Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 926

    Prijavi adminu

    Bebolina, Marisha 😘❤️
    Dodo, nismo radili prenatalni jer on može pokazati samo postojanje većeg ili manjeg rizika, a kako mi zbog kariograma znamo da rizik postoji nije nam imalo smisla raditi to. Što se prenatalnih tiče pročitala sam svašta, od toga da su pokazali rizik na sve trisomije i pogriješili, do toga da su pokazali rizik i ispostavila se i takva dijagnoza. Neka od cura koja je radila takvu vrstu testa će ti sigurno znati više reći. 

    👱‍♀️ 1991., AMH 4.6,visok FSH, Kariogram: Robertsonova translokacija 21;22 🧑 1988. OAT, Kariogram: uredan; Pokušavamo-9/20
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - ❌️
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - ❌️
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 ❌️
    3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 ❌️
    5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 ❌️
    7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 ❌️
    1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt ➕️➡️beta 13.dnt 429.5➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️čekanje nalaza amnio⏳️🙏
    …Believe you can, and you're halfway there…

  • Ania

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Rolice čestitam 
    Giselle koji broj  držim fige za dobar party, u kaj uopće ne sumnjam.

    Ja 1987., endometrioza, AMH 9,8pmol/L, euthyrox.
    On 1982., normozoo., sve ok.
    10/23. 1.IVF, sv. Duh, 4 js., ET 1 trodnevni, beta 0
    5/24. 2.IVF, sv. Duh, ET 1 trodnevni,

  • Avatar Johicaa

    Johicaa

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Jurky ja se nadam da neces dalje morati razmisljati i da ce biti sve kako treba. Podrzavam vasu odluku , prosla sam slicnu situacijuu sa mojoj kumom s kojom sam kao sestra i nije lako donijeti odluku ni ovu ni onu. 
    Njena bebuska nije imala nosnu kost i deblji nuhalni na prvom anomali scanu, isto su sumnjali na down po tim indikacijama, na kraju je Nifti dosao low risk i nisu isli na amnio. Na velikom anomali scanu sve uredu, beba rođena zdrava.
     Sta hocu reci ovdje su vec bili zakljucili da je ta dijagnoza na osnovu viđenog pa opet nije tako. Relano vece su sanse da je sve kako treba i tome cemo se nadati. Kad ti je tesko pisi nama i sve izbaci.
    .
    Čokoladice kod mene je nakon postupka bilo malo brljanja dva dana i onda kad sam dobila stvarno bila je obilna tek drugi dan, taj dan sam se iznenadila zbog nekog tkiva koje iziđe i to je boljelo, inace nakon toga kao i normalna menstruacija. Od prvog neuspjelog transfera vise nisam imala nijednu bolnu menstruaciju.

    🌸'90, AMH 12,10, HSG ✔️, Tsh ✔️, Kariogrami ✔️, Zadebljanje endometrija
    🐝'89, Retrogradna ejakulacija
    1.IVF/ICSI 7/22. 5❄️ Fet 1. 9/22., 2❄️ Beta 0, Fet 2. 6/23., 2❄️ Beta 0
    🌈Fet 3. 12/23., 1❄️ 6dpt +, 11dpt Beta 510, 13dpt 1050, Uzv. 20.12✔️, Uzv. 09.01 ♡, Uzv. 22.01 ♡, Uzv. 14.02 💙👶🏻✔️, 18.03✔️, 22.04 ✔️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 584

    Prijavi adminu

    Giselle super brojka, nadam se da će ih se što više oploditi 🤞🏻🍀
    Rolice super je beta, to će se super poduplat do subote 🤞🏻❤️
    Lali super, neka se nastavi uredno i školski.. ❤️🤞🏻🥰
    Jabukica baš mi je drago da je sve u redu s bebačem, neka i do kraja bude sve super 🤞🏻❤️🥰
    Ja sam super, hvala na pitanju 😊 jedva čekam te konzultacije sljedeći tjedan, odbrojavam dane.. Nestrpljiva sam za krenut opet u postupak. 😁 Malo strahujem od sljedećeg ciklusa i potencijalnih bolova ali šta je tu je, naoružat ću se brufenom i preživiti nekako.. 😊
     
