Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Monny

    Broj poruka: 258

    Prijavi adminu

    Libo1415

    Sanidržim fige da se čvrsto primi 🤞❤️
    Moja beta je 7066, ali sam prokrvarila, zvala dr.pregledao me i trudnoca je u maternici. Mene i dalje bolji desna strana, sutra moram vaditi krv i urinokulturu pa onda ćemo vidjeti što dalje…sad sam se zaljepila za krevet i molim Boga da bude sve ok. 🙏

    Draga Libo, da te malo utješim..ja sam krvarila od samog početka trudnoće, još se nije ni vidjelo ništa..i sve do trećeg mjeseca sam imala povremeno krvarenje, bila 10x na hitnoj i u bolnici i na kraju je sve bilo ok, moja čupavica danas ima 3 mjeseca 🤗🍀
    Odmaraj, uzimaj progesteron i sretno ♥️
    Sani sretno pupo, neka sve bude dobro 🤞🍀

    12/23 UZV ♥️✔️

  • Avatar dreamer ❤

    dreamer ❤

    Broj poruka: 613

    Prijavi adminu

    Saniii

    Dreamer to ti sve ovisi na koga naletiš, neki su skloni davat a neki baš i ne,činjenica je da je dr upravu jer heparin služi za razredivanje krvi a sama trudnoca je hiperkoagulabilno stanje, i zato je potrebno trudnocu prvo potvrditi i zato nam daju hepatin vecinom od potvrđene srcane akcije sto stvarno ima smisla. Ali ako ces se ti sigurnije osjecati nek ti dr Skvorc da recept i odi kupi, a na komisiju odeš nakon UZVa. Ja sam trenutni na aspirinu ,a nmh planiram ako bude pozitivna beta, a imam "jaču " mutaciju od tebe, a unazad 7-8 transfera sam pikala se od transfera. I da, zar nije mišljenje hematologa "jače" od nego transfuziologa 🤷‍♀️


    Zvao me dr. Škvorc i on je i dalje stajališta da želi da imam to u terapiji. Dogovorili smo se da ću probati "zaobići" transfuziologa i njegov nalaz i otići probati samo s nalazom hematologa. Ako ne, onda ću kako si i rekla kupiti pa nakon daj bože uspjeha odem na komisiju. 
    Imam ja i apsirin u terapiji, valjda znaju što nam daju 🤞🤷‍♀️

    👧 33, pcos like, 👦 39, oligoasthenozoospermia
    04/22 1.ICSI Petrova: Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl x2 💉 ; ~ 6❄❤
    1.FET ➡️ 06/22 ❄ 1 blastica ~ beta 0
    2.FET ➡️ 07/22 ❄ 1 blastica ~ beta 0
    3.FET ➡️ 04/23❄❄2 blastice~ beta 0
    4. FET ➡️ 09/23 ❄️❄️2 blastice~ 1.beta 84,6 2.beta 29.3 😪
    05/24 2.ICSI pol. Škvorc: Ovaleap,Orgalutran, Ovitrelle~5 bc
    1. ET ➡️ 1 blastica ~ beta 0
    4❄️❤️

  • Avatar Lummi

    Lummi

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    ddm2463

    Hvaaala na brzom odgovoru 😍
    A kako se vade ti brisevi, markeri hepatitis to ide sve iz vađenja krvi ili ? I koliko to traje dali se to odjednom obavi ili krece svakodnevno hodanje po doktorima čisto da se znamo pripremiti🥴

    Ništa :D brisevi su cervikani a markeri idu iz krvi. Odjednom se rijesavaju markeri i brisevi.  Ja sam se dugo borila s ureaplazmom. Nadam se da ce tebi sve biti uredno iz prve :) Sve bi ti trebao doktor objasniti, al svakako su prvi korak spermigram i hormoni :) 
    U nastavku popis koji trebaš riješiti prije MPO :) [ul]
    [li]Papa test, ne stariji od jedne godine[/li]
    [li]hormonski status: FSH, LH, E2, PRL i TSH vađeni drugog do petog dana ciklusa[/li]
    [li]ponekad će možda biti potrebni i dodatni nalazi: ukupni testosteron, DHEA-s, SHBG; progesteron (21. dana ciklusa), 17-OHP, kortizol…[/li]
    [li]cervikalni brisevi (aerobi, mikoplazme i ureaplazma, klamidija)[/li]
    [li]markeri zaraznih bolesti, i za partnera (HBV, HCV, HIV, sifilis) -iz krvi[/li]
    [li]krvna grupa i Rh faktor za žene[/li]
    [li]spermiogram[/li]
    [li]kopije dosadašnje ginekološke/andološke dokumentacije[/li]
    [/ul]

