Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar flower

    flower

    Broj poruka: 160

    Prijavi adminu

    daja12 ja sam sada 11+2 ...
    Moina da mislim da je slično, i ovo što govoriš za screening organa u 22 tjednu, mislim da je to kod nas veliki anomaly scan, u prvoj trudnoći sam na to išla u 20. tjednu

    01/19 prvi postupak (4 blastociste)
    03/19 I.fet (dvije blastociste) - 👶my boy
    09/23 II.fet (dvije blastociste) - ❌️
    8.8.2024 - test pozitivan, prirodno

  • Avatar moonika

    moonika

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Evo da javim da je danas nešto lakše. Uspjela sam popiti vode i nešto malo pojesti. A meni su mucnine počele u 5 tjednu a povraćanja u 8 tjednu i skoro svaki drugi dan mi je tako i već sam izmorena i bez snage. Cijeloj obitelji sam rekla i većini prijatelja i kolegama na poslu jer se na meni vidjelo da nisam dobro i sva svoja. Trbuščić nisam još dobila, nego nažalost se vidi da sam smršavila. A bilo mi je iskreno glupo lagati da sam bolesna ili slično pa sam rekla iskreno situaciju.
    Hvala cure na savjetima i podršci ♥️

    💁🏼‍♀️32god
    💁31god

  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    dijana22

    Moina

    dijana22

    Zene kada su vam počele mucnine?ja sam po ZM 7+5 i nemam apsolutno nikakvih mucnina čak su me i cice prestale bokjeti niti više nisam umorna nekako sam sad polako zabrinuta
    U prosloj trudnoci mi je bilo muka ali navecer, u ovoj mi je isto predvecer muka ali je podnosljivo. Nisam ni jednom povracala. Grudi jedan dan bole, drugi dan se ispusu i ne bole, pa treci dan opet nabubre i ne bole, pa opet bole i svaki dan drugacije.
    Prije mi se jako spavalo a sad je malo bolje, nemam vise taj 100% umor ali pisam malo cesce. ima dana kad imama petita da bi sve u kuci pojela a drugi dan mis e sve gadi. Znaci svaki puta drugacije. Takod a se ja ne bi zabrinjavala na tvom mjestu.
    Pa nema pojma šta bi mislila u prošloj trudnoci kad su me propustili simptomi završilo je sa missed ab tako da opce mi nije svejedno,a ništa mi ne prestaje nego čekati i vidjeti

    Znam, tako je bilo i meni. Sa prvom koju sam imala nisam ni imala simptome uopce pa je bio spontani u 10tjednu, pa onda jos 2 ali ranije. I to bas jako traumatizira ali stres nije dobar za bebu. Znam da je tesko ne biti pod stresom kad je sve tako zavrsilo ali moras pokusat. Ja sam sad isto cesto pod stresom, ali an srecu nemam puno vremena razmisljat o tome jer imam malu koja mi ispunjava dane i lijepe misli. 
    Ali bit ce sve ok, ja znam cure koje su isto bez ikakvog simptoma imale savrsenu trudnocu. Sve smo drugacije

  • ketyyy

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Bok svima, moja beba dolazi u svibnju! Trenutno je u tijeku 8 tjedan 😃

  • Adnna24

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    dijana22

    Adnna24

    dijana22

    Zene kada su vam počele mucnine?ja sam po ZM 7+5 i nemam apsolutno nikakvih mucnina čak su me i cice prestale bokjeti niti više nisam umorna nekako sam sad polako zabrinuta
    Jesi imala na pocetku simptome? Ja sam imala, i sad kao da me popuštaju svi ti simptomi. I nije mi svejedno. Sutra idem na pregled da vidimo srčanu akciju. Nije nimalo svejedno.
    Imala sam bolne grudi stezanje u jajnicima leđa su me boljela sad više ništa
    A mucnine nisam imala uopće
    Ja imam pregled tek sljedeći petak,poludit ću do tad


    dijana22 identični moji sinptomi, koji polako jenjavaju. Prosle  godine sam imala missed ab u 11 sedmici, pa sad i na hladno pušem.  Razumijem te upotpunosti.  Nadajmo se najboljem. ❤️

  • ketyyy

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,
    Ja sam u 8 tjednu, neki dan sam bila na uzv vidjeti kako malo srceko kuca  ovo mi je prva trudnoca i ja nemam blage veze o nicemu haha 😂 k tome imam ginekologa koji je najveci cudak ikad, nije me nista pitao, nista savjetovao, srce kuca i to je to. Nisam cak ni sliku dobila 🤷‍♀️
    Ako ima neka od vas koja ima probleme sa stitnjacom inace, trebala bi savjet. Uz Eurhyrox 50, pijem suplemente Thyreoideal + i Chirofert.  
    U tim suplementima ima dosta raznih supstanci poput folne kiseline, selena, cinka itd. Zanima me je li to dovoljno za bebu ili bi trebala uzimati specijalizirane prenatalne kapsule poput novolaca i sl?Bojim se da ne uzmem previse folne kiseline ako uvedem jos jedan suplement, a s druge strane, bitno je da stitnjaca funkcionira i ne bi htjela ukinuti ove koji mi sad pomazu.Eto ako ima tko sa slicnom situacijom neka se javi 😃

