plodna voda i beba je vise hidratizirana. Pa se trudim kroz dan unest dovoljno vode ali mi ide bas jako tesko. 

  • daja12

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    AriBari

    Daja ja sma druga trudnoća i trbuh mi je krenuo jako rano izlaziti, već sa mjesec i pol, za drugu je to normalno, a jako sam sitna, eto me sad izgledam kao da sam 5 mj trudna😅 vec dugo spavam s onim vecim jastukom koji podmetnem na pod trbuh na boku i obgrlim jednom nogom. I u prvoj i sad mi je bilo problem to spavanje jer volim spavati na trbuhu. E i korismo je nes pod leda podmetnuti pa da se možeš nasloniti, da si onako ja kažem pod 45 stupnjeva, ne direkt na leđima😊
    Inače cure mi konačno obznanili svima tako da mogu mirne duše okolo i u ured sa svojim trbuhom🤣
    Žuži imaš li propisano mirovanje ili? Ako nemaš, možda da si kreneš s nekim vježbicama, istezanjima, šetnjama pa ćeš bolje osjećati oko sebe. Ja sam jučer 15 min prije spavanja i već mi je bolji osjećaj. Našla sam neki link za Spinning babies, mogu vam staviti, fora mi djeluje😊
    Moina, a ja sam jela salamica ovu i prošlu trudnoću, one iz dućana s deklaracijom i od poznatih proizvođača, domaće se nisam usudila, čak sam i sushi pojela u ovoj ali s prženima kozicama (lažni sushi😅), kod mame sam pojela i tortu sa sirovim jajima jer sam znala da su svejža


    Da i ja evo vec 2-3 dana si razmisljam taj jastuk si nabavit a sve kontam ajde neka jos malo rano mi je jos🙈

    🙍‍♀️32 PCOS
    🙎‍♂️39 ✔️
    05/2023 spontani 💔
    02/2024 gebärmutterspiegelung
    07.05. Beta ➕ 580
    16.05. uzv ❤️ poslije spontani😞
    05.08. transfer 19.08. beta 600 🥰
    28.08. kucaju 2 srca ❤️❤️ sreca ogromna

  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    AriBari

    Ma da naravno Moina, samo ti slušaj njega, tih par mjeseci izdržat ćeš, kao i ja bez čaše vina😅 još sad idemo na neke degustacije s društvom, ja ću samo mirisat i kupovat boce za nakon porodiljnog🤣
    Parmezan, ajmeee to bi mi bila kazna😅
    Moguće da neka bakterija da je u pitanju

    Ma i proslu trudnocu nisam nista to jela jer sma imala veliki rizik od spontanog pa sam puhala na suho i jako se pazila. Cak sam i kavu izbacila i sve to suhomesnato. Ali kad ti netko kaze da ne smijes, onda bas zelis  Koliko se mi zene zrtvujemo kroz zivot. 
    Ajme degustacija a ne smijes, uzas. Tako ja idem u svatove za mjesec dana a ono ne smijem ni piti, ni suhomesnato jesti, i uzas uzas. Nije da me privlaci alkohol ali jedna koktel ili jedna casa desertnog vina, falit ce na svatovima. 

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Bok cure! Malo sam preletjela što se pisalo. 
    MissGraz jako mi je žao, nadam se da ćeš se brzo opet pridružiti trudnicama 
    Super vijesti za sve odrađene preglede. Bitno da srčeka kucaju i da ide sve svojim tokom.
    Čestitke na blizancima 
    Meni se zadnjih par dana malo vratila energija. Grudi par dana skoro i ne osjetim, pa su opet dosta osjetljive. Mene najviše muči nespavanje. Zaspem super i probudim se oko 2-3 i ne mogu više zaspati, samo se vrtim po krevetu. Naravno da me to baš iscrpi, ali izdrži se sve.
    Ponekad moram piškiti preko noći, ponekad ne.
    Sex....mi apstiniramo do daljnjeg. Čekamo drugo tromjesečje pa ćemo nadoknaditi 
    Alkohol...i meni baš dođe da nešto popijem , ali me brzo i prođe. 
    Moina po tvom novom terminu smo samo 1 dan razlike 

    22.08. +

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.