Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1463

    Prijavi adminu

    Mene zadnjih dana boli ko vrag dok hodam, dolje sve ko da će mi se raspasti i probada me. Sutra sam na pregledu, pa ćemo vidjeti. I još mi je k tome sinoć toliko skakala u trbuhu skoro cijelu noć. Već sam se prepala da joj nije nešto i da ću se poroditi 😂
    Prošlu trudnoću sam mirovala zbog tih kontrakcija, ali nisu me otvorile baš ništa.


  • Sandra25

    Broj poruka: 699

    Prijavi adminu

    Ja nisam bas strahovala da cu roditi puno ranije valjda zato sta sam prosli put prenijela tjedan dana, ali sam jako strahovala da ne zavrsim u bolnici puno prije poroda. Jos uvijek me strah, zato sam vjerojatno neki dan umisljala da mi je skocio tlak i plakala muzu da ne znam sto cu ako zavrsim u bolnici. Mali mi ima 7 god, ali nikad nismo bili razdvojeni duze od jednog dana. Nezamislivo mi je da zavrsim u bolnici na par tjedana, ali opet znam da bi i to morali izgurati kad bi se dogodilo. 

    2015 👼🏻
    2016 👦🏼

  • Anica88

    Broj poruka: 530

    Prijavi adminu

    Mary36

    Mene zadnjih dana boli ko vrag dok hodam, dolje sve ko da će mi se raspasti i probada me. Sutra sam na pregledu, pa ćemo vidjeti. I još mi je k tome sinoć toliko skakala u trbuhu skoro cijelu noć. Već sam se prepala da joj nije nešto i da ću se poroditi 😂
    Prošlu trudnoću sam mirovala zbog tih kontrakcija, ali nisu me otvorile baš ništa.

    Mene vec dugo boli kad hodam. Bas osjetim jak pritisak na mjehur i zdjelicu i hodam puno sporije nego prije. Koj ginekolog je za sve takve stvari govorio da je normalno

    🙋🏻‍♀️35, PCOS
    🙋🏻‍♂️32
    Trudimo se od 3/23 ▫️ 7.7. + ▫️ 13.7. beta 1004 ▫️UZV 18.7. sve je ok :) ▫️ UZV 28.7. ❤️ ▫️ Panorama low risk 🩷

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1463

    Prijavi adminu

    Anica88

    Mary36

    Mene zadnjih dana boli ko vrag dok hodam, dolje sve ko da će mi se raspasti i probada me. Sutra sam na pregledu, pa ćemo vidjeti. I još mi je k tome sinoć toliko skakala u trbuhu skoro cijelu noć. Već sam se prepala da joj nije nešto i da ću se poroditi 😂
    Prošlu trudnoću sam mirovala zbog tih kontrakcija, ali nisu me otvorile baš ništa.
    Mene vec dugo boli kad hodam. Bas osjetim jak pritisak na mjehur i zdjelicu i hodam puno sporije nego prije. Koj ginekolog je za sve takve stvari govorio da je normalno

    I meni moja govori da se sve to širi, alieni se ne čini normalno i baca mi na disfunkciju simfize. U prvoj trudnoći sam isto imala pritisak, ali ovo je nakon 15 minuta bol da mi se vrti u glavi. Neke dane je bolje i mogu lagano šetati, ali jučer me baš sašilo.


  • BlackRose

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Nekako me nije strah prijevremenog poroda valjda isto zato jer su mi oba oko termina rođena, a i stalno sam zacementirana. Opcenito nisam panicar i ne volim razbijati glavu s tim sto bi bilo kad bi bilo. Makar ovu trudnocu imam neki neobjasnjivi osjecaj da cu roditi ranije, ali neznam zbog cega 😂
    Baby i Maša drzite se 🍀 drzim fige da sve bude ok 🤞
    Evo danas mi se opet nabila dole. O mjehuru necu ni pricati. Popisam se i za 5min mi bude opet sila kad mi se tako dolje nabija 😅
    Mary36 mene je u prvoj trudnoci jako boljelo i nisam mogla setati normalno. Kako sam hodala na vjezbe za trudnice, pitala sam za savjet i provjerila mi je dijastazu. Nesto se kao sitno osjetilo i samo mi je dala upute koje vjezbice da radim i smirilo mi se. Doktori nazalost nisu ili ne zele biti upuceni u te stvari

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1463

    Prijavi adminu

    BlackRose jel bi mi mogla malo opisati te vježbice ako se sjećaš? Da li je to nešto kao jednostavnije vježbe joge, tipa mačka? Imam čak i onu loptu za skakanje doma ak treba 
    I meni je isto blesavo da samo kažu da je to sve normalno, jer ne mora biti tako.


