Potpomognuta oplodnja vol. 7

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Rainbow_Hope 🌈

    Rainbow_Hope 🌈

    Broj poruka: 1459

    Prijavi adminu

    Sophie meni je dr rekla da stavljam vaginalno dok god nije jako krvarenje, tako se bolje apsorbira. Javi sutra betu, sretno! 🤞
    Dreamer vit D treba biti 100-120, nikako ne 200

    👩 1988 AMH 9,5, PAI 5G/4G
    🧑 1982 Asthenozoospermia
    4/21 Missed ab
    10/21 IVF/ICSI Menopur, Cetrotide, ET 1 trodnevni 💔
    12/2021 FET, 2/2022 FET 🐧💔💔
    3/2022 ICSI u prirodnom ciklusu, ET 1 dvodnevni 💔
    4/2022 blagi stimulirani > AIH 💔
    5/2022 ICSI, Decapeptyl, Menopur, ET 2 dvodnevna, 2 🐧🐧, 9 dpt +, beta 11 dpt: 237, beta 13 dpt: 686 🤗, 6+0 ❤️, Qualified uredan, curka 🌸
    2/2023 stiglo naše ☀️

  • Avatar Razumna

    Razumna

    Broj poruka: 1768

    Prijavi adminu

    Rainbow_Hope 🌈

    Anči ❤️❤️❤️
    Iman i meni je tako, najgore mi je u vožnji i kad pojedem, ali to su baš slatke muke 🥰
    Panda 29. 6. je prvi uzv, jedva čekam tvoj testić 🤗
    Razumnaa zašto su ti zamrzavali trodnevne?
    Kachusa ja sam imala Utrogestan + injekcije Prolutex, užasno mi je to, plakala sam bez razloga neke dane, baš teško podnosim, ali sve će se to na kraju isplatiti 💪 kad imaš sutra?


    Zato što sam ja to tako tražila a idem privatno i plaćam pa mogu zahtijevati što želim. 
    Po meni su trodnevni najsigurniji jer su uvjeti u maternici puno bolji nego u labaratoriju a meni je želja dati što veću šansu svakom embriju bez obzira koliko to na kraju košta. Sa druge strane blastice se nakon zamrzavanja mogu “izleci iz svog omotača” i postati ljepljive i onda se ne mogu transferirati, naravno ni jedan ti dr neće reći da im se to dogodilo i da im je propao transfer. Ovo moje mišljenje je formirao moj dr a on je ipak stručnjak i zna najbolje.
    Tako da ja mislim da je to najbolje za mene. Naravno, ovo ne uvažavaju sve klinike i neki zamrzavaju tek 5 dan ali to rade jer nemaju mjesta za zamrzavanje velikog broja embrija tj svjesni su da većina žena kad dobije dijete da možda neće doći po svoje embrije pa tako barem malo reduciraju broj embrija.
    Bejbe nije. Općenito moj dr ne zahtjeva dodatne nalaze 🤷‍♀️ možda zahtjeva drugim ženama koje nikad nisu bile trudne ali mene ne.
    Ja na svoju ruku uzimam vitamin d. Magnezij i vitamin e

    👷🏼‍♀️38👨🏼‍💻37
    12/2020 ivf u IVF Centar💉🔬🧫🧬
    12/2020 - ET 2 trodnevna 👎
    ❄🐧🐧🐧🐧 4 Morula
    7/21- FET 2xmorula, 1.beta:505, 2.beta 3030, 1.UVZ 🤰🏼2.UVZ 💗3.UVZ 💔😭
    2/22 FET 2xmorula👎
    3/2022 IVF➡️ET-2x trodnevni👎(⛄⛄⛄⛄⛄⛄)
    5/22 - FET 2x trodnevni 👎
    6/22 - FET 2xtrodnevni 💥biokemijska 🥺
    10/22 - FET 2x trodnevni - missed ab.💔
    5/23 - Sv. Duh - ETx1 trodnevni 👎😠
    10/23-Sv. Duh-FET 2bc-Blighted Ovum 🤷
    4/24-Sv. Duh - četvrti Ivf 🤦
    STRPLJEN-SPASEN
    svebidala@gmail.com

  • Avatar ❤️J_0209_b😺

    ❤️J_0209_b😺

    Broj poruka: 655

    Prijavi adminu

    Mishmash

    Pozdrav,
    Prvi put sam ovdje s vama i u postupku IVF-a, sutra je prva aspiracija…zanima me koliko dugo vam je trajao oporavak nakon iste?
    😊


    Pratimo se.🤭🤭.sutra je i meni aspiracija.. 
    Meni isto treba dan, dva da se oporavim.. al brzo su mi dosli transferi, tak da nisam imala vremena razmisljat o aspiraciji..

