Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Žene, na prastaroj ste temi, dođite na novu temu - isto ime, ali Volume 4.

    💔💔💔

  • Filip031

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Nase iskustvo sa doktorima iz rijeke nije bilo dobro… Isli smo na vadenje krvi na rebro gdje su ustanovili da imam lomove na kromosomima i zbog toga smo imali 3 spontana pobacaja u ranoj fazi trudnoce.. Sreca u nesreci je da su lomovi toliko duboki da plod nebi ni uspio.. Jedina varijanta od 3 moguce je da sve bude uredu i naravmo tako mi je zena zatrudnila pocetvrti puta sve je islo svojim nekim normalnim tokom,srce je zakucalo, nakon pregleda u rijeci kod doktorice humanoreprodukcije dobili smo savjet da mi zena ppobaci djete kako bi se umjetnim putem dobila “dobra” kombinacija. Naravno nismo ju poslusali i beba se rodila potpuno zdrava hiperaktivna i prekrasna. Prva stanica za ovakve probleme vam je pregled kod geneticara u zagrebu nakon toga sve znate sto je i kako je. Moj vam je savjet da ne idete obilaznim putevima jer se nista nemoze znati bez nalaza kromosoma. I sa tim nalazom ste odmah i u potpunosti sigutni i znate sto je i kako je.

  • Ana949

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Kalli

    Lemon

    Wau ja ti idem u Belgiju na PGD. Baš čekam rezultate, imamo 3 embrija zamrznuta. Traži kod nas u RH uputnicu za kariogram, i kada dobiješ nalaz gdje se vidi suprugov sindrom na genetskom savjetovanju traži da ti napišu da si kandidat za PGD u inozemstvu. I onda šalješ sve nalaze u zavod da ti odobre odlazak tamo. Možeš prvo poslati nalaze u Belgiju (UZ Brussel je bolnica) i da vidiš šta će ti reći. Zavod pokriva skoro sav putni trošak i postupak jer je to državna bolnica za razliku od Praga. Ukupni iznos je oko 6-7.000 eur a nama su rekli da ćemo mi platiti nekih 750 eur i platili smo 150 eur konzultacije.

    Lemon, jesi li imala odobren zahtjev za naknadnu od Hzzo-a prije konzultacijskog termina u briselu ili si slala papire nakon prve konzultacije u Briselu? mi smo dobili termin za konzultaciju (20.1.2020.), imamo sve genetske pretrage, e sad, mislis li da bih trebala odmah sada poslati zahtjev hzzo-u za odobrenje pgd i troskova ili tek nakon konzultacije?taj dio mi nije bas jasan. nekako kao da sam skuzila te iz brisela da nakon konzultacije dobijem jos nekakvu dokumentaciju od njih i onda trazim odobrenje od hzzo-a, ali jucer smo dobili invitation letter gdje pise da bismo vec trebali imati potvrdjen taj obrazac (za prvu konzultaciju) hoce li nam drzava platiti ili ne. malo sam zbunjena, a nitko mi od nasih lijecnika ne zna tocnu informaciju, ovi u hzzo-u tek ne znaju nista. please help
    i drugi dio, vidim da si napisala da zavod pokriva sav putni trosak,kako oni znaju koji je nas tosak? jel se to odnosi samo na avionsku kartu? trebam li onda i avionsku kartu kupiti tek kad mi zavod odobri?
    sori na ovoliko pitanja,ali sad smo u tom procesu i svaka informacija je dobrodosla.


    Mim vas link za tu bolnicu u briselu, ili tocan naziv. Ja im moram pisati za odobrenje a nemogu je naci jer neznam kako se zove :/

  • Avatar kosuljica

    kosuljica

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Dobar dan. Javljam se prvi put na ovaj forum. Partner i ja krećemo u postupak MPO jer smo stari i eto moramo se pokrenuti krajnje je vrijeme :), 2 god nema rezultata ja imam 37 on 40 godina, on ima los spermiogram pokretljivost i granična morfologija. Rekli su nam kao da smo mladji da bi nam rekli da i dalje pokušavamo, ali da ovako bi bilo dobro da se prihvatimo MPO.
    Ono što me zanima, a nisam vidjela gdje su preporuke za klinike?
    Hvala lijepa i pozdrav svim ženama djevojkama koje žele biti mame :)

  • Avatar kosuljica

    kosuljica

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Zaboravila sam napisati da smo bili prije dva tjedna kod jednog dr za oplodnju kao poznat i navodno priznat ali mi se nije svidio zbog nekih svojih komentara koje je dao na kolege, općenito pristupa partneru (nije ga uopće doživio kao meni uzima anamnezu šta će mu on) i sl. Zanima me kakvo je stanje u Vuk Vrhovcu…a i neka privatna klinika je ok ako su ljudi ok.