  • Leptirica123

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Anica88

    Leptirica123

    Baby, Mašo držite se cure, neka sve bude ok, mora biti, samo hrabro. 🍀❤️
    Cure ja danas imala pregled, ravno sam 33tt, malac ima 2059 g, ali opet moram na strogo mirovanje, malac se jako spustio dolje, omekšan cervik i skraćen na 23 mm, zasad još uvijek zatvorena.. Malo sam se opustila ovih dana, išla na tečaj za trudnice, malo sam više bila na nogama nego što sam smjela,iako i dalje sam pazila, ništa fizički, bez saginjanja..
    Trebala sam nakon ovog pregleda imati još jednom kod svoje gin, pa tek iza toga u bolnici, ali ona ne želi riskirati, ipak me šalje odmah, odnosno rekla je za tjedan, maksimalno dva da odem na pregled u bolnicu, pa da mi naprave ctg i sve što treba, mada će mi vjerojatno reći zašto me tako rano šalje..
    I ja imam sad češće bh kontrakcije, uglavnom sad još više moram mirovati, iako opet nema pravila mogu dogurati do termina, ali sad sad samo gledam što više, makar do 37tt izguram..
    Meni je slicno kao tebi bilo u tim tjednima s tim da mi je prva trudnoca. Doktor nije nista posebno komentirao, a kod njega je normalno da nakon 34. tjedna salje u trudnicku ambulantu u bolnicu. Uglavnom, ja sam se tom nalazu poveselila jer se cijelo vrijeme bojim da cu prenesti…
    U bolnici pak cerviks uopce ne gledaju i svaki put mi kazu da je sve super.
    U medjuvremenu nisam nista usporila tempo makar kako nemam dijete vjerojatno po defaultu mirujem vise od tebe. Vecinu dana lezim, prosecem do ducana i skuham nesto svaki dan.
    Kakve tocno bolove imas? Ja sam vecinu bolova smatrala normalnima i ignorirala, dozivjela sam samo one jucer koji su bili kao menstruacija

    I meni je prva trudnoća, pa ni ne znam što je normalno od bolova, znaju mi biti te bh kontrakcije popraćene blagim menstrualnim bolovima.. A evo unazad sat vremena mi je bilo da se stvrdne stomak i kao da se zgrči maternica trajalo 20-ak sekundi i popusti, sad nije toliko bolno već više kao nelagodno, i to se ponavljalo doslovce svakih 10 minuta jedno 4 puta, ali evo sad kao da se smirilo, valjda se više neće danas ponavljati.. Koliko vidim puno nas ima takvih problema, i gledamo samo da se približimo što bliže terminu, malo više mirovanja, valjda ćemo svi biti ok, mora biti 😊

  • BlackRose

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Mary36

    BlackRose jel bi mi mogla malo opisati te vježbice ako se sjećaš? Da li je to nešto kao jednostavnije vježbe joge, tipa mačka? Imam čak i onu loptu za skakanje doma ak treba
    I meni je isto blesavo da samo kažu da je to sve normalno, jer ne mora biti tako.

    Joj ne sjecam se. Bilo je to prije 6 godina 🙈 jedino se sjecam da mi je rekla da obavezno izlazim iz auta skupljenih nogu i sve takve radnje radim skupljenih nogu da ne stvaram dodatno opterecenje. Dizanje iz lezeceg prvo na bok pa onda sjesti. I jos mi je uz to dala 2 ili 3 vjezbice (2min posla) koje sam radila mislim da 2 put dnevno. Mozda postoje na YouTube-u kakvi videi

