Potpomognuta oplodnja vol. 6

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mila-Milica

    Mila-Milica

    Broj poruka: 319

    Prijavi adminu

    Večer ekipica, evo mene nakon prošlog neuspjelog feta.
    U pripremama za novi,  za fet zadnje blastice. Sve nade polažem u nju! 💪💪🙏🙏
    Počela sam piti sok od cikle od Fruktala i Encijana… Kupila od svakog po 2 boce 0,75l. Koliko dnevno je dovoljno piti? 2 deci ili više???
    Osim toga, negdje sam pročitala kako su za zadebljanje endometrija dobri i brazilski oraščići. Konzumirate li i to? Od kad do kad (koje dane ciklusa) i koliko često? 
    Hvala unaprijed!!!

    Svima želim puno sreće s punkcijama, er, fet, betama i urednim i školskim trudnoćama🍀🍀. Dat će dragi Bog, samo moramo vjerovati i viti optimistične iako je to nekada tako teško. 🙏🙏🙏

    👩40 🧔37
    Anovulatorni ciklusi, spermiogram super
    7/20 stimulacija, 2 folikula, 1 blastica 🐧
    9/20 FET, beta =0
    12/20 stimulacija, 10 folikula, 5 blastica 🐧
    1/21 FET 2 blastice.
    Beta 22.1. = 229,9 ; 25.1. = 657,1 ; 29.1.=3040,7
    11.2. Kuca nam ❤. Jedno ali vrijedno!🙏
    1.3. Missed ab - 10 tt
    10/21 FET 2 blastice, beta = 0,2
    12/21 FET 1 blastica, beta = 0
    12/21 stimulacija, 4 folikula, 1 blastica 🐧
    1/22 FET, beta=0,1
    11/22 stimulacija, 5 folikula, jedan 3dnevni

  • Ana0603

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima 😀 Nova sam na forumu, zanima me jeli netko imao iskustva s molarnom trudnoćom? 

  • Avatar Lidach11

    Lidach11

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, 
    nova sam ovdje i nesto se bas ne snalazim sa stručnim nazivima za potpomognute oplodnje i sve vezano za njih, ali bih svakako dala svoje iskustvo koje jos uvijek traje i postavila pitanje..  
    Problemi:
    ● kod mene PCOS sindrom 
    ● kod supruga usporeni spermiji 
    Početkom 7 mjeseca smo počeli “suradnju” s jednom Kinderwunsch Klinikom u Münchenu (posto tu i zivimo) i do sada smo imali dvije neuspješne Inseminacije.. 
    Danas, 15.11. imamo treću.. Prve tri Inseminacije nam pola placa zdravstveno osiguranje,  ostale moramo sami financirati.. 
    Kako sam čitala po raznim forumima i našim i njemačkim, vecinom preporučuju do tri Inseminacije, pa ako ne uspije, bolje IVF ili ICSI postupak.  
    Mi svakako sutra imamo razgovor sa doktoricom da vidimo hoćemo dalje Inseminaciju ili ipak IVF ili ICSI.. 
    Problem je sto ni sami vise ne znamo koliko je pametno ici dalje sa Inseminacijama jer očigledno da ne pali taj način..  
    Za naše probleme su, i moj ginekolog i od supruga urolog, pa i kućni doktor, rekli da “nije veliki problem”, dakle kod mene “mali” i kod supruga “mali” i zato ne ide.. 
    Moje pitanje je, ima li koji slucaj kao naš i da ste uspjeli zatrudniti pomoću IVF ili ICSI postupka? 
    Hvala svima na odgovorima te vam želim, kao i samoj sebi, što prije to najveće blago ovoga svijeta da drzite u rukama i mazite i pazite i ljubite na svakom koraku 🙏😇

    👱🏻‍♀️ 1989. - PCOS sindrom
    👦 1985. - usporena sperma (drugi naziv ne znam)
    13.08.2021. Prva Inseminacija - neuspješna.
    15.09.2021. Druga Inseminacija - neuspješna.
    15.10.2021. Treća Inseminacija - jos čekamo rezultate
    16.10.2021. Obavljen razgovor oko IVF/ICSI ukoliko treća Inseminacija ne uspije..
    IVF/ICSI planiramo tek u 4. ili 5.mj 2022.
    München, Kinderwunsch Zentrum Pasing..

  • Avatar Emma05

    Emma05

    Broj poruka: 427

    Prijavi adminu

    Cure koje ste nove a pisale ste ovdje..na novoj temi smo vec pa pisite tamo..imate link 2 strane prije na Ančinoj objavi na 2092 str..inace je volume 7 pa ga mozete i tako pronac na forumu..

