Proljetne bebe 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mancetto

    Mancetto

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Maya ja sam u ovih 7 tjedana dobila  1kg :) s obzirom koliko jedem mislim da ću biti jedna veeelika trudnica  iako pazim što i kako jedem želja za hranom svaki dan raste sve više.
    Što se vježbanja tiče u prva 3.mj nikako, pogotovo ništa teško, ali lagana šetnjica nikad nije na odmet, dapače, što više šetanja to bolje. A za dalje se najbolje savjetovati s doktorom pa ako dozvoli zašto ne :)

    Mene je kava uvijek spašavala za odlazak na wc, al problem je taj šta je sad ne podnosim, probala sam je piti, doduše baš onako malo kave s dosta mlijeka i ne ide, muka odmah.

    Zbog bebača se mora sve :) i to što se sad polako popunjujemo je slatko. I ja jedva čekam da mi se trbuh počne nazirati od bebe i da se osijeti. Jedva čekam slijedeći pregled da ponovno čujem srculence i da se uvjerim da je sve ok!

    Mancetto

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Zabica29

    Zabica29

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Što se tiče straha ja sam stalno zabrinuta da nešto nije u redu. Baš jutros ležim na trbuhu i mislim si, pa pritisak je manji nego prošlih dana. Ali prijateljice su me pošpotale što čitam i mislim o spontanim, bolje da biram kolica i sl. Trudim se. 
    Što se tiče probave ja imam u 2,3 dana varijacije u krajnosti. Povremeno uzmem tablete magnezija i c vitamina za cuclanje. Ponekad me počne jako probadati pa sam već u sto muka da se nešto loše događa, a na kraju ispadne probava. Kao da se crijeva i maternica tuku za prostor.
    Što se tiče posla ja ću probat izdržat što više jer mi je zbog financija, a i poludila bi doma s nepokretnom svekrvom. Inače volim svoj posao, uredski, ali kak sam već imala krvarenje jednom, probat ću što više paziti.
    Što se tiče vježbanja, ja jesam prije vježbala 2xtj , i probala sam nastavit još u 5.tj, ali vrućina i umor mi nikako više nisu dali. Sad se trudim navečer ići šetati s mužem.

    [/url [lilypie.com]

  • Avatar Zabica29

    Zabica29

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    E da, od pretraga, prvo su bile provjere bete da znamo jesu li blizanci, izgleda da ipak ništa. Dalje mi je dao Tsh u Vuk Vrhovec, to mi je dobro (1,5). 
    Jučer sam radila krvnu sliku, urin i dala za urinokulturu.
    Od idućeg tjedna imam uputnicu za krvnu grupu, rh faktor, testovi senzibilizacije i markeri na hepatitis. 
    Zadnje što mi je napisao je priprema za triple test. Ali to je valjda jer uskoro ide na godišnji. 
    Malo sam lijena sve to čitati i pripremati se unaprijed, voljela bi da konačno prvo vidim tu mrvicu i srce kak spada i da mi kaže sve je ok. <3

    [/url [lilypie.com]

  • Avatar Mancetto

    Mancetto

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    OhSoBoho prije trudnoće sam bila na rigoroznoj dijeti zbog povišenog šećera i terapiji metforminima. Tokom dijete sam jela zobene pahuljice, jogurt sa sjemenkama i lan i chia - sve, a sad to sve ne mogu niti primirisati, pogotovo lanene sjemenke. Donat mg ne pomaže nikako tako da ili čekanje pa nakon 2-3 dana ili čepić  a tebi svakako zavidim na probavi 

    Strah je uvijek prisutan, pogotovo ako je prva trudnoća u pitanju. Cijelo vrijeme osluškujem tijelo i čim osijetim da me nešto zaboli ja sam u paranoji teškoj, ali se brzo smirim..hvala Bogu muž mi je jako strpljiv i zna kako me smiriti 

    Htjela sam vas pitati da li je vama temperatura povišena? Meni je zadnjih tjedan dana konstantno 37°C do 37,3°C ispod ne pada. Zvala sam doktoricu i rekla je da je to sasvim normalno, pogotovo u početku, ali dosta prijateljica koje su trudne i koje su rodile nisu imale povišenu temperaturu.

    I imate li glavobolje i koje lijekove pijete (ako ih pijete)? Znam da paracetamol ide u trudnoći, nije štetan, ali meni ne pomaže. Zadnja 3 danami se polako pojačavala glavobolja i noćas je bila toliko jaka bol, neizdrživa, nisam znala šta bi.

    Mancetto

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar OhSoBoho

    OhSoBoho

    Broj poruka: 688

    Prijavi adminu

    Mancetto, povišena temperatura je normalna u trudnoći. to je meni bio prvi signal da sam trudna  to ti dođe uslijed povišene razine progesterona koji čuva trudnoću.

