Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Da Sani je nasa online doktorica😂🤣
    Sani, ako smijem pitati, jesi ti inace medicinske struke? :)

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - 10 oplođenih | 🐣 BC SET | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️

  • Avatar Giselle

    Giselle

    Broj poruka: 175

    Prijavi adminu

    wildflower

    Giselle

    wildflower

    Sani, sto se tice pretraga: Vitamin D je bio 120 + suplementiram sa D vitalom, DheaS je bila blizu donje granice, suplementiram, sad je blizu gornje. Mada dr R ne vjeruje u sve to… Rekao mi je doslovno za dheu: “nitko ne zna cemu taj hormon sluzi. Kao za mladost, ali nije to znanstveno dokazano. Ako ne ide na uputnicu, ne vjerujem toma. U Americi je dosta jako trziste suplementa i svasta podvaljuju. A vi zene koje pokusavate ostati trudne ste najlaksa meta”.
    Zeljezo i feritin nisam vec neko vrijeme vadila, ali prije godinu dana je bilo uredno.
    TSH i ft4 su mi isto uredni.. Dr R je dao samo vaditi ta dva.
    Inace endokrinologinja dr Herman je rekla da ovi ostali hormoni i antitijela stitnjace nisu potrebna 

    Vjerujem da te to izbediralo i znam da to i sama znaš, ali stvarno probaj se ne opterećivati s time.. Ne možeš ništa promijeniti ,a samu sebe ubijaš u pojam .. Na kraju krajeva bitno je da je ta jedna dobra. I držim fige da ta mrvica ostane.. Probaj se s nečim zaokupirati, znam da je teško, ali probaj usmjeriti energiju na mrvu koja je sad u tebi, pusti ono što se nije dogodilo.. ❤️❤️❤️

    ❤️🥹 hvala ti draga Giselle
    Ti nas obavijestavaj kako napreduju vase mrve

    Kako si ti? Kako ti je prosla aspiracija?
    Evo ja danas, 7 dana nakon, mogu reci da vise ne osjecam onaj neki pritisak oko jajnika kada idem sjesti na stolicu….


    ❤️❤️
    Znam da je teško nešto pustiti i ne vrtiti po glavi, ali samo si tako radimo loše, a ništa ne možemo promijeniti.. Zato, samo pozitivne misli❤️
    Ajde drago mi je da više ne osjećaš pritisak.🫶

    Evo dobro, odmaram, toliko su mi puta ponovili da danas i sutra moram odmarati da se strogo držim toga😀
    Iskreno, mislila sam da će mi biti puno gore, ali na kraju stvarno mi ta aspiracija nije bila strašna, pripremila sam se na najgore pa sam iznenađena da nije toliko strašno. Ekipa je stvarno super, sve su napravili da se opustim i da mi bude ugodno koliko može biti. 

    👩37 god
    👨42 god
    Svi nalazi uredni
    Pokušavamo od 9.mj 2022.
    Repromed 25.4 aspiracija
    30.4.transfer. 10.5.beta❌️

  • Ninaniksy

    Broj poruka: 173

    Prijavi adminu

    Saniii evo i ja sam u toj fazi da mozgam zašto se embrij koji je odlične kvalitete ne prima, sve sam ovo radila vitamin D, željezo, feritin, hormone štitnjače, znači sve, dolazim do zaključka da je problem u endometriju, planiram napraviti histeroskopiju, to je jedino što nisam, jer nikad se maknuti s te mrtve točke da je beta uvijek 0. Jesi ti možda išla na histeroskopiju? 

    👸41 godina, hipotireoza, inz.rez. Pcos, AMH 34

    🧔MM 31 godina, normospermija/asthenoozospermia
    2016 vanmaterična
    2017 ivf 1 j.s.beta ❌
    2019 6j.s - icsi 1 blastica beta ❌
    2021 spontana trudnoća, inducirani pobačaj u 19 tjednu malformacija ploda
    4/2023 13 j.s - 3 oplođene Et 2 trodnevne, 1 blastica ❄ (Škvorc), beta 04.05. - ❌
    Fet 6mj 2023,beta 07.07. ❌
    04/2024 18 oocita, 11 oplođenih, 6 blastica
    17.04. ET 2 blastice
    30.04.2024 beta ❌
    (4 smrznute 2 +2) ❄️❄️❄️❄️
    Fet 6mj/2024

