Potpomognuta oplodnja vol. 3

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Blacky89

    Broj poruka: 969

    Prijavi adminu

    Lucija Testovi su preeedivni 😍 sad vec mozemo čestitat 👏🏼 Zelim ti ooogromnu betu ❤️ 
    Samara cekamo i tvoj pozitivni testic ovih dana…😘 za nas testoljupce mogla bi staviti barem jedan 🙈
    Sto se tiče crkve i stava oko MPO, necu to uopce komentirati jer se samo nazivciram… 

  • Avatar Giny

    Giny

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Ivanaxx

    Ruska1986

    Ma da, svaka zena ima drukcije simptome, kao uostalom i trudnoce! Al kad si u tom iscekivanju jednostavno si ne mozes pomoc 🤷‍♀️ Cini mi se sa mi u MPO non stop nest iscekujemo.. Te kad postupak krece, te punkcija, te transfer, te beta, te pregled, te drugi pregled,.. 🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️ mislim da su zene koje zatrudne onim uobicajenim putem puno opustenije po tom pitanju i bas im zavidim

    Ja tim ženama najviše zavidim šta imaju mogućnost s mužem podijelit slatku tajnu i neko vrime je čuvat za sebe, ono pogledavat se i smješkat, a drugi ne znaju ništa. Ili npr ‘ljubaviii, postat ćeš tata’. A nama za popišani test svi znaju, da ne pričam da i broj jajnih pitaju ako niko drugi onda , svekrve, sestre, prijateljice i sl. Ode mi sva romantika iz začeća 😂
    Odsad svima govorim bit ćete pravovremeno obaviješteni i reć ću im tek kad budem imala stomak. Ne jer želim nešto glumatat i čuvat to za sebe da bi dala na važnosti, nego želim da je neko vrime to naše, pa 2 tjedna 2 tjedna. I naravno uz nas dvoje cili forum će znat ahhah
    Al eto, ja planiram detalje kako i kad reć, a nez ni jel oplođeno šta. Da ne kažem da guglam kolica i spremila sam 59 torti za krštenje na pinterestu 😂😂😂
    A sve se kao ne usudim nadat. Bože šta će bit suza ne ukaže li se ona druga crta 🤦‍♀️🤦‍♀️😂😂😂


    Ovo kao da sam ja pisala 😂 

    🧔35, oligoasthenospermia 🤦🏻‍♀️34, AMH 5.96
    9/2020- ICSI, beta 19.7, biokemijska 11/2020 novi postupak
    Cito poliklinika

  • Avatar Giny

    Giny

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    lucija07


    Meni ovo izgleda dobitno 🥳🥳
    Danima pratim tvoje testove, sad se mogu i oglasit 😂

    🧔35, oligoasthenospermia 🤦🏻‍♀️34, AMH 5.96
    9/2020- ICSI, beta 19.7, biokemijska 11/2020 novi postupak
    Cito poliklinika

  • Deleted user

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    maja555

    Ivanaxx

    maja555

    Da se nadovezem na luciju i rusku. Sto se tice ivf i inseminacije, bas sam pricala s jednim svecenikom i njihova misljenja se razilaze, ali ovaj mi je rekao -
    Ti ides stvoriti novi zivot. Mislim da je puno lakse sidit kuci, pomolit se, citat Bibliju nego prolaziti ove postupke i virujem da Bog vidi nase muke i boli i da ce nam ispuniti zelju. Sto se tice zamrzavanja, ako ostavarim trudnocu i ostane mi smrzlica, ja bi se vratila po sve, koliko ih bilo.

    I ja isto. A muža mi opterećuje malo to šta svećenici pričaju da je grijeh, a jel Isus reka pomozi si pa ću ti i ja pomoć. Mislim ako nemam šanse prirodno, a nisam Abrahamova Sara šta bi sad tribala. Baš bi volila naić na nekog svećenika koji podržava umjetnu u smislu da se zametak nikad ne odbacuje kao višak, ne koristi za istraživanje i sl. Mislim, idemo na ivf i ne radi mi problem, al osjećam na njemu da ga to opterećuje. I ja sam vjernica, al meni je ne pomoć sebi zanit jednako kao ne operirat žučne kamence ili pustit da slomljena noga zaraste u krivo. A sigurno nismo ubili nikakve embrije, dapače, oplačemo svakog neprimljenog za koje ‘zdrave’ žene i ne znaju da im je otišlo.

    Sveceniku ili bilo kojem covjeku triba novo srce i oni ga uredno transplatiraju i crkva to dopusta. Ljudi otvoreno svjedoce kako zavole stvari koje prije nisu i pocnu s hobijima koje prije nisu radili. S tim da se transplatacija radi kad je covjek otpisan ali on je jos uvik ziv dok organi rade, a o jrli ni se moraju transplatirati dok rade, a niko ne zna niti ce jeli to bolilo toga covjeka. Osim toga, moj kolega je ima srcani, zvala se hitna, ugradjena su mu 3 stenta i covjek je spasen. Pa realno gledajuci, Bozja volja je bila da umre, ali uz doktore je spasen. Isto tako, mi idemo na umjetnu i dobro znamo da svaka ne uspije iz prve, dakle dogodi se kad Bog dopusti. Mislim da crkva mora vise se posvetiti ovoj temi i razgraniciti unutar ovog sto je dopusteno sto ne. Ali stvari tipa to nije bracni cin, koje oni navode protiv umjetne mi nisu potkrpljene. Pitala bi ga jeli bracni cin kad ides u ciljani spolni odnos pa nastane beba.


