Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Darli

    Darli

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Nastavak:
    Nakon što sam 6 mjeseci pauzirala, napokon sam se odlučila za ponovni pokušaj. 
    Bio je to FET jedne blastice, "umjetni ciklus" pod Estrofemom i Utrogestanom, gdje sam prvi put dočekala da vidim plus na testu (na službeni dan testa koji je klinika odredila), no plus je nažalost sutradan bio blijeđi, zbog čega sam vadila netu koja je bila tek nešto iznad 50, što je bilo jako malo za taj dan, nakon dva dana bila je dosta manja, i to je značilo biokemijsku trudnoću. 
    Nakon toga sam odmah u prvom sljedećem ciklusu nakon menge, išla na FET, taj put dvije blastice, ponovo umjetni ciklus, nije bilo krvarenja, dočekala testni dan, i jedan veliki minus na testu i slavnu nulu na beti.Moja psiha je bila tada podosta poljuljana... Ostala sam bez svih smrzlića, ponovo na početku, godinu dana starija. Nakon toga su se u klinici napokon sjetili da me testiraju na trombofiliju, od čega sam imala mthft heterozigot i povišenu aktivnosti faktora VIII, drugo je bilo ok, ali i to je bilo dovoljno uz godine i neuspjele implantacije da me stave na Clexane. Krenula sam na sljedeći ciklus stimulacije, ovaj put Pergoveris 300iu dnevno (rekli su to ti je Ferrari među lijekovima za stimulaciju), moram priznati da sam taj ciklus bila doslovno prestravljena oće li biti o koliko će biti jajašaca (zbog svog straha od godina). Dobila sam samo 3 jajašca, ali srećom sva tri zrela i oplođena, i 3 blastice. Svježi transfer nakon toga je opet bio žešći fail, sa spottingom i mengom prije testa, moram priznati da sam se uvijek pitala daju li mi dovoljno Progesterona (Utrogestan sam koristila).Nakon tog postupka mi je ostalo 2 smrzlića, no doktor iz klinike mi je preporučio ići na još jedan ciklus stimulacije, kako bi dobili još embrija, i dali ih na PGTa testiranje. Treći ciklus stimulacije, Bemfola 150IU (slično Gonalu) + Menopur 150IU, Orgalutran, i na kraju nešto što zovu dupla štoperica Decapeptyl + Ovitrelle. Rezultat je bio na puno više jajašaca nego u drugom ciklusu, ali na kraju samo dvije blastice.
    Te dvije plus one dvije smrzlice iz prošlog ciklusa, ukupno 4 blastice dali su na PGTa testiranje, i rezultat je bio 2 genetski (kromosomski) ispravne blastice.Nastavak u slj.postu...

    💉11/21 stim: 12js-4bc: ET 1bc: beta=0, 3x❄️
    🧫6/22 i 8/22 Hormonski FET 1bc: biokemijska, pa 2bc: beta=0
    💉12/22 stim: 4js-3bc: ET 1bc: beta=0, 2x❄️ (PGTa 1xeupl)
    💉2/23 stim: 11js-2bc: 2x❄️ (PGTa 1xeupl)
    🏝️4/23 i 9/23 Natural FET po 1bc: beta=0
    💉1/24 Nova klinika, stim: 11js-2bc: ET 2bc: beta=0
    💉5/24 stim. Pergoveris 150iu, Clexane, Decortin: 5js-2bc: ET 2bc: beta 14dp5dt 939, curica💓
    Pergoveris čuvan u frižideru, prodaja: zoe30033@gmail.com

