Proljetne bebe 2022.🌹🌺☀️♥️ 🌄🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    Magy107

    Cure, meni u nalazu sve super osim što su u urinu povišeni leukociti i piše da ima dosta bakterija. Što kažete, koja će procedura biti ginekologinji u ovoj fazi trudnoće? Bolje da ne guglam


    Urinokulturu treba napraviti,pa ces znati,i moji su bili loši tako ali je urinokultura sterilna 😊

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Avatar Demi30

    Demi30

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Magy107

    Cure, meni u nalazu sve super osim što su u urinu povišeni leukociti i piše da ima dosta bakterija. Što kažete, koja će procedura biti ginekologinji u ovoj fazi trudnoće? Bolje da ne guglam


    Meni je uvijek takav nalaz. I svaki put me pošalje na urinokulturu i svaki put urinokultura bude uredna i to je to. Rekao mi je ginic da su poviseni leukociti i bakterije ucestali u trudnoci i ako je urinokultura sterilna, ne treba se ništa liječit. Samo pojačat tekućinu i možeš čaj od brusnice konzumirat

    29👩‍❤️‍👨33
    stiže nam 🎀💗
    [lilypie.com]

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Dubrovčanka meni je napisao da obavezno nalaz i isprintam i da napomenem svima u TA da je izolirana bakterija, ali da krenem odmah s terapijom.
    Mislim da svakako ja dobijem nešto po dolasku u rodilište, za svaki slučaj, tj. preventive radi, taman i da nestane.
    A baš sam kontala kak će biti okej, jebemti 🥴
    Vidjet ću šta će mi on reći na pregledu, imam zadnji kod njega još prije trudničke 🥺
    Tejuška, ja zab reći da upišeš, 9.2.mi je pregled ❤️

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar mrzlopoljka

    mrzlopoljka

    Broj poruka: 133

    Prijavi adminu

    Bok svima! Mi smo 31+6, druga beba - ovog puta curka. :) Zanima nas ima li tu jos mama s bliskim terminom poroda koje planiraju u Vinogradsku? Pozz

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar CoKSa

    CoKSa

    Broj poruka: 314

    Prijavi adminu

    Arsancres

    Vidim da su svi pregledi prošli super, bravo za bebuške ❤️
    Elle ja sam radila ogtt i jedna vrijednost mi je bila povišena za 0,7 i onda mi je gin odmah rekao da ću uz profile na VV morati i na fetalnu eho., za svaki slučaj, ali na kraju smo se dogovorili da pomovim nalaz ogtt i za 5 dana je sve bilo okej i debelo ispod granica pa nije bilo potrebe, ali slažem se da je to vjerojatno praksa kako kod kojeg, iako ja nisam niti znala da se ta pretraga radi kod gestacijskog, bila sam uvjerena samo ako su u pitanje neke obiteljske stvari, povijest srčanih mana il već nešto, ali sad tada malo čitala i ispada da je zapravo gestacijski odmah indikacija za tu pretragu, ali očito kako koji ginekolog se toga drži 🤷‍♀️
    Meni sestra poslala nalaz na streptokok upravo, pozitivan je, neću ništa guglati jer ću garant naći hrpu drame, ali znam da je neka od vas napisala da ga je imala, Omerta možda? Kak je to prošlo? Nakon terapije jel opet ponavljam bris?
    Dobila sam terapiju + vaginalete, ali mogu sutra tek sutra krenuti s tim jer mi treba recept, a socijalac mi radio prvu.
    Ja nemam baš nikakve simptome, iscjedak, ništa 😐


    Popije se tura antibiotika, ja sam pila klavocin i rojazol vaginalete svaki drugi dan, uz to probiotik. 
    10 dana. Nakon 3 tiedna ide opet bris. I svakako se mora napomenut kad dodes rodit, iako oni si zapisu krad krenes u TA. 
    Ja sam evu rodila prijevremeno zbog streptokoka, s vitom sam bila popracena vise. 
    Sad je bio negativan u trecoj.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar LucK

    LucK

    Broj poruka: 323

    Prijavi adminu

    Arsancres držim fige da rješiš beštiju iz prve i da ne stvori nikakve probleme🍀😊
    mrzlopoljka dobro nam došla i sretno ☺️