    Za ove neukusne komentare raznih doktora nemam riječi. I sama sam ih prošla nekoliko.. Žalosno je da nemaju malo više empatije i suosjećanja za sve to što prolazimo. 🙄 

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 31, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 04/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 5.3. ➕, 6.3. beta 403, 730, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6.⏳

  • Avatar Čokoladica

    Čokoladica

    Broj poruka: 187

    Prijavi adminu

    Johicaa

    Jurky ja se nadam da neces dalje morati razmisljati i da ce biti sve kako treba. Podrzavam vasu odluku , prosla sam slicnu situacijuu sa mojoj kumom s kojom sam kao sestra i nije lako donijeti odluku ni ovu ni onu.
    Njena bebuska nije imala nosnu kost i deblji nuhalni na prvom anomali scanu, isto su sumnjali na down po tim indikacijama, na kraju je Nifti dosao low risk i nisu isli na amnio. Na velikom anomali scanu sve uredu, beba rođena zdrava.
    Sta hocu reci ovdje su vec bili zakljucili da je ta dijagnoza na osnovu viđenog pa opet nije tako. Relano vece su sanse da je sve kako treba i tome cemo se nadati. Kad ti je tesko pisi nama i sve izbaci.
    .
    Čokoladice kod mene je nakon postupka bilo malo brljanja dva dana i onda kad sam dobila stvarno bila je obilna tek drugi dan, taj dan sam se iznenadila zbog nekog tkiva koje iziđe i to je boljelo, inace nakon toga kao i normalna menstruacija. Od prvog neuspjelog transfera vise nisam imala nijednu bolnu menstruaciju.


    Johicaa, hvala ti. Tako je i kod mene, neko brljanje. Skoro pa nista. Ne znam sad sta bi racunala kao 1. DC. 🤔🙄

    👱‍♀️ 36 hipo, hashimoto, amh 44, jajnici polic. izgleda
    👨‍🦳 normo
    2022. Missed ab (prirodna tr.)

    Poliklinika IVF
    2023. 2 x IUI ❌️
    03/24 1. Ivf - (Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl, Ovitrelle)
    - 13 🥚, 9 oplođenih, 4 blastice, 1 vracena, 3❄️, beta ❌️
    05/24 prirodni fet (Ovitrelle)

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 926

    Prijavi adminu

    Johicaa, hvala na podršci i na podijeljenom kuminom iskustvu.. to će biti najteža odluka ikad, ali eto ipak se nadam da je neću morati donijeti.. 🙏❤️

    👱‍♀️ 1991., AMH 4.6,visok FSH, Kariogram: Robertsonova translokacija 21;22 🧑 1988. OAT, Kariogram: uredan; Pokušavamo-9/20
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - ❌️
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - ❌️
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 ❌️
    3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 ❌️
    5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 ❌️
    7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 ❌️
    1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt ➕️➡️beta 13.dnt 429.5➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️čekanje nalaza amnio⏳️🙏
    …Believe you can, and you're halfway there…

  • BikMik

    Broj poruka: 803

    Prijavi adminu

    Jurky32

    Bebolina, Marisha 😘❤️
    Dodo, nismo radili prenatalni jer on može pokazati samo postojanje većeg ili manjeg rizika, a kako mi zbog kariograma znamo da rizik postoji nije nam imalo smisla raditi to. Što se prenatalnih tiče pročitala sam svašta, od toga da su pokazali rizik na sve trisomije i pogriješili, do toga da su pokazali rizik i ispostavila se i takva dijagnoza. Neka od cura koja je radila takvu vrstu testa će ti sigurno znati više reći.


    Ja znam iz Njemacke iz druge ruke slucaj gdje su im rekli da djete ima 98posto Down sindrom i da imaju pravo abortirat, oni su odbili i dijete se rodilo zdravo. Tad sam ja rekla da ja te testove necu radit….