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1044

    Prijavi adminu

    Kawa odlična beta 👍, nek se dupla 🤞🙏
    Lunolina još nemam konkretni plan, tj njos ne znam dal ću ići sa nadolazećim ciklusom il onim idućim, nemam konkretan razlog odim neda mi se 😂, to ću u hodu još vidjet. Btw s dugim protokolm se kreće većinom 21dc, dan/dva ranije te naruce na UZV da provjere stanje . Vezano za decortin, ja sam skuzila da isto i meni narušiti imunitet, nikad nisam bila sklona nikakvim prehladama ili infekcijama ali u periodu nakon uzimanja Decortina sam bila 2-3 put prehlađena 🤷‍♀️. Logicno jer je to imunosupresiv i kod zdravih ljudi koji se ne bore sa autoimunim bolestima (kad se inače uzima Decortin)  narusava zdrav imunitet. 
    Doram žao mi je zbog gubitaka. Za kbc Osijek ne znam ali u državnoj bolnici ako su nalazi uredni i ako ste mlađi prvo preporučuju AIH ciklus dva pa tek onda slijedi Ivf. Nažalost ne znači da ni kod Ivf-a se neće ponoviti ista situacija kod vas jer u Hr ne postoji genetska pretraga (pgd) kojom testiranju embrije I vraćaju samo kromosomski ispravne. A kod vas je upravo to problem, do trudnoce dolaziteali seplod ne zadržava. Ja bih na tvom mjestu a sa ovim iskustvom otišla i kod privatnika na konzultacije. Najviše ih ima u Zg. Postupak košta cca 2500-3000e .
    Angeleyes nek svi antralci sadrže jajne i to je super 🤞🙏
    Aria  pupo sretno 🤞🙏

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

  • Avatar Sunce12

    Sunce12

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Butterfly 🦋

    pozz drage zene, nisam dugo pisala al evo vracam se lagano u ivf vode pa me zanimaju jos vasi neki savjeti, za pocetak, 30 mi je god, i iza mene je 8 neuspjesnih postupaka :( ni ne stanu svi u potpis.. ali nema veze idemo dok ne dodemo do cilja.. uglavnom nekoliko sam ih isla u betaplus jedan u ivf i nekoliko u repromed… i zadnji sam bila sa dr.Vrcicem isto neuspjesno ali nekako mislim jos jedan probat kod istog. To ide kombinacija Hilarus i Repromed. Imate li iskustva s istim dr i ako da kakva su vam iskustva? Moja problematika je endometrioza, uspjesno operirana ali je ocito dosta nastetila do tad, pa je i nizak AMH…i tak, sve ostalo ok , i muž sve 5. Ako imate bilo koje druge preporuke bila bih vam jako zahvalna. Hvala puno na vašim dragim savjetima i iskustvima, pratim dalje, i želim vam svima da dođete do svog cilje, i što prije

    Nemam iskustva s njima ali ti zelim pozeljeti puno srece  i da ti napokon dode bebica🙏 
    Darliv prekrasno je ovo za procitati. Nadam se da cemo to sve dozivjet barem jednom🥰🥰
    Teich56 hvala ti puno, jako si me utjesila❤️

    🧏‍♀️30, 🧏‍♂️32
    PCOS, endometrioza
    Brisevi ✅️ papa✅️histeroskopija✅️ nk
    stanice✅️ kariogram✅️
    2024; AMH 13,5
    Fet 6/23 ⭐️ spontani-kiretaza 💔
    Fet 2/24⭐️spontani💔
    Fet 6/2024 ⭐️spontani 💔
    Čekamo novi FET 🙏

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1044

    Prijavi adminu

    Boogie jako mi je zao 😔. To sto osjecas je sasvim normalno obzirom na situaciju, drzi se 🤗. Ja se ne mogu sjetit dal si pisala vezano za tvoj hidrosalpinx , ali jesu li te dr upozorili na moguće posljedice oštećenih jajovoda sa hdrosalpinxom? Ne znam u kojoj si klinici i kod kojeg dr i koji je njihov stav za to, ali savjetujem te da potražiš još jedno mišljenje vezano za situaciju i eventualne iduće transfere.
    Darli cestitke na trudnoći. Samo da upozorim da ako je Pergoveris otvoren isti se mora potrošiti u roku 28 dana nakon otvaranja bez obzira kako je skladišten jer inače je neiskoristiv. Ako je nov neotvoren rok je dokle piše na kutiji.
    Sunce a zašto ne tražiš nalaz na uvid od ginekologa? Ako je papa uredna ,kakva je upala,nema mi smisla 🤷‍♀️
    Itm ginekolog na osnovu UZVa (to je zapravo najbolji uvid u stanje) može vidjeti stanje endometrija I jajnika i na osnovu toga propisati terapiju, nalazi hormona ne mogu ukazati na problem sa tankim endometrijem niti miomima. Ali ako sumnjas u stručnost dr svakako potrazi još jedno mišljenje. Sretno 🤞
    Darliv predrago mi je zbog tebe i uredne trudnoce😍,samo nek tako nastavi. Sad se malo i opusti i uzivaj 😘❤️.
    Butterfly maratonko sretno 🤞.

