Potpomognuta oplodnja vol. 3

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • more2309

    Broj poruka: 553

    Prijavi adminu

    Sanjich u potponosti razumijem tvoju zelju za podrskom i strah od ishoda. Mislim da sve to prolazimo kad krenemo u postupak. Moja mama isto nije bila da mi u to krenemo, ne zato sto to smatra neprirodno vec jer se bojala kako ce to sve utjecat na moje zdravlje, sjela sam s njom i objasnila joj da je razumijem, ali i da ona mora razumijeti mene, od tada mi je podrska, mada znam, da se i dalje boji. Rita je dobro napisala IVF je stvarno jedan poseban svijet i to mogu shvatiti samo oni koji su u njemu. Mi imamo podrsku svojih roditelja, ali to me ponekad vise umara jer im moram odgovarat na milijun pitanja i pojasnjavat, oni vjeruju da se to primi iz prve i oni vec sve planiraju, a meni je muka kada se sjetim da cu ih mozda u ponedjeljak morati nazvati i rec da nisam trudna i onda im onako slomljena objasnjavati nesto sto ni sama ne znam. Bitno je da imas podrsku svog muza i da znate koji je vas put i sto zelite. Sto se tice rizika MPO svi znamo koji su, znam ih i ja, ali moja zelja nadvladava taj strah, naravno da cu napraviti sve moguce testove ako ostanem trudna jer sam svjesna toga svega. U svom okruzenju imam djete koje je zaceto iz prvog nezasticenog odnosa, roditelji zdravi, u obitelji nikakva oboljenja, na kraju se beba rodila sa razno-raznim ostecenjima, a s druge strane imam primjer blizanaca koji su zaceti pomocu IVF i sada navrsavaju 22 godine, nikad bolesni niti ista, tako da mi se ponekad cini da je to sve lutrija i kako nam je zapisano. 

    🙋‍♀️ 34- sve ok
    🙋‍♂️36- Asthenoteratozoospermia
    06./2020.-krenuli u postupak kod dr.Lučingera
    07./2020. - ET, beta - 0.6
    10./2020. - 1. FET, 2 🐧
    06./2021. - došla je predivna curica ❤
    Imamo 7 🐧
    Polako razmišljamo o seki ili braci 💕!

  • more2309

    Broj poruka: 553

    Prijavi adminu

    Rita88

    Viola1

    Rita88 hvala ti 😘.. Kako je prošao uzv?
    Blacky89 oho, ti imaš dobar plan, opuštanje na moru 😍😊
    Samara hvala ti 😘
    Rita2101 ja sam imaka fet 22dc i bio je dobitan 😍❤❤ Sretno ti! 🍀🤞
    Tara0205 žao mi je ☹
    Sanjich super, brzo će 10 mj 😀 sretno 🍀

    Hej Viola uzv je dobro prosao, kuca srceko, 6+2 sam i sad cekam 3 tjedna na iduci pregled :) samo da i dalje bude sve u redu 🙂


    Naravno da ce biti sve u redu i dalje 🥰🥰🥰!

    🙋‍♀️ 34- sve ok
    🙋‍♂️36- Asthenoteratozoospermia
    06./2020.-krenuli u postupak kod dr.Lučingera
    07./2020. - ET, beta - 0.6
    10./2020. - 1. FET, 2 🐧
    06./2021. - došla je predivna curica ❤
    Imamo 7 🐧
    Polako razmišljamo o seki ili braci 💕!

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    more2309

    Sanjichu potponosti razumijem tvoju zelju za podrskom i strah od ishoda. Mislim da sve to prolazimo kad krenemo u postupak. Moja mama isto nije bila da mi u to krenemo, ne zato sto to smatra neprirodno vec jer se bojala kako ce to sve utjecat na moje zdravlje, sjela sam s njom i objasnila joj da je razumijem, ali i da ona mora razumijeti mene, od tada mi je podrska, mada znam, da se i dalje boji. Rita je dobro napisala IVF je stvarno jedan poseban svijet i to mogu shvatiti samo oni koji su u njemu. Mi imamo podrsku svojih roditelja, ali to me ponekad vise umara jer im moram odgovarat na milijun pitanja i pojasnjavat, oni vjeruju da se to primi iz prve i oni vec sve planiraju, a meni je muka kada se sjetim da cu ih mozda u ponedjeljak morati nazvati i rec da nisam trudna i onda im onako slomljena objasnjavati nesto sto ni sama ne znam. Bitno je da imas podrsku svog muza i da znate koji je vas put i sto zelite. Sto se tice rizika MPO svi znamo koji su, znam ih i ja, ali moja zelja nadvladava taj strah, naravno da cu napraviti sve moguce testove ako ostanem trudna jer sam svjesna toga svega. U svom okruzenju imam djete koje je zaceto iz prvog nezasticenog odnosa, roditelji zdravi, u obitelji nikakva oboljenja, na kraju se beba rodila sa razno-raznim ostecenjima, a s druge strane imam primjer blizanaca koji su zaceti pomocu IVF i sada navrsavaju 22 godine, nikad bolesni niti ista, tako da mi se ponekad cini da je to sve lutrija i kako nam je zapisano.


