Potpomognuta oplodnja vol. 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    Teja1408

    *.Women_name.*

    Mattan

    Sanjich🤞🤰

    Mattan

    Woman_name mi smo uvijek imalo odnos bez zaštite ali kao pazili smo, ali ništa od toga, očito ova moja zabačena maternica ne želi na taj način bebu 🙈 još su mi rekli da je cerviks zvjezdolik i ima neke kripte 🤔 nije okrugao, navodno to može biti nakon neki prevoljenih upala za koje ne znamo ili što već… Nisam to mogla ni izguglat

    mattan jel i tebe onda transfer boli ili nemas te probleme, jesu ti sta govorili moze li se sto napravit da bude lakse? Nisam do sada primjetila da je netko jos od čopora rekao da ima zabacenu maternicu osim mene pa sam sad sva puna pitanja

    Imala sam problem samo na propuhivanju jajovoda, tad mi se dogodilo kao tebi (bol, strašno krvarenje, ne iskusan doktor ) Do sad dvije inseminacije prošle bez problema, transfer još nisam imala ali nekako se tješim da je isto kao inseminacija pa da će biti ok 😕

    Meni je sve ok s cerviks om ali iz nekog razloga ovaj put nije na transferu tako glatko prošlo, malo je i krvi ostalo u kateter. Ali nek vas to ne brine, moja frendica je također imala traumatski transfer morali su ga s nekim kliještima rasirit, pa evo obje smo trudne iz tog postupka.

    Tako i meni u ovom drugom postupku, dobitnom, isto nije islo glatko. Sigurno su jedno 10 min pokusavali ubacit embrij unutra.
    Bilo je i bolno i stresno i s malo krvi, al na kraju je eto sve super proslo 😊


    Di ste do sad kad san mislila jeben ti jedina sam.. A ono mini čopor i još trudne pffff odma mi je lakse 🙃🙃🙃

  • Avatar ANKSIMORON

    ANKSIMORON

    Broj poruka: 595

    Prijavi adminu

    Sanjich🤞🤰

    iris_iris

    iris_iris

    Drage ženice, molim vas za malu pomoć! Koliko se čekaju nalazi briseva preko HZZO-a sad u ovoj situaciji? Imate kakav savjet gdje to najbrže riješiti? Radi se o Zg.

    Curke, pliz, može samo info za koliko ste dobile rezultate briseva?

    ja za dva tjedna.. u splitu …


    Ja sam ti u zg dobila za 7 dana… mozda cak i prije…

    👧33; 🧔35

    1. IVF Lucinger; 0 smrzlica; beta 300; biokemijska trudnoca
    2. IVF; Lucinger; 0 smrzlica; beta 10
    3. IVF; IVF poliklinika; 0 smrzlica, beta 2.5
    4. IVF - IVF 06/21
    17.4. GK 🌲🌲🌲

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Leia2.0

    Flower93 – baš ti hvala na podijeljenom iskustvu. Sve što si napisala ću uzeti u obzir.
    MTB – u Vinogradskoj ti hoće zamrznuti treći dan, rekao je embriolog, ako se odlučite ipak za jedan, drugi ću vam smrznuti. Ali, šanse su im veće ako zajedno uđu unutra. To je moja (naša) dilema.
    Women name, Tiki - hvala na vašem mišljenju i savjetu
    Dada – eto vidiš, svatko tu svoju politiku ima. Ajme, izludit ću ! I hvala na savjetu i iskustvu!
    Snanjich – upravo to što kažeš nam je jutros embriolog objasnio. Da je maternica više receptivna prihvatiti barem jedan (naročito u mojim, kako je rekao, „graničnim godinama“) kad joj se vrate dva jer joj duplo bolje dolaze informacije da želi trudnoću. A ovo što se tiče čekanja do 5. dana u laboratoriju, to nije opcija, jer su samo dva pa ne žele riskirati propadanje. Pod uvjetom da izdrže oba do sutra, a da mi odlučimo vratiti jedan, drugi dakle ide na zamrzavanje.


