Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Yellowsubmarine

    Yellowsubmarine

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    Ko je rodio u splitu jel se dobije posebno otpusno pismo za mamu, posebno za bebu? I jel se dobije odmah po izlasku ili salju postom? 😊

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Martinaaa_

    Martinaaa_

    Broj poruka: 200

    Prijavi adminu

    Yellowsubmarine

    Ko je rodio u splitu jel se dobije posebno otpusno pismo za mamu, posebno za bebu? I jel se dobije odmah po izlasku ili salju postom? 😊


    Ne znam za Split ali kod nas u Sisku dobila sam otpusno za sebe i posebno otpusno za bebu, i to sam dobila kad sam odlazila iz bolnice. Dobila sam i cijepnu knjizicu. Mozda je tako i kod vas🤔

    💓
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1046

    Prijavi adminu

    Yellowsubmarine

    Ko je rodio u splitu jel se dobije posebno otpusno pismo za mamu, posebno za bebu? I jel se dobije odmah po izlasku ili salju postom? 😊


    Ja kad sam izlazila bila je nedjelja pa su mi uzeli mail na koji mi je naknadno u ponedjeljak stiglo moje otpusno , a za bebu sam odmah dobila po otpustu. Inace dobijes odmah otpusno zasebno od ginekologa za mamu i od pedijatra za bebu.

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar Yellowsubmarine

    Yellowsubmarine

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    Lucy08

    Yellowsubmarine

    Ko je rodio u splitu jel se dobije posebno otpusno pismo za mamu, posebno za bebu? I jel se dobije odmah po izlasku ili salju postom? 😊

    Ja kad sam izlazila bila je nedjelja pa su mi uzeli mail na koji mi je naknadno u ponedjeljak stiglo moje otpusno , a za bebu sam odmah dobila po otpustu. Inace dobijes odmah otpusno zasebno od ginekologa za mamu i od pedijatra za bebu.


    Aham odlicno, hvala na informaciji :) 

    Cure, opcenito kako ste? Meni je predvecer pregled, al sam zadnja 2,3 dana krepaa kokos, nezz bas kako cu ovako do termina😅 pritisak mi je dole kriticno, ko da ce izaci😂

    [tickerfactory.com]

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Yellowsubmarine

    Lucy08

    Yellowsubmarine

    Ko je rodio u splitu jel se dobije posebno otpusno pismo za mamu, posebno za bebu? I jel se dobije odmah po izlasku ili salju postom? 😊

    Ja kad sam izlazila bila je nedjelja pa su mi uzeli mail na koji mi je naknadno u ponedjeljak stiglo moje otpusno , a za bebu sam odmah dobila po otpustu. Inace dobijes odmah otpusno zasebno od ginekologa za mamu i od pedijatra za bebu.

    Aham odlicno, hvala na informaciji :)

    Cure, opcenito kako ste? Meni je predvecer pregled, al sam zadnja 2,3 dana krepaa kokos, nezz bas kako cu ovako do termina😅 pritisak mi je dole kriticno, ko da ce izaci😂


    Sretno na pregledu. 🙂
    Ja sam ok, ali bebač divlja zadnjih dana, navečer posebno. Neki dan je oko 23-00 toliko divljao dok sam ležala u krevetu da sam bila ono WTF radiš?! 😁
    Joj ja bih da sa moj malo spusti, jako je visoko još, a zadnji put sam završila na carskom jer se beba nije spuštala (doduše u porođajni kanal, ne u zdjelicu) pa me malo frkica. 

    2020. 👦🏻
    [tickerfactory.com]

  • Laraimama92

    Broj poruka: 50

    Prijavi adminu

    pčelica123

    Pozdrav ženice
    Prehladila sam prije nekih 4-5 dana,imam jak suh kašalj,bolno grlo,i nos mi curi.Zvala sam doktora,i receno mi je,da ne koristim nista osim paracetamola.
    Mene zanima da li kašalj i sama prehlada,utiče na bebu.I šta ste vi koristite za prehladu.


    Ja sam imala toliko prehlada, virusa, upala u ovoj drugoj trudnoci da sam mislila da beba nece da prezivi sve to. Ali proslo je okej do sada hvala Bogu, sad sam 35.nedelja. Morala sam piti 4 ture antibiotika, od amoksicilina do sumameda, paracetamola tona, infuzije, sprejeve za nos stalno, pastile za grlo, dexametazon kapi, kortikoidne sprejeve za nos..sve to u drugom trimestru doduse, u 5om, 6om mjesecu. Preporuka je samo paracetamol, puno caja, limuna, tecnosti, inhalacije fizioloskom, mirovanje, pastile pantenol za grlo, ispiranje grla zalfijom ali da ne progutas nimalo, ali eto ako je u pitanju jaka upala i mora se koristiti nesto jace, opet to bude sve oke. I kasljala sam kao ne znam sta, mjesec dana ubitacan kasalj, a nisam se otvorila nimaloo i ginrkolog mi je rekla da nista bebi nece biti. Nadam se da ce te proci brzo.

  • BlackRose

    Broj poruka: 447

    Prijavi adminu

    pčelica123

    Pozdrav ženice
    Prehladila sam prije nekih 4-5 dana,imam jak suh kašalj,bolno grlo,i nos mi curi.Zvala sam doktora,i receno mi je,da ne koristim nista osim paracetamola.
    Mene zanima da li kašalj i sama prehlada,utiče na bebu.I šta ste vi koristite za prehladu.