    Bas si sve lijepo napisala… Ovo sve je neobjasnjivo nekome tko to nije prolazio i nije imao problem sa zacecem.. Isto tako imam 30godina nemam svoj stan a njoj je to isto bio komentar… Kao kako mogu zelit obitelj a nemam svoj stan… Neki zive cijeli zivot u podstanarstvu pa im nista ne fali i ne kuzim njene predrasude i komentare.. Ali isto tako ona ne kuzi mene🙂  a ovo sto si rekla za postupak.. Ja necu nikome reci kad u 10mj budem isla… Nisam nikome niti rekla da je tada planiran nego samo da sam na terapiji do daljnjeg.. Pa kad dodje plus i prodje neko vrijeme znat ce ko treba..  Dosta je to da tesko onda kad moras drugima govorit a ne znas ni sam sta i kako.. Ja se nadam da ti neces morat s takvim vijestima i drzim ti fige da se primi i da sve bude savrseno dobro 🤞❤️❤️❤️

  • Avatar Rita2101

    Rita2101

    Broj poruka: 265

    Prijavi adminu

    Mislim da ovdje nema nikoga tko nije dozivio neki oblik osude okoline.. mali ili veliki..  to sa vremenom “prerastes” … ima i onih koji se trude biti nam u koži, ali jednostavno nisu… ja pokusavam postati majka preko 10 godina.. dozivjela sam gotovo sve i jedino sto mogu reci je sve prode.. sve.. 

    👩🏻 39 miomi 2 oper. Nizak amh, hasimoto
    👨🏼‍🦲40 astenozospermia
    2016 ivf 4 trodnevna
    2 vracena - beta 0
    FET- beta + , u 13 tt stalo srce, genetska greska ploda
    FET - beta 0
    2019 Pronatal - dobili 5 blastocisti
    1 vracena - beta 0 (spotting 6dnt)
    FET - beta 0 (spotting 3-6dnt)
    FET - testovi pozitivni od 6dnt - beta 65,8 10dnt, 158,7 12dnt
    1 uzv 7+1 9mm ❤️
    2 uzv 29.11. 9+1 24mm ❤️
    3 uzv 6.12. 10+1 37mm ❤️ izvanredni, krvarenje, hematom
    Uzv 14.12. 11+2 52mm ❤️ hematom se povukao

  • Avatar Rita2101

    Rita2101

    Broj poruka: 265

    Prijavi adminu

    Piky

    Cure,
    Vadila sam briseve za postupak za 8 mj, jer su mi stari istekli, i danas idem podignut nalaze i piše candida krusei, pretrnula sam, dobila sam tablete i kremu obadvoje i trebam mazati 10 dana.. Što sad, to mi je taman do 6.8, a trebam dobiti 8.8.
    Jel se tko susreo sa tim?

    Imala candidu, ali sta je ovo krusei ne znam (nikad cula) .. ali mislim se gljiva je gljiva, proci ce.. uzmite terapiju kako su rekli i glavu gore 👍🏻

    👩🏻 39 miomi 2 oper. Nizak amh, hasimoto
    👨🏼‍🦲40 astenozospermia
    2016 ivf 4 trodnevna
    2 vracena - beta 0
    FET- beta + , u 13 tt stalo srce, genetska greska ploda
    FET - beta 0
    2019 Pronatal - dobili 5 blastocisti
    1 vracena - beta 0 (spotting 6dnt)
    FET - beta 0 (spotting 3-6dnt)
    FET - testovi pozitivni od 6dnt - beta 65,8 10dnt, 158,7 12dnt
    1 uzv 7+1 9mm ❤️
    2 uzv 29.11. 9+1 24mm ❤️
    3 uzv 6.12. 10+1 37mm ❤️ izvanredni, krvarenje, hematom
    Uzv 14.12. 11+2 52mm ❤️ hematom se povukao

  • Avatar Rita2101

    Rita2101

    Broj poruka: 265

    Prijavi adminu

    Nika5555

    Pitanje cure, da li koja od vas ide mozda ili je bila u Pragu na postupku, nakon sto smo ispucali sve postupke preko hzzo a i obzirom sto vec imam 40, nekako sam recimo odlucila mozda pokusati tamo sa doniranim janjnim stanicama,nemam toliko nizak amh ali opet nikada nisam dobila puno stanica niti je koja dosla do blastice jer ih je uvijek bilo malo,pislala sam upt tamo u kliniku,postupak cijeli sa donorkom kosta 4500 tis eura🤢,a ne bi ni ti bio problem ako je neka garancija,tako da sam jos u razmisljanju, ili da dam jos jednu sansu svojim stanicama 😅, ali bi onda isto isla u Prag,nezamjetno je skuplji postupak nego kod nas,eto,pa ako netko a iskustva 💗


    da li ces na donirane stanice je izmedu tebe i m i nikog vise na kugli zemaljskoj… moras znati sto zelis 

