Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar djetelina13

    djetelina13

    Broj poruka: 175

    Prijavi adminu

    Lunolina i Teich, nema toga sta nisam uzimala. I napravila sam si bila tu mješavinu ali sam pa par dana i odustala kad sam skuzila da od antibiotika nije proslo pa sam mislila, kako ce proc od tog prirodnog. Ali sad nakon 4 popijene kure antibiotika vise ne vjerujem njima i samo prirodno pokušavam 🤣 pa ću vjerojatno ponovo napraviti tu mješavinu koja mi nije nimalo fina ali izdrzat cu. Sad trenutno koristim CranAktin, navodno je to ful dobro za bakteriju u mokraći pa da je se barem riješim u jednom dijelu. I uzimam neki čaj po preporuci jedne frendice, plus mjesec dana svaku vecer stavljam Jadran vaginalete s uljem čajevca (slicni sastojci ko sta ima Acidosaulus). 
    A sto se tice nekih simptoma. Ja nikad ništa nisam imala, nikakve simptome, a kamoli peckanje. Zato me iznenaduje da se tako dugo zadrzava. Ali nemam je u velikoj mjeri, 10³ po ml. Pa je valjda to ok. A partner je nosio na analizu i mokracu i ejakuat i njemu je sterilno. 

    💁(31) - spolni hormoni 👌
    AMH 3,53 (0,71-7,59)
    *prvi spermiogram: 20.2.2024. oligoasthenozoospermia
    *drugi spermiogram: 26.4.2024. asthenozoospermia
    *treći spermiogram (16.7.) asthenozoospermia
    19.9. konzultacije Poliklinika IVF ⏳️

  • Avatar djetelina13

    djetelina13

    Broj poruka: 175

    Prijavi adminu

    Ne znam jeste li čule za čaj Arabesca genitals. Navodno on rješava puno ginekoških problema pa njega uzimam. Sad vidim da sam sve napisala osim toga 🤣

    💁(31) - spolni hormoni 👌
    AMH 3,53 (0,71-7,59)
    *prvi spermiogram: 20.2.2024. oligoasthenozoospermia
    *drugi spermiogram: 26.4.2024. asthenozoospermia
    *treći spermiogram (16.7.) asthenozoospermia
    19.9. konzultacije Poliklinika IVF ⏳️

  • Avatar plavuša

    plavuša

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Jer imala koja od vas problem s KG? ja sam 175 i na konzultacijama sam inala 92, škvorc nije nista rekao, ali u mailu kad sam se cula s dr lanom kad sam sala nalaze, rekla je da do postupka probam skinut koju kilu.  E sad, bilo ljeto, more, a na mene se i zrak iz kuhinje lovi, dosla do 97, ajd sad spustila nekako na 94, al za 2 tj nema sanse da skinem toliko da dodem makar na 81, pa da bude i bar kila manje... Jaooo

    🤰🏼2012.prirodna, curka 3800g 51cm
    🤰🏼2020. prirodna vanmaternična, jajovodi ✂️
    ❤️Novi muž❤️
    👱🏻‍♂️28.g. normozoo
    👱‍♀️37.g. Bez jajovoda, amh 7,4
    05/24 konzultacije škvorc
    13.9. Škvorc uzv, dobila gonal

  • Avatar plavuša

    plavuša

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    plavuša

    Jer imala koja od vas problem s KG? ja sam 175 i na konzultacijama sam inala 92, škvorc nije nista rekao, ali u mailu kad sam se cula s dr lanom kad sam sala nalaze, rekla je da do postupka probam skinut koju kilu. E sad, bilo ljeto, more, a na mene se i zrak iz kuhinje lovi, dosla do 97, ajd sad spustila nekako na 94, al za 2 tj nema sanse da skinem toliko da dodem makar na 81, pa da bude i bar kila manje… Jaooo

    Lapsus... nema sanse da dodem na 81, mogu samo sanjati 😅 mislila sam na 91..