    💁‍♀️38(endo,🧬Mthfr, Pai)🧔36(normo)
    Amh 21
    15 godina radimo na 🐣😊od 2009 u mpo
    2016.vanmat.(d.jajovod✂️)❌
    1.IVF 2017 ❌
    2.IVF 2017; 2BC/ Op.lpsc✂️6dnt❌
    03/18 FET 2BC❌
    2019 FET 2BC;11dnt-122,14 dnt-305 Op.vnm.✂️ ❌
    3.IVF 2021-2BC❌
    4.IVF 2022/ ET 1 3dn❌️
    06/2023 FET 1BC+embryoglue❌️
    10/2023 FET 1BC+embryog.❌️
    01/24 FET 1BC biok.❌️

  • Avatar eles

    eles

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Bok, zenice!
    Uletila sam na ovu temu jer imam par pitanja:)
    Radimo na bebi 4 mj i nista, vidim da nemam sluzi kod ovulacije zadnjih pola godine.
    Sada sam zvala ginekologicu te me je obzirom na godine poslala na obradu.
    Zanima me:
    1. gdje je najbolja obrada, drzavna bolnica, gdje se puno ne ceka, koje su pocetni koraci?
    2. gdje je privatno najbolje obaviti spermiogram (moze li se donesti od doma u pooodnevnim satima)?
    P.s. dok cekam sve to budem si uzela ulje nocurka:)
    Hvala!

    JA 37g, hipo/Hashimoto, AMH 3.8
    MM48, oligoastenozoospermija

  • Avatar AuroraB

    AuroraB

    Broj poruka: 1591

    Prijavi adminu

    Nikitta ja sam jako dobro spavala od tih 10mg😆, pa slobodno postepeno povećavaj dozu do 6mg, budeš vidjela da li će ići na bolje. Probudila bih se odmorna i nisam se budila preko noći, a znala sam imati neke probleme sa spavanjem kad me stisnuo život..ali u tom periodu se nisam budila😀
    Sa MTB se nisam čula ovih dana, ali budem prenesla pozdrave, kao što već i jesam..
    Maslačak 💛 Tweety ti si isto pred finišom kao i Maslačak, kako se osjećaš? 
    Kacusha ni tebe nisu baš mazili postupci dosada, nek bude “treća” sreća🍀🍀
    Anči a baš si me raspekmezila sa “trakicom”🤗 Budeš i ti uskoro imala takvu❣
    Nika0302 čestitke na curici🥰
    Roxy kakvim istraživanjima ako smijem pitati? 😀
    Ribic a kako ti spavaš i na kojoj si dozi ako jesi?🤣
    Aries85 e pa to je stav💪💪
    Avokado 🍀🍀
    Divna ja sam imala mučnine svega 2-3 dana, i to sam uzela kanticu kiselog zelja i repe kraj sebe i cijeli dan to po malo jela, i bome sam otjerala mučninu da se nikad više vratila nije🤣

    👩‍🦰36, AMH 11.3, LH 4.7, FSH 5.6 🧔 39 normo
    3x neuspješna IVF-a bez🐧 (Ovaleap, Rekovelle, Menopur) , od toga 1x izvanmaternična. 4x uspješan i 3🐧
    37 god., spontana trudnoća, 18tt, curica ♡

