Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • cupko

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Moina prošli tjedan je isto bio 1.6mm, ali nije bilo srčane aktivnosti pa doktorica kaže da je možda nešto krivo izmjerila i da se plod tek sad počeo razvijati jer je i njoj čudno da je srce prokucalo, a ništa naraslo. Drugi tjedan idem opet na pregled. Držim se za sve slamčice nade koje nađem.

    cupko

    Pozdrav cure, ja imam još jedno pitanje. Možda glupo.
    Prema zadnjij menstruaciji ja sam danas točno 7. tjedan, a prema veličini ploda 5. tjedan (1.7mm i srčana aktivnost). U aplikaciji za praćenje trudnoće smanjila sam trudnoću na 5 tjedana i automatski mi je u kalendaru počelo računati 1. dan trudnoće baš kada sam ja mislila da ovuliram i kada smo radili na bebi. Sad mi nije jasno je li to u redu? Jer meni od ovulacije do danas je baš nekih 5 tjedana.
    Meni je isto plod 6 dana manji ali aj sam pratila ovulaciju i imala sam kasniju ovulaciju tjedan dana. Tako da moze biti tako i tebi. Bitno je da se od tjedna do tjedna plod dobro razvija i da ima srcane aktivnosti. Za par tjedana ce ti ginekolog/ica znat tocno reci jesi li imala kasniju ovulaciju.
    npr. menije prije 2 tjedna receno kako je plod manji za 6 dana i bila sam opet jucer na pregledu i opet je receno da je plod narasao kako je trebao u ta 2 tjedna ali je i dalje manji za 6 dana. PA smo pomaknuli termin poroda za 6 dana kasnije i to je to. Uglavnom nema brige ako se razvija dobro.

    27👩🏽
    29🧔🏽‍♂️
    9.9. + prvi put iz prve 🥰

  • daja12

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Jutro, 
    Kako vi spavate? Meni je to vec problem ima par dana mislim tek sam 10 tjedan stomak mi se malo nazire nista strasno neznam jel to od napuhanosti ili posto je sad sve duplo 🙈. Al ja nikako se namjestim da se mogu naspavati jer kad se probudim ledja me ubijaju

    🙍‍♀️32 PCOS
    🙎‍♂️39 ✔️
    05/2023 spontani 💔
    02/2024 gebärmutterspiegelung
    07.05. Beta ➕ 580
    16.05. uzv ❤️ poslije spontani😞
    05.08. transfer 19.08. beta 600 🥰
    28.08. kucaju 2 srca ❤️❤️ sreca ogromna

  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    daja12

    Jutro,
    Kako vi spavate? Meni je to vec problem ima par dana mislim tek sam 10 tjedan stomak mi se malo nazire nista strasno neznam jel to od napuhanosti ili posto je sad sve duplo 🙈. Al ja nikako se namjestim da se mogu naspavati jer kad se probudim ledja me ubijaju

    Ja spavam sa svojom malom sad jer je muz bolestan i probudi me 100 puta u noci kad prica. Pocela je nedavno pricat i sad se ne gasi ni po noci. Ali sto se tice namjestavanja, ja spavam na ledima i jako mije tesko zaspat na boku, tako da sma jos uvijek na ledima jer je trudnoca rana, ali znamd a cu se uskoro morat prebacit na bok jer je to bolje za bebu i nase tijelo. 
    Sto se tice trbuha, malo ti se maternica prosirila, malo si napuhana, malo od hormona i eto trbuscica. Jos sad ne bi trebalo bit extra vidljivo nebitno sto su 2. Ali u jednom trenu ce to pocet ludoooo rast, i da bit ces veca jer ih je 2. Ali nema veze, 2 divne bebice dolaze <3 Ima li netko ovdje tko ide po 2-3 puta pisat po noci? mene to izludi. 