    👩34hipo/hashimoto
    🧔36 oligozoospermia
    11/2019 zamrznuti spermiji zbog Hodgkin limfoma
    01/2021 Vinogradska, gonal f 200iu, cetrotide, ovitrelle, 4🥚, 2 zrele, 5.2 transfer 2 dvonevne, ❌🐧, ❌beta
    06/2021 gonal f 225iu(5 dana), gonal 200 u nastavku, cetrotide, ovitrelle, 3🥚, 1 zrela, transfer 8.stanični A1, beta 22.3, ❌🐧
    06/2022 pergoveris 225/cetrotide/ovitrelle, 11🥚, 9 oplođeno, 4🐧, rani hiper, ❌ ET, FET 7.mj - ❌ Beta

  • Avatar Angeleyes

    Angeleyes

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    Cure, ja zacepljenog nosa i jos me neka prehladica dole drzi, piskim jako cesto. Znate li slucajno smijem li uzeti malo caja od brusnice? I jesu li kapi za nos stetne za bebicu u busi?

    33 god. 🙋🏻‍♀️
    41 god. 🙋🏻
    👶🏻 David - 05.12.2022. 🩵

  • Avatar Razumna

    Razumna

    Broj poruka: 1768

    Prijavi adminu

    Angeleyes

    Cure, ja zacepljenog nosa i jos me neka prehladica dole drzi, piskim jako cesto. Znate li slucajno smijem li uzeti malo caja od brusnice? I jesu li kapi za nos stetne za bebicu u busi?


    Meni su zabranili čaj i sok od brusnice a to baš najviše volim. Navodno izaziva kontrakcije 

    👷🏼‍♀️38👨🏼‍💻37
    12/2020 ivf u IVF Centar💉🔬🧫🧬
    12/2020 - ET 2 trodnevna 👎
    ❄🐧🐧🐧🐧 4 Morula
    7/21- FET 2xmorula, 1.beta:505, 2.beta 3030, 1.UVZ 🤰🏼2.UVZ 💗3.UVZ 💔😭
    2/22 FET 2xmorula👎
    3/2022 IVF➡️ET-2x trodnevni👎(⛄⛄⛄⛄⛄⛄)
    5/22 - FET 2x trodnevni 👎
    6/22 - FET 2xtrodnevni 💥biokemijska 🥺
    10/22 - FET 2x trodnevni - missed ab.💔
    5/23 - Sv. Duh - ETx1 trodnevni 👎😠
    10/23-Sv. Duh-FET 2bc-Blighted Ovum 🤷
    4/24-Sv. Duh - četvrti Ivf 🤦
    STRPLJEN-SPASEN
    svebidala@gmail.com

  • Avatar annboleyn

    annboleyn

    Broj poruka: 505

    Prijavi adminu

    Panda hvala ti 🤗 cekamo tvoj test iduce sedmice 🙏🤞
    Iman bolje sam danas, hvala ti ❤️ Ne mogu sad uticati ni na sta, nadam se da ce se situacija sa matericom popraviti, sad sam u iscekivanju sutrasnjeg poziva iz klinike i vijesti o oplodnji… kod nas embrij mora doci do stadija blastociste kako bi se uradila biopsija za genetsko testitiranje te ako sve bude kako treba, transfer za 2, 3 mjeseca 🙏
    Kod tebe vec krenuli simptomi, molimo da se sve i ubuduce bude u najboljem redu 🤞

