Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Riri

    Riri

    Broj poruka: 108

    Prijavi adminu

    Nara-Nara

    Cure, šta ima? Kako ste?
    Mene je ulovila neka jaka prehlada i sad već par dana kišem i kašljam. I naravno da imam svakojake scenarije u glavi o tome kako takvo naprezanja utječe na tako mali plodNe mogu ja protiv svoje glave 🙄 😅 A idući pregled imam tek za 2 tjedna.

    Hej Nara-Nara zelim ti brz oporavak od prehlade, i vjerujem da ce sve biti dobro 🥰 Cura, ja sam danas 5+2 a naručena sam tek s 9+1 na prvi pregled, prva trudnoća. Malo je za reci da sam jako napeta, i citam svasta po raznim forumima. Kod mene su menstrualni bolovi bili izraženi prije nekoliko dana, ali zadnjih 3-4 dana skoro nista ne osjetim. Danas imam neko cudno pulsiranje u donjem djelu trbuha onako kao kad zivac pulsira, moze se i osjetiti.. tocno na predjelu stomaka i vagine (ne znam kako bi objasnila ) jel mi mozete reci jel to normalno sve? 
    Ja se osjecam skroz dobro jedino evo od jutra to pulsiranje je jakooo cudno, a dolje kao da me nesto skaklja… 

    28 👩🏽‍❤️‍👨🏽 32
    5/24 pokušavamo
    9/24 biokemijska

  • MandM

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    hej cure da se i mi malo javimo 😊 moje mučnine su se smanjile i ne povraćam... napokon sam počela dobivati na kilaži i mogu jesti, nakon što sam izgubila ukupno 5 kg od početka dobila sam sad 1,5 😂😂 bolje se osjećam ali opet je počelo lagano krvarenje tako da opet mirujem i nadam se najboljem 🤣 uskoro se nadam da ćemo moći na put da vidimo obitelj i prijatelje i kažemo im našu sretnu vijest ♥️

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Riri

    Nara-Nara

    Cure, šta ima? Kako ste?
    Mene je ulovila neka jaka prehlada i sad već par dana kišem i kašljam. I naravno da imam svakojake scenarije u glavi o tome kako takvo naprezanja utječe na tako mali plodNe mogu ja protiv svoje glave 🙄 😅 A idući pregled imam tek za 2 tjedna.
    Hej Nara-Nara zelim ti brz oporavak od prehlade, i vjerujem da ce sve biti dobro 🥰Cura, ja sam danas 5+2 a naručena sam tek s 9+1 na prvi pregled, prva trudnoća. Malo je za reci da sam jako napeta, i citam svasta po raznim forumima. Kod mene su menstrualni bolovi bili izraženi prije nekoliko dana, ali zadnjih 3-4 dana skoro nista ne osjetim. Danas imam neko cudno pulsiranje u donjem djelu trbuha onako kao kad zivac pulsira, moze se i osjetiti.. tocno na predjelu stomaka i vagine (ne znam kako bi objasnila ) jel mi mozete reci jel to normalno sve?
    Ja se osjecam skroz dobro jedino evo od jutra to pulsiranje je jakooo cudno, a dolje kao da me nesto skaklja…

    RiRi takodjer je i kod mene prva trudnoca 👋🏻 nista se ne brini, sve je normalno. Ja sam izrazito bila zabrinuta ispocetka i isto sam tako osluskivala svaku bol i svaku promjenu. Prvo bi me uhvatila panika kada bi osjetila kao menstrualne bolove a onda bi me uhvatila panika kad ih vise ne bi osjetila. Ukratko, odgovor doktorice i ostalih trudnica je uvijek bio da je sve to normalno i da je najgore za bebu da je mama pod stresom. To pulsiranje bi vrlo lako moglo biti nervozno pulsiranje kao npr kada osvijestis da vidis nos onda ti treba neko vrijeme da ga opet izgubis iz vidokruga. Tako i za pulsiranje, moze biti da si previse fokusirana na stomacic i na bebicu pa da jednostavno osjetis sve puno intenzivnije nego inace. Probaj se opustiti sto vise mozes 😊

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Ej cure ja ok, mučnina nema više, baš sam sretna, izgleda da je taj period gotov😊
    Cure kojima je prva trudnoća ne brinite se, boluckanja, probadanja, zatezanja su u trudnoći normalna. Puno se toga u vašem tijelu događa, izrast će cijelo jedno malo biće u kratko vrijeme, i naravno da to morate osjetiti. Maternica se širi pa radi kontrakcije, miču se svi organi, mjehur, crijeva, šire se trbušni mišići. Ali razumijem i strah jer je sve to novo i nepoznato. Ja se sjećam u prvoj kad sam bila duže trudna, kad bi kihnula bi me tako znalo probost da sam mislola da mi se neś rasprsnulo unutra, to sam već bila pisala. Tako da sve to je normalno.
    Mama_ana kako je hematom? Jeste dobili suprugovu krvnu grupu?
    Moina je sve ok?


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    AriBari na strogom sam mirovanju cijeli tjedan tako da je za sada sve odlicno. Bit ce kontrola brzo pa se nadam da ce strogo mirovanje prijeci u obicno mirovanje :) suprug je dobio nalaze, kako smo i sumnjali pozitivan mu je Rh faktor. 

