Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • DorisOs

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Grizli hvala. Evo izgleda da je sada krenilo kako treba. Pretpostavljala  sam da je zbog hormona tako ali nitko mi nije nista rekao pa me sve malo izludilo.

    Nikitta jesi cula za Visanne? Nisu pilule, koriste se iskljucivo za endo. Mozda bi ti one odgovarale. Meni je bilo super dok sam ih uzimala. Jedina nuapojava mi je bila mucnina

  • Di di

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Vaki

    Puno toga ste napisale pa sam se pogubila…
    Nikitta-ja pijem Midiana oko 5 mjeseci i endometrioza se povukla ili je u mirovanju (nemam pojma), ali ne osjećam nuspojave…
    DorisOs-trebaš dobiti, to ti samo smiruje rad jajnika. Možda ti se menstruacija tek probija pa zato pričekaj da ti baš procuri. Di di-nakon tih spontanih bi te stvarno trebali nekud slati. Ja sam imala samo jednom biokemijsku i već sam digla frku, oni me ne bi nikud slali jer je to normalno kod većine žena… a kaj ako sam ja izuzetak?


    Imas pravo,sto ako je bas nesto i kod mene? Morat cu i ja nesto poduzeti,traziti da mi daju dodatne pretrage, jer ovo me stvarno nervira vec..ti bokca vec sam mogla rodit 4puta…

    Di di

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Malagarava zao mi je da si bila tuzna jucer, teško je biti pozitivan nakon svega. Mene danas uhvatila tuga i tjeskoba od kad sam oci otvorila. Danas je tocno godinu dana da sam imala zadnji spontani i koliko god sam mislila da sam to se skulirala nisam! Tako da te skroz kuzim i taj strah i sve. Drzim čvrsto fige da uspije FET sada al onako kako treba.
    Covjek se zaista zapita dal ima Boga kad vidim sto se sve dogadja samo na ovoj temi.
    Didi zao mi je da nije uspio postupak sada i sretno u 1mj. Budemo se bodrile onda!
    Imamo li koju cekalicu bete ovih dana? 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Vaki

    Vaki

    Broj poruka: 2238

    Prijavi adminu

    Nikitta - nemam nikakvih nuspojava, barem mislim da nemam. Libido mi je inače nizak pa nisam kompetentna da prosudim utječu li i tabletice na to… Meni su prepisali Midiana jer su kao one “najmanje štetne”, možeš misliti… Ne znam, što da mislim. Sad planiram prestati s uzimanjem pa ćemo vidjeti… 

    🤞❤️🙏
    [lilypie.com]url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]

  • Avatar Boa35

    Boa35

    Broj poruka: 1537

    Prijavi adminu

    Grizli

    Malagarava zao mi je da si bila tuzna jucer, teško je biti pozitivan nakon svega. Mene danas uhvatila tuga i tjeskoba od kad sam oci otvorila. Danas je tocno godinu dana da sam imala zadnji spontani i koliko god sam mislila da sam to se skulirala nisam! Tako da te skroz kuzim i taj strah i sve. Drzim čvrsto fige da uspije FET sada al onako kako treba.
    Covjek se zaista zapita dal ima Boga kad vidim sto se sve dogadja samo na ovoj temi.
    Didi zao mi je da nije uspio postupak sada i sretno u 1mj. Budemo se bodrile onda!
    Imamo li koju cekalicu bete ovih dana?


    Ja sam čekalica bete..
    17.11. smo imali prvu inseminaciju, pa u petak radim test.. mislim da će mi ovaj tjedan predugo trajati..jučer su me počele užasno sise bolit, no to mi je uvijek tjedan dana prije nego trebam dobiti.. i svako malo me nešto čudno probode u trbuhu, al više ne znam jel si to umišljam il je..najgore mi bude ako se naglo ustanem, onda me baš zaboli uspod pupka..
    Nemamo baš neka prevelika očekivanja i sam dr nam je rekao da je maleni postotak pozitivnih..al opet u sebi nekako se nadamo lijepim vijestima.. al što bude, bit će..

