Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Vaki

    Hrabrice - jesu li te zvali s VV zbog decapeptyla?


    Ak je to ono sto mislim da je, ono za supresiju.. dobivam prvu takvu piku u srijedu na vuku 😁💪 i tad cu navodno preuzeti lijekove …Jesi ti tamo dobila lijekove ili si morala jahat po ljekarnama? Ne znam lak to funkcionira .. I kakvo je stanje kod tebe? 

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar sunshine25

    sunshine25

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    Grizli, ma znam da nema neke garancije da je bolji jer je privatnik, ali opet sam si mislila u početku, ajde, možda će imati bolji pristup. Koliko god ja ili bilo koja od vas bile jake, ovo je sve psihički jako jako teško, pa ajde onda budite ljudi pa bar malo olakšajte. Kaže meni jučer dr Lana kad me pitala za datum rođenja, jao pa ti si tako mlada a već moraš o ovakvim stvarima brinuti. Kao da sam ja ovo odabrala, mislim…
    Joj ljuta sam pa svašta pišem 😂 
    Nemasekirancije, a valjda po amh nama kojima je prvi postupak pa ne znaju kako ćemo reagirati. Eto, meni je po antralcima i ostalim hormonima odredila. Ali kažem, napravit ću u ponedjeljak privatno pa javiti, možda se nešto i promijeni.

    ja ‘92. mm ’82.
    teški oat
    u mpo od 2018
    1. postupak škvorc - 5 blastica
    2. postupak repromed - 3 blastice
    3 biokemijske - 2 iz feta, 1 prirodno
    11/20 fet 🤖

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Blacky89 crkavam doslovno. Sinoć je krenula prava menga, obilno i toliko je bolna da plačem i čupam kosu, a Ketonal i Spasmex ne pomažu + termofor. Ne znam kako sam noć uopće preživjela i sad već satima ne mogu ustat ni na wc. Opet sam se nakljukala, ali ne djeluje dovoljno. Ovako bolnu mengu nisam bar 4 mjeseca imala. Očito cista puca ili endometrioza se smanjuje ili raste, jer ovo su takvi bolovi za ubit se. Uopće bol ni pod lijekovima ne prestane skroz nego i dalje oštro ubija, a grčeve od jajnika do crijeva da ne spominjem. Ne znam do kad ovako, kad ni pilule ne pomažu, barem ne odmah prvi ciklus, a trudnoća ne dolazi. Vrtim se u krug već 5 godina i sve je to jedan film beskrajan dan, ali bez sretnog kraja.


    A bemu misa kako te tako zasoralo ☹️☹️ Jesi probala sa ibruprofenom 600? To je onaj u prahu.. Doduse ne znam jel ga smijes uzimati prije postupka ☹️ 

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Nikita bas mi je zao da si u takvim bolovima. Drzim fige da prodju sto prije i da sve to uskoro zamjenis nekih ljepšim trudnockim mislima…
    Sunshine slazem se psihicki ostat jak je mozda najtezi dio ovog svega. Samo se ti ispucaj negdje izabci bijes i olaksaj dusu, da mozes mirne glave ici dalje u postupak.
    Cure koje su imale FET jel se mogu imati odnosi u fazi cekanja FET-a? Mislim u onom dijelu dok se hodocasti na folikulometrije? 

    [tickerfactory.com]

  • nemasekirancije

    Broj poruka: 523

    Prijavi adminu

    Sunshine drzi se draga! Tocno kako je grizli rekla..ispucaj se malo da mozes mirne glave dalje. Mene sad popodne poceli jajnici boljet, zadnja 2 dana su pri kraju dana malo..al eto sad vec malo jace. Imam osjecaj da imam 2 jaja umjesto njih 😂. Makar mi se to nekak cini rano da me vec krenulo…tek 8dc i danas pocela s centrotidama.

  • Avatar emenems8

    emenems8

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Nikitta nadam se da će ti brzo proći bolovi i da su oni znak da endo nestaje! 
    kolegica ima endometriozu i u zadnjih pola godine završila na 2 operacije, prvi put operirala cistu od 9 cm na lijevom jajniku, sada dvije manje na desnom. Išla je kod Ldr. L. i on joj je preporučio akupunkturu i vrkutu, da je dosta cura to pomoglo. 

    Cure da li neka od vas zna koje sve simptome nakon transfera mogu pripisati crinone gelu? 
    blaga bol u leđima, bolne grudi, lagani grčevi koji dolaze i odlaze..ne bih se htjela nadati previše tek mi je 8 dnt 3-dnevnog embrija. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Emenems nazalost od crinone moze bit hrpa simptoma, ja sam pored sveg navedenog imala grceve, mucnine, povracala u prvom postupku, povisena temperature jos danima nakon prestanka stavljanja, otecene grudi, osjecaj gladi, glavobolja… Niz simptzotma kod mene se svakom primjenom povećava… Al drzim ti fige kod tebe nisu u pitanju nuspojave nego trudnicki simptomi

    [tickerfactory.com]

  • Avatar emenems8

    emenems8

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    heh pretpostavljala da crinone radi sve te divne stvari..

    [lilypie.com]

  • nemasekirancije

    Broj poruka: 523

    Prijavi adminu

    Emenems drzi se. Cure znam da ste vec pricali o tome…al koliko ste dugo ostale na bolovanju od punkcije i koliko nakon transfera? Jeste bas skroz do bete ili ste ranije isle? Mislim recimo ako taj crinone izaziva sve to..kak radit lol?

  • petra31

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Evo da se javim prirodni IVF je propao
    Nista
    Doktor je rekao da spermij nije usao u jajnu stanicu
    Je imao neko iskustva stim? 
    Da nije slaba pokretljivost?
    Sad cu ici na stimulirani IVF/ICSI
    mi netko moze reci uspjesnost ICSI?
    Hvala🙁

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.