    👩🏻 39 miomi 2 oper. Nizak amh, hasimoto
    👨🏼‍🦲40 astenozospermia
    2016 ivf 4 trodnevna
    2 vracena - beta 0
    FET- beta + , u 13 tt stalo srce, genetska greska ploda
    FET - beta 0
    2019 Pronatal - dobili 5 blastocisti
    1 vracena - beta 0 (spotting 6dnt)
    FET - beta 0 (spotting 3-6dnt)
    FET - testovi pozitivni od 6dnt - beta 65,8 10dnt, 158,7 12dnt
    1 uzv 7+1 9mm ❤️
    2 uzv 29.11. 9+1 24mm ❤️
    3 uzv 6.12. 10+1 37mm ❤️ izvanredni, krvarenje, hematom
    Uzv 14.12. 11+2 52mm ❤️ hematom se povukao

  • Deleted user

    Broj poruka: 51

    Prijavi adminu

    Tu sam nova žemska ali čitala sam vas kroz moja putovanja 😍 imam 42 god, hashimoto, menopauza sa 38 god, upravo se vratili iz Praga i sudeći po testovima, MM i ja nismo više sami 💓 ako imate pitanjca, slobodno me pitajte… 

  • Nika5555

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Petrunjela

    Tu sam nova žemska ali čitala sam vas kroz moja putovanja 😍 imam 42 god, hashimoto, menopauza sa 38 god, upravo se vratili iz Praga i sudeći po testovima, MM i ja nismo više sami 💓 ako imate pitanjca, slobodno me pitajte…


    Prvo da vam cestitam 💕,neka bude skolska trudnoca, reci mi da li ste radili mpo sa svojim stanicama ili doniranim,ako nije preintimno pitanje, i u kojij klinici ste bili,koliko je kistao cijeli pistupak,onako ukratko slozi ako nije oroblem,hvalaaaa🎈

    Ja 79.godiste, AMH bio7,u dvije godine pao na 2, bez jednog jajovoda,ostalo ok
    Mm 83.godiste,asthenoozoospermia

    Pokusavamo 3 god.
    2018 prvi postupak Vuk vrhovec,bez transfera, drugi posupak,beta 0
    Otkriven hydrosalpinx,laporaskpska operacija,uklonjen lijevi jajovod
    2019/2020 poliklinika Skvorc, dva prirodna,dva stimulirana,beta 0
    16.08. Planirana oplodnja doniranom js

  • Avatar Rita2101

    Rita2101

    Broj poruka: 265

    Prijavi adminu

    Petrunjela

    Tu sam nova žemska ali čitala sam vas kroz moja putovanja 😍 imam 42 god, hashimoto, menopauza sa 38 god, upravo se vratili iz Praga i sudeći po testovima, MM i ja nismo više sami 💓 ako imate pitanjca, slobodno me pitajte…


    Bravo zenska!!!!!

    👩🏻 39 miomi 2 oper. Nizak amh, hasimoto
    👨🏼‍🦲40 astenozospermia
    2016 ivf 4 trodnevna
    2 vracena - beta 0
    FET- beta + , u 13 tt stalo srce, genetska greska ploda
    FET - beta 0
    2019 Pronatal - dobili 5 blastocisti
    1 vracena - beta 0 (spotting 6dnt)
    FET - beta 0 (spotting 3-6dnt)
    FET - testovi pozitivni od 6dnt - beta 65,8 10dnt, 158,7 12dnt
    1 uzv 7+1 9mm ❤️
    2 uzv 29.11. 9+1 24mm ❤️
    3 uzv 6.12. 10+1 37mm ❤️ izvanredni, krvarenje, hematom
    Uzv 14.12. 11+2 52mm ❤️ hematom se povukao

  • Deleted user

    Broj poruka: 2592

    Prijavi adminu

    Petrunjela

    Tu sam nova žemska ali čitala sam vas kroz moja putovanja 😍 imam 42 god, hashimoto, menopauza sa 38 god, upravo se vratili iz Praga i sudeći po testovima, MM i ja nismo više sami 💓 ako imate pitanjca, slobodno me pitajte…


    Čestitam
    Sve piši, kako, šta? koja klinika? jeste šta dodatno uzimali od onih njihovih paketa?
    Ja sam danas, drugi ciklus nakon stimulacije dobila 6 dana ranije, 20-ti dan ciklusa. Nikad tako, nadam se da mi se nije i ciklus počeo skraćivat. Je li to tako ide kad dođe menopauza? Ako je, je li mi onda kasno i za donaciju?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.