Potpomognuta oplodnja vol. 3

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • LucyLou

    Broj poruka: 418

    Prijavi adminu

    AuroraB

    Imam jedno pitanje za sve koje su prošle IVF/ ICSI.
    Koliko vremena je prošlo od uzimanja uzorka sperme, predaje u lab i vaše punkcije? Svugdje piše da ne smije proći više od sat vremena, a nama je prošlo dva sata i više..Da li to ima kakve veze?
    Naime sestra nam je rekla da uzorak uzememo doma i donesemo, rekla sam joj da nismo iz ZG, već sat i pol udaljeni pa je rekla da to nema veze… Onda je još prošlo bar sat vremena do punkcije..
    Mislim, očito nema veze kad su uspjeli oploditi stanice.. ali eto, čisto me zanima.


    AuroraB, nama je u obje poliklinike receno da uzorak donesemo unutar sat vremena, a da na putu od doma do poliklinike cacisu drzimo na toplom, u djepu s unutarnje strane jakne…

    Trudilica vec dugo, MPO od 2019 - nakon 1 AIH, 3 IVF/ICSI ciklusa i 6 transfera, napokon je stigla nasa N, nase malo cudo 💖
    ~The wound is the place where the light enters you. Rumi ~

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    LucyLou

    AuroraB

    Imam jedno pitanje za sve koje su prošle IVF/ ICSI.
    Koliko vremena je prošlo od uzimanja uzorka sperme, predaje u lab i vaše punkcije? Svugdje piše da ne smije proći više od sat vremena, a nama je prošlo dva sata i više..Da li to ima kakve veze?
    Naime sestra nam je rekla da uzorak uzememo doma i donesemo, rekla sam joj da nismo iz ZG, već sat i pol udaljeni pa je rekla da to nema veze… Onda je još prošlo bar sat vremena do punkcije..
    Mislim, očito nema veze kad su uspjeli oploditi stanice.. ali eto, čisto me zanima.

    AuroraB, nama je u obje poliklinike receno da uzorak donesemo unutar sat vremena, a da na putu od doma do poliklinike cacisu drzimo na toplom, u djepu s unutarnje strane jakne…


    Da, tako je i nama receno… Ali proslo je sigurno vise od sat vremena! Dok sam ja dosla na red…

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    lucija07

    lucija07

    Ruska1986

    lucija07

    Ruska1986

    Cure, da li mozda znate.. Danas sam prestala sa koristenjem utrica(po nalogu mpo doktora). Koristila sam ih 3x2. E sad, negdje citam da se ne smije naglo prestati sa koristenjem nego postupno 🤔🤔 Da li neko ima saznanja o tome? Mislim, ja cu napravit onako kako mi je receno ali akl neko ima neki info…

    Uvijek su mi rekli ako je beta 0 odmah prestati s terapijom i to je to.. Nista ti se ne moze dogoditi, dapace, inace se trpas bespotrebno hormonima i potencijalno odgadjas mengu a trudnoce nema…

    Trudnoce ima! 10+5

    Anhaaa a…. Oprosti sve mi se tu mijesa 🤷‍♀️😂. Pa meni su rekli utrogestan do 12 tt jer tad posteljica pocne sama proizvoditi progesteron, i da postepeno prestajati tj smanjivati dozu a ako pocne krvarenje opet utrogestan… Zbilja, sad ne znam.. Nisam docekale do sad dalje od 9tt…

    Jos ti i u potpisu lijepo pise da si trudna🤷‍♀️😂😂
    Jesam smotana🙄😜😜


    Ma sve ok, pa puno nas je! 🙂 Frendica je isto uzimala i rekla je da ne brinem sa naglim prestankom utrica jer i dalje koristim duphaston… Ja sam napravila kako mi i je receno pa se nadam da ce sve ok bit…

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Samara

    Samara

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    Evo za ovisnice o testovima koje su me jucer zicale haha
    https://ibb.co/McJh48Y [ibb.co]
    Rađeno u 5 ujutro jer nisam vise mogla trpit, morala sam na wc.
    Uzivo se malo bolje vidi

