Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Anica88

    Broj poruka: 530

    Prijavi adminu

    Leptirica123

    Anica88

    Leptirica123

    Baby, Mašo držite se cure, neka sve bude ok, mora biti, samo hrabro. 🍀❤️
    Cure ja danas imala pregled, ravno sam 33tt, malac ima 2059 g, ali opet moram na strogo mirovanje, malac se jako spustio dolje, omekšan cervik i skraćen na 23 mm, zasad još uvijek zatvorena.. Malo sam se opustila ovih dana, išla na tečaj za trudnice, malo sam više bila na nogama nego što sam smjela,iako i dalje sam pazila, ništa fizički, bez saginjanja..
    Trebala sam nakon ovog pregleda imati još jednom kod svoje gin, pa tek iza toga u bolnici, ali ona ne želi riskirati, ipak me šalje odmah, odnosno rekla je za tjedan, maksimalno dva da odem na pregled u bolnicu, pa da mi naprave ctg i sve što treba, mada će mi vjerojatno reći zašto me tako rano šalje..
    I ja imam sad češće bh kontrakcije, uglavnom sad još više moram mirovati, iako opet nema pravila mogu dogurati do termina, ali sad sad samo gledam što više, makar do 37tt izguram..
    Meni je slicno kao tebi bilo u tim tjednima s tim da mi je prva trudnoca. Doktor nije nista posebno komentirao, a kod njega je normalno da nakon 34. tjedna salje u trudnicku ambulantu u bolnicu. Uglavnom, ja sam se tom nalazu poveselila jer se cijelo vrijeme bojim da cu prenesti…
    U bolnici pak cerviks uopce ne gledaju i svaki put mi kazu da je sve super.
    U medjuvremenu nisam nista usporila tempo makar kako nemam dijete vjerojatno po defaultu mirujem vise od tebe. Vecinu dana lezim, prosecem do ducana i skuham nesto svaki dan.
    Kakve tocno bolove imas? Ja sam vecinu bolova smatrala normalnima i ignorirala, dozivjela sam samo one jucer koji su bili kao menstruacija
    I meni je prva trudnoća, pa ni ne znam što je normalno od bolova, znaju mi biti te bh kontrakcije popraćene blagim menstrualnim bolovima.. A evo unazad sat vremena mi je bilo da se stvrdne stomak i kao da se zgrči maternica trajalo 20-ak sekundi i popusti, sad nije toliko bolno već više kao nelagodno, i to se ponavljalo doslovce svakih 10 minuta jedno 4 puta, ali evo sad kao da se smirilo, valjda se više neće danas ponavljati.. Koliko vidim puno nas ima takvih problema, i gledamo samo da se približimo što bliže terminu, malo više mirovanja, valjda ćemo svi biti ok, mora biti 😊

    To su braxton hicks, ne otvaraju i ne moras ih se bojati

    🙋🏻‍♀️35, PCOS
    🙋🏻‍♂️32
    Trudimo se od 3/23 ▫️ 7.7. + ▫️ 13.7. beta 1004 ▫️UZV 18.7. sve je ok :) ▫️ UZV 28.7. ❤️ ▫️ Panorama low risk 🩷

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1463

    Prijavi adminu

    BlackRose

    Mary36

    BlackRose jel bi mi mogla malo opisati te vježbice ako se sjećaš? Da li je to nešto kao jednostavnije vježbe joge, tipa mačka? Imam čak i onu loptu za skakanje doma ak treba
    I meni je isto blesavo da samo kažu da je to sve normalno, jer ne mora biti tako.
    Joj ne sjecam se. Bilo je to prije 6 godina 🙈 jedino se sjecam da mi je rekla da obavezno izlazim iz auta skupljenih nogu i sve takve radnje radim skupljenih nogu da ne stvaram dodatno opterecenje. Dizanje iz lezeceg prvo na bok pa onda sjesti. I jos mi je uz to dala 2 ili 3 vjezbice (2min posla) koje sam radila mislim da 2 put dnevno. Mozda postoje na YouTube-u kakvi videi

    Ovo sa skupljenim nogama već i radim tako jer ne mogu drugačije od boli 🤣. Probat ću potražiti neke vježbe, pa vježbati ako neću sutra na pregledu biti previše otvorena. 