    👩🏻‍🦰 39, 🧔🏻35
    Ja: amh 1,53 ng/ml (ponovljeni nakon 2 sedmice 0,6) fsh 12,9, mthfr i pai mutacije, hipertenzija
    MM: odstranjen testis zbog tumora, nakon operacije radioth., oligozoospermia
    Kariogrami: uredni
    Trudimo se od 2.2018.
    6.2018. missed ab 8GN, kiretaza
    02/2022 💔 12GN
    1.IVF 6/22 Femara, Gonal F (2175), Cetrotide, Ovitrelle, 3🥚, 1🐧 bioptirana, rezultat PGT-A testiranja los, bez tranfera
    2.IVF 01/24: Femara, Menopur 300 (16 dana), Cetrotide, 2xDecapeptyl, 7 🥚, 5 oplodjenih, 2 🐧

  • Avatar Rainbow_Hope 🌈

    Rainbow_Hope 🌈

    Broj poruka: 1459

    Prijavi adminu

    Angeleyes

    Cure, ja zacepljenog nosa i jos me neka prehladica dole drzi, piskim jako cesto. Znate li slucajno smijem li uzeti malo caja od brusnice? I jesu li kapi za nos stetne za bebicu u busi?


    Kapi za nos se ne smiju, možeš Aqua Maris ili uzeti malo jaču fiziološku i onako špricom ispirati. Meni je odlična stvar inhalator, a sigurno će ti dobro doći za bebicu, tako da je to dobra investicija, ima ih koji su i za djecu i za odrasle 

    👩 1988 AMH 9,5, PAI 5G/4G
    🧑 1982 Asthenozoospermia
    4/21 Missed ab
    10/21 IVF/ICSI Menopur, Cetrotide, ET 1 trodnevni 💔
    12/2021 FET, 2/2022 FET 🐧💔💔
    3/2022 ICSI u prirodnom ciklusu, ET 1 dvodnevni 💔
    4/2022 blagi stimulirani > AIH 💔
    5/2022 ICSI, Decapeptyl, Menopur, ET 2 dvodnevna, 2 🐧🐧, 9 dpt +, beta 11 dpt: 237, beta 13 dpt: 686 🤗, 6+0 ❤️, Qualified uredan, curka 🌸
    2/2023 stiglo naše ☀️

  • Avatar Rainbow_Hope 🌈

    Rainbow_Hope 🌈

    Broj poruka: 1459

    Prijavi adminu

    Razumna

    Rainbow_Hope 🌈

    Anči ❤️❤️❤️
    Iman i meni je tako, najgore mi je u vožnji i kad pojedem, ali to su baš slatke muke 🥰
    Panda 29. 6. je prvi uzv, jedva čekam tvoj testić 🤗
    Razumnaa zašto su ti zamrzavali trodnevne?
    Kachusa ja sam imala Utrogestan + injekcije Prolutex, užasno mi je to, plakala sam bez razloga neke dane, baš teško podnosim, ali sve će se to na kraju isplatiti 💪 kad imaš sutra?

    Zato što sam ja to tako tražila a idem privatno i plaćam pa mogu zahtijevati što želim.
    Po meni su trodnevni najsigurniji jer su uvjeti u maternici puno bolji nego u labaratoriju a meni je želja dati što veću šansu svakom embriju bez obzira koliko to na kraju košta. Sa druge strane blastice se nakon zamrzavanja mogu “izleci iz svog omotača” i postati ljepljive i onda se ne mogu transferirati, naravno ni jedan ti dr neće reći da im se to dogodilo i da im je propao transfer. Ovo moje mišljenje je formirao moj dr a on je ipak stručnjak i zna najbolje.
    Tako da ja mislim da je to najbolje za mene. Naravno, ovo ne uvažavaju sve klinike i neki zamrzavaju tek 5 dan ali to rade jer nemaju mjesta za zamrzavanje velikog broja embrija tj svjesni su da većina žena kad dobije dijete da možda neće doći po svoje embrije pa tako barem malo reduciraju broj embrija.
    Bejbe nije. Općenito moj dr ne zahtjeva dodatne nalaze 🤷‍♀️ možda zahtjeva drugim ženama koje nikad nisu bile trudne ali mene ne.
    Ja na svoju ruku uzimam vitamin d. Magnezij i vitamin e