    👩🏻37
    👨🏻32
    Nalazi uredni
    Povišen amh
    AIH 12.7.2024. - ništa :(
    Histeroskopija 8.24. -uredna
    Prohodnost jajnika - potpuna
    IVF 10.2024. - Stimulirani - čekamo blastice 😇
    Blagi hiper
    FET nadamo se 11.2024. 🤗

  • Avatar Sunce12

    Sunce12

    Broj poruka: 158

    Prijavi adminu

    dreamer ❤

    Saniii

    Dreamer to ti sve ovisi na koga naletiš, neki su skloni davat a neki baš i ne,činjenica je da je dr upravu jer heparin služi za razredivanje krvi a sama trudnoca je hiperkoagulabilno stanje, i zato je potrebno trudnocu prvo potvrditi i zato nam daju hepatin vecinom od potvrđene srcane akcije sto stvarno ima smisla. Ali ako ces se ti sigurnije osjecati nek ti dr Skvorc da recept i odi kupi, a na komisiju odeš nakon UZVa. Ja sam trenutni na aspirinu ,a nmh planiram ako bude pozitivna beta, a imam "jaču " mutaciju od tebe, a unazad 7-8 transfera sam pikala se od transfera. I da, zar nije mišljenje hematologa "jače" od nego transfuziologa 🤷‍♀️

    Zvao me dr. Škvorc i on je i dalje stajališta da želi da imam to u terapiji. Dogovorili smo se da ću probati "zaobići" transfuziologa i njegov nalaz i otići probati samo s nalazom hematologa. Ako ne, onda ću kako si i rekla kupiti pa nakon daj bože uspjeha odem na komisiju.
    Imam ja i apsirin u terapiji, valjda znaju što nam daju 🤞🤷‍♀️Ja se slazem s tobom, valjda znaju sta rade.🙄  Ali isto se slazem sa Sani da ovisi i na koga naletis. Mislim da si u sigurnim rukama i da se ne brines oko toga. Meni je dr.A rekao da ga necu trositi skroz do kraja kada dode do trudnoce vec samo na pocetku🤷‍♀️ 
    Butterfly ovo je predivno za procitat🥰🥰🥰❤️❤️😁


    🧏‍♀️30, 🧏‍♂️32
    PCOS, endometrioza
    Brisevi ✅️ papa✅️histeroskopija✅️ nk
    stanice✅️ kariogram✅️
    2024; AMH 13,5
    Fet 6/23 ⭐️ spontani-kiretaza 💔
    Fet 2/24⭐️spontani💔
    Fet 6/2024 ⭐️spontani 💔
    Čekamo novi FET 🙏

  • Avatar loli2020

    loli2020

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Cure ja nisam pisala,ali evo. Tu sam,stalno sam u nekoj gužvi da ne razmišljam previše o svemu. Ja sam sutra trebala na pregled i u pon je bio planiran transfer.. ali dešava se da izgleda imam upalu mjehura,bolove dole. Tako da ne znam jeli se kojoj desila ovakva situacija! Dali će odgoditi transfer ili ne,vidjet cemo. 😢

    🧔🏻‍♂️33 , 🙍‍♀️33
    03/2019 IVF-ICSI Podobnik
    03/2019 ET - beta 0 ❌
    05/2019 - FET beta +
    02/2020- STIGLA CURICA 💗
    11/2022- FET Alea Fertility= beta 0❌
    02/2023 - FET; beta 3.03🤞❌
    03/2024 - MPO Alea Fertility
    04/2024- FET u čekanju 1❄️
    23.04.-FET
    06.05.- Beta 🤞🏻❌
    09/2024.- 3. MPO
    02.10.2024.- mogući transfer 🫶🏻🤞
    💚💚Izađi kao pobjednik u ovoj igri živaca💚💚