  • BlackRose

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Leptirica123

    Anica88

    Leptirica123

    Baby, Mašo držite se cure, neka sve bude ok, mora biti, samo hrabro. 🍀❤️
    Cure ja danas imala pregled, ravno sam 33tt, malac ima 2059 g, ali opet moram na strogo mirovanje, malac se jako spustio dolje, omekšan cervik i skraćen na 23 mm, zasad još uvijek zatvorena.. Malo sam se opustila ovih dana, išla na tečaj za trudnice, malo sam više bila na nogama nego što sam smjela,iako i dalje sam pazila, ništa fizički, bez saginjanja..
    Trebala sam nakon ovog pregleda imati još jednom kod svoje gin, pa tek iza toga u bolnici, ali ona ne želi riskirati, ipak me šalje odmah, odnosno rekla je za tjedan, maksimalno dva da odem na pregled u bolnicu, pa da mi naprave ctg i sve što treba, mada će mi vjerojatno reći zašto me tako rano šalje..
    I ja imam sad češće bh kontrakcije, uglavnom sad još više moram mirovati, iako opet nema pravila mogu dogurati do termina, ali sad sad samo gledam što više, makar do 37tt izguram..
    Meni je slicno kao tebi bilo u tim tjednima s tim da mi je prva trudnoca. Doktor nije nista posebno komentirao, a kod njega je normalno da nakon 34. tjedna salje u trudnicku ambulantu u bolnicu. Uglavnom, ja sam se tom nalazu poveselila jer se cijelo vrijeme bojim da cu prenesti…
    U bolnici pak cerviks uopce ne gledaju i svaki put mi kazu da je sve super.
    U medjuvremenu nisam nista usporila tempo makar kako nemam dijete vjerojatno po defaultu mirujem vise od tebe. Vecinu dana lezim, prosecem do ducana i skuham nesto svaki dan.
    Kakve tocno bolove imas? Ja sam vecinu bolova smatrala normalnima i ignorirala, dozivjela sam samo one jucer koji su bili kao menstruacija
    I meni je prva trudnoća, pa ni ne znam što je normalno od bolova, znaju mi biti te bh kontrakcije popraćene blagim menstrualnim bolovima.. A evo unazad sat vremena mi je bilo da se stvrdne stomak i kao da se zgrči maternica trajalo 20-ak sekundi i popusti, sad nije toliko bolno već više kao nelagodno, i to se ponavljalo doslovce svakih 10 minuta jedno 4 puta, ali evo sad kao da se smirilo, valjda se više neće danas ponavljati.. Koliko vidim puno nas ima takvih problema, i gledamo samo da se približimo što bliže terminu, malo više mirovanja, valjda ćemo svi biti ok, mora biti 😊

    To su ciste BH kontrakcije. Bas sam danas negdje procitala ne da ne otvaraju te kontrakcije nego da cak i zatvaraju 😅 tako da nema straha. Jedino je zabrinjavajuce ako uz to ide i bol u leđa ako sam dobro zapamtila

  • Anica88

    Broj poruka: 530

    Prijavi adminu

    Leptirica123

    Anica88

    Leptirica123

    Baby, Mašo držite se cure, neka sve bude ok, mora biti, samo hrabro. 🍀❤️
    Cure ja danas imala pregled, ravno sam 33tt, malac ima 2059 g, ali opet moram na strogo mirovanje, malac se jako spustio dolje, omekšan cervik i skraćen na 23 mm, zasad još uvijek zatvorena.. Malo sam se opustila ovih dana, išla na tečaj za trudnice, malo sam više bila na nogama nego što sam smjela,iako i dalje sam pazila, ništa fizički, bez saginjanja..
    Trebala sam nakon ovog pregleda imati još jednom kod svoje gin, pa tek iza toga u bolnici, ali ona ne želi riskirati, ipak me šalje odmah, odnosno rekla je za tjedan, maksimalno dva da odem na pregled u bolnicu, pa da mi naprave ctg i sve što treba, mada će mi vjerojatno reći zašto me tako rano šalje..
    I ja imam sad češće bh kontrakcije, uglavnom sad još više moram mirovati, iako opet nema pravila mogu dogurati do termina, ali sad sad samo gledam što više, makar do 37tt izguram..
    Meni je slicno kao tebi bilo u tim tjednima s tim da mi je prva trudnoca. Doktor nije nista posebno komentirao, a kod njega je normalno da nakon 34. tjedna salje u trudnicku ambulantu u bolnicu. Uglavnom, ja sam se tom nalazu poveselila jer se cijelo vrijeme bojim da cu prenesti…
    U bolnici pak cerviks uopce ne gledaju i svaki put mi kazu da je sve super.
    U medjuvremenu nisam nista usporila tempo makar kako nemam dijete vjerojatno po defaultu mirujem vise od tebe. Vecinu dana lezim, prosecem do ducana i skuham nesto svaki dan.
    Kakve tocno bolove imas? Ja sam vecinu bolova smatrala normalnima i ignorirala, dozivjela sam samo one jucer koji su bili kao menstruacija
    I meni je prva trudnoća, pa ni ne znam što je normalno od bolova, znaju mi biti te bh kontrakcije popraćene blagim menstrualnim bolovima.. A evo unazad sat vremena mi je bilo da se stvrdne stomak i kao da se zgrči maternica trajalo 20-ak sekundi i popusti, sad nije toliko bolno već više kao nelagodno, i to se ponavljalo doslovce svakih 10 minuta jedno 4 puta, ali evo sad kao da se smirilo, valjda se više neće danas ponavljati.. Koliko vidim puno nas ima takvih problema, i gledamo samo da se približimo što bliže terminu, malo više mirovanja, valjda ćemo svi biti ok, mora biti 😊

    To su braxton hicks, ne otvaraju i ne moras ih se bojati

    🙋🏻‍♀️35, PCOS
    🙋🏻‍♂️32
    Trudimo se od 3/23 ▫️ 7.7. + ▫️ 13.7. beta 1004 ▫️UZV 18.7. sve je ok :) ▫️ UZV 28.7. ❤️ ▫️ Panorama low risk 🩷

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.