    TTC 08/2021
    👰32 🤵34
    Biohemijska trudnoca 10/22

    MTHFR i PAI Alel 2 defektni, Utrogestan 200mg zbog manjka prg

    Pozitivan test 28.1. 9-10DPO
    Missed abortion 11ttc 03/23
    09/23 muz normo, oligoasthenozoospermija 11/23, normo 03/24
    11/23 HSG, sve prohodno; stoperica ❌
    01/24 Uklanjanje ciste, oktrivena pocetna endometr. i oktlonjena, sve ostalo ok
    03/24 prvi postpak ICSI (Puregon, Granillex, Ovitrelle, Cyclogest) 18js, 7 oplodjenih 01.04. ET ❌
    04/24 FET ⌛

  • Avatar Bless💫

    Bless💫

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Giselle wauuuuu bas dobra berba hihi, odlicna brojka, drzim fiiige da se sve oplode 🥰🥰
    Rolice ceeeestitam jos jednom, to je odlicna beta za trodnevne 🥰🥰 
    Ostale trudnice hvala sto ste i dalje s nama, dajete nam vjeru da ce i svaka od nas imati i dozivjeti tu srecu ♥️♥️
    Saniii je nasa doktorica, sveznalica hehehe 🥹🥰
    Jurky32 nisam nikako tvoju situaciju komentirala, jer jednostavno vjerujem da ce biti najbolji moguci ishod i to je to! ♥️ 

    👱🏻‍♀️32 god. - desni jajovod ✂️
    👨🏼‍🦲34 god. - savrsen
    02/2020 biokemijska 10/2020 VM , desni jajovod ✂️
    08/2022 VM-MTX
    08/2023 1.IVF - transfer 2BC ( dobila krvarenje, pozitivan test, beta sporo raste, nigdje nista 7+3, opet MTX)
    2.IVF 04/2024- 8🥚 5 oplodenih -3 BC , transfer 2BC- beta ➖ 1❄️

  • Avatar Anica!

    Anica!

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    jopa1234

    Dobar dan..Nova sam na forumu ☺️Mnogi su mi preporucili da odem u Zagreb iako mi je poliklinika Cito bliže dosta nego Zg
    Da li ima koja od vas iskustva u Polikliniki Cito Split?


    Draga dobrodošla, ja sam u Cita, slobodno pitaj sve što te zanima!

    🙎🏻‍♀️95-sve ok, 🙎🏻‍♂️87- oligoasthenozoo -> normo
    1.icsi- 4/2023-Cito
    12 🥚- 7 blastocista - sve ❄️
    1. 12.06 - FET 2 ❄️, jedna odlična, druga loša - ❌
    2. 12.07. - FET 1 ❄️ - ❌
    09- histeroskopija - sve ok
    3. 06.10 - FET 1 ❄️- ❌
    30.10 scratching endometrija
    4. 24.11. - FET 1 ❄️ - ❌
    Kariogrami , trombofilija ✅✅
    5.veljača- FET ❄️ -❌
    Biopsija maternice ✅
    6. 09.04.24 -FET ❄️ - 7dpt ➕ - beta ⏳ 13dpt- 580, 15dnt - 1248

  • Avatar Pebbles Flintstones

    Pebbles Flintstones

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    jopa1234

    Dobar dan..Nova sam na forumu ☺️Mnogi su mi preporucili da odem u Zagreb iako mi je poliklinika Cito bliže dosta nego Zg
    Da li ima koja od vas iskustva u Polikliniki Cito Split?

    Pozdrav 😊 ja sam u Cito nakon 2 neuspjela pokusaja u bolnici i evo u Cito smo dosli do transfera, a u bolnici nismo dosli ni do oplodnje. 

    Sve preporuke za Borisa Poljaka i sestru Luciju. Ja sam isto odlucila pokusati tu jer mi je blize pa ako ne uspije vidjeti dalje za Zagreb/Prag itd. Stvarno mislim da neces pogrijesiti. Nekima se dr. Poljak ne svidja jer nije od velike price ali realno ni ne treba mi prica, imamo sve parametre i trenutno stanje crno na bijelo, dalje mi trebaju samo djela, a dr. Poljak je maher za te stvari. 

    Svakako odlicno iskustvo, da slucajno ne uspije ovaj put pokusala bih opet kod njih. 😊

    👩🏼‍💼🧑🏼‍💼 ‘90
    AMH (pmol/L): 6.25 (‘22), 5.63 (‘23), 8.13 (‘24)

    01/2023 - vanmatericna (prirodno)

    2 x IVF (kbc split)✖️bez oplodnje

    3. IVF (cito) ⏳ beta (11dnt) 122, (13dnt) 238, (15dnt) 502

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.