  • ddm2463

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Ginekologica mi je objasnila dio toga stvarno je bila okej ali sam ja bila u tolikom stresu da je pola nisam čula ni zapamtila. Dali ste rekle na poslu kroz sta prolazite, mislim svakako će trebati tu slobodnih dana i to, mene je svega toga baš strah kako se nositi s time kad krenu ispitivanja od ljudi, dali ste rekle bliznjima ili to drzite za sebe koliko se moze ? 
    I što je to ureoplazma ? :/ moje isprike na toliko pitanja, sve mi je baš totalno novo 

  • Avatar Libo1415

    Libo1415

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Monny

    Libo1415

    Sanidržim fige da se čvrsto primi 🤞❤️
    Moja beta je 7066, ali sam prokrvarila, zvala dr.pregledao me i trudnoca je u maternici. Mene i dalje bolji desna strana, sutra moram vaditi krv i urinokulturu pa onda ćemo vidjeti što dalje…sad sam se zaljepila za krevet i molim Boga da bude sve ok. 🙏
    Draga Libo, da te malo utješim..ja sam krvarila od samog početka trudnoće, još se nije ni vidjelo ništa..i sve do trećeg mjeseca sam imala povremeno krvarenje, bila 10x na hitnoj i u bolnici i na kraju je sve bilo ok, moja čupavica danas ima 3 mjeseca 🤗🍀
    Odmaraj, uzimaj progesteron i sretno ♥️
    Sani sretno pupo, neka sve bude dobro 🤞🍀

    Monny

    Libo1415

    Sanidržim fige da se čvrsto primi 🤞❤️
    Moja beta je 7066, ali sam prokrvarila, zvala dr.pregledao me i trudnoca je u maternici. Mene i dalje bolji desna strana, sutra moram vaditi krv i urinokulturu pa onda ćemo vidjeti što dalje…sad sam se zaljepila za krevet i molim Boga da bude sve ok. 🙏
    Draga Libo, da te malo utješim..ja sam krvarila od samog početka trudnoće, još se nije ni vidjelo ništa..i sve do trećeg mjeseca sam imala povremeno krvarenje, bila 10x na hitnoj i u bolnici i na kraju je sve bilo ok, moja čupavica danas ima 3 mjeseca 🤗🍀
    Odmaraj, uzimaj progesteron i sretno ♥️
    Sani sretno pupo, neka sve bude dobro 🤞🍀

    Hvala ti 🤗 sve ja to znam. Nadam se najboljem...samo.vec sam 2 puta imala identicnu situaciju pa nije dobro zavrsilo tako da sam spremna na sve. Uvjerila sam se da ovaj put mora uspjeti još prije nego smo krenuli u postupak tako da me danas malo poljulalo ali sad sam već ok i vjerujem da ce biti najbolje što može biti. Tebi čestitam na cupavici ❤️ 

    Ja 34 sve ok, on 36 OAT
    4 ICSI postupka, 2 trodnevna vraćena, 7 blastica, 2 spontani, 2 kiretaže...
    Idemo dalje...🤞

  • Ella 81

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    💜Medenko


    Hej draga zelim ti puno srece i da pronađeš način kako doci do toga💟💟💟..imam glupo pitanje..i ja sam prosla 41..vrijeme leti..svaki mjesec je nesto pa nikako opet krenuti..da li kad se napuni 42 automatski gubiš prava ili 42 na 43?sorry mozak mi ne radi u zadnje vrijeme🙈


    Hej Medenko,Ja sam isla na kbc Split na kozultacije 10 dana nakon sta sam napunila 42, dr mi je rekao da sam izgubila pravo. Tako da je od napunjene 42.g.

