Proljetne bebe 2022.🌹🌺☀️♥️ 🌄🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MarijanaMartin

    Broj poruka: 643

    Prijavi adminu

    TiNa ma razumijem te , nitko ne voli ići u bolnicu, ali ako je tako najbolje za tebe i bebu, probaj izdržati. Držim palčeve da sve prode super. Možda i upoznaš “svojeg” doktora, pa te počne naručivati da ne moraš čekati i bude ti na porodu! 🤞🤞🍀🍀
    Lu i meni je šećer dobar, ali jednostavno jedem kao luda od zadnjeg ogtt-a. Sad me to kao malo opet tjera da se saberem. Haha 🐷🐷
    Omerta javi nam što se događa. Danas kod dr sam pričala sa med sestrom o cijepljenju i rekla je da je ona protiv. Da ona vidi svaki dan kako je cjepivo štetno, kako se jako povećao broj pobačaja i deformirane djece, te policističnih jajnika a sve kod žena koja su se cijepila prije nego su zatrudnjele. Mislima si ja, što bi ona rekla da zna da sam se ja “boostirala” u trudnoći,haha Ali moram priznati nije mi bilo ugodno tako nešto slušati!! 

    👸 36
    🤵48
    👶- 2016
    💉 2. Pfeizer- 07.05.2021
    + 05.06
    Dolazi nam dečko Martin👣
    Termin poroda 25.02.-06.03.2022
    [lilypie.com]

  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    MarijanaMartin

    TiNa ma razumijem te , nitko ne voli ići u bolnicu, ali ako je tako najbolje za tebe i bebu, probaj izdržati. Držim palčeve da sve prode super. Možda i upoznaš “svojeg” doktora, pa te počne naručivati da ne moraš čekati i bude ti na porodu! 🤞🤞🍀🍀
    Lu i meni je šećer dobar, ali jednostavno jedem kao luda od zadnjeg ogtt-a. Sad me to kao malo opet tjera da se saberem. Haha 🐷🐷
    Omertajavi nam što se događa. Danas kod dr sam pričala sa med sestrom o cijepljenju i rekla je da je ona protiv. Da ona vidi svaki dan kako je cjepivo štetno, kako se jako povećao broj pobačaja i deformirane djece, te policističnih jajnika a sve kod žena koja su se cijepila prije nego su zatrudnjele. Mislima si ja, što bi ona rekla da zna da sam se ja “boostirala” u trudnoći,haha Ali moram priznati nije mi bilo ugodno tako nešto slušati!!


    Gdje radi ta medicinska sestra?

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    Lovely_

    Amelie

    Lovely_

    Amelie

    Lovely_

    Pozdrav cure evo mene sa pregleda.
    Sve super napreduje. Beba odgovara 17+2 i ima 18 cm. 🥰
    Kod moje doktorice je dan kad su samo trudnice i onda je kod nje doktor sa Sv. Duha i zapravo on radi UZV. Pregled je bio preko trbuha. Doktor je jako dugo sve detaljno gledao, mozak, srce, lice, organe, mjerio bedrenu kost i baš je bio detaljan. Plodne vode ima dovoljno, posteljica je smještena iza i cerviks je zatvoren. Za spol nije bio siguran pa je rekao da se još ne želi izjašnjavati. Tako da ćemo za to još pričekati.
    Sljedeći pregled mi je tek 5.1 i to će biti Anomaly scan.
    Do onda moram opet ići vaditi krvnu sliku, urin, urinokulturu i raditi OGTT.
    Ne znam kako ću opet čekati 5 tjedana do pregleda🤭

    A ti si danas bila.. super za odličan pregled!;) Joj ja se ipak nadam da ćemo saznati spol u pon 🤞🤞 Šta nije bacio ni neki hint?😁 Ma brzo će ti doći 5.1. sad kad su blagdani blizu;)

    Bacio je hint da je možda curka🤭, ali da ne vidi dobro i da ne želi govoriti i neka ne uzimamo za sada to nagađanje uopće u obzir 😁

    E to se zove TEASER 🙈🙃😂🥰

    Baš da 🤭 a ništa strpiti ćemo se još tih 5 tjedana 😁
    Držim fige da se tebi bebica pokaže na pregledu 🤩