    Ja:AMH 21, sve u redu
    MM: OAT visokog stupnja
    Poliklinika Škvorc 👍
    03.2020 - 1. ET post ICSI-beta 0
    09.2020 - 2. ET. Vraćena 1 blastocista.
    Prva beta 517, druga 1239🎉
    1. UZV-vidljiva gestacijska vrećica
    2.UZV- imamo ❤️
    It's a boy 👣👶💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Lucyinthesky

    Lucyinthesky

    Broj poruka: 1649

    Prijavi adminu

    AuroraB

    Imam jedno pitanje za sve koje su prošle IVF/ ICSI.
    Koliko vremena je prošlo od uzimanja uzorka sperme, predaje u lab i vaše punkcije? Svugdje piše da ne smije proći više od sat vremena, a nama je prošlo dva sata i više..Da li to ima kakve veze?
    Naime sestra nam je rekla da uzorak uzememo doma i donesemo, rekla sam joj da nismo iz ZG, već sat i pol udaljeni pa je rekla da to nema veze… Onda je još prošlo bar sat vremena do punkcije..
    Mislim, očito nema veze kad su uspjeli oploditi stanice.. ali eto, čisto me zanima.


    AuroraB mi smo cca sat i pol udaljeni od klinike i ovisno o prometu taj dan može se dogodit da bude i duže. U prošloj klinici su nam rekli da nikako ne smije biti duže od sat vremena i uzorak se zbog toga uvijek davao tamo na licu mjesta otprilike u isto vrijeme kad je bila punkcija ili par minuta prije.

    🧍‍♀️37-AMH 28 pmol/L, sve ok
    🧍‍♂️42-od astheno-normo
    1.Ivf stimul. Menopur, Elonva, Orgalutran-10/19-transfer petodn. -beta 0, nema 🐧
    2.i3. prirodni ciklus-bez transfera
    4.Ivf stimul.Rekovelle - 05/20-sve stanice nezrele, bez transfera
    5.Ivf stimul.Puregon, Menopur, Orgalutran- 11/20-transfer 2 trodnevna, bez uspjeha, nema 🐧
    6.stimul.Gonal,Cetrotide-04/21-2 trodnevna,beta 0, nema 🐧

  • Avatar Lucyinthesky

    Lucyinthesky

    Broj poruka: 1649

    Prijavi adminu

    Piky



    Da. Upravu si, ni ja nikad nisam imala problema i nakon postupka u 7 mj.dobijem Candidu a ova druga cura ureaplasma, ginekolog mi kaže da od stresa i onda sam pauzirala mjesec jer nisam mogla na vrijeme imati nove cervikalne


    Piky hvala na odgovoru. Ja sam ureaplasmu riješila doxiciklinom i medazol vaginaletama, a uz to sam uzimala neki čaj protiv bakterija, litru dnevno, dva tjedna i lactogyn probiotik.
    Nakon toga su pola godine brisevi bili ok i sad ta druga bakterija.
    Nadam se da sam je riješila sad sa terapijom, inače definitivno neću moći u postupak dok je ne riješim (pretpostavljam).

    🧍‍♀️37-AMH 28 pmol/L, sve ok
    🧍‍♂️42-od astheno-normo
    1.Ivf stimul. Menopur, Elonva, Orgalutran-10/19-transfer petodn. -beta 0, nema 🐧
    2.i3. prirodni ciklus-bez transfera
    4.Ivf stimul.Rekovelle - 05/20-sve stanice nezrele, bez transfera
    5.Ivf stimul.Puregon, Menopur, Orgalutran- 11/20-transfer 2 trodnevna, bez uspjeha, nema 🐧
    6.stimul.Gonal,Cetrotide-04/21-2 trodnevna,beta 0, nema 🐧

  • LucyLou

    Broj poruka: 418

    Prijavi adminu

    Samara

    Evo za ovisnice o testovima koje su me jucer zicale haha
    https://ibb.co/McJh48Y [ibb.co]
    Rađeno u 5 ujutro jer nisam vise mogla trpit, morala sam na wc.
    Uzivo se malo bolje vidi


    Samara, pa crtica se bas lijepo vidi! 🎉🎊😄 bit ce i beta lijepa, ne sumnjam! 😉 cestitke jos jednom od srca! 🥰