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 290

    Prijavi adminu

    Jurky šaljem zagrljaje i pozitivnu energiju ❤️❤️🙏🙏 dobro se držiš, još malo i znat ćeš na čemu si. Neću komentirati izjavu genetičarke, ne mogu biti samo te dvije opcije, nema šanse, ne vjerujem u to.
    Wildflower potpisujem sve što je Gisele rekla, probaj razmišljati pozitivno koliko je god to teško 🤗🤗
    Sani hvala na uvijek iscrpnim odgovorima, upijam sve što napišeš 😊

    👩 ‘83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 ’82. sve ok

    2016. tubarna (lapar., ode prvi jajovod)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (prirodna trudnoća)
    2022. spontani u 7tt
    2023. tubarna (lapar., ode i drugi jajovod)
    03/24 IVF, Cito (Elonva 150, Orgaluntan, Menopur 75) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 obje vracene (Dostinex, Estrofem, Duphaston, Utrogestan, Andol 100, Novalac, Eutyhrox 137), Beta 0
    05/24 IVF Cito (Letrozol, Klomifen)
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 953

    Prijavi adminu

    Wildflower jesi pravila pauzu barem 7-10 dana od uzimanja vit D prije vađenja krvi? Vit D je topiv u mastima I sporo se razgrađuje u organizmu , a turbo doze od 25000ij se razgrađuju do 2 tjedna i zato treba napravit pauzu od suplementacije za realan nalaz..

    Točno mogu zamislit drR kako to govori 🤭, (ja se donekle slažem sa njim) ali čovjek je od znanstvenih studija (jako je aktivan na tom polju) a znanstvene studije kažu da na genetiku ne možemo utjecati, i da kad se misli na kvalitetu js misli se na kromosome koje ona nosi jer js je upravo to skup kromosoma, s na to nikako ne mozemo utjecati, one su takve kakve jesu jer dobijemo ih određeni broj prilikom rođenja i kroz život trosimo našu zalihu, logično prvo kvalitetnije (morfološki ispravne) kroz mladost, pa onda one manje kvalitetne kako odmiče naša reproduktivna dob .
     Naše js se ne obnavljaju, suplementi ne utjecu direktno na njih. 
    Jedna super članica Rode je rekla da je to tako suplementi se ne bi zvali suplementi nego lijekovi za poboljšanje jajnih stanica..
    Ali ono što mi možemo napraviti jest poboljšati naše cjelokupno zdravstveno stanje i ubrzati metabolizam jer ja rrecimo zaista vjerujem u parolu u zdravom tijelu zdrav duh, svjedočimo svakodnevno što nam loša prehrana, stres i loš način života može donijeti ,sve se to odrazava i na plodnost. Dokazano je da visok bmi i inzulinska utječu na disbalans hhormona I posljedično na samu plodnost..Tu se da napravit poboljšanje. 

    A Stanic ,još ga nisam upoznala, vidjela sam ga samo na hodniku, ali čula sam iz više izvora da zna bit pesimističan u prognozi, žao mi je što te je zbedirao, to stvarno nije uredu. Našoj Anii je na njene 4 js rekao daj Bože jednu blasticu a žena dobila 3 pa se isčuđavao 😏. Doktorima fakat fali malo takta, kao da ga izgube po putu kako godine njihovog rada odmiču 🙄..

    Pred spavanje slobodno uzmi Normabel od 2mg da te malo opusti.. Nadam se da o drugim opcijama nećeš morat razmisljat 🙏🤗 , zaista držim 🤞 da ti prvi bude dobitni. I ne, nisam medicinske struke, samo sam netko tko puno čita i istražuje i nažalost većinu ovog je osjetio na vlastitoj koži 😏..

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/2020 gonal 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/2021 gonal 13js ET 2bc❌️
    FET 03/2021 2bc❌️
    3.Ivf 06/ 2021 pergoveris/gonal 14js ET 1bc❌️
    FET 01/2022 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/2022 Ovaleap 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/2022 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/2023 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility Gonal/Menopur 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Sani hvala. ❤️ Zao mi je sto si vecinu toga i sama prosla i osjetila na svojoj kozi, sto nije samo svo to znanje iz znatizelje.. nadam se da ces se uskoro zabavljati teksotivma vezanim uz trudnocu🍀

