Potpomognuta oplodnja vol. 3

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    more2309

    Sanjich🤞🤰

    more2309

    Sanjich🤞🤰

    Viola1

    Rita88 hvala ti 😘.. Kako je prošao uzv?
    Blacky89 oho, ti imaš dobar plan, opuštanje na moru 😍😊
    Samara hvala ti 😘
    Rita2101 ja sam imaka fet 22dc i bio je dobitan 😍❤❤ Sretno ti! 🍀🤞
    Tara0205 žao mi je ☹
    Sanjich super, brzo će 10 mj 😀 sretno 🍀

    Hvala viola.. Jel mi mozes reci kako to da ste vracali samo jednu blasticu? O cemu to ovisi i jel se nas uopce pita koliko zelimo

    Meni su isto vratili samo jednu blasticu, na prvom razgovoru nam je rekao da je opcija jedna ili dvije, tri nikako jer nam je prvi postupak, a i samnom je sve u redu, muzev spermiogram nije los za vantjelesnu, pa postoje velike sanse da bi se sve tri primile, a i u pravilu se tri vracaju kod tezih dijagnoza i starijih zena, tako je on to nama objasnio, kad sam dosla na transfer, rekao je da vracamo samo jednu jer se bojao da ne odem u jaku hiperstimulaciju, ako bi se obadvije primile jer sam tijekom stimulacije bila u laganoj hiperstimulaciji.

    Hvala na odgovoru i detaljnom pojasnjenju.. Sve mi je sad jasno.. Ja bi najradije samo jednu da mi vracaju jer se dosta bojim blizanackih trudnoca

    Onda im tako recite nama je na prvom razgovoru rekao mogucnost vracanja dvije, mada je on vise bio za jednu, ali da si razmislimo, pa cemo vidjeti kakva ce biti situacija. Tako da cete i vi sigurno dobiti njihovu preporuku, na kraju je sve na vama. Nama je također jos na prvom razgovoru rekao, da to ovisi i o kvaliteti oplođenih jajnih stanica, ako su slabije kvalitete, onda se također znaju vracati dvije kako bi se povecale sanse. Drzim fige, da bude sve u redu i da ti vrate jednu mrvicu na cuvanje 🥰🍀🍀🍀🙏🙏🙏!


    Hvala ti 🖤🖤🖤 
    Danas sam bas potistena i ne znam iskreno sta bi.. Moja mama nikad se nije zanimala za to sve…. 
    Ja sam bila spomenula kako ne mozemo da cemo morat u postupak a ona nista nije pitala… I danas sam malo pukla od svega i tih novih informacija i nesto rekla i ona govori da ona suti jer ona nije za to… Zasto? - zato jer imam sestru koja ima blizance i jedno je s teskocama.. I da ona na tim pregledima vidja i svako drugo dijete je od umjetne oplodnje i vise plodne trudnoce itd komplikacije… Jako me uznemirila i bojim se  😔😔😔 ipak uvijek misljenje majke puno vise pogodi nego tudja misljenja… A jednim dijelom znam da nije u pravu i da je ovo zadrto razmišljanje… Da sve moze biti u redu.. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 620

    Prijavi adminu

    messy

    Jel? Nisam znala, meni na Vuk Vrhovcu uvijek kažu 7/10 dana.


    Ja sam isla na vv.. Prvo dolje vadit hormone 2 dc i kroz sat vremena su kod doktorice i kretala sam u postupak.. Tak je barem prije bilo a mozda se promijenilo od tad ja tamo nisam bila skoro god dana… 

  • Avatar Rita2101

    Rita2101

    Broj poruka: 265

    Prijavi adminu

    Sanjich
    Ne znam zasto se bojati zbog sestrine situacije… Ne navodis zasto dijete ima poteskoce.. ako je genetska greska, pa postoji rijesenje za strah - genetsko testiranje partnera i tebe… na osnovu tih rezultata gleda se koji je rizik i da li si sprema na rizik i to se ne odnosi samo na blizance… blizance nije lako donjeti ali nije nemoguce.. ja se bojim jer sam imala dvije operacije.. a ne jer mislim da ce netko biti bolestan.. uvijek je moguci neki problem, ali to nema veze da li ih je dvoje ili troje u trbuhu u isto vrijeme… takoder, za sve zene ispod 35 se savjetuje vracanje 1 blastociste, za starije ide procjena lijecnika sto je najbolje..