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

  • Avatar Darli

    Darli

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Nastavak:
    Nakon PGTa testiranja, nakon saznanja da imam dvije kromosomski ispravne blastice, u klinici su se odlučili da probam nešto što zovu Natural FET. FET u prirodnom ciklusu. Prate tvoj prirodni ciklus, kad vide da je folikul dovoljno zreo, daje se Ovitrelle za ovulaciju, kreću progesteroni (neslavni Utrogestani). Sljedeća dva prirodna FETa bila su za mene oba neslavna, završila mengom (da li su mi davali dovoljno Progesterona??), te nulom na testu, iako su embriji ovaj put bili genetski provjereni. U jednom od transfera je bila čak neka blijeda crtica, koja je do večeri izblijedila.. Pa neke statistike kažu 80 posto neuspjelih implantacija se dešava zbog toga što embriji nisu bili genetski ispravni??? Ne moram reći da sam baš kod ta dva FETa bila puna nade (a i napetosti).. ta napetost i nada i fokusiranost i pauziranost života zbog oplodnje se nikako nije pokazala dobrom.Nakon toga svega pukao mi je film, i odlučila sam promijeniti kliniku.
    Nastavak slijedi..

    💉11/21 stim: 12js-4bc: ET 1bc: beta=0, 3x❄️
    🧫6/22 i 8/22 Hormonski FET 1bc: biokemijska, pa 2bc: beta=0
    💉12/22 stim: 4js-3bc: ET 1bc: beta=0, 2x❄️ (PGTa 1xeupl)
    💉2/23 stim: 11js-2bc: 2x❄️ (PGTa 1xeupl)
    🏝️4/23 i 9/23 Natural FET po 1bc: beta=0
    💉1/24 Nova klinika, stim: 11js-2bc: ET 2bc: beta=0
    💉5/24 stim. Pergoveris 150iu, Clexane, Decortin: 5js-2bc: ET 2bc: beta 14dp5dt 939, curica💓
    Pergoveris čuvan u frižideru, prodaja: zoe30033@gmail.com

  • Avatar Darli

    Darli

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Nastavak: 
    Krećem u novu kliniku. Upoznaju se sa mojim slučajem, dosta su nabrijani, obećavaju. 
    Prvi put me stavljaju na tzv. dugi protokol (jedna od gorih stvari koje sam iskusila u životu!). Agonija supresije Decapeptylom koja mi je opako snizila estradiol, dolje sam se doslovno osušila, tek tada sam mislila da sam stara baba, a to mi je inače bio strah. Glavobolja, mučnina jer sam paralelno morala odraditi i antibiotik zbog infekcije. No, preživjeh to, nakon toga stimulacija Pergoveris, ovaj put samo 150IU (razlika od stare klinike di su mi davali 300 uvijek), dvije blastice na kraju, obje u svježi transfer, dupli Utrogestan u odnosu na prije, Estrofem svo vrijeme (u staroj klinici je bio uvijek samo progesteron), Clexane, Decortin (novo u odnosu na staru kliniku), neka inekcija za smirivanje kontrakcija na dan transfera. 
    Imala sam osjećaj da su ovaj put stvarno učinili sve što su mogli, nažalost opet je test bio negativan i beta nula (krvarila nisam zahvaljujući pustim estrofemima i progesteronima), tada sam polako već bila pomirena s tim da možda nikad neću uspjeti.
    Nastavak slijedi..

