Potpomognuta u cetrdesetim

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mrvica2

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Cure bok, 
    čitajući brojne priče na forumima došlo mi i da ja podijelim s vama. Uskoro punim 42. godinu. Unazad dvije godine suprug i ja pokušavamo s trudnoćom. Kada smo skužili da ne ide prirodno otišli smo na IVF i dobili dvije lijepe  blastociste ( s ET petog dana).Imali smo otkucaje jedne bebice , no u 8.5tj su prestali .To me strašno pogodilo jer sam trudnoću uzimala zdravo za gotovo..začeli smo, imamo otkucaje i to je to. Ali ne ide baš onako kako si zamislimo?!
    Nakon pauze smo opet krenuli i da skratim: 2 prirodne ciklusa, i 1 potpomognuta -gotovo nista.Tek nakon godinu dana jedan lijep zametak, i opet trudnoća i opet sponatni u 8.5 tjednu. 
    No sada sam se toliko bojala i u sebi vj stvorila zid pa me možda nešto manje pogodilo no užasno je kako god se okreneš.

    Eto to sam htjela podijeliti s vama
    Unatoč godinama ne odustajemo.
    Zanimaju me dvije stvari: 
    1. imali li tko iskustva s uzimanjem Q10, te DHEA-e.
    2. da li je tko od vas išao u Prag? Novi Sad?

    P.s. priključujem se molitvama za začeće..ionako stalno molim.

  • Anamaria1979

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Mrvica2 , nisam pratila forum neko vrijeme….nemam iskustva s tim i nisam bila van Hrvatske u mpo. 
    Nedavno je poznanica bila u Pragu, a bio je i jedan par prije nekoliko godina, a opet su uspjeli kod nas. Tako da ja mislim kad Bog hoce, da je svejedno gdje izaberes…..ne znam sama….svi koji su negdje uspjeli to im je pogodak, bez obzira na tuđe price….imamo odlicne doktore u zagrebu i splitu, a sve je opet volja Bozja!

  • sky

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, evo da napišem moje iskustvo, možda će nekome pomoći…
    U prvi ivf postupak sam krenula s 40 godina u poliklinici Podobnik, Amh 14, sve uredno, nikad prije nisam bila trudna, suprugu je dijagnosticirana oligoospermja (njemu je bilo 35 kad smo krenuli u prvi postupak). Dobili smo 9 stanica, 3 su se oplodile, 1 blastocista koja je zamrznuta. U sljedećem ciklusu mi je odrađena histeroskopija radi otklanjanja polipa. Embriotransfer smo radili iz zamrznute blastociste u sljedećem ciklusu,  nije došlo do trudnoće.
    Već ciklus nakon (3 mjeseca nakon punkcije) krenuli smo u novi postupak. Od 5 stanica 3 su se oplodile i embrio transfer je rađen 2. dan ciklusa, samo jedan zametak je vraćen, ostala 2 ostavljena u laboratoriju i nisu se razvili u blastociste. Beta -negativna
    Nakon 2. postupka napravili smo pauzu, odlučila sam se kipati u moru, uživati, pustiti sudbini u ruke i krajem 12. mjeseca krenuli smo u novi postupak, ovaj put u poliklinici Šparac u Splitu. Tri mjeseca prije postupka uzimala sam Q10 u većim količinama, 600 mg dnevno i uzimala sam matičnu mliječ koju sam nabavljala direktno kod pčelara. Sve na svoju ruku. Ne znam da li je to pomoglo, ali svakako nije odmoglo. U ovom trećem postupku dobili smo 3 stanice i sve tri su se oplodile i od te tri dvije su došle do faze blastociste. Na embrio transferu obje su mi vraćene. Uglavnom, dočekali smo pozitivnu betu❤️! Sad sam 23 tjedna trudna, beba lijepo napreduje, Nifty test smo radili i sve je bilo super. Kad sam krenula u 3. postupak imala sam punu 41 godinu, suprug 36. Nadam se da će ovaj moj primjer ohrabriti nekoga😊. Još jedan detalj, nisam stručnjak ali možda ima veze, za sve tri punkcije idealan dan mi je bila nedjelja. Nevjerojatna koincidencija. U Poliklinici Podobnik nedjeljom ne radi IVF odjel tako da je oba puta punkcija bila u subotu, iako je nedjelja bila optimalna. U Poliklinici Šparac rade nedjeljom i punkcija je bila u nedjelju…
    Sretno svima