    Naravno da ti imaš pravo birati što hoćeš, ali isto tako će puno manji postotak trodnevnih preživjeti odmrzavanje u odnosu na petodnevne, ali to je sad stvar izbora 🤷 U svakom slučaju uspješnost je s blasticama i dalje puno veća i mislim da 90 % klinika, ako ne i više, zamrzava isključivo kvalitetne blastice jer su za klijenta puno veći troškovi bezuspješnih transfera, i financijski i emocionalni.
    Mene bi samo zanimalo čime su potkrijepljene tvrdnje o izlijeganju, koliko znam, takve blastice su dapače kvalitetnije pa se danas i nude metode kao što je assisted hatching koje laserom potpomažu izlijeganje prije vraćanja u maternicu… 

    👩 1988 AMH 9,5, PAI 5G/4G
    🧑 1982 Asthenozoospermia
    4/21 Missed ab
    10/21 IVF/ICSI Menopur, Cetrotide, ET 1 trodnevni 💔
    12/2021 FET, 2/2022 FET 🐧💔💔
    3/2022 ICSI u prirodnom ciklusu, ET 1 dvodnevni 💔
    4/2022 blagi stimulirani > AIH 💔
    5/2022 ICSI, Decapeptyl, Menopur, ET 2 dvodnevna, 2 🐧🐧, 9 dpt +, beta 11 dpt: 237, beta 13 dpt: 686 🤗, 6+0 ❤️, Qualified uredan, curka 🌸
    2/2023 stiglo naše ☀️

  • Avatar Aries85🐏

    Aries85🐏

    Broj poruka: 489

    Prijavi adminu

    Razumna, pa evo ja sam imala 6 odlicnih blastica neke od njih je biologica ocjenila s najvisom ocjenom 411 a neke su bile 311 ,sto je isto ok .Mislim da je to na njima da procjene do koje faze ce ih pustati,nije na nama laicima da im se mjesamo u struku.Smatram da onog trena kad odaberemo kliniku trebamo ici s punim povjerenjem,i prepustiti se strucnjacima da odluce sta je najbolje za nas i dati im odrijesene ruke.Svakako ako je doktore strah -kod zena koje su imale manje stanica i pritom se nisu ocekivano razvijale dalje -da je bolje vratiti trodnevne i ne riskirati.  Isto tako ako one pokazu potencijal za daljim razvojem a pritom ih ima puno(15je bilo kod mene)doktori i biolozi na neki nacin zele eliminirati one koje bi prirodno same otpale i dopustiti samo najjacima da se izbore te pritom napraviti selekciju i sprijeciti visak zametaka…. Sto je isto ok,kazem,sve je individualno i ovisi o situaciji… ono sto je za nekog dobro ne mora nuzno znaciti da ce biti i za drugog. Zelim ti puno srece i uspjeha i da se ostavaris uskoro kao mama,vidim da ti je tesko i da se lomis ,al probaj ostati pozitivna i samo guraj dalje. Sretno❤️

    👩🏻 37.Hashimoto👨🏻34.sve ok
    Poliklinika Beta +
    1.ivf.stimulirani:15js,6 blastica 2019.

    Fet :2.mj 2020,1 blastice- ✖️

    Fet:11.mj2020 ~2blastice ✔️Beta 493 pa 1183,1 bebica🥳
    3.mj 2021.medikam.u 20.tt💔
    Fet 1 bl.u 10.mj 2021 ✖️
    Fet 2 blastice 28.1 -beta➕10.dnt 716,12.dnt 1535 🙏
    21.2 imamo ❤️ 8.4 mini anomaly -ok🙏 Qualified test pokazao,stize nam curka Mila🌸🙏
    [lilypie.com]

  • Avatar Inna_92

    Inna_92

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    Da, ako gledamo statistiku prema “evidence based medicine”, blastociste imaju veće šanse za implantaciju.

    👩 31 - desni jajovod neprohodan, a lijevi slabo prohodan, AMH 24.5 pmol/L
    🧔 37 - normozoospermija
    *11/2021 - biokemijska
    *3/2022 - 1. IVF - 4 🐧🐧🐧🐧*4/2022 FET 1🐧,➕
    *12/2022 - stigao naš dečkić💙

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.