    Mene to isto strašno nervira, nametanje ljudima grižnje savjesti jer pokušavaju dobiti dijete. Pritom nikome ne šteteći, nikome ne želeći zlo… Užas da se u 21 st o tome priča kao o grijehu. I da se netko ne smi pričestit jer pokušava dobit dijete. Strašno 

  • Deleted user

    Broj poruka: 620

    Prijavi adminu

    Samara

    Lucija, mislim da i ja svog konja za trku imam 😁
    Sjena sjenine sjene od sjenine sjene toliko slaba da je aparat nije detektirao.. Sutra ponavljam test..
    Simptomi: blijedo roskasta sluz, grcevi, uzasna glad, nesanica(mozda od uzbuđenja zbog rađenja testa) i jucer navecer prilikom zjevanja me nesto tako probolo u leđima da sam od straha prestala disati. No trenutna bol odma je proslo 🤷‍♀️


    Ajme ajme, pa ti vec sad imas gotovo sve simptome trudnoce, jos fali mucnina i to je to🤩

  • Avatar Lucyinthesky

    Lucyinthesky

    Broj poruka: 1649

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, čitam vas već toliko dugo, otprilike od kada plivamo u ovim nesretnim mpo vodama i sada sam se konačno
    odvažila priključiti. Zaista ste super ekipa :)
    Kao što sam napisala u potpisu,
    prošli smo 4 postupka, od toga samo jednom došli do transfera.
    Na početku smo bili jedan od onih “s vama ćemo lako” slučajeva,ali izgleda da na kraju baš i nije tako.Nekakav zaključak bi bio da ja imam jajne stanice loše kvalitete…
    Sada smo odlučili okušati sreću u Ivf poliklinici i iskoristiti pravo na Hzzo postupke koje do sada nismo koristili (loša taktika ako mene pitate 🙄). Nadam se da, će oni imati možda neku drugačiju ideju i da će nam uspjet pomoći.
    Da li bi koja od vas imala volje i živaca opisati mi kako kod njih izgledaju konzultacije, da li su detaljni, koje dodatne pretrage traže, koji doktor je kakav itd?
    Hvala puno unaprijed, a ja se nadam da ću i ja moći pomoći nekoj od vas 😊

    🧍‍♀️37-AMH 28 pmol/L, sve ok
    🧍‍♂️42-od astheno-normo
    1.Ivf stimul. Menopur, Elonva, Orgalutran-10/19-transfer petodn. -beta 0, nema 🐧
    2.i3. prirodni ciklus-bez transfera
    4.Ivf stimul.Rekovelle - 05/20-sve stanice nezrele, bez transfera
    5.Ivf stimul.Puregon, Menopur, Orgalutran- 11/20-transfer 2 trodnevna, bez uspjeha, nema 🐧
    6.stimul.Gonal,Cetrotide-04/21-2 trodnevna,beta 0, nema 🐧

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Malo sam preletila par stranica unazad pa sad pišem sa zakašnjenjem. Za što se dobiva decortin nakon transfera? Ja poslije prvog nisam ništa dobila. Nastavila sam piti samo folat i vit D, mislim, ostale suplemente ne. Ali nisam ni andol ni ništa dodatno. 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • Deleted user

    Broj poruka: 620

    Prijavi adminu

    iris_iris

    Malo sam preletila par stranica unazad pa sad pišem sa zakašnjenjem. Za što se dobiva decortin nakon transfera? Ja poslije prvog nisam ništa dobila. Nastavila sam piti samo folat i vit D, mislim, ostale suplemente ne. Ali nisam ni andol ni ništa dodatno.


    Ja, sam ga dobila nakon brdo neuspjesnih transfera jer on snizuje imunitet majke da ne smatra  embrij kao ‘strano tijelo’ tako nekako mi je objasnjeno… 

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Baš sam se nasmijala ovom što je lucija napisala, potpomognuta ili baš umjetna? Hahaha, to je mene ŠEF pitao!

    A što se tiče grijeha, mislim da su općenito ljudi brzi na osuđivanju kad se ne radi o njima i nemaju pojma što sve stoji iza neke priče. Kad bi znali što sve mi prođemo.. Ne znam, meni je bilo baš nekako romantično kad su nam javili da su se sve stanice oplodile, tamo u tom nekom labosu smo nas dvoje našli jedno drugo, tako ja to gledam. I kasnije na transferu, točno sam osjetila gdje mi je dr. stavila moje mrvice. Da je uspjelo, znala bi da su točno iz te jedne točkice nastale. Ako to nije lijepo, onda ja ne znam što je!  

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • Deleted user

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    iris_iris

    Baš sam se nasmijala ovom što je lucija napisala, potpomognuta ili baš umjetna? Hahaha, to je mene ŠEF pitao!

    A što se tiče grijeha, mislim da su općenito ljudi brzi na osuđivanju kad se ne radi o njima i nemaju pojma što sve stoji iza neke priče. Kad bi znali što sve mi prođemo.. Ne znam, meni je bilo baš nekako romantično kad su nam javili da su se sve stanice oplodile, tamo u tom nekom labosu smo nas dvoje našli jedno drugo, tako ja to gledam. I kasnije na transferu, točno sam osjetila gdje mi je dr. stavila moje mrvice. Da je uspjelo, znala bi da su točno iz te jedne točkice nastale. Ako to nije lijepo, onda ja ne znam što je!


    Ma istina.
    Meni je samo žao šta nemam priliku za tu slatku tajnu bar koji dan. Jer mi ne tajimo da idemo i onda svaki ishod svak zna isti tren. A volila bi da je malo ‘samo naše’. Al gluposti zapravo pričam, tolko želim bebu da ću potpisat i da na vijestima bude samo da dobijem jedno malo živo i zdravo 💕💕
    Evo javili mi da su 2 oplođene, o kvaliteti se ne može ništa reć prije sutra, valjda je i vama tako bilo, a ne da su loše pa me pošteđuju brige haha

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.