    Trudilica vec dugo, MPO od 2019 - nakon 1 AIH, 3 IVF/ICSI ciklusa i 6 transfera, napokon je stigla nasa N, nase malo cudo 💖
    ~The wound is the place where the light enters you. Rumi ~

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Samara

    Evo za ovisnice o testovima koje su me jucer zicale haha
    https://ibb.co/McJh48Y [ibb.co]
    Rađeno u 5 ujutro jer nisam vise mogla trpit, morala sam na wc.
    Uzivo se malo bolje vidi


    Vidi se super! 🥳🥳🥳🥳

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 620

    Prijavi adminu

    Ruska1986

    lucija07

    lucija07

    Ruska1986

    lucija07

    Ruska1986

    Cure, da li mozda znate.. Danas sam prestala sa koristenjem utrica(po nalogu mpo doktora). Koristila sam ih 3x2. E sad, negdje citam da se ne smije naglo prestati sa koristenjem nego postupno 🤔🤔 Da li neko ima saznanja o tome? Mislim, ja cu napravit onako kako mi je receno ali akl neko ima neki info…

    Uvijek su mi rekli ako je beta 0 odmah prestati s terapijom i to je to.. Nista ti se ne moze dogoditi, dapace, inace se trpas bespotrebno hormonima i potencijalno odgadjas mengu a trudnoce nema…

    Trudnoce ima! 10+5

    Anhaaa a…. Oprosti sve mi se tu mijesa 🤷‍♀️😂. Pa meni su rekli utrogestan do 12 tt jer tad posteljica pocne sama proizvoditi progesteron, i da postepeno prestajati tj smanjivati dozu a ako pocne krvarenje opet utrogestan… Zbilja, sad ne znam.. Nisam docekale do sad dalje od 9tt…

    Jos ti i u potpisu lijepo pise da si trudna🤷‍♀️😂😂
    Jesam smotana🙄😜😜

    Ma sve ok, pa puno nas je! 🙂 Frendica je isto uzimala i rekla je da ne brinem sa naglim prestankom utrica jer i dalje koristim duphaston… Ja sam napravila kako mi i je receno pa se nadam da ce sve ok bit…


    Anhaa ako pijes i duphaston i dalje onda je to ok da… 

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    lucija07

    Ruska1986

    lucija07

    lucija07

    Ruska1986

    lucija07

    Ruska1986

    Cure, da li mozda znate.. Danas sam prestala sa koristenjem utrica(po nalogu mpo doktora). Koristila sam ih 3x2. E sad, negdje citam da se ne smije naglo prestati sa koristenjem nego postupno 🤔🤔 Da li neko ima saznanja o tome? Mislim, ja cu napravit onako kako mi je receno ali akl neko ima neki info…

    Uvijek su mi rekli ako je beta 0 odmah prestati s terapijom i to je to.. Nista ti se ne moze dogoditi, dapace, inace se trpas bespotrebno hormonima i potencijalno odgadjas mengu a trudnoce nema…

    Trudnoce ima! 10+5

    Anhaaa a…. Oprosti sve mi se tu mijesa 🤷‍♀️😂. Pa meni su rekli utrogestan do 12 tt jer tad posteljica pocne sama proizvoditi progesteron, i da postepeno prestajati tj smanjivati dozu a ako pocne krvarenje opet utrogestan… Zbilja, sad ne znam.. Nisam docekale do sad dalje od 9tt…

    Jos ti i u potpisu lijepo pise da si trudna🤷‍♀️😂😂
    Jesam smotana🙄😜😜

    Ma sve ok, pa puno nas je! 🙂 Frendica je isto uzimala i rekla je da ne brinem sa naglim prestankom utrica jer i dalje koristim duphaston… Ja sam napravila kako mi i je receno pa se nadam da ce sve ok bit…

    Anhaa ako pijes i duphaston i dalje onda je to ok da…


    Pa da, vidit cu ako mozda(ne daj Boze)krenem krvarit pa cu ih zvat… Al dosad je bilo sve ok i nadajmo se da ce tako i ostat 🙏

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.