  • Avatar Donna2022

    Donna2022

    Broj poruka: 389

    Prijavi adminu

    Sandra25

    Yellowsubmarine

    Kad sam rodila prvo, dok sam lezala dosla je nova cimerica i nakon tusiranja izvadila kuhalo, solju i 3u1 kavu i skuhala si😅 tako da nemam pojma😃 nosi se svastaMene ima tri dana ubijaju bh kontrakcije, ne mogu ni prebrojati vise, cak gore kad lezim imam osjecaj, nocas od 1 do 2 ipo svako par minuta, a drze po 5,6 sekundi. A uzimam i mg, utrogestan i cak dvaput Normabel. Al isto ih imam. Gin rekao da dodjem ujutro na pregled 😑
    Citala sam da kad krenu ti lazni trudovi da treba setati po kuci i da bi tada trebali prestati.


    Tako je meni bilo😉 i tako prepoznas lazne od pravih- lazni nestanu promjenom polozaja. 
    Btw curke zna li neka kako da na ovoj traci ispod stavim da sam rodila, odbrojava mi tjedne i dalje🤪

    👩 33
    👨35
    09/22 Missed Ab, 10. tt, prva T 👼🙏😢 TSH 1,5 (Euthyrox terapija, prvi nalaz 3,6)
    6/2023➕🌈❤️🙏
    Panorama Low risk, it’s a girl🩷💞

  • BlackRose

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Mary36

    BlackRose

    Mary36

    BlackRose jel bi mi mogla malo opisati te vježbice ako se sjećaš? Da li je to nešto kao jednostavnije vježbe joge, tipa mačka? Imam čak i onu loptu za skakanje doma ak treba
    I meni je isto blesavo da samo kažu da je to sve normalno, jer ne mora biti tako.
    Joj ne sjecam se. Bilo je to prije 6 godina 🙈 jedino se sjecam da mi je rekla da obavezno izlazim iz auta skupljenih nogu i sve takve radnje radim skupljenih nogu da ne stvaram dodatno opterecenje. Dizanje iz lezeceg prvo na bok pa onda sjesti. I jos mi je uz to dala 2 ili 3 vjezbice (2min posla) koje sam radila mislim da 2 put dnevno. Mozda postoje na YouTube-u kakvi videi
    Ovo sa skupljenim nogama već i radim tako jer ne mogu drugačije od boli 🤣. Probat ću potražiti neke vježbe, pa vježbati ako neću sutra na pregledu biti previše otvorena.

    Taj tip vjezbi ne smeta i ako budes otvorena jer nisu klasicne vjezbe. 

  • Avatar Antonela2024

    Antonela2024

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    amystiqa

    Lista pregleda:Maša 26.2cocinella 29.2.
    posvudusa2 1.3.
    Mary36 1.3Sandra25 4.3.buhtlica23 4.3.
    BlackRose 5.3lalllla 5.3.Zelena123 6.3.amystiqa 20.3.
    Sretno Maša danas!
    🌺

    Naš je idući pregled 11.3., a odabrali smo i ime, bit će naš mali David 🥰👶

  • Avatar Maša🤰🏼

    Maša🤰🏼

    Broj poruka: 2138

    Prijavi adminu

    Jutro svimaaa :)
    Maša je jedina na odjelu koja nece rodit valja hahaha ispao mi kompletan sluzni cep jucer bas ono velicine šake. Imala sam tlak 150 pa sam dobila tabletu za tlak, sad se to smirilo . Trudova i dalje nema tako da pretpostavljam da idem doma. Ali mi je to CUDNO I STRASNO da idem doma 4 i pol prsta otvorena, sa tlakom koji se stalno dize 😳 neznam 🙈 isla bi doma jer je tu situacija na 4. Katu KOMA! 3 sobe u kojima je po 3 zene koriste isti tuš i isti wc BLJAKEC 

    👩🏼 27 g, 👦🏻 34 g 12/2020 missed 6tt
    Baby Vito 🩵 37+3 ( 19.12.2021)
    12.07.2022. ➕
    Panorama low risk ✅ It’s a girl 🎀