    💉11/21 stim: 12js-4bc: ET 1bc: beta=0, 3x❄️
    🧫6/22 i 8/22 Hormonski FET 1bc: biokemijska, pa 2bc: beta=0
    💉12/22 stim: 4js-3bc: ET 1bc: beta=0, 2x❄️ (PGTa 1xeupl)
    💉2/23 stim: 11js-2bc: 2x❄️ (PGTa 1xeupl)
    🏝️4/23 i 9/23 Natural FET po 1bc: beta=0
    💉1/24 Nova klinika, stim: 11js-2bc: ET 2bc: beta=0
    💉5/24 stim. Pergoveris 150iu, Clexane, Decortin: 5js-2bc: ET 2bc: beta 14dp5dt 939, curica💓
    Pergoveris čuvan u frižideru, prodaja: zoe30033@gmail.com

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 640

    Prijavi adminu

    Wildflower drago mi je da lijepo napreduješ, taman si na pola puta, vrijeme leti🥰žao mi je zbog nesanice😔krasno što već osjetiš bebu🥰puno pusa šaljem 💜😘 
    Jurky draga nadam se da ćeš sutra čuti lijepe vijesti i da ne moraš više strogo mirovati🍀🤞🏻♥️🥰💜
    Marisha žao mi je što ti je UZV odgođen, super za nalaze da su uredni🥰 sretno u idućem ciklusu♥️😘🍀🤞🏻
    Boogie jako mi je žao što nema lijepih vijesti 😔drži se, šaljem puno zagrljaja i ljubavi🫂♥️😘
    Kawa super je beta, čestitam ,neka se lijepo podupla sutra, sretno draga🍀🤞🏻🎉🥰🤗♥️
    Lunolina i ti uskoro startaš, sretnoooo🍀🤞🏻🥰♥️
    Donna drago mi je da je sve super, neka se tako i nastavi🤗 meni je isto već teško postalo namjestiti se, jedva čekam da mi dođe trudnički jastuk ☺️♥️🥰😘
    Deedee žao mi je, drži se🫂😔♥️
    Darli drago mi je da si napokon uspjela, čestitam i neka trudnoća bude školska i dosadn
    a ♥️ 😘 


    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/l
    🕺🏻89.Azzospermija,varikokela II.st.Mtese❌
    Donacija-Pronatal Prag-16.05.asp.14 fol.13🥚(10xMII, 3xGV),od 10🥚8 oplođenih,4BC odlične kvalitete,3🐧🐧🐧21.05.transfer 1odlične BC❤️7dpt➕1.Beta 03.06.13dpt1574❤️2.beta 05.06.15dpt4040😍1.UZV 20.06. imamo♥️mini anomaly scan- uredan♥️

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 640

    Prijavi adminu

    Medena drago mi je da si se javila i da su ti napokon popustile mučnine i povraćanje☺️uživaj u udarcima♥️😘
    Tinčice žao mi je zbog muža, nadam se da će biti bolje ubrzo♥️žao mi je zbog upale, nadam se da ćeš je se brzo riješiti. Veselim se navijati za tebe u 12.mj.☺️🥰♥️😘
    Dodo i ti😔 držim fige da je se riješiš što prije♥️😘
    Teich žao mi je, isto kao i ostalim curama želim da se što prije riješiš beštije🍀♥️😘
    Marisha evo kroz koji dan idem vaditi pa ću vam javiti stanje🥰♥️😘
    Darliv drago mi je da je UZV prošao super i da je sve u redu. Stvarno je poseban osjećaj vidjeti bebu kako se miče, sretno dalje🍀🤗♥️🥰😘
    Wildflower gdje ćeš ići na vježbe? Oprosti ali ne sjećam se od kud si🙈😘♥️
    Butterfly sretno u novom postupku, neka bude dobitan 🍀 🤞🏻 ♥️ 😘 


    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/l
    🕺🏻89.Azzospermija,varikokela II.st.Mtese❌
    Donacija-Pronatal Prag-16.05.asp.14 fol.13🥚(10xMII, 3xGV),od 10🥚8 oplođenih,4BC odlične kvalitete,3🐧🐧🐧21.05.transfer 1odlične BC❤️7dpt➕1.Beta 03.06.13dpt1574❤️2.beta 05.06.15dpt4040😍1.UZV 20.06. imamo♥️mini anomaly scan- uredan♥️