    što se glavobolja tiče, i ja sam čula da je paracetamol siguran ali ako ti ne pomaže pokušaj s čajem od đumbira, on zna smiriti glavobolju a i pomaže kod mučnina…i što meni inače pomaže je masaža glave (čelo, područje oko očiju i stražnji dio vrata) s gelom koji u sebi ima eukaliptus/mentol pa ti fino hladi bolne dijelove i tako momentalno smanjuje osjećaj boli.

  • Avatar OhSoBoho

    OhSoBoho

    Broj poruka: 688

    Prijavi adminu

    jutro, ženske 

    kako ste danas?

    jesu već počeli godišnji ili ste još doma?

    ja još ovaj tjedan radim pa za vikend na put!
    ne znam jel moram neš posebno pazit u ovoj fazi trudnoće, tipa, isplanirali smo dosta aktivan godišnji, tri tjedna, svaki tjedan u drugom mjestu pa nisam sigurna je li takav tempo okej?

    ps možda glupo pitanje ali svejedno, jel se smijemo sunčati i to? 
    baš nemam pojma 

  • Avatar Mancetto

    Mancetto

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Jutrooo 

    OhSoBoho danas sam koma, kao i jučer. Joooj da mi se naspavati 

    Godišnjeg nema, ali nadam se od slijedećeg tjedna da sam na bolovanju…

    Ako se osijećaš dobro onda nema brige, svakako uživaj u godišnjem  
    Što se sunčanja tiče, pitala sam doktoricu dal smijemo s obzirom da živim na moru i rekla je da bi bilo bolje da se ne izlažem suncu, ali ako baš imam želju za dobiti malo boje onda kroz jutro između 8.30-10.30 i popodne iza 17 sati. Takva sam uputstva dobila :) i obavezno paziti da je more čisto.

    Želim da ti ovaj tjedan brzo prođe i da što prije uživaš u godišnjem 

    Mancetto

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Pavla

    Pavla

    Broj poruka: 264

    Prijavi adminu

    Ženice,
    ni sama neznam u koju bi se grupu prijavila, jer sam u  “međuprostoru” .  Moje Zimske (po kalendaru) su već “stare” trudnice , a ja sam izgleda za jedan tjedan manje trudna nego sam mislila. Termin mi je 15.3., ali ću bar dva tjedna ranije (ako Bog da) pošto mi je treći carski, a tako je to u Hrvatskoj praksa. pa evo, da nas bude više .. vjerojatno ću prva u ovoj grupi bit “na tapetu”

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]
    29.8.2022. ➕

  • Avatar OhSoBoho

    OhSoBoho

    Broj poruka: 688

    Prijavi adminu

    uvik nešto dobro nam došla!

    čestitam na novoj, trećoj bebici, svaka čast!

    mislim da smo ti tu, bar za sada, sve prvorotkinje pa nam dobro dođe netko tko je ovo već prošao 

    Mancetto, hvala na savjetima za more i kupanje, dobro je to znati! ps. čudni su nam ovi tickeri trudnički, ti u 8.tjednu imaš još 225 dana do kraja a ja 5+6 imam još 228 dana 

    mi sutra idemo na uzv i nadamo se da ćemo čuti srčeko, drž'te nam fige 

    ps

  • Maya91

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure :) Ja sam sinoc imala pregled pa se nisam javljala ranije dok ne skupim nove informacije haha :) 
    Usla sam taman u 8. tjedan, sve izgleda uredno i za sad nema razloga za brigu, hvala Bogu. Slijedeći pregled mi je za 4 tjedna i doktor mi je rekao da razmislim želim li raditi one testove kao npr. za otkrivanje downovog sindroma i sl. Tada će mjeriti nuhalni nabor i ukoliko se pokaze da nesto nije ok, u roku od 24 sata je preporucljivo raditi te testove. Ja se samo nadam da ce biti sve ok, sad mi je ovo mjesec dana neizvjesnosti :( Iovako me strah jos tih kriticnih mjesec dana, a sad cu se jos i oko toga gristi kakav ce slijedeci pregled biti.. ali eto s obzirom da do sad sve lijepo napreduje, nadat cu se najboljem :) 
    sto se kupanja tice, meni je isto rekao da se smijem kupati ali ne predugo, da izbjegavam mjesta s puno ljudi, da ne budem bas previse na jakom suncu (ja idem iza 16:30) i tako.. uglavnom slobodno se kupajte i plivajte :) 
    i da, jucer mi je otvorio trudnicku knjizicu, a termin je 8.3 :D

    cure koliko godina imate, s obzirom da jesmo skoro sve prvorotkinje? :) ja imam 25

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.