  • Baby.nb.3

    Broj poruka: 343

    Prijavi adminu

    Maša🤰🏼

    Jutro svimaaa :)
    Maša je jedina na odjelu koja nece rodit valja hahaha ispao mi kompletan sluzni cep jucer bas ono velicine šake. Imala sam tlak 150 pa sam dobila tabletu za tlak, sad se to smirilo . Trudova i dalje nema tako da pretpostavljam da idem doma. Ali mi je to CUDNO I STRASNO da idem doma 4 i pol prsta otvorena, sa tlakom koji se stalno dize 😳 neznam 🙈 isla bi doma jer je tu situacija na 4. Katu KOMA! 3 sobe u kojima je po 3 zene koriste isti tuš i isti wc BLJAKEC

    Zašto misliš da će te pustiti doma, šta nisi rekla da su spominjali indukciju danas?
    A što kažeš na 10 soba sa po 4 žene u sobi i također jedna zajednička kupaonica? 😂😂

    💔💔💔 3 missed ab
    💙 prva mrva
    💙 šašavko
    💔💔 2 missed ab
    💙 Hrabri Palčić

  • Sandra25

    Broj poruka: 699

    Prijavi adminu

    Maša🤰🏼

    Jutro svimaaa :)
    Maša je jedina na odjelu koja nece rodit valja hahaha ispao mi kompletan sluzni cep jucer bas ono velicine šake. Imala sam tlak 150 pa sam dobila tabletu za tlak, sad se to smirilo . Trudova i dalje nema tako da pretpostavljam da idem doma. Ali mi je to CUDNO I STRASNO da idem doma 4 i pol prsta otvorena, sa tlakom koji se stalno dize 😳 neznam 🙈 isla bi doma jer je tu situacija na 4. Katu KOMA! 3 sobe u kojima je po 3 zene koriste isti tuš i isti wc BLJAKEC

    Mene nervira jer oni rade toliki bauk od visokog tlaka, isprepadaju nas skroz, a onda odgadaju indukciju. Ja sam bila zavrsila u bolnici tocno na dan termina sa tlakom 160/100 i drzali su me tamo 7 dana u bolnici da bi me tek sedmi dan inducirali.
    Nikako to ne razumijem

    2015 👼🏻
    2016 👦🏼

  • Avatar Maša🤰🏼

    Maša🤰🏼

    Broj poruka: 2138

    Prijavi adminu

    Jucer mi je vizita rekla ako trudovi ne krenu sami od sebe da ce me pustit doma. Maaa sta da ti kazem kad meni jucer cili dan nitko nije tlak mjerio dok ja nisam pitala 🙈 

    👩🏼 27 g, 👦🏻 34 g 12/2020 missed 6tt
    Baby Vito 🩵 37+3 ( 19.12.2021)
    12.07.2022. ➕
    Panorama low risk ✅ It’s a girl 🎀

  • Avatar Maša🤰🏼

    Maša🤰🏼

    Broj poruka: 2138

    Prijavi adminu

    Baby.nb.3

    Maša🤰🏼

    Jutro svimaaa :)
    Maša je jedina na odjelu koja nece rodit valja hahaha ispao mi kompletan sluzni cep jucer bas ono velicine šake. Imala sam tlak 150 pa sam dobila tabletu za tlak, sad se to smirilo . Trudova i dalje nema tako da pretpostavljam da idem doma. Ali mi je to CUDNO I STRASNO da idem doma 4 i pol prsta otvorena, sa tlakom koji se stalno dize 😳 neznam 🙈 isla bi doma jer je tu situacija na 4. Katu KOMA! 3 sobe u kojima je po 3 zene koriste isti tuš i isti wc BLJAKEC
    Zašto misliš da će te pustiti doma, šta nisi rekla da su spominjali indukciju danas?
    A što kažeš na 10 soba sa po 4 žene u sobi i također jedna zajednička kupaonica? 😂😂

    Jesi ti bila u zatvoru ili? 😂

    👩🏼 27 g, 👦🏻 34 g 12/2020 missed 6tt
    Baby Vito 🩵 37+3 ( 19.12.2021)
    12.07.2022. ➕
    Panorama low risk ✅ It’s a girl 🎀

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.