    Hvala 🥰🤩

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • _Katja_

    Broj poruka: 401

    Prijavi adminu

    Sunasce svidja mi se tvoja matematika, da bar beba malo ranije odluci van, a ne kasnije kao prva 😊
    Ja ne stignem preko dana ući na forum, tek navečer kad legnem pa malo kasnim s odgovorom na ovu bombu koju sam bacila 🍀😅
    Posvudusa pitala si zašto ne vlažne maramice, zato sto  osim vode sadrze i štetne sastojke, sintetičke emulgatore i konzervanse. Ja ne bih sebe obrisala time, a tek dijete. Meni je i babica da koristimo samo vodu i blaznice, one velike, meni to nije nikakav problem, već godinu i pol tako radimo. 
    Ja sam to sve i počela pratiti bas zbog bebe, ako se nešto kupi u apoteci ne znaci da ima dobar sastav. Pavloviceva je isto na bazi naftnih derivata, parafin možete vidjeti odmah u sastavu ako vas to zanima. 
    No dobro, neću vise i toj temi, bolna mi je 😅  ja sam bas zaglibila u to moram priznati. Ako nekome treba zdrava preporuka za nešto nek slobodno pita 😊

  • _Katja_

    Broj poruka: 401

    Prijavi adminu

    Omerta čekamo izvještaj, nadam se da ste dobro 🤗
    Ostale cure drago mi je zbog dobrih pregleda 🥰
    Moj sljedeci je u petak, beba će taman će biti 21 tjedan pa je doktorica rekla da ce raditi veliki ultrazvuk, jedva čekam. Bebu redovno osjetim pa nisam u grču pred pregled, nekako osjećam da je sve dobro 😊 

  • _Katja_

    Broj poruka: 401

    Prijavi adminu

    MarijanaMartin zaboravila sam napisati jos i zdravu preporuku za ručak za posao 🙈🤣 Mislim da si ti pitala.
    Ja sam si znala ispeci piletinu ili losos pa napraviti kao neku hladnu salatu s time. Super ide s bulgurom, prosom, kvinojom, ovisi sto voliš. I dosta neke zelene salate, rajcica, naribana mrkva, sto god imaš ubaciš i zacinis maslinovim uljem, limunom, accetom. 
    Meni je to prefino, nije samo za posao 😋

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    E jeste se raspisale, ja dok pročitam to sve stvarno više ne znam šta je koja napisala, mozak mi ne pamti više od 2 stranice unazad 🙈
    Tina možda ispadne to sve okej s bolnicom stvarno, baš kak cure kažu postoji i šansa da te neki dr. uzme pa te samo kod sebe naručuje il slično, ne mora značiti da će to biti lošija opcija 🤗 ali shvaćam tvoj jad ako već imaš povjerenja u svoju gin pa ti sad suludo što ti je zamjena to predložila. Ja sam osobno i u prvoj trudnoći i sad sve živo obavljala kod svog ginića koji je privatnik iako sam stvarno nešto i mogla na uputnicu, ali me toliko strah da ne naletim na neku budalu u bolnici ili nekog pametnjakovića, valjda još uvijek imam tako gorak okus s tim početkom prve trudnoće i odvratne doktorice zbog koje sam proplakala 2 dana i zapravo se zbog nje i naručila na drugo mišljenje kod ovog dr. Pa onda pušem i na hladno, samo da ne moram nigdje drugdje ići i da kod nikog ne moram na pregled 😶
    A za radove, nemoj o suzama jer i meni dođe da plačem 😅 danas sam kao službeno ušla u zadnje tromjesečje, da bar imamo samo zidove i podove 🤪
    Trudim se da ne budem nezahvalna što smo uopće u mogućnosti da išta radimo u stanu, a s druge strane si ne mogu pomoći da me to ne frustrira jer imam osjećaj da šta god radimo da je presporo neovisno o našem tempu 🥺
    Katja ja se isto slažem za to sa što manje kemije, ja sam u početku samo one water maramice koristila, a onda kokosobo ulje i vodu, možda prvih par tjedana onu jgl mast i onda doslovno prestala, bilo mi suludo mazat uopće dijete ako nije ni crvena guza, i tak sam ju često previjala i to je to. Nikad ništa nije bilo, možda sam ju par puta ovako namazala kokosovim uljem ako bi dugo bila u peleni preko ljeta pa bi malo sve pocrvenilo, ali doslovno bi se smirilo za par sati.
    Mene peče lice kad se obrišem vlažnom maramicom, isto tak kontam da ako je bebi guza nadražena da i nju mora peckati. Uostalom, pa hrpa sapunice uvijek bude u tim maramicama, ne moš to ni oprat 😅