  • Deleted user

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    kosuljica

    Zaboravila sam napisati da smo bili prije dva tjedna kod jednog dr za oplodnju kao poznat i navodno priznat ali mi se nije svidio zbog nekih svojih komentara koje je dao na kolege, općenito pristupa partneru (nije ga uopće doživio kao meni uzima anamnezu šta će mu on) i sl. Zanima me kakvo je stanje u Vuk Vrhovcu…a i neka privatna klinika je ok ako su ljudi ok.


    Pridruži se na temu Potpomognuta oplodnja vol. 5 zato sto ova nije aktivna od davnih dana. Tamo ces pronaci sve odgovore.

  • Deleted user

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Ana949

    Kalli

    Lemon

    Wau ja ti idem u Belgiju na PGD. Baš čekam rezultate, imamo 3 embrija zamrznuta. Traži kod nas u RH uputnicu za kariogram, i kada dobiješ nalaz gdje se vidi suprugov sindrom na genetskom savjetovanju traži da ti napišu da si kandidat za PGD u inozemstvu. I onda šalješ sve nalaze u zavod da ti odobre odlazak tamo. Možeš prvo poslati nalaze u Belgiju (UZ Brussel je bolnica) i da vidiš šta će ti reći. Zavod pokriva skoro sav putni trošak i postupak jer je to državna bolnica za razliku od Praga. Ukupni iznos je oko 6-7.000 eur a nama su rekli da ćemo mi platiti nekih 750 eur i platili smo 150 eur konzultacije.

    Lemon, jesi li imala odobren zahtjev za naknadnu od Hzzo-a prije konzultacijskog termina u briselu ili si slala papire nakon prve konzultacije u Briselu? mi smo dobili termin za konzultaciju (20.1.2020.), imamo sve genetske pretrage, e sad, mislis li da bih trebala odmah sada poslati zahtjev hzzo-u za odobrenje pgd i troskova ili tek nakon konzultacije?taj dio mi nije bas jasan. nekako kao da sam skuzila te iz brisela da nakon konzultacije dobijem jos nekakvu dokumentaciju od njih i onda trazim odobrenje od hzzo-a, ali jucer smo dobili invitation letter gdje pise da bismo vec trebali imati potvrdjen taj obrazac (za prvu konzultaciju) hoce li nam drzava platiti ili ne. malo sam zbunjena, a nitko mi od nasih lijecnika ne zna tocnu informaciju, ovi u hzzo-u tek ne znaju nista. please help
    i drugi dio, vidim da si napisala da zavod pokriva sav putni trosak,kako oni znaju koji je nas tosak? jel se to odnosi samo na avionsku kartu? trebam li onda i avionsku kartu kupiti tek kad mi zavod odobri?
    sori na ovoliko pitanja,ali sad smo u tom procesu i svaka informacija je dobrodosla.

    Mim vas link za tu bolnicu u briselu, ili tocan naziv. Ja im moram pisati za odobrenje a nemogu je naci jer neznam kako se zove :/


    Ova tema vise nije aktivna. Trenutno se cure nalaze na temi POTPOMOGNUTA OPLODNJA VOL. 5 pa tamo pokušaj postaviti pitanje.

  • Avatar kosuljica

    kosuljica

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Hvala vam lijepa

  • Deleted user

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Ja idem prvi put dal uspije ali nemam nikakvi simptomi samo što me probada ju jajnici i bol u leđima ko da ću dobit mengu 15 jajnih stanica oplodile 12 od tih 2 su naj kvalitetni pa su mi vratili dal uspije to ili ne 

  • Deleted user

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Nek mi javi neko ko je imo iskustvo

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.