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Daja ja sma druga trudnoća i trbuh mi je krenuo jako rano izlaziti, već sa mjesec i pol, za drugu je to normalno, a jako sam sitna, eto me sad izgledam kao da sam 5 mj trudna😅 vec dugo spavam s onim vecim jastukom koji podmetnem na pod trbuh na boku i obgrlim jednom nogom. I u prvoj i sad mi je bilo problem to spavanje jer volim spavati na trbuhu. E i korismo je nes pod leda podmetnuti pa da se možeš nasloniti, da si onako ja kažem pod 45 stupnjeva, ne direkt na leđima😊
    Inače cure mi konačno obznanili svima tako da mogu mirne duše okolo i u ured sa svojim trbuhom🤣
    Žuži imaš li propisano mirovanje ili? Ako nemaš, možda da si kreneš s nekim vježbicama, istezanjima, šetnjama pa ćeš bolje osjećati oko sebe. Ja sam jučer 15 min prije spavanja i već mi je bolji osjećaj. Našla sam neki link za Spinning babies, mogu vam staviti, fora mi djeluje😊
    Moina, a ja sam jela salamica ovu i prošlu trudnoću, one iz dućana s deklaracijom i od poznatih proizvođača, domaće se nisam usudila, čak sam i sushi pojela u ovoj ali s prženima kozicama (lažni sushi😅), kod mame sam pojela i tortu sa sirovim jajima jer sam znala da su svejža.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • LeJe

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Cure, jel imala neka od vas problema s eserihijom u trudnoci? Ja sam imala i prije trudnoce i prema zadnjem nalazu sam je uspjesno rijesila, nastavila sam piti d manozu ali onda mi je ginekolog rekao da ne pijem u prvom tromjesecju nista. Sad mi je dosao nalaz urina, u kojem je masa bakterija. Nalaz urinokulture cekam jos par dana pa me zanima jel koja od vas bila na antibioticima u prvom tromjesecju? Kako to utjece na bebu? Malo sam zabrinuta jer cu vjerojatno dobiti antibiotik. Hvala na odgovorima 😊

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Leje, imala sam escherihiju u prvoj, i enterococus u drugoj u urinu, jako velika količina, obje u prvom tromjesječju, dobila antibiotike, u drugoj čak klavocin. Sve očistili za sad je ok. Ne brini za antibiotike u trudnoći😊 više je štete ako se ne daju jer te bakterije treba riješiti. Naravno uz antibiotike, ako ih budeš trebala uzmi probiotike. Ja bih ti savjetovala encianov čaj od brusnice iz dm-a i isto tako bio sok od čiste brusnice iz dma, u staklenoj boci, kasnije kad to riješiš da održavaš. Uvin h ne, on se ne preporučuje za trudnice. 


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    AriBari

    Daja ja sma druga trudnoća i trbuh mi je krenuo jako rano izlaziti, već sa mjesec i pol, za drugu je to normalno, a jako sam sitna, eto me sad izgledam kao da sam 5 mj trudna😅 vec dugo spavam s onim vecim jastukom koji podmetnem na pod trbuh na boku i obgrlim jednom nogom. I u prvoj i sad mi je bilo problem to spavanje jer volim spavati na trbuhu. E i korismo je nes pod leda podmetnuti pa da se možeš nasloniti, da si onako ja kažem pod 45 stupnjeva, ne direkt na leđima😊
    Inače cure mi konačno obznanili svima tako da mogu mirne duše okolo i u ured sa svojim trbuhom🤣
    Žuži imaš li propisano mirovanje ili? Ako nemaš, možda da si kreneš s nekim vježbicama, istezanjima, šetnjama pa ćeš bolje osjećati oko sebe. Ja sam jučer 15 min prije spavanja i već mi je bolji osjećaj. Našla sam neki link za Spinning babies, mogu vam staviti, fora mi djeluje😊
    Moina, a ja sam jela salamica ovu i prošlu trudnoću, one iz dućana s deklaracijom i od poznatih proizvođača, domaće se nisam usudila, čak sam i sushi pojela u ovoj ali s prženima kozicama (lažni sushi😅), kod mame sam pojela i tortu sa sirovim jajima jer sam znala da su svejža.

    Meni je doktor nakon vadenja krvi rekao da ja nikako ne smijem to jesti, zbog neke vrijednosti u krvi. A sad vjerojava ili ne, toliko sam bila pod stresom da vidim je li sa bebom sve ok da sam samo rekla nema prblema i nisam pitala nista detaljnije. Pitat cu opet kad odem na pregled jer me zanima zasto. 