  • Avatar MajaLe

    MajaLe

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Cao ekipa🙂Nova sam u grupi. Maloprije sam se registrirala. Nadam se da pisem na pravom mjestu, i u okviru prave teme. Drage cure trebam vasu pomoc! Citajuci vasa iskustva, samo mogu kazati Respekt!
    Primjetila sam da sam dosta starija od vecine vas. 
    🙋‍♀️41 god, MM🙋‍♂️ takodjer. Pa me zanima da li ima neko u mojim godinama, a da je prolazio postupke?
    Nasa prica je slijedeca, pokusat cu biti kratka. 
    Nakon neuspjele godine dana da dodje do prirodnog zaceca, potrazili smo pomoc u poliklinici Bonadea u Sarajevu. Saznajemo:
    Moj problem je nizak AMH 0,37, ostalo ok. 
    MM Sever teratozoospermia. 
    Pumpanje pocelo, aspiracija 7js, od toga 5 oplodjeno. 
    U prvom postupku vracene 2 na treci dan. Trudnoca uspjela, beta 14dnt 358 bila. Medjutim, spontani u 7tt. Kiretaza se morala raditi. 
    Cijeli taj period i tokom pumpanja js, aspiracije, transfera sam bila pod dodatnim stresom ( porodicni problemi, koje nisam znala profiltrirati, nazalost)
    Zamrznuli smo ostala 3. 
    22.1.2022 uradili FET, 2 savrsene blastociste, sve proslo savrseno. Ja sutradan dobijem temperaturu, bolove u leđima, butinama- testiram se,  covid pozitivna 😔 Baksuz na kub. 
    Uspijem bez lijekova da skinem temp, rijesim bolove, smirim kasalj, jedino glavobolja ubija ( inace imam migrene). Uradim test 8dnt i pojavi se blijeda linija, opet trudna. Sad sam ipak zabrinuta jer imam traumu od prosli put. Sa strahom se radujem. Danas ( 12dnt) odem na betu, i sok.. Beta samo 22,6. Dr.kaze da dodjem u petak da se ponovi, da vidi hoce li rasti, ali u pogledu sam mu vidjela razocaranje. Dosla kuci dusu isplakala 😢😭znam i sama da je preniska. 
    Nisam neko ko se lako predaje, medjutim godine mi ne idu u prilog, zbog toga sam jako zabrinuta, hocu li imati vremena za jos pokusaja. Sve ovo skupa dugo traje, a meni je sad vec 41. 
    Molim vas sve drage cure ako vas ima da ste prolazile postupke u 40+, nadam se da ima pozitivnih primjera, pisite. Bas mi treba vjetar u ledja🍀🙏
    Nadam se da vas nisam smorila svojim esejom😒

    🙋‍♀️1980, AMH 0,37ng/ml, ostalo ok
    🙋‍♂️ 1980, sever teratozoospermija
    2 godine pp ❌
    Poliklinika Bonadea
    Stimulacija:Femara, Cetrotide, Menopur, Ovitrell, Decapeptil, O10, DHEA
    23.8 - aspiracija - 7js🥚5 oplodjeno
    31.8.ET-vracena 2 na trecidan-beta 398, 1, b-570, b-1135, spontani 7tt ❌kiretaza
    22.1.2022 FET-2 savrsene blastice 🐧🐧, beta 22,6, b-2,5 ❌
    Trenutno odmor i pripreme za sl.stimulaciju 💪❤️🍀

  • kaya

    Broj poruka: 201

    Prijavi adminu

    Mila-Milica

    Večer ekipica, evo mene nakon prošlog neuspjelog feta.
    U pripremama za novi, za fet zadnje blastice. Sve nade polažem u nju! 💪💪🙏🙏
    Počela sam piti sok od cikle od Fruktala i Encijana… Kupila od svakog po 2 boce 0,75l. Koliko dnevno je dovoljno piti? 2 deci ili više???
    Osim toga, negdje sam pročitala kako su za zadebljanje endometrija dobri i brazilski oraščići. Konzumirate li i to? Od kad do kad (koje dane ciklusa) i koliko često?
    Hvala unaprijed!!!

    Svima želim puno sreće s punkcijama, er, fet, betama i urednim i školskim trudnoćama🍀🍀. Dat će dragi Bog, samo moramo vjerovati i viti optimistične iako je to nekada tako teško. 🙏🙏🙏


    Pisi na vol 7, ova vise nije aktivna

    1 Curica, spontana t
    1/21 inseminacija, biokemijska
    10/22. inseminacija, b0
    Prir.ivf 3/2023 ❌
    Prir.ivf 4/2023
    06/23 spontana TT, ab.7tt
    Prir.ivf 10/23 ❌ bez transfera
    Stim.ivf 11/23 - bemfola225, 6js a amh 20 🤔
    1 blastica vraćena, ništa za pohranu

  • ivna9

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Pozz. Nova sam ovdje. 
    Imala sam transfer u ponedjeljak.  
    Skoro svaki dan imam bolove u trbuhu kao da cu dobit menstruaciju. 
    Normalno trebam dobit za 2 dana. 
    Jel normalno to da boli tako?
    Prvi put sam u svemu ovome 😊

  • horvath

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim dragim ženama ovdje!
    Imamo termin za ICSI u lipnju,za tjedan dana počinjem sa folikulometrijom i doktor mi je preporučio da odem na bolovanje, pošto ću morat putovat u polikliniku svaki drugi dan, a nakon toga me čeka punkcija folikula…
    E sad, zanima me kako ste vi riješavale bolovanje? Koliko ste dana bolovanja imale i jesu li vam vaši ginekolozi radili probleme?
    Moj ginekolog je dosta teškog karaktera i znam da će mi otežavat, tako da bi mi dobro došao svaki savjet…

    Unaprijed se zahvaljujem!!! 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.