    Joj nisam pravila nikakvu pauzu od uzimanja suplemenata prije vadjenja…Suplemente religiozno uzimam svaki dan u isto vrijeme🤣
    Istina, nutricionistica me jos prije upozorila na to da moram prestati uzimati 10 dana prije suplemente, ali uopce se toga nisam sjetila.. A i nije bilo vremena jer je postupak bio blizu.. Drugi puta cu pametnije….
    A Stanic, ne misli nista lose.. Covjek je bio samo iskren… I istaknuo je te sve lose/negativne stvari i to je bas bio zabrinut za moje js.. Iako se inicijalno bojao spermiograma… I zapravo se iznenadio jer je los nalas (oligoteratozoospermia) a bez problema je nasao morfoloski ispravne i ICSI je prosao bez problema… I jos 11 od 11 js je bilo zrelo.. 10 ih se oplodilo.. I zapravo je na kraju problem bio u js jer do 3 dana ih je vecina propala.. a ove sto su se dalje razvijale nisu nikako bile dobre..
    Mislim, nije covjek nista los ni kriv nemojte me krivo shvatiti..
    Mislim mozda nije trebao fokus staviti na ono lose, mozda je to trebao preletiti i bit pozitivan oko jedne divne blastice koju smo vratili i jos jedne za zamrznuti….a opet ima to veze i s menom.. vise sam pesimist pa sam ja valjda cula samo ono lose…
    Ponovio je on vise puta  da imamo jednu divnu i da je jedna dovoljna, da se nada da cu ostvariti trudnocu..
    Ali eto, ja cula ono najgore🥺

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - 10 oplođenih | 🐣 BC SET | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 953

    Prijavi adminu

    Jurky ni za geneticarku ne znam što reći, barem se ona u svojoj karijeri nagledala svakakvih situacija i ako neće bit empaticna (nisu svi ljudi ni empaticni) ali barem reci sve moguće opcije a ne kako kažeš samo najgore . Ajme mogu mislit kako si se osjećala tad 😬🤗. Slobodno se izjedaj kad ti dodje, znam koliko je lakše kad se nekome ispovijediš a mi te ovdje barem razumijemo 🤗.
    Ninaniksy dvaput sam odradila histero,  prvi put su mi našli priraslice , drugi put ništa.  Svakako ima smisla odradit nakon nekoliko neuspjeha..
    Angeleyes nema na čemu, drago mi je ako će nekome pomoći. Većinu stvari koje sam ja odradila sam inicirala sama ali nikad bez dogovora sa doktorom. Tako da, pišite ideje ali ih razradite sa svojim dr 😁..
    Lunolina haha online dr , još ću i biznis razradit 🤪😁
    Gisele propustila sam komentirati, odličan broj js 👍, nek ih se što više oplodi.
     I ne dozvoli Stanicu da te zbedira 🤪, odma mu reci da želiš čuti optimističnu stranu priče 😁(a to je da je zaista samo jedna dovoljna)…

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/2020 gonal 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/2021 gonal 13js ET 2bc❌️
    FET 03/2021 2bc❌️
    3.Ivf 06/ 2021 pergoveris/gonal 14js ET 1bc❌️
    FET 01/2022 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/2022 Ovaleap 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/2022 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/2023 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility Gonal/Menopur 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️

  • Avatar Johicaa

    Johicaa

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage borilice. Pratim vas koliko god mogu , puno je novih cura i želim vam zaželjeti srecu, hrabrost i stpljenje. Put nije lak , nekom je duzi nekom kraci ali slozit cemo se da svi patimo, radujemo se i borimo se na slicne nacine i to nas cini jednom snaznom skupinom i guramo se dalje jer se razumijemo.
    NPelica saljem 🫂 brzo ce tvoja mrvica doci 🫶🏻leti vrijeme.
    Jurky drzi se , brutalno je procitsti takve rijeci koje su ti upucene. Nakon dva neuspjela transfera meni su govorili da sam vjerovatno nositelj neke nasljedne bolesti ili mozda muz i samo to nagađanje me uznemirilo i toliko me mucila ta neizvjesnost. Cak i kad sam ostala trudna i kariogram je bio uredu opet me kopkalo i bilo strah. Protiv toga jednostavno ne mozes. Budi snazna i vjerujem da ce sve biti dobro. 
    Realno ukoliko se to dogodi da beba ima sindrom, to je i dalje plod vase ljubavi i zelje. Prihvacam sve sto mi dolazi..Ne namecem svoja stajalista nikome, ali to je moj moto.
    Sanii sretno ti u novom postupku, da sve prode kako treba i da dobijes svoju srecu.
    Stela,Tikvica, Ani,Flower saljem puse vasim bumbarima malim i nadam se da uzivate u novoj ulozi maksimalno 🩷  ostale cure želim vam da uskoro sve budete na nekoj temi tipa “ Zimske/Proljetne bebe 2025” 🥳🥳