  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    žuži1808

    Dobro jutro cure,nisam se javljala sad neko vrijeme.. bas sam se nacitala,nevalja bit u zaostatku hehe.. nadam se da ste sve dobro,mi smo usli u 17.tjedan, i bas mi je strasno.. grcevi po cijelu noc,nervoza,usamljenost, neka dobra depresija. Partner mi je kod kuce,ali stalno neki presing. Vise ni sama neznam sta je. Sto se tice seksualnog zivota ,nakon 2 mjeseca smo i to obavili,ali u toku noci sam imala krvavi iscjedak,sada je sve u redu. Stomak abnormalno raste,pocela sam se siriti u struku,vamo naprijed viri ,omg.. sretna sam ja,ali naravno da me ta debljina deprimira,iako dosad nisam dobila puno svega 5kg,ali neznam odakle ovakav izgled kao da sam dobila 10vec.. lezim na leđima,a maternica narasla skroz iznad pupka.. treba mi psihijatar i to neki dobar,ovaj moj ce prolupat samnom,plakat nije tesko suze same krenu cim neko pocne trkeljat gluposti.. ehhh.. to vam je uvod u 17. tjedan..
    Cestitam na blizancima, i svima na dobrom pregledu..

    Ako en uzimas, uzmi magnezij priej spavanja. Magnezij se preporuca u trudnoci zbog grceva i pusta misice te ces imat manje grceva. Ja sam proslu cijelu trudnocu uzimala magnezij + kalcij. Pokusaj pa vidi ako ce ti pomoc oko grceva. Ne moze ti skodit ja mislim

  • Avatar Pjegica.

    Pjegica.

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Evo i mene da se javim sa svojeg pregleda.
    Za sad sve djeluje uredno manje vise beba mjeri 6+5 dok je po menz 7+2 ne znam dal si prebacujem sad datum ili ne msm da cu cekat do iduceg pregleda nije mi rekla nikakvu procjenu poroda jos. Vidjela mi je malo slobodne vode u Douglasu i vidjela je da vjerovatno imam hematom i prepisala mi je Duphaston tablete 2 put na dan.
    Srcana aktivnost je prisutna al nije mi pustila da cujem ne znam dal je rano za to 🤷🏼‍♀️. Mogu biti sretna imamo novu dokt zadnja je bila baba iz penzije i tako je štura bila pokazivanjem bebe bas sam imala tuzne preglede dodi i odi sad mi je lijepo ugodno i udobno. Za sad sam odbila prenatalne dijagnoze nisam ni sa prvim isla i ne znam dal cu sad ici. Iduce moram krv vadit i urin odnest pa cemo vidjeti sta ce biti dalje, rekla mi je da se ne brine za RH valjda ce to meni sve biti okej valjda se sa zadnjim vec trebalo znat 🤷🏼‍♀️
    Inace mucnine me jos uvijek ganjaju, trbuh me i dalje zateze bolucka, a ja sam dok sam cekala pregled bila tako nervozna sva sam se tresla, nisam takva bila s prvim sama sebi se smijem 🤣

  • Blackie.

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    Meni se zadnjih dana bas jede carbonara 🙊 a znam da ne smijem… Alkohol me ne vuce, ne pijem ni inace bas cesto. Pojela sam par komadića kobasice, nastojim izbjegavati ali nisam skroz izbacila to suhomesnato. Sa spavanjem sam ok zasad, jedino kad se probudim moram na wc hitno ali izdrzim do jutra 😅LeJe bitno da ste na vrijeme ulovili bakterije. Ne brini zbog antibiotika, puno je bitnije da se bakterija rijesis opet. Kod mene danas malo jaci bolovi u trbuhu, bas ko kod menge… danas ili sutra zovem ginekologicu da se narucim na pregled, u petak sam tocno 6 tjedana. 

    28 👩‍❤️‍👨 31
    3/24 - biokemijska
    9/24 ➕🤞🙏🏻

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.