    🤰🏼2012.prirodna, curka 3800g 51cm
    🤰🏼2020. prirodna vanmaternična, jajovodi ✂️
    ❤️Novi muž❤️
    👱🏻‍♂️28.g. normozoo
    👱‍♀️37.g. Bez jajovoda, amh 7,4
    05/24 konzultacije škvorc
    13.9. Škvorc uzv, dobila gonal

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 695

    Prijavi adminu

    Čokoladica sretno na pregledu 😘

    👩 '83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 '82. sve ok
    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (spontana trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva, Orgaluntan, Menopur, Zymot) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta ❌
    05/24 IVF, Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran, Zymot) 2🥚, bez oplodnje
    08/24 IVF/ICSI, Cito (Pergoveris, Cetrotide, Zymot, Embryoglue) 3🥚, 1🐧 beta ❌
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 873

    Prijavi adminu

    ⚠️ 🤞🏻❤️💪🏻 ⚠️     
    RUJAN 2024.
    2.9. pon
    ČOKOLADICA - ultrazvuk fet
    3.9. uto
    BLONDIE - ultrazvuk 
    ANGEL EYES -  aspiracija
    6.9. pet
    ŽUŽI - konzultacije 
    KAWA - 1. ultrazvuk
    9.9. pon
    SANJUSHKA - konzultacije 
    LUNOLINA - konzultacije
    10.9. uto
    TEICH56 - konzultacije 
    18.9. sri
    SADIEGREEN - ultrazvuk 
    HYPNOTICPOISON - ultrazvuk 
      
    LISTOPAD 2024.
    2.10. sri
    LEONA89 - ultrazvuk 
       
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    ➡️ Ako još netko želi na listu ili je nešto krivo upisano javite… 
        
    _________________________________
      
    Čokoladica sretno danas! ❤️🤞🏻

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 32, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 12dnt ➕, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 stim IVF, prekinut postupak, loš ciklus
    7. 9/24⏳

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1333

    Prijavi adminu


    Ivankovici iako su u Skvorcu svi simpaticni, iskreno, nisam zadovoljna kako je meni sve tamo proslo. Trazila sam 2 druga misljenja i dobila isti odgovor - dana mi je daleko previsoka stimulacija koja je naknadno smanjena, ali je bilo prekasno pa je na aspiraciji bilo dosta jajnih stanica koje nisu bile dobre.
    20 folikula, 10 jajnih stanica, 3 oplođene, 1 embrij prebacen i 2 propala.
    Mozda na kraju na drugom mjestu bude isti scenarij, ali eto 🤷🏻‍♀️
    Od embriologa nisam dobila konkretne informacije. Za odgovor kakve su stanice dobila sam ‘ajoj svakakve’, a na pitanje zasto se tako malo stanica oplodilo, rekli su da se to ne zna. Isti odgovor sam dobila i za propala 2 embrija.
    U prirodni ciklus bih otisla opet kod njih, ali u stimulaciju ne bih.
    Međutim, cula sam jako puno dobrih iskustava za njih i rekla bih da sam ja izolirani slucaj. Izvadila sam stitnjacu i zato je moj AMH prividno manji nego sto je i antralci to dokazuju.
    Djetelina vidis nisam znala za CranAktin, probat cu ga 😬
    Doduse, sad cu prvo probati uz profilaksu piti ulje origana.
    Da, vidis, nemas ti veliku kolicinu bakterija. Mislim cak kad se u urinokulturi dobije 10^3 da ne daju antibiotik. 
    Teich na zalost ne znam je li je terapija ista za bakteriju u mjehuru i cerviksu. Rekla bih da je za one dodatke koji bakteriju ubijaju, a za one koji ju tjeraju van izmokravanjem mislim da ne djeluje 🤷🏻‍♀️ bar mi logika tako nalaze🙈
    Plavusa svakako bi trebala skinuti koju kilu. Znaaam da je tesko, ali probaj. Svjesna sam da je nekim ljudima lakse, a nekima teze, ali probaj nekako jos skinuti nesto do postupka no nikako rigoroznim dijetama vec zdravim unosom - manje ugljikohidrata, a vise povrca, ribe, mesa. Zapravo mediteranska prehrana. Ne znam mozes li, ali autofagija (8 sati jedes, a 16 ne jedes, tada samo unosis vodu i eventualno ako bas moras nezaslađenu kavu bez mlijeka) ti je super i pomaze kod skidanja kila 😊
    Mozes li si mozda uvesti svaki dan sat vremena brzog hodanja? 
    Cokoladice sretno na uzv!❤️