    🌸'90, AMH 12,10, HSG ✔️, Tsh ✔️, Kariogrami ✔️, Zadebljanje endometrija
    🐝'89, Retrogradna ejakulacija
    1.IVF/ICSI 7/22. 5❄️ Fet 1. 9/22., 2❄️ Beta 0, Fet 2. 6/23., 2❄️ Beta 0
    🌈Fet 3. 12/23., 1❄️ 6dpt +, 11dpt Beta 510, 13dpt 1050, Uzv. 20.12✔️, Uzv. 09.01 ♡, Uzv. 22.01 ♡, Uzv. 14.02 💙👶🏻✔️, 18.03✔️, 22.04 ✔️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Giselle

    Giselle

    Broj poruka: 175

    Prijavi adminu

    Hvala vam cure. Valjda neće sad i mene baciti u bed Stanić🤣
    Vidjet ću što sutra kaže . Ali sad vidim da na nalazu piše fertilizacija  ICSI. Znali li netko zašto jer nam i spremiogram normo?🤔

    👩37 god
    👨42 god
    Svi nalazi uredni
    Pokušavamo od 9.mj 2022.
    Repromed 25.4 aspiracija
    30.4.transfer. 10.5.beta❌️

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 953

    Prijavi adminu

    Giselle

    wildflower

    Giselle

    wildflower

    Sani, sto se tice pretraga: Vitamin D je bio 120 + suplementiram sa D vitalom, DheaS je bila blizu donje granice, suplementiram, sad je blizu gornje. Mada dr R ne vjeruje u sve to… Rekao mi je doslovno za dheu: “nitko ne zna cemu taj hormon sluzi. Kao za mladost, ali nije to znanstveno dokazano. Ako ne ide na uputnicu, ne vjerujem toma. U Americi je dosta jako trziste suplementa i svasta podvaljuju. A vi zene koje pokusavate ostati trudne ste najlaksa meta”.
    Zeljezo i feritin nisam vec neko vrijeme vadila, ali prije godinu dana je bilo uredno.
    TSH i ft4 su mi isto uredni.. Dr R je dao samo vaditi ta dva.
    Inace endokrinologinja dr Herman je rekla da ovi ostali hormoni i antitijela stitnjace nisu potrebna

    Vjerujem da te to izbediralo i znam da to i sama znaš, ali stvarno probaj se ne opterećivati s time.. Ne možeš ništa promijeniti ,a samu sebe ubijaš u pojam .. Na kraju krajeva bitno je da je ta jedna dobra. I držim fige da ta mrvica ostane.. Probaj se s nečim zaokupirati, znam da je teško, ali probaj usmjeriti energiju na mrvu koja je sad u tebi, pusti ono što se nije dogodilo.. ❤️❤️❤️

    ❤️🥹 hvala ti draga Giselle
    Ti nas obavijestavaj kako napreduju vase mrve

    Kako si ti? Kako ti je prosla aspiracija?
    Evo ja danas, 7 dana nakon, mogu reci da vise ne osjecam onaj neki pritisak oko jajnika kada idem sjesti na stolicu….

    ❤️❤️
    Znam da je teško nešto pustiti i ne vrtiti po glavi, ali samo si tako radimo loše, a ništa ne možemo promijeniti.. Zato, samo pozitivne misli❤️
    Ajde drago mi je da više ne osjećaš pritisak.🫶

    Evo dobro, odmaram, toliko su mi puta ponovili da danas i sutra moram odmarati da se strogo držim toga😀
    Iskreno, mislila sam da će mi biti puno gore, ali na kraju stvarno mi ta aspiracija nije bila strašna, pripremila sam se na najgore pa sam iznenađena da nije toliko strašno. Ekipa je stvarno super, sve su napravili da se opustim i da mi bude ugodno koliko može biti.


    Jedi uzela samo lokalnu anesteziju ? Jel ista boli? I ja imam uvijek 10+js a uv8jek dosad bila kratkotrajna intravenozna anestezija. Mrvicu mi je i lijevi jajnik visoko pa se bojim koliko lokalna djeluje 😬.
    Johica 😘🤗  

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/2020 gonal 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/2021 gonal 13js ET 2bc❌️
    FET 03/2021 2bc❌️
    3.Ivf 06/ 2021 pergoveris/gonal 14js ET 1bc❌️
    FET 01/2022 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/2022 Ovaleap 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/2022 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/2023 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility Gonal/Menopur 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.