  • Anamaria1979

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Sky, odusevljena sam tvojim uspjehom i borbom, tj. nisi odustala, iako u nasim godinama nitko ne dava nadu…..javljaj se i dalje, bas si me oraspolozila….zelim ti urednu trudnocu💟

  • Anamaria1979

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Mrvica2

    Cure bok,
    čitajući brojne priče na forumima došlo mi i da ja podijelim s vama. Uskoro punim 42. godinu. Unazad dvije godine suprug i ja pokušavamo s trudnoćom. Kada smo skužili da ne ide prirodno otišli smo na IVF i dobili dvije lijepe blastociste ( s ET petog dana).Imali smo otkucaje jedne bebice , no u 8.5tj su prestali.To me strašno pogodilo jer sam trudnoću uzimala zdravo za gotovo..začeli smo, imamo otkucaje i to je to. Ali ne ide baš onako kako si zamislimo?!
    Nakon pauze smo opet krenuli i da skratim: 2 prirodne ciklusa, i 1 potpomognuta -gotovo nista.Tek nakon godinu dana jedan lijep zametak, i opet trudnoća i opet sponatni u 8.5 tjednu.
    No sada sam se toliko bojala i u sebi vj stvorila zid pa me možda nešto manje pogodilo no užasno je kako god se okreneš.

    Eto to sam htjela podijeliti s vama
    Unatoč godinama ne odustajemo.
    Zanimaju me dvije stvari:
    1. imali li tko iskustva s uzimanjem Q10, te DHEA-e.
    2. da li je tko od vas išao u Prag? Novi Sad?

    P.s. priključujem se molitvama za začeće..ionako stalno molim.


    Mrvica2 ne odustaj,
    moja kolegica je dva puta zaredom isto kao ti, pa treci put uspjela i sad ima djecaka….eto, bori se….dat ce Bog!!!!😘

  • Anamaria1979

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Sky
    mozes li mi rec kako si se ponasala nakon et? Jesi li mirovala? Ja uvijek mirujem barem prve dane….pa vise ne znam dali je i to pametno….nervozna sam kad nista ne radim….

  • Avatar VM

    VM

    Broj poruka: 443

    Prijavi adminu

    Evo i mene tu  Jel išla koja od vas u ovim godinama na HSG? 

    39 god., AMH low, on OAT, Dr. Lučinger
    02/20 1. ICSI -4 js, opl. 2,ß-0, 05/20 - 2. ICSI -3 js, opl. 2,ET-2, ß- 6.1, 09/20 -3. ICSI-6js, opl. 5, ET- 2, ß- 3.9, 11/20 - 4. ICSI- 9js- opl. 6, ET- 2, 3🐧, ß- 6.0
    03.02. FET - 3🐧,beta 93 ×, 04/21 - 5. ICSI - 4js, ET 2, 2🐧,ß- 6, 06/21 FET - 2 🐧, ß- 3,45, 10/21- 6.ICSI - 3 js,1 embrij, B-16.36, 02/22 7.ICSI-ET 2, b: 203.40,UZV 5+6 GV, UZV 7tt💓, Nifty ✅️, Mamin dečkić 💙
    [lilypie.com]

  • Anamaria1979

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Dobrodosla VM
    Nisam isla, jer su mi uvijek govorili da nema smisla radi jako loseg spermiograma…
    Ali tebi vrijedi pokusat, jer imas jos vremena….Preporucam ti Cito ili Sparac u Splitu da se konzultiras

  • Anamaria1979

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Nevznam gdje ides ali mozda bi ti vise odgovarala druga terapija….ja sam imala u Zg slicnu tvojoj, pa nije bilo bas dobro

  • Anamaria1979

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Mislim, nemoj me krivo shvatit, doktori su dobri u zg, nego cesto neki davaju istu terapiju…a mozda bolje odgovaras na nesto drugo….probaj se raspitat i ucini sve sto mozes odmah, jer vrijeme leti nazalost….samo hrabro!👍🙋

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.