  • Avatar Darli

    Darli

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Nastavak: 
    Svega mi je dosta i u glavi sam pomirena sa situacijom, ako Bog da bit će, ako ne, što mogu.Bavim se sa sobom, poslom, životom.
    U klinici su rekli 3 mj.pauze.
    Prođu 3mj, sjetim se javiti u kliniku par dana prije menge. Dobijem odmah odgovor, možete početi kad dobijete mengu, možemo ići na kratki protokol (hvala bogu jer nikad više dugi).Sva nepripremljena (za razliku od prošlih puta gdje sam sve uvijek imala izorganirirano), nakupujem se Pergoverisa (zato sad višak u frižideru) za 10 i više dana stimulacije, ali jedan folikul je rastao puno brže od drugih, te već nakon 5 dana stimulacije štoperica. Last minute letovi, last minute smještaj (za odlazak vani u kliniku), vađenje jajašaca, ovaj put uopće ne razmišljam o tome koliko jajašaca ima, kažu mi da ih ima 5, ne brinem se uopće oko toga koliko će ih ostati na kraju, sve mi je ravno, lunjam po gradu, dođe dan transfera, prebace 2embrija, smrzlića nema. 
    Odem doma, rokam se sa puno progesterona (ovaj put Cyclogest umjesto Utrogestana), Estrofem, Clexane, Decortin. Sve je cool, kad ono spotting, valjda sedmi dan nakon tr. Šok i nevjerica, ruši se svijet. Oko ponoći pohađam dežurnu ljekarnu, nakupujem testova za trudnoću hrpicu (Cyclogest, valjda najgori test na tržištu koji pokazuje najblijeđe crtice ikad, molim obići u širokom luku!).. preživim noć i ujutro pišnem na test. Pojavi se blijeda crtica i vrati se tračak nade. Spotting se ne pojačava.
    Izdrzim do sutra, spotting jenjava, sutra crtica malo tamnija, ali još uvijek blijeda. Izdrzim još dva dana, crtica opet tamnija, spotting se povukao, ali mi u klinici kažu da uključim uz Cyclogest i Prolutex. Dočekam nakon još dva dana i beta dan, crtica na testu je još tamnija ali ne baš tamna.. strah je od toga da beta neće biti dovoljno velika zbog nedovoljno tamne crtice. Strepim na poslu, fokus nula, sjedim uz komp i vidim nalaz na mailu... Otvorim nalaz i napokon vidim betu, 900 i nešto 14dp5dt.. Kreće saga sa ultrazvucima, trenutno sam 16tt... I guramo ja i moja curica. Pouka svega? Probajte se opustiti jer vi taj cijeli postupak ne možete kontrolirati koliko god pokušavale, možda ne svjesno, nego podsvjesno, nemojte život tome podrediti, i mijenjajte kliniku ako ne ide više puta u istoj, pod obavezno!

    💉11/21 stim: 12js-4bc: ET 1bc: beta=0, 3x❄️
    🧫6/22 i 8/22 Hormonski FET 1bc: biokemijska, pa 2bc: beta=0
    💉12/22 stim: 4js-3bc: ET 1bc: beta=0, 2x❄️ (PGTa 1xeupl)
    💉2/23 stim: 11js-2bc: 2x❄️ (PGTa 1xeupl)
    🏝️4/23 i 9/23 Natural FET po 1bc: beta=0
    💉1/24 Nova klinika, stim: 11js-2bc: ET 2bc: beta=0
    💉5/24 stim. Pergoveris 150iu, Clexane, Decortin: 5js-2bc: ET 2bc: beta 14dp5dt 939, curica💓
    Pergoveris čuvan u frižideru, prodaja: zoe30033@gmail.com

  • Avatar Darli

    Darli

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    U prošlom postu sam mislila na cyclotest kao los test na trudnoću koji pokazuje jako blijede crtice i kad je beta velika pa ga obiđite.

    💉11/21 stim: 12js-4bc: ET 1bc: beta=0, 3x❄️
    🧫6/22 i 8/22 Hormonski FET 1bc: biokemijska, pa 2bc: beta=0
    💉12/22 stim: 4js-3bc: ET 1bc: beta=0, 2x❄️ (PGTa 1xeupl)
    💉2/23 stim: 11js-2bc: 2x❄️ (PGTa 1xeupl)
    🏝️4/23 i 9/23 Natural FET po 1bc: beta=0
    💉1/24 Nova klinika, stim: 11js-2bc: ET 2bc: beta=0
    💉5/24 stim. Pergoveris 150iu, Clexane, Decortin: 5js-2bc: ET 2bc: beta 14dp5dt 939, curica💓
    Pergoveris čuvan u frižideru, prodaja: zoe30033@gmail.com

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.