Progesteron

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar sjuskica30

    sjuskica30

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    Ma jasno je meni da on raste,ali kad sam bila trudna nije rastao i došlo je do spontanog…čak mi je rečeno da je radi niskog progesterona….a s obzirom da je u mom laboratoriju referentna vrijednost luteinske faze  6,5-86,to je jako blizu donje granice…kod vas je ipak manji raspon tih vrijednosti. Hoću reći da mi je samo čudno da sam već imala jedan spontani radi toga i da mi je sam ginekolog rekao da je ta vrijednost, bez obzira što je unutar intervala malo preniska.

  • Avatar sjuskica30

    sjuskica30

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    Tina220210


    Neznam za trudnocu ali meni je zadnji put bio 6,3 i kaze doktor da je tu u redu jer je iznad 3,8 i da pokazuje kako ovulacija postoji, iako se meni to cini nisko…

    U trudnoći bi trebao biti viši…. to što je niži trebalo bi značiti da je ovulacija lošije kvalitete….

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    sjuskica30


    Ma jasno je meni da on raste,ali kad sam bila trudna nije rastao i došlo je do spontanog…čak mi je rečeno da je radi niskog progesterona….a s obzirom da je u mom laboratoriju referentna vrijednost luteinske faze  6,5-86,to je jako blizu donje granice…kod vas je ipak manji raspon tih vrijednosti. Hoću reći da mi je samo čudno da sam već imala jedan spontani radi toga i da mi je sam ginekolog rekao da je ta vrijednost, bez obzira što je unutar intervala malo preniska.

    Zasto ti nisu dali nadomjestak progesterona u trudnoci kada nije rastao? 
    Sto se tice iskustava po forumima, savjetovala bi ti da nades dobrog gonekologa I ne tumacis nalaze preko interneta, jer te najpouzdanije u sve moze uputiti strucnjak.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    *ginekologa

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar sjuskica30

    sjuskica30

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    Draga LuKi5, nakon što mi se to izdešavalo odmah sam promjenila ginekologa…moja ginekologica je zastranila….ovaj novi je rekao: “Kod vas je nažalost učinjena kardinalna pogreška!”…tako da se sad čisto informiram….jer i svaki ginekolog ima drugi način rada i teorije…. vidjet ćemo sad ova dva mjeseca što će Clomifen napraviti pa ću se javiti i kod privatne ginekologice…. uglavnom….zeleno svjetlo imamo pa sad hrabro u nove pobjede!!!!!!!!!

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    sjuskica30


    Draga LuKi5, nakon što mi se to izdešavalo odmah sam promjenila ginekologa…moja ginekologica je zastranila….ovaj novi je rekao: "Kod vas je nažalost učinjena kardinalna pogreška!"…tako da se sad čisto informiram….jer i svaki ginekolog ima drugi način rada i teorije…. vidjet ćemo sad ova dva mjeseca što će Clomifen napraviti pa ću se javiti i kod privatne ginekologice…. uglavnom….zeleno svjetlo imamo pa sad hrabro u nove pobjede!!!!!!!!!

    Sad sam procitala I na onoj drugoj temi. Bas mi je zao sto si kroz to morala proci :((( Nemam rijeci za tu ginekologinju, osim da bi joj trebalo zabraniti uopce rad zbog takvog nemara. Zelim ti puno srece pri ostvarivanju trudnpce I da prode sve u redu, da si uspijes naci ginekologa od povjerenja. 

    Ja sam jednom isla kod soc. ginekologa I nikad vise, sve preglede vezane uz ginekologiju obavljam iskljucivo privatno, a jedino po uputnice idem kod soc. ginekologa, prvi ginekoloski pregled nakon 2mjeseca neprestanog krvarenja bio mi je kod soc. ginekologinje, koja me uopce nije niti pregledala, nego samo prepisala tablete, I to tablete koje umijesto da zaustave krvarenje, one ga pojacavaju tako da sam zaradila anemiju, nakon sto sam I dalje krvarila I to obilnije nego u ta 2 mjeseca ptisla sam privatno na pregled I ginekolog se uhvatio za glavu kad je vidio sto mi je prepisala da pijem…Ne zasluzuje svatko titulu koju nosi…..Ako si iz ZG-a mogu ti preporuciti jednu divnu ginekologinju koja je temeljita I sve objasni, ne zuri I bas temeljito pregleda I savjetuje sto I kako. Meni je vodila trudnocu. Divna zena.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Ispricavam se na greskama. Pisem preko mobitela.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar sjuskica30