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    A mi inače puno kampiramo i npr. isto smo dobili savjet da smolu sa šatora skinemo sa pampers vlažnim maramicama 🙈 to doslovno ni s čim ne ide dolje, imaju kojekakve tekućine, al maunu, stvarno najlakše ode s vlažnima 😶😶

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Uglavnom… Odlučila sam zbog te ponavljajuće noćne  temp, a ponajviše nelagode u prsima kod dubljeg udaha i nadražujućeg kašlja otići na pregled. Išla sam prvo u Fran M. Gdje su me pregledali, ono najosnovnije. Tlak, kisik, poslušalu pluća.. Kisik mi je bio ok, srce mi je jače lupalo dok sam došla pa su mi i ekg napravili, u ležećem položaju se malo smirilo.. Sa pulmološke strane kao čulo se nešto malo s lijeve strane.. Piše: po koja sitna krepitacija.. S obzirom na trudnoću, poslali su ne na Sv. Duh na uzv.. Tamo sam došla i čekala nekih 10ak min ispred onog ulaza u hitnu gin.. Ništ im nije bilo jasno, kao trebalo im se javiti da dolazim i sl. Ok, došao je netko po mene i odveli me ravno na trudnički kovid odjel.. Tamo su me isto spregledali od glave do pete.. Ležala sam u sobi, izvadili mi hrpu krvi, dala urin, prištekali me na tlakomjer i oksimetar, mjerili temp.. Čekala sam dok se pojavi dr gin da obavi uzv.. Sva sreća sa bebicom i sa te ginekološke strane je sve bilo uredu, dr. je bila baš precizna i mjerila sve od posteljice, plodne vode, cerviksa (koji mi je zbog mršavosti bez problema vidjela i preko trbuha) i naravno bebine mjere koje su bile u skladu sa tjednima čak i koji dan veće. E onda dok sam čekala nalaze krvi, u međuvremenu sam dobila i infuziju.. Što se tiće tih nalaza, zaključak je bio nakon konzultacije sa više doktora da nema potrebe da ostajem na bolničkom liječenju i da nisam još za nikakav antibiotik.. Ja čak svo to vrijeme dok sam bila gore, nisam nešto puno ni kašljala.. Saturacija je bila ok oko 98 čak i na više u trenucima dok sam im morala duboko disati 15 sec za redom.. I tako su oni meni dali upute da samo i dalje pratim simptome, mjerim kisik i ako saturacija padne ispod 94 (ili 92) da se obavezno uputim nazad k njima.. Rekli su da ću sigurno imati još temp i da slobodno skidam i na 38. Uglavnom.. U krvnoj slici su mi neke stavke povišene neke snižene.. Recimo, neutrofili su bili preko 80, a limfociti sniženi, CRP je bio 57, ali kao leukociti miruju.. Ima toga još. I nemam pojma, ako sam ih dobro shvatila to već ili je neka upala pluća ili se može razviti u istu.. Ne znam ni sama eto..

    Be the change you wish to see in the world..


  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    MarijanaMartin drago mi da je pregledić prošao super ❤️ a za sestru i komentiranje, meni je to tak neprofesionalno s njene strane, pogotovo ako nisi sama tražila diskutiranje, a rekla bih da nisi obzirom da kažeš da nisi ništa za sebe i cjepljenje rekla uopće.
    Ja sam protiv tog cjepiva, kak za sve tak i za trudnice ali uopće ne vidim niti jedan razlog da ja to ikome govorim ili da na dnevnoj bazi serem po tome. Meni je već baš puna kapa toga svega, baš što Sunašce kaže, nije ni čudo što su ljudi popizdili. Gdje god se okrenem samo o toj koroni pričaju, ne kontam uopće čemu tolika potreba da netko nameće svoje stavove, bilo protiv ili za 🤷‍♀️ a još veća mi je žalost to eto tak na primjeri te med.sestre, možda bi sad neka mentalno nestabilnija trudnica na tvom mjestu 3 dana proplakala ili bi joj to unijelo toliko nemir što je rekla ona. Mislim da takvim komentarima nije ni mjesto ni vrijeme tamo bilo. Treba ipak imati neki vid mjere šta je profesija, a šta osobno mišljenje. Ne mora te uvjeravati da joj je to super, ali onda neka samo šuti i ok

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.