    81 god oboje, pokusavamo 08/22.
    -1 postupak-1 opl. vracena 3ci dan, beta 0,5.
    -2 postupak 17.10.24, 4 asp, 1 blast vracena 5ti dan
    Orgalitran, bemfola, menopur, ovitrelle- nakon tranfera utrogestan, prolutex, andol, decortin, brevactid

  • Avatar Butterfly 🦋

    Butterfly 🦋

    Broj poruka: 337

    Prijavi adminu

    ddm2463

    Ginekologica mi je objasnila dio toga stvarno je bila okej ali sam ja bila u tolikom stresu da je pola nisam čula ni zapamtila. Dali ste rekle na poslu kroz sta prolazite, mislim svakako će trebati tu slobodnih dana i to, mene je svega toga baš strah kako se nositi s time kad krenu ispitivanja od ljudi, dali ste rekle bliznjima ili to drzite za sebe koliko se moze ?
    I što je to ureoplazma ? :/ moje isprike na toliko pitanja, sve mi je baš totalno novo

    Draga ako te to muci sta ce drugi rec ili znat o tebi, moze se sve sakrit ako imas ok poslodavca vjeruj mi. Ja sam kod bivseg i sadasnjeg poslodavca uspjela sakriti 9 postupaka, odnosno, mogli su posumnjati o cemu se radi ali nitko nikad nije pitao. Svima sam rekla imam zdravstvenih problema koje moram rjesavati i donijela sam uredno doznake kad je trebalo ili nilo duze a za sve kratke izostanke s posla vjerovali su mi na rijec i pustali i govorili sretno i nisu zadirali nos na tome sam prezahvna jer meni je tocno to trebalo samo razumijevanje i ne zadiranje a posao nije patio i to nisam iskoristavala ko izliku kad nije trebalo. Eto, sretno kako god odlucis :) 

    29🧔🏽‍♂️30 👩🏽‍🦱 Endometrioza , AMH 4,3 pmol/L
    1. Beta+ ICSI 09/22 stimul.➡️11🥚8 opl.➡️ ET 1 3dn➡️👎🏼
    2. Beta +ICSI 12/22 stimul.➡️10🥚6 opl.➡️ ET 2 2dn ➡️👎🏼
    3. IVF polik.IVF 03/23 stimul.➡️6🥚3 opl.➡️ ET 2 3dn ➡️👎🏼
    4. Beta+ ICSI 06/23 - stimul.➡️ 6🥚6 opl.➡️ ET 2 3dn ➡️👎🏼
    5. Beta+ ICSI 07/23 prirod .cik. 1js ET 2dn➡️👎🏼
    6. Reprom. ICSI 09/23 stimul.➡️ 5🥚3 opl.➡️ ET 1 blast (1🐧) ➡️👎🏼
    7. Reprom. 10/23 FET 1 blast. ➡️👎🏼
    8. Hilarus/Reprom. ICSI 05/24 stimul.➡️ 2/4 opl.➡️ ET 1 blast.➡️👎🏼

  • Avatar dreamer ❤

    dreamer ❤

    Broj poruka: 613

    Prijavi adminu

    Curke jel se može uzimati aspirin u isto vrijeme kad si dajem prolutex i clexane ili bolje u večernjoj turi cyclogesta, decortina i folne? Slažem plan kad ću sve uvrstiti pa bi htjela najbolje što mogu rasporediti. 🤷‍♀️🤪Butterfly čestitam na uzvu ❤️ A ovo za terapiju ti neznam što reči. Ja sam samo postupala kako su mi rekli. Nadam se da znaju i rade što je najbolje za nas 🤞

    👧 33, pcos like, 👦 39, oligoasthenozoospermia
    04/22 1.ICSI Petrova: Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl x2 💉 ; ~ 6❄❤
    1.FET ➡️ 06/22 ❄ 1 blastica ~ beta 0
    2.FET ➡️ 07/22 ❄ 1 blastica ~ beta 0
    3.FET ➡️ 04/23❄❄2 blastice~ beta 0
    4. FET ➡️ 09/23 ❄️❄️2 blastice~ 1.beta 84,6 2.beta 29.3 😪
    05/24 2.ICSI pol. Škvorc: Ovaleap,Orgalutran, Ovitrelle~5 bc
    1. ET ➡️ 1 blastica ~ beta 0
    4❄️❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.