Progesteron

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar miska

    miska

    Broj poruka: 926

    Prijavi adminu

    sjuskica30


    miska


    Ja sam danas bila na kontroli nakon male doze klomifena, malo smo zakasnili s folikulometrijom jer je po mom izracuna trebala biti najranije u srijedu a bila je jucer ili u subotu popodne. Doktor je jako zadovoljan izgledom endometrija ali mi je svejedno dao progesteron vaginalne kapsule i kaze da mi ne moze odmoc jer ako je doslo do oplodnje da mi moze samo pomoc. Inace mi je nalaz hormona bio uredan.  Taj dr je privatnik u klinici za potpomognutu tako da se on uglavnom susrece s "problematicnim" parovima pa ocito zna sto radi.  Eto to je moje iskustvo s progesteronom. Nadam se da ce mi se ovaj mjesec poslozit kockice pa da konacno ugledam taj plus.

    I ja sam ovaj mjesec popila svoju prvu dozu klomifena,nisam išla na folikulometriju ( uopće mi nije rekao da moram doći),ali sam ovulaciju osjetila kao nikad u životu!!! Sve smo pokrili pa ćemo vidjeti u nedjelju/ponedjeljak….iako nemam neki osjećaj da smo uspjeli….no to je ipak prvi put nakon 6.mj pauze 

    A jesi ti dosad uopće kontrolirala progesteron? Koliki ti je?

    Nisam ga kontrolirala, sve ostale jesam. Rekao je kad sam bila prvi put da ne treba jer imam redovne i normalne menstruacije i endometrij je bio dobar tako da nema potrebe. Sad sam dobila eto cisto radi opreza i moram ga samo do menstruacije uzimat a ako je doslo do trudnoce i dalje! 
    Meni je isto bolilo u desnom jajniku iako sam ja dobila jako jako malu dozu klomifena, po pola tablete u 5 dana, znaci dvije i pol (samo radi jacanja jajne stanice jer imam ovulacije)
    Ja se nadam da je upalilo iako isto nemam nikakav poseban osjecaj, a i ne mogu posto mi je 3 dpo…jos 12 dana pa cu znat 


    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar sjuskica30

    sjuskica30

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    E pa držim fige da osjećaj proradi! ja sam ga kontrolirala i unutar je intervala,ali kaže da je ipak dosta nizak….ali osim klomifena ništa drugo mi nije dao… čudno jer ja imam isto redovne menstruacije i po progesteronu imam i ovulacije,ali s obzirom na njegovu malo nižu razinu mislim da su moje ovulacije slabije kvalitete!!! Uglavnom,ja sam pila 5 dana po dvije tablete…pa ćemo vidjeti 

  • Petra178

    Broj poruka: 165

    Prijavi adminu

    Gin me poslala vaditi progesteron iako mi se u ovom ciklusu vidi zuto tijelo nakon ovulacije.
    Je li to samo da potvrdi ovulaciju ili moze ukazivati na neki problem iako ju imam? Moze li neka razina ukazivati na sansu da se dogodi trudnoca?

    Koje su referentne vrijednosti? Kad sam nju pitala, rekla je da ovisi o laboratoriju…??

  • Petra178

    Broj poruka: 165

    Prijavi adminu

    Vadim ga 21.dan ciklusa

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Petra,
    Ako ti je prirodno nizak progesteron može ne doći do T.
    Onda ce ti uvesti terapiju Duohastonima u tom slucaju.
    Da li ti je O bila tocno 14 dc??
    Jer se progesteron vadi 7 dan nakon O, i to bi znacilo u savrsenom ciklusu 21 dc.
    Ja kad sam vadila progesteron rekla je dr.da ga vadim 7 do 9 dana nakon lh pozitivne trakice.

    [lilypie.com]

  • Petra178

    Broj poruka: 165

    Prijavi adminu

    je, ovaj mj se testicima i foliulometrijom pokazala točno “školski” 14. dan…7 dana kasnije sam vadila progesteron. rezultat je 12,5 sto je u ref.intervalu (1-27), ali ne znam jel treba biti viši za moguću trudnoću…negdje sam čitala preko 25, to me zbunjuje…

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Petra 
    Mislim da ti je progesteron uredan, mislim da kada dođe do T on je automatski povisen a ovako mislim da je ok.

    [lilypie.com]

  • Petra178

    Broj poruka: 165

    Prijavi adminu

    meni bi bilo ok da je sad povišen i da je bebica na putu 

    joj kad će biše taj plusić, ne mogu, očajna sam, ubija me čekanje M i O. Znam da nisam vadila progesteron da vidim jesam li trudna nego zadnja provjera ovulacije, ali sam se svejedno nadala pošto smo se trudili dan i noć…

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Nadam se brzo da ce biti plus.
    Jeste radili spermiogram???

    [lilypie.com]

  • Petra178

    Broj poruka: 165

    Prijavi adminu

    A nismo, budemo idući tjedan. sad već i njega lovi kriza, pa samo da vidimo ovaj mj hoću li dobiti M, samo ovo, samo ono…ali budemo sad. Očito ništa bez jake borbe, neće nama tako lako

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.