    31👩‍❤️‍💋‍👨38
    [lilypie.com]

  • sunnyday92

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    mrzlopoljka

    Bok svima! Mi smo 31+6, druga beba - ovog puta curka. :) Zanima nas ima li tu jos mama s bliskim terminom poroda koje planiraju u Vinogradsku? Pozz


    Dobrodošla! Evo ja sam u 28.tt i planiram u Vinogradsku. S time da je beba veća po uzv za cca 2 tjedna pa nam je termin možda i bliži! Također curka, ali tek se prošli tjedan ‘pokazala’ 😁 Meni je prva beba

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Čoksa još 10 dana da izdržim pa onda ništa nije prijevremeno 🙉🙉 ali mislim da će biti sve okej, neću guglat ništa niti kopat, garant ću naći neka loša iskustva 😅
    Rekao mi dr. da 10 dana pijem 3x500 amoksicilin i da svaki drugi dan stavim jednu geonistin vaginaletu il tak nekak se zove, ali da njih 12 dana stavljam od prve tablete.
    Dubrovčanka koliko sam ja čitala još prije valjda svaka 4.ili 5. trudnica bude pozitivna, da u biti je moguće i da je ta bakterija i prije izolirana ali da je najmjerodavnije raditi bris između 35.i 37.tjedna, zašto nemam pojma, možda u svrhu toga da je to dovoljno rano da reagiraš, ali znam da je opasno ako se ne radi uopće bris tj. ono da ideš na vaginalni porod, a da možda ne znaš da si pozitivna, zbog bebe i moguće infekcije.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Nooha

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    Hvala cure što se veselite skupa samnom 🙏🌺
    Mi smo iskoristili te vijesti pa išli doma malo dužim putem tako da smo stali u Etherelu i kupili tetrice, maramice, vrecu za spavanje i još par sitnica…tako da sad i to imamo…
    Mi još ništa ne peremo..samo sve trpamo u komodu … 
    I evo doslovno nam ostala kozmetika za bebu (za kupanje, za pupak, pelene, krema za guzu) i purelan za bradavice za mene… I ja i bebač spremni… ❤️

  • MarijanaMartin

    Broj poruka: 643

    Prijavi adminu

    Arsancres


    Rekao mi dr. da 10 dana pijem 3x500 amoksicilin i da svaki drugi dan stavim jednu geonistin vaginaletu il tak nekak se zove, ali da njih 12 dana stavljam od prve tablete.


    Ajd da i mi tebi nešto objašnjavamo,haha Nema nikakav razlog za brigu. Slobodno googlaj. Ja sam ju imala prošlu trudnoću, uplašila sam se jako. Jer mi je papa i sl uvijek bilo odlično. Čak sam mislila da me partner vara, ali to je totalna glupost!!? Ona se nalazi tu negdje oko nas (mislim najviše usna šupljina, znaš kako je došla dolje?) i onda nekim čudom se naseli dolje,haha ali ne stvara nikakve probleme i nikakvu ugrozu osim ako ideš na neku operaciju dolje. Onda svaka bakterija predstavlja opasnost od infekcije i naravno ako rađaš bebu i samo se u tim slučajevima pokušava ukloniti! Beba se gužva, gnječi, trlja kroz taj kanal pun bakterija iz grla. Može dobiti infekciju, zbog nerazvijenog imunološkog sustava može biti problem i onda dulje ostaješ u bolnici. Ovako, popiješ što ti je dr rekao, ja nisam radila ponovo bris, već kad dođeš na porod vičeš “ja sam pozitivna” svakoj med osobi koju sretneš. Jer je važno da dobiješ antibiotik tijekom poroda i to ti je to. Nema infekcije i ti i beba idete treći dan kući.  Ja sam ju imala i prenjela sam 11 dana, ona ne utječe na trudnoću već samo na ishod poroda. I svagdje piše jednom kad ju imaš, dođe opet,haha Eto meni je više nema!!! 

    👸 36
    🤵48
    👶- 2016
    💉 2. Pfeizer- 07.05.2021
    + 05.06
    Dolazi nam dečko Martin👣
    Termin poroda 25.02.-06.03.2022
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.