    Ja sam vracala blastice i vratila sam odbadvije. Nije me strah blizanacke trudnoce, dapace, i nadala sam joj se… I opet ni, unatoc svemu, vratila dvije. Znam da je rizicnije ako su duplici, al kao sta je nasa Flower rekla, i obicne trudnoce znaju bit rizicne.. kako god, sjedni sa muzem i izvagajte sve opcije. 😊

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Mattan

    Cure sa malim grudima (veličine čvarka 😁) n koji način pregledate grudi? Samo kontrola mi nema smisla jer osjetim samo rebra, mamografija? Nisam sigurna jel ima materijala za stisnuti i zvuči bolno stisnuti tako male mandarinice 😵


    Meni je de rekla da se kod mladjih zena radi uvz. I ja svake godine idem na uvz. Tek ako se tamo nest otkrije(ne daj Boze) da se onda ide na mamografiju. Ja isto ne znam bas dobro sama napravit pregled tj.nikad nisam sigurna

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Olivera

    MISS ja čekam dečkića💙. Šta se briseva tiče, dr kod kojeg sam jučer bila kaže da ih nije nužno raditi ukoliko nema neke indikacije za to, ali ako ću ja biti mirna da će mi ih napraviti i da to ništa ne škodi bebici. Naravno da sam ih ja napravila
    Ruska i ja sam skužila prateći malo Ljetne bebe da smo dva svijeta različita. One već kupuju robicu, baldahine…
    A jučer sam se skoro posvađala s frendicom koja je naravno ostala trudna čim se odlučila poseksati s mišlju možda bi mogli poraditi na dijetetu. Uglavnom, odlučila sam da nećemo više pričati na temu trudnoće jer se jednostavno ne razumijemo ni nikad nećemo.


    Deckic ❤💜❤💜🤗🤗🤗🤗

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    Leia2.0

    Flower93 – baš ti hvala na podijeljenom iskustvu. Sve što si napisala ću uzeti u obzir.
    MTB – u Vinogradskoj ti hoće zamrznuti treći dan, rekao je embriolog, ako se odlučite ipak za jedan, drugi ću vam smrznuti. Ali, šanse su im veće ako zajedno uđu unutra. To je moja (naša) dilema.
    Women name, Tiki - hvala na vašem mišljenju i savjetu
    Dada – eto vidiš, svatko tu svoju politiku ima. Ajme, izludit ću ! I hvala na savjetu i iskustvu!
    Snanjich – upravo to što kažeš nam je jutros embriolog objasnio. Da je maternica više receptivna prihvatiti barem jedan (naročito u mojim, kako je rekao, „graničnim godinama“) kad joj se vrate dva jer joj duplo bolje dolaze informacije da želi trudnoću. A ovo što se tiče čekanja do 5. dana u laboratoriju, to nije opcija, jer su samo dva pa ne žele riskirati propadanje. Pod uvjetom da izdrže oba do sutra, a da mi odlučimo vratiti jedan, drugi dakle ide na zamrzavanje.


    U kojoj si klinici? Super sta zamrzavaju trodnevneee 🤞😊😊😊

  • Avatar Libo1415

    Libo1415

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    iris_iris

    iris_iris

    Drage ženice, molim vas za malu pomoć! Koliko se čekaju nalazi briseva preko HZZO-a sad u ovoj situaciji? Imate kakav savjet gdje to najbrže riješiti? Radi se o Zg.

    Curke, pliz, može samo info za koliko ste dobile rezultate briseva?


    Obično ti svi kažu da su nalazi u roku 10 radnih dana,tako je bar kod mene na poslu. Ako je sve ok onda već nakon 3-5 dana je gotovo,a ako slučajno nešto poraste onda se moraju raditi dodatni testovi pa zato kažu do 10 dana. Neznam di si planirala ići.

    Ja 31 sve ok, on 32 los spermio
    11/20 1.ICSi - 11js, 3 odlične blastice, 5.dan vraćena 1, 2🐧
    1/FET ako je endometrij ok 04.02. 🙏
    04.02. PUPO ❤👼❤ Beta 18.2. 4,4
    2 FET 11.05.2021. 🤞🍀👼 opet nista 🤷‍♀️
    10/2021 2.ICSI 11js, 9 oplođenih, 1 blastica,nema 🐧
    ET 18.10.2021. 9dnt +na testu 🙏🤞 beta 10dnt 248😍🙏🤰beta 12dnt 668 😍 7+4 missed ab. 💔

  • Avatar Marinela87

    Marinela87

    Broj poruka: 204

    Prijavi adminu

    Cure ja sam bila na dogovoru za dalje i ici cu u novi stimulirani u iducem ciklusu, znaci za 20tak dana. Od uzbuđenja me zabolila glava! Sad idem vjezbat i skakat i sve sta necu moc 😄 nego, rekla mi je da za 2 tjedna dodem na pregled i da ce mi napravit biopsiju endometrija, jer kad se endometrij malo ozlijedi prije postupka, to povecava sansu za implantaciju. I tsh mi se napokon spustio na 1,47,bas sam sretna. Citala sam malo o toj biopsiji ali nisam previse jer izluđujem od previse informacija.. Jeste vi to ovdje spominjale, mozda pod drugim imenom? (ne znam koje bi to bilo al..). 