    sjuskica30

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    LuKi5


    sjuskica30


    Draga LuKi5, nakon što mi se to izdešavalo odmah sam promjenila ginekologa…moja ginekologica je zastranila….ovaj novi je rekao: "Kod vas je nažalost učinjena kardinalna pogreška!"…tako da se sad čisto informiram….jer i svaki ginekolog ima drugi način rada i teorije…. vidjet ćemo sad ova dva mjeseca što će Clomifen napraviti pa ću se javiti i kod privatne ginekologice…. uglavnom….zeleno svjetlo imamo pa sad hrabro u nove pobjede!!!!!!!!!
    Sad sam procitala I na onoj drugoj temi. Bas mi je zao sto si kroz to morala proci :((( Nemam rijeci za tu ginekologinju, osim da bi joj trebalo zabraniti uopce rad zbog takvog nemara. Zelim ti puno srece pri ostvarivanju trudnpce I da prode sve u redu, da si uspijes naci ginekologa od povjerenja. 

    Ja sam jednom isla kod soc. ginekologa I nikad vise, sve preglede vezane uz ginekologiju obavljam iskljucivo privatno, a jedino po uputnice idem kod soc. ginekologa, prvi ginekoloski pregled nakon 2mjeseca neprestanog krvarenja bio mi je kod soc. ginekologinje, koja me uopce nije niti pregledala, nego samo prepisala tablete, I to tablete koje umijesto da zaustave krvarenje, one ga pojacavaju tako da sam zaradila anemiju, nakon sto sam I dalje krvarila I to obilnije nego u ta 2 mjeseca ptisla sam privatno na pregled I ginekolog se uhvatio za glavu kad je vidio sto mi je prepisala da pijem…Ne zasluzuje svatko titulu koju nosi…..Ako si iz ZG-a mogu ti preporuciti jednu divnu ginekologinju koja je temeljita I sve objasni, ne zuri I bas temeljito pregleda I savjetuje sto I kako. Meni je vodila trudnocu. Divna zena.

    NISAM IZ ZAGREBA,IZ POREČA SAM….MI ZA SVE VAŽNO IDEMO ZA PULU. ALI IMA JEDNA DIVNA PRIVATNA I KOD NAS…ČULA SAM SVE MOGUĆE PREPORUKE ZA NJU. MA SAMO OPTIMISTIČNO DALJE 

  • Avatar miska

    miska

    Broj poruka: 926

    Prijavi adminu

    Ja sam danas bila na kontroli nakon male doze klomifena, malo smo zakasnili s folikulometrijom jer je po mom izracuna trebala biti najranije u srijedu a bila je jucer ili u subotu popodne. Doktor je jako zadovoljan izgledom endometrija ali mi je svejedno dao progesteron vaginalne kapsule i kaze da mi ne moze odmoc jer ako je doslo do oplodnje da mi moze samo pomoc. Inace mi je nalaz hormona bio uredan.  Taj dr je privatnik u klinici za potpomognutu tako da se on uglavnom susrece s “problematicnim” parovima pa ocito zna sto radi.  Eto to je moje iskustvo s progesteronom. Nadam se da ce mi se ovaj mjesec poslozit kockice pa da konacno ugledam taj plus.


    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar sjuskica30

    sjuskica30

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    miska


    Ja sam danas bila na kontroli nakon male doze klomifena, malo smo zakasnili s folikulometrijom jer je po mom izracuna trebala biti najranije u srijedu a bila je jucer ili u subotu popodne. Doktor je jako zadovoljan izgledom endometrija ali mi je svejedno dao progesteron vaginalne kapsule i kaze da mi ne moze odmoc jer ako je doslo do oplodnje da mi moze samo pomoc. Inace mi je nalaz hormona bio uredan.  Taj dr je privatnik u klinici za potpomognutu tako da se on uglavnom susrece s "problematicnim" parovima pa ocito zna sto radi.  Eto to je moje iskustvo s progesteronom. Nadam se da ce mi se ovaj mjesec poslozit kockice pa da konacno ugledam taj plus.


    I ja sam ovaj mjesec popila svoju prvu dozu klomifena,nisam išla na folikulometriju ( uopće mi nije rekao da moram doći),ali sam ovulaciju osjetila kao nikad u životu!!! Sve smo pokrili pa ćemo vidjeti u nedjelju/ponedjeljak….iako nemam neki osjećaj da smo uspjeli….no to je ipak prvi put nakon 6.mj pauze 

    A jesi ti dosad uopće kontrolirala progesteron? Koliki ti je?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.