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Mama_ana, super drago mi je da prolazi i vjerujem da je olakšanje nakon onog početnog šoka😊
    Za rh supruga, u redu, nije to nikakav smak svijeta😊
    Ali nadam se da si ubrala sve što sam napisala, ja nisam ni blizu medicinske struke, al s obzirom na to sve što mi se dogodilo ja bih te svakako savjetovala da o tome odeš na konzultacije negdje privatno kod nekog od doktora koji su upoznati s tematikom i neka te oni savjetuju trebaš li ili ne primiti rhogam tijekom trudnoće. Po meni bi svakako trebalo odrediti krvnu grupu bebe, jer ono što sam pisala ako je suprug homozigot DD i beba je pozitivna, al ako je heterozigot Dd imaš 50% da je negativna. Ne znam u kojem si gradu, ali ako bi išla na konzultacije u Splitu to možeš sigurno u poliklinici Cito, a u Zagrebu znam sigurno za Matijevića u Gynemi, i doktor Hafner ali ne znam ako on još radi, a vj ih ima još. Za druge gradove ne znam.
    Nemaš razloga za paniku, većina trudnica nema nikakvih problema ja sam u manje od 1%. Ali i ja sam prvu trudnoću imala predivnu, savršenu, osim zatvora i niskog željeza nikakvih problema. Ja sam znala suproguvu krvnu grupu, ali nisam se brinula jer su svi rekli ne brinite do poroda ne dolazi do mješanja majčine i djetetove krvi i dobit ćete injekciju nakon poroda. Uredno sam vadila antitijela. Do 35 tjedna kad sam ih zadnji put vadila titar je bio negativan. Na kraju sam prenjela da bi rodila u 41 tjednu pozitivnu djevojčicu i titar je bio 1:64, a to nije malo. Kad sam rodila i saznala, bila sam sretna što moja antitijela njoj nisu naškodila, a scenariji su mogli bit svakakvi..tada nisam ni razmišljala o još jednom djetetu, ali sam znala što to znači ako ostanem opet trudna. I evo sad sam trudna, s bebom je sve savršeno, ali eto sva strepim svaki dan je li titar narasto i jesu li antitijela već krenula napadati bebu. U ponedjeljak idem vadit krv za taj titar i sva sam na iglama. A kako tjedni budu odmicali bit će sve gore. Stvarno to nikome ne bih htjela i voljela bih da je meni u prvoj trudnoći netko rekao to što ja vama. Ti ćeš si na kraju naravno sama odlučiti što bi, ali vjerujem da konzultacije ne mogu škoditi😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Opet sam se raspiala pa mi nije sve stalo 😅
    Samo sam još htjela napisati da ja i suprug ako ova trudnoća ne uspije više ne možemo ni razmišljati u o novoj jer je svaka iduća još rizičnija😔. Ja onda djecu mogu imati jedino ako nađem novog rh negativnog supruga😅A najgore što se sve moglo spriječiti da sam u prvoj dobila rhogam u 28 i 35 tjednu. Pa čak i samo u 35 tjednu. To me najviše ljuti, ali eto ja sam rijedak slučaj a toliko rhogam terpije im je preskupo, baš tužno, a da ne pišem da koliko mjesečno plaćam zdravstevno da sam obje injekcije isplatila u 15 dana rada. Uglavnom ljuta sam na sustav jako. Ne zamjeram svom ginekologu jer je ona samo sljedila praksu kakva je u RH al sam ljuta na naše ministarstvo i stručne komisije koje su na nama odlučile štedjeti.
    Sorry cure na dugom postu al malo sam vam se pojadala!🤭


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Uzas AriBari! Koliko placamo zdravstveno mjesecno cijeli zivot i eto onda kada ti se ovako nesto dogodi cujes "ne radimo to jer je preskupo". Prestrasno stvarno. I onda se cude svi zasto je vecina ljudi primorana otici privatno kod lijecnika...hvala ti puno na tvom iskustvu, zbog tvoje price smo hitno i izvadili muzu krv cisto da to sljedec uzv imam sve potrebne informacije. Meni je receno da u prvoj trudnoci ne brinem i da se ne stresiram, i ovo kako si i ti navela, da prije 28. tjedna nista od toga. Sada u utorak mi je kontrolni uzv tako da cu definitivno dobro ispilati ginekologicu s pitanjima. 

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Tako je, ako bi dobila rhogam tijekom trudnoće onda je to u 28 i 35 tjednu, i odmah po porodu. Ali to odmah po porodu je standard kod nas, a ovo u 28 i 35 tjednu nije i to je ono što te zanima😊
    Ma ja bih je i privatno platila samo da mi je neko rekao, oko 100 eura košta, ali da sam znala ne bih razmišljala ni trena.
    Ali dobro sad je tako kako je, borit ćemo se i nadamo se najboljem ishodu. A moja borba sa zdravstvenim sustavom me tek čeka jer ne želim to tako olako pustiti, da nitko za to nije odgovoran. Ali dobro o tom potom, sad prvo trudnoća😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Moina

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Nara-Nara

    Odlično Tera. Super za pregledMoinajavi se. Nadam se da je smeđarenje stalo

    Hej hej, nikako ulovit mobitel. Na srecu stalo je ali sam pocela osjecati bolove u cerviksu. Sa tim sam se srela u prosloj trudnoci i rekao mi je doktor da moram usporit. Naravno da je uz dvogodisnjakinju to tesko i nisam usporila. Tako smo danas krenuli u setnju i kupit papucice za vrtic i napravila sam 10ak koraka i uzasna bol u cerviksu. Muz je uzeo malu, otisli vidjet neke bicikle da njega i mene, pa su sad u parku a ja lezim vec 2 sata. Tako da mi je sad malo bolje. Trebala bi odmarat do utorka, pa na pregled. Sreca pa je lijepo vrijeme i muz moze bit sa malom vani. Ona obozava bit u parku pa mi je puno lakse. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.