  • dijana22

    Broj poruka: 100

    Prijavi adminu

    Adnna24

    dijana22

    Adnna24

    dijana22

    Zene kada su vam počele mucnine?ja sam po ZM 7+5 i nemam apsolutno nikakvih mucnina čak su me i cice prestale bokjeti niti više nisam umorna nekako sam sad polako zabrinuta
    Jesi imala na pocetku simptome? Ja sam imala, i sad kao da me popuštaju svi ti simptomi. I nije mi svejedno. Sutra idem na pregled da vidimo srčanu akciju. Nije nimalo svejedno.
    Imala sam bolne grudi stezanje u jajnicima leđa su me boljela sad više ništa
    A mucnine nisam imala uopće
    Ja imam pregled tek sljedeći petak,poludit ću do tad

    dijana22 identični moji sinptomi, koji polako jenjavaju. Prosle godine sam imala missed ab u 11 sedmici, pa sad i na hladno pušem. Razumijem te upotpunosti. Nadajmo se najboljem. ❤️

    Isto tako i kod mene prošle godine
    Javi sutra kako je prošao pregled držim palceve da ti bude sve oke 🥰

    10/23 biokemijska
    12/23 missed ab
    8/24 ➕️
    10/24 missed ab

  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 393

    Prijavi adminu

    Kety dobrodosla, mi se pratimo, ja sam danas 8+3 i isto prva trudnoća 🙂 oko 400mcg folne kiseline bi trebalo bit dovoljno za uzimanje u trudnoci, provjeri koliko ti tvoji suplementi imaju folne pa mozda da uzmes dodatno samo folacin koji je samo folna , bez dodataka drugih vitamina ? Svakako usporedi sastave i drugih npr novalac, pa provjeri da ne bi bilo previše 

    ♀️ 28; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    ♂️ oligo, normo, astheno...
    2x IUI ❌️
    06/24 - 1. IVF: 11js, 4BC - ET 1BC ❌️ 3❄️
    08/24 FET 1❄️
    6dpt ➕️ ß 9dpt 204; 11dpt 406 🥰

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Ej cure evo i menez pokusala sam sve ubrati jer sam danas jurila po Zagrebu pa sad čitam zaostatke nakon povratka doma.
    Moonika super da je bolje, ali možeš možda napomenuti gineko da si koma pa da ipak probaš s nečim što bi ti pomoglo, možda ove dramine što je neka od cura spominjala.
    Meni su mučnine krenule oko 7 tj, i trajale negdje do 11 ja mislim. Nisam povraćala, al mi je bilo slabo, i smetali su mi mirisi, kava i određena hrana. U prvoj isto tako neš, al mi se u ovoj čini gore😅 razumijem strahove, ako vam nije slabo naročito ako ste imale prethodno loše iskustvo, al nije svim curama slabo, i blago im se, ja imam dosta frendica kojima je jedina promjena bio rast trbuha i cica i sve je bilo ok bez drugih simptoma😊tako probajte se opustiti.
    Za kad smo govorili, pa prošli tjedan nakon Niftyija smo krenuli redom svima, imam još par osoba kojima bih pokušala reći uživo, iako mislim da ću neke i cimnut jer mi je trbuh ogroman pa da se nešokiraju kad me vide😅. Sestra i najfrendica su znale s pozitivnim testom. A još smo nakon potvrde trudnoće u 7 tj rekli bližoj familiji, jer se često vidimo a meni je bilo loše. I ja sam rekla šefu, naročito jer je rizična trudnoća pa neću moći raditi do kraja kao zadnji put pa da zna zbog posla😊
    Ketty dobro nam došla, javi ako želiš na našu listu pregleda i termina. Kawa i ti si nam sve češća, to je dobar znak😊, pa kad budeš spremna za listu javi😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Inače ja sam obavila svoj pregled na visokorizičnoj u Svetom Duhu, i sve je za sada ok, ali kako i znam moramo strogo pratito titar antitijela i bebicu, i nadamo se najboljem. Klasificirana sam kao visokorizična trudnoća. Može bit sve super, a može biti užas. Tražili su da vadim titar danas u Petrovoj, jer su rekli da znaju nekad imati odstupanja od nalaza druhih zavoda za transfuziju. Tu je malo nastao kaos jer za to nisam imala uputnicu, a sestra od moje gineko je valjda zabunom dala A1 umjesto D uputnice pa mi ni oni na Svetom duhu nisu mogli napisati. Gineko mi je danas trebala biti popodne, i dok sam nekako uspjela izorganizirati tu uputnicu dok sam vozila i doći do Petrove kroz one kolone u Zagrebu, dođem na šalter i kažu vadili smo do 11:00. A ono 11 i pol, kad sam se ja rasplakala🤣ajme meni nisam mislila, al ono samo je krenulo. I onda su mi se smilovali, teta na šalteru se tamo rastrčala, uletila sam im na marendu i izvadili su😅očito su trudnici u suzama sva vrata otvorena🤣 uz svo to trčanje, jedino sam parking zaboravila platiti pa sam dobila 8 eura kazne, al ok nema veze🤣
    Vidjeli smo bebicu, maše rukicama i nogicama i okreće se, i u zadnjim pregledima su rekli da je veća, al sad baš kaže po svim mjernjima, veća tjedan dana, tako da ćemo vj termin morati pomaknuti. Što znači da bi u sub bila već 15+0. Morat ću i ticker ispod promijeniti😅 I sad je očito jasno da je ovulacija onda bila prije, jer smo se ja i suprig čudili kako sam ostala trudna, pa eto, sad znamo😅
    Vj za dva tjedna opet Sveti duh, al vidim još možda bude i za tri. Ovisno o titru. Sad sam sva na iglama za taj nalaz. Gore mi je to nego ijedan pregled kod ginekologa do sada.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.