Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 546

    Prijavi adminu

    Mary36

    amystiqa

    Mary36

    lucq

    Sretno Mary🌼🤞 jel ima neki razlog moguce indukcije ili samo zbog prelaska termina
    Na ogtt-u sam imala prvu vrijednost na granici, pa je bio prvo plan zbog toga, ali s obzirom da su mi kasnije sve vrijednosti bile dobre i beba ima tri i nešto kg, ja sam rekla da za sada na to iz tog razloga ne pristajem i dr se složila jer nije nešto alarmantno. Drugi razlog su godine, malo sam proučavala i vani se u nekim državama žene u mojoj dobi induciraju kad pređu termin sigurnosti radi za bebu. Ali ja se evo nadam da neće biti potrebno, prva kćer se rodila na 39+0 i nadam se opet sličnom ishodu. Osjećam da se i dalje otvaram, jako me pika u cerviksu čim se ustanem i bol mi se širi u leđa i trticu. Ako se već jako otvorim, onda mi indukcija ne zvuči ni tako strašno. Bojala sam se samo da ću biti zacementirana ko na prvom porodu
    A koliko imaš godina? Ako nije preosobno. 🙂
    Brojim sitno do 40

    Sestra mi je rodila prije neki dan evo u 40. baš, ekstra brzo. 🙂

    2020. 👦🏻

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1463

    Prijavi adminu

    amystiqa

    Mary36

    amystiqa

    Mary36

    lucq

    Sretno Mary🌼🤞 jel ima neki razlog moguce indukcije ili samo zbog prelaska termina
    Na ogtt-u sam imala prvu vrijednost na granici, pa je bio prvo plan zbog toga, ali s obzirom da su mi kasnije sve vrijednosti bile dobre i beba ima tri i nešto kg, ja sam rekla da za sada na to iz tog razloga ne pristajem i dr se složila jer nije nešto alarmantno. Drugi razlog su godine, malo sam proučavala i vani se u nekim državama žene u mojoj dobi induciraju kad pređu termin sigurnosti radi za bebu. Ali ja se evo nadam da neće biti potrebno, prva kćer se rodila na 39+0 i nadam se opet sličnom ishodu. Osjećam da se i dalje otvaram, jako me pika u cerviksu čim se ustanem i bol mi se širi u leđa i trticu. Ako se već jako otvorim, onda mi indukcija ne zvuči ni tako strašno. Bojala sam se samo da ću biti zacementirana ko na prvom porodu
    A koliko imaš godina? Ako nije preosobno. 🙂
    Brojim sitno do 40
    Sestra mi je rodila prije neki dan evo u 40. baš, ekstra brzo. 🙂

    Moja sestra je isto rodila u četrdesetoj, porod joj je trajao točno 20 minuta  Nije da se nadam baš tome, bila bih zadovoljna i sa par sati 


  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 546

    Prijavi adminu

    Ja evo odradila pregled ujutro u TA. Sve ok, malac 3 kg procjena. Bris na bh streptokok negativan, jedino su mi trombociti niži i dalje pa me šalje hematologu za svaki slučaj, ako bi bio carski da primim trombocite eventualno.
    Koliko su vaši trombociti u trudnoći?
    Meni su i u prošloj bili niži. 

    2020. 👦🏻

  • Sandra25

    Broj poruka: 699

    Prijavi adminu

    bejbe2018

    tear_of_happiness

    Zelena123

    Barem se mi ovdje razumijemo i imamo medjusobno razumijevanje :). Dosadnim ljudima bas treba odbrusit,a sto kazete to te prati cijelo vrijeme dok odgajas.
    Cure kad ste pocele davat vodu i caj bebama i koji caj? Meni mama isto govori da dam malo caja, a na tecajevima su mi govorili nista osim mlijeka prvih 6 mj(iako realno i sad dobiva vodu jer je na dohrani). Pomogne li neki caj za grcice?
    Cure super za dobre preglede!
    Pitanje za krvarenje-rodila sam carskim prije 16 dana i dalje krcarim, s tim da je jucer dosta obilato, onako ko drugi dan menge. Kakva je kod vas situacija? Jos sam na frida mom gacama radi oziljka i velikim uloscima
    Draga Zelena, ja popreporuci pedijatrice dajem malenome čaja od komorača (bio čaj od Hippa, imas u ljekarni ili Mulleru) i prokuhane vode, zavisi kakav mu je dan jer nekad čaj hoće nekad ne. Dajem mu između obroka, cca sat-sat i pol nakon što pojede. Počela sam mu davati tekućine jer je teško kakao otkad smo na ad, i otkad pije tekućine kaka lijepo svaki dan (da pokucam kuc kuc kuc) 😅 Čaj od komorača je navodno dobar za grčiće, ali nekako po iskustvu mislim da nema nekog rješenja za grčiće, samo nosit, tješit i čekat da prođe, šta je najteže od svega 😓
    Dobila sam informaciju da je utvrđeno da se tako maloj bebi ne daje čaj i voda. Da samo širi želudac.
    Tako da bi se ja složila gore od ZELENE onih 6 mj. Da jede samo mlijeko.

    Bejbe kako ste vas dvoje?😄

    2015 👼🏻
    2016 👦🏼

  • LavicaBP

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    Također odradila pregled u TA, bris negativan, curka procijenjena na 3200-3300g, sve je u biti super i kaže dr da joj sve izgleda kao da će sve ići lijepo prirodno bez potrebe za intervencijama. Idući pregled za tjedan dana 25.4.

    👩 1994 god.
    🧑 1992 god.
    aspiracija 9.8 -> 11 🥚 -> 8 embrija (ICSI) -> 5 blastocista -> 4 ❄️, transfer 1 blastociste 14.8.
    28.8. (14.dnt) beta 431 😍 30.8. (16.dnt) beta 1040 😍 Panorama low risk ✅️ it's a girl 💕

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 546

    Prijavi adminu

    LavicaBP

    Također odradila pregled u TA, bris negativan, curka procijenjena na 3200-3300g, sve je u biti super i kaže dr da joj sve izgleda kao da će sve ići lijepo prirodno bez potrebe za intervencijama. Idući pregled za tjedan dana 25.4.

    E jel ti se spustila već curka? Meni je još dosta visoko zapravo. 

    2020. 👦🏻

  • 12345M

    Broj poruka: 326

    Prijavi adminu

    Ima li ko problem sa hemeroidima ili što je već…nakon velike nužde obrišem dosta krvi i baš boli za krepat?? Ne znam sta pomaže, savjetiii???? 

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;54;28/st/20240220/dt/6/n/Arton/k/253f/age.png

  • lalllla

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    12345M

    Ima li ko problem sa hemeroidima ili što je već…nakon velike nužde obrišem dosta krvi i baš boli za krepat?? Ne znam sta pomaže, savjetiii????

    Probaj faktu mast ili cepice.. na recept su

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;41;116/st/20240401/dt/6/n/Lea/k/55a1/age.png

  • pčelica123

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav ženice
    Prehladila sam prije nekih 4-5 dana,imam jak suh kašalj,bolno grlo,i nos mi curi.Zvala sam doktora,i receno mi je,da ne koristim nista osim paracetamola.
    Mene zanima da li kašalj i sama prehlada,utiče na bebu.I šta ste vi koristite za prehladu.

  • Avatar Yellowsubmarine

    Yellowsubmarine

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    Ko je rodio u splitu jel se dobije posebno otpusno pismo za mamu, posebno za bebu? I jel se dobije odmah po izlasku ili salju postom? 😊

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.