Proljetne bebe 2021

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Nadi_, smo skoro isti termin 🙂 ja sam danas 10+4 
    Miki94, bas gledam kako ti je na super datum termin! She dvojke, nule i jedinice 🙂

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Miki94

    Miki94

    Broj poruka: 358

    Prijavi adminu

    Ruska1986

    Nadi_, smo skoro isti termin 🙂 ja sam danas 10+4
    Miki94, bas gledam kako ti je na super datum termin! She dvojke, nule i jedinice 🙂


    Hahahaha jeste, fakat je zanimljiv datum. A prvobitno je bio 14 februar, rekoh kad bi bilo taman na dan zaljubljenih, divan poklon bih dobila 😀 Zatim je pomjeren za 7 dana zbog kasnije ovulacije. Ali, sve u svemu, nikad se ne zna mozda bas bude malo ranije 😁

    31.12. 👰❤🤵 21.02.2021. 👶
    [lilypie.com]

  • Avatar zabica

    zabica

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    Pozdrav Miki94, Ines, MareiKate, ostale curke stare i novoprikljucene!
    Samo sam htjela pitati gdje nam je MissGraz, nju nismo dugo citali?

  • Avatar zabica

    zabica

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    Kada vec nitko nema temu, imam ja jednu-generalno pospremanje i pripremanje. 
    Kako vi curke gledate na te stvari i da li sto po tom pitanju radite?
    Obzirom da sam sada u drugom tromjesecju i kako iz iskustva znam da ce mi u trecem sve biti znatno teze, pogotovo nekakva cucanja, penjanje na ljestve i sl., odlucila sam sve generalno pospremati-prvenstveno se to odnosi na ormare, ladice, pretince i sl., neke promjene rasporeda u prostorijama i tako to., uz to pranje ormara, prozora, zavjesa, tepiha i sl.
    To me sada bas veseli jer ne zelim to ostavljati za kraj. Za kraj cu ostaviti pripreme za dolazak bebe, za pranje i dezinfekciju sve opreme koju cu koristiti od prije, a nabavu neke nove opreme, robice i tako to ostavljam za nakon rodjenja bebe.
    Sada razmisljam, cure kojima je prva beba vjerojatno je sve na mjestu i slozeno-barem je meni tako vise-manje bilo jer smo bili samo muz i ja i nije imao tko praviti nered u organizaciji pretinaca, ladica.. ali sada kada dvoje djece sve nagurava gdje treba i ne treba i u nase ormare i pretince i gdje stigne, moram napraviti red

  • Zdralica27

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Pozdrav trudnice. Imam probem i molim da mi pomognete. Putem ivf sam ostala trudna i u utorak sam bila na pregledu. 6+1 i dr je rekao da je plod u redu, srce smo vidjeli, ali da je gestacijska vrećica mala i da je to prijeteći pobačaj. Crl je 3,3mm, GV 9mm. Dali mi možete napisati kolike su vaše mjere bile na od prilike 6+nešto. Odnosno na 1.ili 2.pregledu. I dali se koja srela sa takvim problemom. Hvala puno. 

  • Avatar zabica

    zabica

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    Nazalost Zdralica, ne mogu ti pomoci, u prve dvije trudnoce sam isla na prvi pregled sa 15 tj, a u ovoj sam na prvom pregledu u 8 tt odmah dobila dijagnozu prijeteceg pobacaja, zbog krvarenja, tako da nije gledao nista u vezi bebe niti mi otvarao trudnicku knjizicu nego me odmah poslao na bolnicu.. pa poslije sam imala jos dva tjedna mirovanja, a za sada je sve ok., sutra ulazim u 17 tt. Zasto sam ti uopce pisala-zato da vidis da za tako strasnu dijagnozu mozda ipak postoji sansa da bude sve ok-s vremenom… cure koje su u 6 tt, ce ti moci jos bolje pomoci..

  • Avatar Lala 🌷

    Lala 🌷

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    Zdralica27

    Pozdrav trudnice. Imam probem i molim da mi pomognete. Putem ivf sam ostala trudna i u utorak sam bila na pregledu. 6+1 i dr je rekao da je plod u redu, srce smo vidjeli, ali da je gestacijska vrećica mala i da je to prijeteći pobačaj. Crl je 3,3mm, GV 9mm. Dali mi možete napisati kolike su vaše mjere bile na od prilike 6+nešto. Odnosno na 1.ili 2.pregledu. I dali se koja srela sa takvim problemom. Hvala puno.