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    5 ih je ipak.. 4 odlicna i jedan je onako sporiji u razvoju.. u petak u 11 transfer.. joj samo da bude sve okej do petka.. biologica kaze da nebi trebalo nista lose proci… i sto je najbolje te 4 su se same oplodile.. nisu oni direkt ubrizgavali spermij.. tako da ti svakako bi trebali biti kvalitetniji.. a ovaj 1 sto se sporije razvija je isao na  x… joj cure tako sam uzbuđena i želudac me boli.. ne mogu prestati misliti crno.. koliko god se trudim biti pozitivna.. ne znam dali je je to zbog proslog ishoda ili zasto ali ne mogu si pomoci.. idem sad nastaviti cistiti kucu iako nesmijem naglo.. ocistila sam sad kupaonu pa mi doslo slabo.. dosta me jos od punkicije bolucka.. a onda cu se zabavljat bozicni ukrasima.. sretno nam svima 🤞

  • Ema93

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Hej curke. Evo da se i ja konacno javim. Znaci,procitala sam sve,od prve do zadnje stranice. Naime,i sama muku mucim. Pa ajmo poceti. MM i ja vec tri godine pokusavamo dobiti bebaca,ali nas nesto nece. Pa sam ja odlucila nakon 2god neuspjesnog pokusavanja i tjesenja same sebe kao mladi smo(MM skoro 29,ja skoro 26),napraviti nalaze. Kad ono hop,iznenadenje,ja nemam ovulacija. Dobro,sok na prvu,ali ok. MM sgram ologoastenoozospremia. Jos veci sok. U 9om mjesecu prosle godine prve konzultacije na Vg(prezadovoljna sam svima tamo). Jos dodatnih nalaza povaditi i probati s inseminacijom. Ok,moze. Jedna,druga, treca neuspjesne. More suza,tuge,boli i jada. Ok. Idemo dalje. Prvi transfer ICSI metoda. Ja osam oocita,od toga 8 jajnih stanica. Ma super,prezadovoljna sam. Culi se svaki dan, 6 ih se pocelo razvijati, i lijepo su se razvijale, transfer dogovoren 5ti dan. 5ti dan sok, 4 su stale s razvojem, 2 koje su izdrzale su jako lose, 4stanicne. Koma. Dobro,ajd nije to jako lose. Dva tjedna cekanja i beta naravno negativna. Slijedi dogovor za dalje. U 11om mjesecu ove godine, 15.11. transfer IVF, sgram normoozospermia(MM i ja odusevljeni), brdo para potrosili na lijekove da popravimo sgram i upalilo je. Hvala Bogu. Ja 9 oocita, 2 jajne stanice i obje oplodene. Transfer 3i dan. Jedan 8stanican, drugi 4stanican. Ma super, kud i kamo bolje nego prvi put. Beta danas negativna. Jad i bijeda. Iduci mjesec prirodni ciklus. 
    Svim curkama koje su postale mame,cestitam od ❤  ,svaka vam cast na svemu(a i same znamo koliko volje i jacine je potrebno za to), svim cekalicama zelim puno srece i velikeeeeeee beteeeee 😍😍, a nama trudilicama zelim puno srece u daljnim postupcima. Oprostite na duzem postu,ali morala sam vas upoznati sa svojom situacijom. Cini mi se da cemo se druziti neko vrijeme 🤗🤗

  • Avatar Vaki

    Vaki

    Broj poruka: 2238

    Prijavi adminu

    Ema - evo čitam i vidim srce pri dnu poruke te odmah pomislim da se prijavila trudnica… Žao mi je što vam još nije uspjelo. 
    Nikitta - piješ do prvog dana stimulacije ili do pikica ako ideš u dugi protokol. Mi ćemo probati s dugim protokolom pa ću ih piti do 21. dana i onda prestajem jer ću od tada primati decapeptyl. Pa da i to probamo… 😊