    Za kasalj sam koristila Bijeli sljez od Biovitalisa. On se smije u trudnoci. Nos sam plavila sa morskom soli da mi je barem malo olaksalo i mozes spricati onim prirodnim sprejevima za nos na bazi fizioloske. Za bolno grlo mislim da smijes jedino one Isla pastile (meni su ih preporucili u ljekarni, one od tresnje). 
    Meni je jednom prilikom ginekolog rekao da je manja steta koristiti antibiotik u trudnoci nego pustiti da se upala prosiri na druge organe ili na bebu (onda sam imala jaku upalu grla i morala piti antibiotik). Cura ce sad 6god i zdrava je, tako da bez brige. A s njom sam kroz cijelu trudnocu imala sve zivo od prehlade, bakterijskih upala, alergija…

    [tickerfactory.com]

  • BlackRose

    Broj poruka: 447

    Prijavi adminu

    amystiqa

    Yellowsubmarine

    Lucy08

    Yellowsubmarine

    Ko je rodio u splitu jel se dobije posebno otpusno pismo za mamu, posebno za bebu? I jel se dobije odmah po izlasku ili salju postom? 😊

    Ja kad sam izlazila bila je nedjelja pa su mi uzeli mail na koji mi je naknadno u ponedjeljak stiglo moje otpusno , a za bebu sam odmah dobila po otpustu. Inace dobijes odmah otpusno zasebno od ginekologa za mamu i od pedijatra za bebu.

    Aham odlicno, hvala na informaciji :)

    Cure, opcenito kako ste? Meni je predvecer pregled, al sam zadnja 2,3 dana krepaa kokos, nezz bas kako cu ovako do termina😅 pritisak mi je dole kriticno, ko da ce izaci😂

    Sretno na pregledu. 🙂
    Ja sam ok, ali bebač divlja zadnjih dana, navečer posebno. Neki dan je oko 23-00 toliko divljao dok sam ležala u krevetu da sam bila ono WTF radiš?! 😁
    Joj ja bih da sa moj malo spusti, jako je visoko još, a zadnji put sam završila na carskom jer se beba nije spuštala (doduše u porođajni kanal, ne u zdjelicu) pa me malo frkica.


    Ako te sto tjesi, meni su svi 3 bili visoko do samog pocetka poroda 🙈 tako da ti to ne mora nista znaciti. Cak i kad sam imala osjecaj da se beba spustila, gin je rekao da je visoko 😅

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Yellowsubmarine

    Yellowsubmarine

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    amystiqa

    Yellowsubmarine

    Lucy08

    Yellowsubmarine

    Ko je rodio u splitu jel se dobije posebno otpusno pismo za mamu, posebno za bebu? I jel se dobije odmah po izlasku ili salju postom? 😊

    Ja kad sam izlazila bila je nedjelja pa su mi uzeli mail na koji mi je naknadno u ponedjeljak stiglo moje otpusno , a za bebu sam odmah dobila po otpustu. Inace dobijes odmah otpusno zasebno od ginekologa za mamu i od pedijatra za bebu.

    Aham odlicno, hvala na informaciji :)

    Cure, opcenito kako ste? Meni je predvecer pregled, al sam zadnja 2,3 dana krepaa kokos, nezz bas kako cu ovako do termina😅 pritisak mi je dole kriticno, ko da ce izaci😂

    Sretno na pregledu. 🙂
    Ja sam ok, ali bebač divlja zadnjih dana, navečer posebno. Neki dan je oko 23-00 toliko divljao dok sam ležala u krevetu da sam bila ono WTF radiš?! 😁
    Joj ja bih da sa moj malo spusti, jako je visoko još, a zadnji put sam završila na carskom jer se beba nije spuštala (doduše u porođajni kanal, ne u zdjelicu) pa me malo frkica.


    Ma ne treba znaciti, ima jos vremena. Prvi mali mi se spustio par dana prije poroda. Ovaj je odavno nize a sad pogotovo. I moj je sinoc ludovao, nije mi bilo jasno, a prekjucer je bio bas miran. Jos sad ti pokreti bas bolni 😵‍💫

    [tickerfactory.com]

  • pčelica123

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    BlackRose

    pčelica123

    Pozdrav ženice
    Prehladila sam prije nekih 4-5 dana,imam jak suh kašalj,bolno grlo,i nos mi curi.Zvala sam doktora,i receno mi je,da ne koristim nista osim paracetamola.
    Mene zanima da li kašalj i sama prehlada,utiče na bebu.I šta ste vi koristite za prehladu.

    Za kasalj sam koristila Bijeli sljez od Biovitalisa. On se smije u trudnoci. Nos sam plavila sa morskom soli da mi je barem malo olaksalo i mozes spricati onim prirodnim sprejevima za nos na bazi fizioloske. Za bolno grlo mislim da smijes jedino one Isla pastile (meni su ih preporucili u ljekarni, one od tresnje).
    Meni je jednom prilikom ginekolog rekao da je manja steta koristiti antibiotik u trudnoci nego pustiti da se upala prosiri na druge organe ili na bebu (onda sam imala jaku upalu grla i morala piti antibiotik). Cura ce sad 6god i zdrava je, tako da bez brige. A s njom sam kroz cijelu trudnocu imala sve zivo od prehlade, bakterijskih upala, alergija…


    Hvala vam puno na brzim odgovorima..
    Pijem dosta tečnosti,caja,dosta i limuna pojedem onako.Nadam se da ce me proci brzo..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.