    Meni je CRL 7,7 bio u 6+5 prvi UZ 
    A drugi 25,2 9+2
    Treći je sutra nadam se da će sve biti ok 

  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1839

    Prijavi adminu

    zabica

    Pozdrav Miki94, Ines, MareiKate, ostale curke stare i novoprikljucene!
    Samo sam htjela pitati gdje nam je MissGraz, nju nismo dugo citali?


    Hej zabice! I blossom nismo dugo čitali…
    Ja sam na pragu 17tt i još imam mučnine. Zato se rijetko i javim, očajna sam više iskreno, još i radim. Tako da nikakvo čišćenje kod mene niti išta, ni jelo ne kuham 😐 a uskoro i selimo na neodređeno vrijeme jer kreću radovi u našoj kući. 
    Sretno svima na pregledima i čestitke na lijepim pregledima i novim trudnicama 😚 čitam vas stalno ali bez volje za pisanje.. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Miki94

    Miki94

    Broj poruka: 358

    Prijavi adminu

    Zabica, pozdrav i tebi :) Da, nekoliko cura bude odsutno dva, tri dana, ali ce nam se javiti sigurno :) 
    Sto se tice pospremanja, ja sam prije dvije sedmice promijenila mjesto stanovanja, tako da smo imali mnogo posla, prenos stvari, i bas me umorilo za dva zivota, naredna dva dana sam pila tablete da ublazim bolove, jer sam mnogo saginjala, podizala, hodala stepenicama, to je izgleda bas uticalo na moj organizam. Ali, uspjela sam srecom sve staviti na svoje mjesto, sada malo mirujem koliko mogu, i pocistim ono osnovno. U skorije vrijeme planiramo sredjivanje kupatila, djecije buduce sobe, ali tu ce biti manje posla za mene, jedino na kraju sve fino obrisati i osmisliti gdje sta staviti, jer muz uvijek ocekuje da po tom pitanju moja rijec bude zadnja, da ne bih poslije brojala kako bi nesto bilo ljepse da je na drugom mjestu I eto, to je to, ispisah ja svasta, ali svakako ovo drugo tromjesecje mi je nekako najpogodnije za te vece radove, jer smo jos sposobne za hodanje, podizanje, ali opet treba znati granicu, a ne navaliti kao ja da sve sredim sto prije :)

    31.12. 👰❤🤵 21.02.2021. 👶
    [lilypie.com]

  • Avatar Miki94

    Miki94

    Broj poruka: 358

    Prijavi adminu

    zabica

    Nazalost Zdralica, ne mogu ti pomoci, u prve dvije trudnoce sam isla na prvi pregled sa 15 tj, a u ovoj sam na prvom pregledu u 8 tt odmah dobila dijagnozu prijeteceg pobacaja, zbog krvarenja, tako da nije gledao nista u vezi bebe niti mi otvarao trudnicku knjizicu nego me odmah poslao na bolnicu.. pa poslije sam imala jos dva tjedna mirovanja, a za sada je sve ok., sutra ulazim u 17 tt. Zasto sam ti uopce pisala-zato da vidis da za tako strasnu dijagnozu mozda ipak postoji sansa da bude sve ok-s vremenom… cure koje su u 6 tt, ce ti moci jos bolje pomoci..


    Moj CRL u 6+6 je bio 8,6mm, i kao sto ti je vec Zabica dala sebe kao primjer, ne mora znaciti da uvijek te tvrdnje 100% tacne. Kod nekog se desi cudo, hvala Bogu. 
    Nemam nekog posebnog savjeta, ali mozda da pogledas kod jos nekog doktora, ako nisi isla privatno, da sada odes privatno i provjeris. Nemoj se vezati samo za jedno misljenje, jer i ja znam primjer osobe koje su trebale pobaciti odmah na pocetku, zbog lose dr procjene, i kada su provjerile sa drugim doktorom, bilo je sve ok. Tako da probaj i tu opciju, drzim fige da sve bude okej :)

    31.12. 👰❤🤵 21.02.2021. 👶
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.