    🤞❤️🙏
    [lilypie.com]url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]

  • Ema93

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Vaki

    Ema - evo čitam i vidim srce pri dnu poruke te odmah pomislim da se prijavila trudnica… Žao mi je što vam još nije uspjelo.
    Nikitta - piješ do prvog dana stimulacije ili do pikica ako ideš u dugi protokol. Mi ćemo probati s dugim protokolom pa ću ih piti do 21. dana i onda prestajem jer ću od tada primati decapeptyl. Pa da i to probamo… 😊


    Vaki- vise od svega bi voljela da je uspjelo. Ali eto, uspjet ce drugi put 😉 mogu samo reci da ste mi vi,sve tu,puno pomogle da “ojacam” i nastavim dalje. Samo zelim reci da ne smijemo odustajati i uvijek ici naprijed, glavom kroz zid 😊 
    Svaki neuspjeh je korak blize cilju 😘

  • Avatar Samara

    Samara

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    Ema93

    Hej curke. Evo da se i ja konacno javim. Znaci,procitala sam sve,od prve do zadnje stranice. Naime,i sama muku mucim. Pa ajmo poceti. MM i ja vec tri godine pokusavamo dobiti bebaca,ali nas nesto nece. Pa sam ja odlucila nakon 2god neuspjesnog pokusavanja i tjesenja same sebe kao mladi smo(MM skoro 29,ja skoro 26),napraviti nalaze. Kad ono hop,iznenadenje,ja nemam ovulacija. Dobro,sok na prvu,ali ok. MM sgram ologoastenoozospremia. Jos veci sok. U 9om mjesecu prosle godine prve konzultacije na Vg(prezadovoljna sam svima tamo). Jos dodatnih nalaza povaditi i probati s inseminacijom. Ok,moze. Jedna,druga, treca neuspjesne. More suza,tuge,boli i jada. Ok. Idemo dalje. Prvi transfer ICSI metoda. Ja osam oocita,od toga 8 jajnih stanica. Ma super,prezadovoljna sam. Culi se svaki dan, 6 ih se pocelo razvijati, i lijepo su se razvijale, transfer dogovoren 5ti dan. 5ti dan sok, 4 su stale s razvojem, 2 koje su izdrzale su jako lose, 4stanicne. Koma. Dobro,ajd nije to jako lose. Dva tjedna cekanja i beta naravno negativna. Slijedi dogovor za dalje. U 11om mjesecu ove godine, 15.11. transfer IVF, sgram normoozospermia(MM i ja odusevljeni), brdo para potrosili na lijekove da popravimo sgram i upalilo je. Hvala Bogu. Ja 9 oocita, 2 jajne stanice i obje oplodene. Transfer 3i dan. Jedan 8stanican, drugi 4stanican. Ma super, kud i kamo bolje nego prvi put. Beta danas negativna. Jad i bijeda. Iduci mjesec prirodni ciklus.
    Svim curkama koje su postale mame,cestitam od ❤ ,svaka vam cast na svemu(a i same znamo koliko volje i jacine je potrebno za to), svim cekalicama zelim puno srece i velikeeeeeee beteeeee 😍😍, a nama trudilicama zelim puno srece u daljnim postupcima. Oprostite na duzem postu,ali morala sam vas upoznati sa svojom situacijom. Cini mi se da cemo se druziti neko vrijeme 🤗🤗


    Ema, koje ste sve lijekove koristili da se poboljšao spermiogram? I mi muku mučimo s tim. MM pio biastin ali nikakvih pomaka nije bilo :(

    Ja:AMH 21, sve u redu
    MM: OAT visokog stupnja
    Poliklinika Škvorc 👍
    03.2020 - 1. ET post ICSI-beta 0
    09.2020 - 2. ET. Vraćena 1 blastocista.
    Prva beta 517, druga 1239🎉
    1. UZV-vidljiva gestacijska vrećica
    2.UZV- imamo ❤️
    It's a boy 👣👶💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.