    🙋‍♀️34,hipotireoza, AMH 15.25 pmol/L
    🧒39, sve ok
    Oko 2 g pokušavanja, 1g u MPO
    1. AIH 7/2020 neuspjesan
    2. AIH 9/2020 neuspjesan
    1. IVF 11/2020,gonal 225,cerotide,ovitrelle. beta neg, smrzlica nema.
    2. Prirodni IVF 12/2020,vraćen dvodnevni,beta neg
    3. Spontana trudnoca veljaca 2021, 3.3.uzv, 6. 1 mm, kuca srce

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2362

    Prijavi adminu

    Mila milica woooohoooooo! Cestitam! Divnooo! Neka beta bude ogromna!
    Ruska ovo za trudnice koje nisu dozivjele ovo sto i mi - slazem se. Ne uzvisujem nas, niti mislim ista lose, i sama sam od prve ostala trudna, tih par tjedana dok nisam znala da je vanmaternicna sam bila u sedmom nebu, vec istrazila i robicu i kolica i sve. I onda te pukne stvarnost i svaku iducu trudnocu sam se (ocito s razlogom) bojala vjerovati da sam trudna.
    Leia - cestitam! Dva razvijena od tri su super rezultat! U kojoj si klinici? 
    Woman name - ja sam isto mastala da nam se dogodi. Muz i ja se niikaaaad nismo stitili, od pocetka veze smo neodgovorni 😂 Igrali smo se #vadigavan, ali eto, cim smo pozeljeli sam zatrudnila, i svaki put sam trudna, ali krivo. Sad kad vise nemam jajovoda ne mogu se nadati tome, ali bar se mozemo neometano seksati! 😂
    Dada hahahhahahhaa umirem na san! Estrofem je i meni grozan bio.
    Mattan hahahahahah cvarak dojke. Ja imam manje, nisu cvarak, ali su ajmo rec tri carkica, sad sam se malo udabljala nakon zadnje stimulacije pa se lakse pregledam, a inace radim uzv koji bi do 40. trebao biti sasvim dovoljan pokazatelj.
    Iris ja sam svoje briseve dobila kako koje - jedni su dosli za tjedan dana, a drugi za vise od 3 tjedna. Sve ovisi o bolnici i imaju li reagens.
    Marinela - mozda skrecing endometrija? Ne znam je li to isto? 

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀Blaga trombofilija
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce!
    🪄🌈
    🌊M💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Teja1408

    Teja1408

    Broj poruka: 377

    Prijavi adminu

    Sanjich🤞🤰

    Teja1408

    *.Women_name.*

    Mattan

    Sanjich🤞🤰

    Mattan

    Woman_name mi smo uvijek imalo odnos bez zaštite ali kao pazili smo, ali ništa od toga, očito ova moja zabačena maternica ne želi na taj način bebu 🙈 još su mi rekli da je cerviks zvjezdolik i ima neke kripte 🤔 nije okrugao, navodno to može biti nakon neki prevoljenih upala za koje ne znamo ili što već… Nisam to mogla ni izguglat

    mattan jel i tebe onda transfer boli ili nemas te probleme, jesu ti sta govorili moze li se sto napravit da bude lakse? Nisam do sada primjetila da je netko jos od čopora rekao da ima zabacenu maternicu osim mene pa sam sad sva puna pitanja

    Imala sam problem samo na propuhivanju jajovoda, tad mi se dogodilo kao tebi (bol, strašno krvarenje, ne iskusan doktor ) Do sad dvije inseminacije prošle bez problema, transfer još nisam imala ali nekako se tješim da je isto kao inseminacija pa da će biti ok 😕

    Meni je sve ok s cerviks om ali iz nekog razloga ovaj put nije na transferu tako glatko prošlo, malo je i krvi ostalo u kateter. Ali nek vas to ne brine, moja frendica je također imala traumatski transfer morali su ga s nekim kliještima rasirit, pa evo obje smo trudne iz tog postupka.

    Tako i meni u ovom drugom postupku, dobitnom, isto nije islo glatko. Sigurno su jedno 10 min pokusavali ubacit embrij unutra.
    Bilo je i bolno i stresno i s malo krvi, al na kraju je eto sve super proslo 😊

    Di ste do sad kad san mislila jeben ti jedina sam.. A ono mini čopor i još trudne pffff odma mi je lakse 🙃🙃🙃


    A ja sam ti to vec pisala, 🙈 moguce da si smetnula s uma od svega 

    Women_name, tako je i meni dr rekao e pa vrijeme je da ta beba i ostane unutra. I odmah mi dali dvije uputnice za betu.
    Inace do tad za inseminaciju i 1.ivf nisu. 
    Ja rekla sestrama to je sigurno znak 😂 i bi znak 💕

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.