    👩🏻 39 miomi 2 oper. Nizak amh, hasimoto
    👨🏼‍🦲40 astenozospermia
    2016 ivf 4 trodnevna
    2 vracena - beta 0
    FET- beta + , u 13 tt stalo srce, genetska greska ploda
    FET - beta 0
    2019 Pronatal - dobili 5 blastocisti
    1 vracena - beta 0 (spotting 6dnt)
    FET - beta 0 (spotting 3-6dnt)
    FET - testovi pozitivni od 6dnt - beta 65,8 10dnt, 158,7 12dnt
    1 uzv 7+1 9mm ❤️
    2 uzv 29.11. 9+1 24mm ❤️
    3 uzv 6.12. 10+1 37mm ❤️ izvanredni, krvarenje, hematom
    Uzv 14.12. 11+2 52mm ❤️ hematom se povukao

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    Draga Nikitta ja se tebi divim sto si sve prosla i takvu snagu rijetko koja od nas ima.. Ja uvijek mislim da dobijemo koliko mozemo izdrzat i nadam se da ce se vas san ostvariti cim prije i da ce ova tema biti davna proslost za tebe 🖤🖤🖤🤞
    Kod nas je u pitanju muski faktor tako da nekako idem s tim da mi icsi vrate samo jednu jajnu stanicu jer znam zvuci glupo al ja imam filing da ce se to meni odma primit i kolko god da ubace…  Meni su do unatrag 2ciklusa bili uredni ravno 28dana..e sad mi je nakon renalnih kolika sve poremeceno ja vjerujem od tog stresa i svega… Zato smo i stavili 10mj za postupak da mi se malo tijelo oporavi.. Jer dr mrsic je rekao da bi ja komotno mogla sljedeci mjesec vec ali sugerira pauzu da nadodjem…  Bojim se jako i lagala bi kad bi rekla da ne zelim zdravo dijete.. Svi  želimo i nadamo se tome.. Ali ne zelim da prevlada strah jer i taj strah moze donijeti los utjecaj na trudnoci.. Ako dodje bebica i s poteškoćama bit ce najvise voljena samo ce zivot biti tezi ali svi se mi i s potpomognuta i oni koji prirodno nosimo s tim rizikom

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    Rita2101

    Sanjich
    Ne znam zasto se bojati zbog sestrine situacije… Ne navodis zasto dijete ima poteskoce.. ako je genetska greska, pa postoji rijesenje za strah - genetsko testiranje partnera i tebe… na osnovu tih rezultata gleda se koji je rizik i da li si sprema na rizik i to se ne odnosi samo na blizance… blizance nije lako donjeti ali nije nemoguce.. ja se bojim jer sam imala dvije operacije.. a ne jer mislim da ce netko biti bolestan.. uvijek je moguci neki problem, ali to nema veze da li ih je dvoje ili troje u trbuhu u isto vrijeme… takoder, za sve zene ispod 35 se savjetuje vracanje 1 blastociste, za starije ide procjena lijecnika sto je najbolje..


    Oprostite na mom komentaru ako je pogrešno shvacen… ja sam ocekivala da cete razumjeti strah i pomoci mi savjetom jer smo sve u istoj kaši, a ja nazalost za ovo sve nemam podrsku od nikoga osim M… Pa sam zato i pridružila se forumu da imam s kim komunicirati u vezi briga i nejasnoca oko svega ovoga… 
    Ja cu bez obzira na strah i sve pokusati ostvariti nasu zelju za bebicom pa sta bude.. 

  • Avatar Rita2101

    Rita2101

    Broj poruka: 265

    Prijavi adminu

    Sanjich🤞🤰

    Rita2101

    Sanjich
    Ne znam zasto se bojati zbog sestrine situacije… Ne navodis zasto dijete ima poteskoce.. ako je genetska greska, pa postoji rijesenje za strah - genetsko testiranje partnera i tebe… na osnovu tih rezultata gleda se koji je rizik i da li si sprema na rizik i to se ne odnosi samo na blizance… blizance nije lako donjeti ali nije nemoguce.. ja se bojim jer sam imala dvije operacije.. a ne jer mislim da ce netko biti bolestan.. uvijek je moguci neki problem, ali to nema veze da li ih je dvoje ili troje u trbuhu u isto vrijeme… takoder, za sve zene ispod 35 se savjetuje vracanje 1 blastociste, za starije ide procjena lijecnika sto je najbolje..

    Oprostite na mom komentaru ako je pogrešno shvacen… ja sam ocekivala da cete razumjeti strah i pomoci mi savjetom jer smo sve u istoj kaši, a ja nazalost za ovo sve nemam podrsku od nikoga osim M… Pa sam zato i pridružila se forumu da imam s kim komunicirati u vezi briga i nejasnoca oko svega ovoga…
    Ja cu bez obzira na strah i sve pokusati ostvariti nasu zelju za bebicom pa sta bude..


    Ma ne moras se ispricavati.. mozda ti se moj komentar cini grub, ali nisam to htjela.. pa ovdje se i pise iz straha i realnog i nerealnog.. ovdje se izjadam i pisem sve sto mi padne na pamet (ako je imam jos) … pitaj i pisi sto zelis.. i ne daj da ti drugi kroje… pa ivf je strasan i nitko ne razumije osim onih koji to prolaze… ovo je poseban svijet… 

