Kad na porodiljni dopust: 45 ili 28 dana prije?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Ja ne znam za te komplikacije, ali ja idem na porodiljni 28 d prije i tako ću i tražiti ginekologa (tako sam planirala i godišnji i sve). Sad ćete reći da sam luda, ali meni je 45 d prije ako radiš teži posao (ja radim u uredu) i ako ti zbilja nekaj ne štima. A ja ne želim izazivati vraga, pa da mi onda zbilja ne bu nekaj štimalo. Sa mnom i bebom je trenutno sve u najboljem redu i ne vidim razloga da idem prije na porodiljni. I tako sam spojila cijeli godišnji na njega i nema me na poslu od 1.7. A kao što sam rekla - u uredu sam, ne u autu (kao prošli put), imam klimu, u 7 mj neće biti toliko posla, tako da sam eto ja tako odlučila.

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Iskrica1347


    Ja ne znam za te komplikacije, ali ja idem na porodiljni 28 d prije i tako ću i tražiti ginekologa (tako sam planirala i godišnji i sve). Sad ćete reći da sam luda, ali meni je 45 d prije ako radiš teži posao (ja radim u uredu) i ako ti zbilja nekaj ne štima. A ja ne želim izazivati vraga, pa da mi onda zbilja ne bu nekaj štimalo. Sa mnom i bebom je trenutno sve u najboljem redu i ne vidim razloga da idem prije na porodiljni. I tako sam spojila cijeli godišnji na njega i nema me na poslu od 1.7. A kao što sam rekla - u uredu sam, ne u autu (kao prošli put), imam klimu, u 7 mj neće biti toliko posla, tako da sam eto ja tako odlučila.

    Nitko neće reći da si luda  Ja sam isto htjela ostati do 28 dana. Radim u uredu, posla uvijek ima, i dosta je stresno, iako su se kolege maksimalno potrudile da me eliminiraju iz svog problema… I bez obzira na to, liječnica mi je rekla da odem 45 dana. Malo i zbog tlaka koji se malo poremetio kad su krenule vrućine, a i ona mi kaže da uživam… Eto, baš tim riječima, da se opustim, malo provedem vrijeme samo za sebe i tako. Kad sam razmislila shvatila sam da će mi tako i biti najbolje. Uzela GO i spojila sve sa datumom od kad mi kreće porodiljni i evo me danas prvi dan kući…
    Ako zaista nemaš komplikacija i posao ti ne zahtjeva neke napore ili tako neke stresne situacije, samo ti daj! 

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Pa o tom se i radi MarijaŠ. Posao nije da nije stresan, ali nije ni neka katastrofa. Čak mi je i ugodno. Imam super ekipu. Svi me nešto štede. Ja se čak i “guram” da mi daju više posla jer mi bude dosadno. :)

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Iskrica1347


    Pa o tom se i radi MarijaŠ. Posao nije da nije stresan, ali nije ni neka katastrofa. Čak mi je i ugodno. Imam super ekipu. Svi me nešto štede. Ja se čak i &quot;guram&quot; da mi daju više posla jer mi bude dosadno. :)

    Ma onda super! Tako i trebaš, ostani hrabra do kraja…  U potpunosti te podržavam!

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Ja sam valjda jedna “od onih” koja bi u “staro vrijeme” radila na polju, rodila i radila dalje…  just kidding

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Iskrica1347


    Ja sam valjda jedna &quot;od onih&quot; koja bi u &quot;staro vrijeme&quot; radila na polju, rodila i radila dalje…  just kidding

    Da ti iskreno kažem, nisam ni ja za ležanje ako baš ne moram. Kažem, bitno je da je okolina na poslu ok, da nema nekih problema u iznošenju same trudnoće i dobro… Meni danas posao malo nedostaje, ne znam kako ću ispuniti dane još 2 mjeseca, ali nekako ću se snaći. Mislim da ću svaki dan praviti nekih kolača…  Samo što to onda neće biti baš za kilažu naj naj… Al ajd…

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar 5ra3

    5ra3

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    MarijaŠ


    Iskrica1347


    Ja sam valjda jedna &amp;quot;od onih&amp;quot; koja bi u &amp;quot;staro vrijeme&amp;quot; radila na polju, rodila i radila dalje…  just kidding
    Da ti iskreno kažem, nisam ni ja za ležanje ako baš ne moram. Kažem, bitno je da je okolina na poslu ok, da nema nekih problema u iznošenju same trudnoće i dobro… Meni danas posao malo nedostaje, ne znam kako ću ispuniti dane još 2 mjeseca, ali nekako ću se snaći. Mislim da ću svaki dan praviti nekih kolača…  Samo što to onda neće biti baš za kilažu naj naj… Al ajd…

    MarijaŠ i ja sam isto spojila godišnji i 45 dana prije poroda na nagovor ginićke i razbijala sam glavu šta ću ja doma od dosade jer inače sam osoba da moram stalno bit u pokretu i glupo mi je gledat tv ili sjedit bzvz. Evo sad mi je od 16.06. počeo porodiljnji i završio g.o. (nekih mjesec dana) i mogu ti reći da mi je proletilo…isto sam mislila kako ću svaki dan nešto raditi,ono totalna generalka kuće pa da ću obavit hrpu stvari i tako to…i jesam napravila dosta toga al mi dođe i dan kad sam bezvoljna i lijena do bola i onda se samo premještam iz sjedećeg u ležeći položaj i tako cijeli dan. Evo sad sam počela prati robicu,posteljinu,pripremam si torbu i sve ostalo…kad sve to završim mogu ponovno na čišćenje pa u rodilište i to je to…prođe sad pa sad!!! 

    5ra ;)

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    5ra, baš me toga strah - da ću se uljeniti… Srećom mi sestrama uskoro završavaju ljetni rokovi, pa sam im dala zadatak da me maltretiraju odlascima u šetnje i druženjima dok je MM na poslu, pa ću onda valjda i dalje biti u pokretu… I ja planiram u idućem periodu kupiti još sve što mi nedostaje, pa sve to oprati, popeglati… I onda generalka gnijezda i čekanje… Hajde, barem si me malo utješila, znači nisam jedina koja se boji toga ne-rada.. 

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    MarijaŠ


    5ra, baš me toga strah - da ću se uljeniti… Srećom mi sestrama uskoro završavaju ljetni rokovi, pa sam im dala zadatak da me maltretiraju odlascima u šetnje i druženjima dok je MM na poslu, pa ću onda valjda i dalje biti u pokretu… I ja planiram u idućem periodu kupiti još sve što mi nedostaje, pa sve to oprati, popeglati… I onda generalka gnijezda i čekanje… Hajde, barem si me malo utješila, znači nisam jedina koja se boji toga ne-rada.. 

    ja imam filing da kad odem na godišnji da mi to bude tak proletilo i da neću ništa stić napravit pogotovo jer prvo idem malo kod seke pa onda do staraca pa onda MM i ja planiramo na more tak da mislim da ću sve oko čišćenja i priprema ostavit za zadnji tren a onda ću se preforsirati

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    je li koristenje GO obvezno?

    naime, kod mene je takva situacija da sam na komplikacijama, a 10.7. mi pocinje kolektivni go do cca. 15.8. kada mi taman pocinje i onih 45 dana porodiljnog dopusta…
    i sad, ne znam da trazim dr.da mi prekine bolovanje ili? jer ovogodisnji GO mogu iskoristiti do 6.mj.sljedece godine, sto mi nista ne znaci jer cu koristiti godinu dana porodiljnog, znaci do 10.mj.2015. tako da bi ostao neiskoristen…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.