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    Repromed
    9/24

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1230

    Prijavi adminu

    Ivankovići, dobrodošla 🤗 i kod nas je prvi spermiogram bio grozon, kud ih je bilo malo tud ih je bilo i manje od 4%  morfološki ispravno, zbog toga kod prvog icsi postupka nije došlo do oplodnje.. muž je pio sve i svašta, na prvim stranicama imaš navedeno sve što bi moglo pomoći. Mi smo uz hrpetinu vitamina pili još i Arabesca Genitals prah i došli do 18% morfološki ispravnih. Sretnoo 🤞🥰
    Cure sa E. Coli., navijam da se čim prije te beštije riješite 🤞🤞🥰
    Čokoladica, sretno danas 🤞🥰
    Plavuša, žao mi je što se mučiš s kilama.. vjerujem da je teško, ali probaj koju skinuti, ako ne zbog sebe, onda zbog buduće bebice.. sretnoo 🤞🥰
    Djetelina, mi smo oboje pili Arabesca Genitals, ali ne čaj, već neki prah što se s vodom muti.. 

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Johica draga čestitke na rođenju sina 💙, tebi želim što brži oporavak 🤗.
    Matajči gdje si u postupku? Malo mi se čini preriskantno tako dugo biti bez UZVa na folikule koji su skoro već za stopericu 🤷‍♀️. Stoperica ide na folikule 16-18mm a dnevno rastu 1-2mm. U svakom slučaju sretno 🤞
    Stela puse tebi i malom laviću 😘😘
    Dodo blaga stimulacija ima smisla kod nižeg amh jer se dobije skoro isti rezultat kao i sa punom stim. Dapače ako reagiraš isto na blagu i punu onda je blaga još bolje rješenje jer sa njom možeš skoro svaki ciklus u postupak. Sretno 🤞
    Jurkyizdrži još malo 🤗, stvarno ti je cijela trudnoća pod nekakvim strahom i pritiskom ,ali evo još samo malo I držiš svog lavića u rukama 🙏
    Plavuša dobrodošla i sretno 🤗. Inače visok bmi može biti i uzrok neplodnosti jer cesto sa sobom vuce i druge dijagnoze (anovulacije,pcos, hashimoto,inzulinska) i zato cesto mozemo cuti da kad zena smrsavi ostane spontano trudna iz prostog razloga jer se i hormoni i ovulacije dovedu u red, a u mpo- u prekomjerna tezina je otezavajuca okolnost jer se lijekovi slabije apsorbiraju, postoje i znanstvene studije o tome plus sto je i trudnoca rizicnija. Neki dr neće spominjati ništa dok nekima je uvjet prvo smanjiti tjelesnu tezinu prije postupka.
    Sanjuska  čuvaj tu svoju prijateljicu, divna je ❤️
    Korni ajme koja slatkoća 😍 ima prekrasnu kosicu za kikice već😍

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Angeleyes vezano za more, može se kupati u čistom moru, presvuć se nakon izlaska u suho i ne smije se sunčati, tako su meni svi rekli 🤗
    Dodo ne treba pauza od vitamina za hormone, jedino ako vadis i vitaminski status onda pauza 3-5 dana za vitamine topive u vodi a barem 7-10 za one topive u mastima. A muški su poprilicno osjetljiviji od nas i onda prehlade,viroze i infekcije pa i antibiotici mogu utjecati na sgram. Zbog čega ih uzima? Spermazogeneza traje oko 3mj I ako sgram bude sad lošiji ne znači da će idući bit isti..
    Aria1994 ja radim test 6dpt blastice (što je 8dpt trodnevnih)a to je 11dno i tad bi trebalo bacati barem sjenicu na osjetljivom testu. Sretno 🙏🤞
    Čokoladica trebaš imati preporuku specijalista tj zadnji nalaz mpo doktora na kohem pise da traze kariogram zbog dijagnoze neplodnosti..
    Ivankovici dobrodošla i što prije otisla na veselije teme 🤗. Procitaj i prve stranice foruma jer tamo imaš pregršt dobrih savjeta kako si možda malo povećati šanse suplementacijom i ostalim jer taman imate vremena do postupka ako nećete sad odmah ići , to važi i za muške jer oni svoj sgram mogu značajno poboljšati. Ja sam bila kod dr Skvorca I super je dr, komunikativan i sve detaljno objasni, drLana koja tamo radi je isto odlična dr, zapravo cijela ekipa je super i bilo bi vam dobro da se stavite na listu u neku od privatnih klinika ,u Ivf-u se najduže čeka cca pola godine..Mladi ste, znači vaše spolne stanice su mlade i imate velike šanse za uspjeh. Sretno 🤗

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.