    👩🏻 39 miomi 2 oper. Nizak amh, hasimoto
    👨🏼‍🦲40 astenozospermia
    2016 ivf 4 trodnevna
    2 vracena - beta 0
    FET- beta + , u 13 tt stalo srce, genetska greska ploda
    FET - beta 0
    2019 Pronatal - dobili 5 blastocisti
    1 vracena - beta 0 (spotting 6dnt)
    FET - beta 0 (spotting 3-6dnt)
    FET - testovi pozitivni od 6dnt - beta 65,8 10dnt, 158,7 12dnt
    1 uzv 7+1 9mm ❤️
    2 uzv 29.11. 9+1 24mm ❤️
    3 uzv 6.12. 10+1 37mm ❤️ izvanredni, krvarenje, hematom
    Uzv 14.12. 11+2 52mm ❤️ hematom se povukao

  • Avatar Rita88

    Rita88

    Broj poruka: 1112

    Prijavi adminu

    Viola1

    Rita88 hvala ti 😘.. Kako je prošao uzv?
    Blacky89 oho, ti imaš dobar plan, opuštanje na moru 😍😊
    Samara hvala ti 😘
    Rita2101 ja sam imaka fet 22dc i bio je dobitan 😍❤❤ Sretno ti! 🍀🤞
    Tara0205 žao mi je ☹
    Sanjich super, brzo će 10 mj 😀 sretno 🍀


    Hej Viola uzv je dobro prosao, kuca srceko, 6+2 sam  i sad cekam 3 tjedna na iduci pregled :) samo da i dalje bude sve u redu 🙂

    [lilypie.com]
    Ja- 34 god, muz-38 god
    Ena 25.03.2021 ❣
    [lilypie.com]

  • Avatar LeLa2807

    LeLa2807

    Broj poruka: 1562

    Prijavi adminu

    Rita88

    Viola1

    Rita88 hvala ti 😘.. Kako je prošao uzv?
    Blacky89 oho, ti imaš dobar plan, opuštanje na moru 😍😊
    Samara hvala ti 😘
    Rita2101 ja sam imaka fet 22dc i bio je dobitan 😍❤❤ Sretno ti! 🍀🤞
    Tara0205 žao mi je ☹
    Sanjich super, brzo će 10 mj 😀 sretno 🍀

    Hej Viola uzv je dobro prosao, kuca srceko, 6+2 sam i sad cekam 3 tjedna na iduci pregled :) samo da i dalje bude sve u redu 🙂


    Rita, divne vijesti!!! Bit ce i dalje sve super :)
    Nisam na LH trakicama vise, izmijenila se postava hehe pa me ove nove ni ne znaju. Slabo sam i na zimskim bebama, imamo grupu na FB pa sam najvise aktivna tamo. Cuvaj se :-*

    Dolazi nam Liam 💙💙💙💙
    Termin po M: 2.1. / po utz: 31.12.
    [lilypie.com]

  • Nika5555

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Pitanje cure, da li koja od vas ide mozda ili je bila u Pragu na postupku, nakon sto smo ispucali sve postupke preko hzzo a i obzirom sto vec imam 40, nekako sam recimo odlucila mozda pokusati tamo sa doniranim janjnim stanicama,nemam toliko nizak amh ali opet nikada nisam dobila puno stanica niti je koja dosla do blastice jer ih je uvijek bilo malo,pislala sam upt tamo u kliniku,postupak cijeli sa donorkom kosta 4500 tis eura🤢,a ne bi ni ti bio problem ako je neka garancija,tako da sam jos u razmisljanju, ili da dam jos jednu sansu svojim stanicama 😅, ali bi onda isto isla u Prag,nezamjetno je skuplji postupak nego kod nas,eto,pa ako netko a iskustva 💗

    Ja 79.godiste, AMH bio7,u dvije godine pao na 2, bez jednog jajovoda,ostalo ok
    Mm 83.godiste,asthenoozoospermia

    Pokusavamo 3 god.
    2018 prvi postupak Vuk vrhovec,bez transfera, drugi posupak,beta 0
    Otkriven hydrosalpinx,laporaskpska operacija,uklonjen lijevi jajovod
    2019/2020 poliklinika Skvorc, dva prirodna,dva stimulirana,beta 0
    16.08. Planirana oplodnja doniranom js

  • Piky

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Cure,
    Vadila sam briseve za postupak za 8 mj, jer su mi stari istekli, i danas idem podignut nalaze i piše candida krusei, pretrnula sam, dobila sam tablete i kremu obadvoje i trebam mazati 10 dana.. Što sad, to mi je taman do 6.8, a trebam dobiti 8.8.
    Jel se tko susreo sa tim? 

    🙋‍♀️32 🙋‍♂️44
    Dijagnoza: idijopatska neplodnost,nalazi super.
    3/2020 insem. - stigla M
    7/2020 prirodni, štop, jedan fulikul prazan
    9/2020 klomifen, štop, punkcija 15.9/ 1j.s, transfer 17.09, beta 5.10
    Beta
    19 dt 2233.1,21 dt 3133.6
    20.10 srce kuca, 27.10 nema srčane reakcije missed AB. 😭
    04/2021 stimulirani, bemfola I orgalutran. 3 fulikula vodeća (anestezija) 8 jajnih stanica, 5 se oplodilo, 5 blastica. 4 smrznuta
    26.04 ET, 10.5 beta

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.