Kad na porodiljni dopust: 45 ili 28 dana prije?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    postovane dame, htjela bi saznati da li se moze na porodiljni 45 dana prije ako je sve u redu s trudnocom? znam da se zakonski mora ici 28 dana prije, ali me zanima da li ipak imam izbora pa mogu zatraziti i duze? pretpostavljam da dosta ovisi o socijalnom ginekologu kod kojeg idem… unaprijed hvala na svim iskustvima i odgovorima:)

  • Avatar blondie2010

    blondie2010

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Meni je ginekologica rekla da ako osjecam da trebam ici ranije, nema problema i pisat ce mi 45 dana. A nisam isla ranije na cuvanje - tako da se ocito moze no vjerujem da ovisi o gonekologu

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    ..meni su u firmi rekli 45 dana prije poroda….kod ginekologa mi nist nije rekla..ja sam sad na bolovanju/mirovanju, pa valjda misli da mi jos nista ne treba reci vezano za to, a ja se uopce nisam sjetila pitat…

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Ja sam isla na porodiljni sa komplikacija, i isla sam 45 dana ranije. Mislim da je po zakonu da mozes ici 45 dana prije poroda, a obavezno moras ici 28 dana, al nemoj me drzat za rijec. To je najbolje privjeriti na hzzo-u.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    Ja sam isla na porodiljni sa komplikacija, i isla sam 45 dana ranije. Mislim da je po zakonu da mozes ici 45 dana prije poroda, a obavezno moras ici 28 dana, al nemoj me drzat za rijec. To je najbolje privjeriti na hzzo-u.

    Je, tako je. Barem je bilo prošle godine. Ja sam isto išla s komplikacija na porodiljni 45 dana ranije, a prije nego se zakompliciralo pitala sam ginekologa i rekao je da je obavezno 28 dana prije, a dopušteno 45 dana.

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    hvala puno. sigurno cu jos sve provjeriti u hzzo-u da budem sto posto sigurna. sutra idem na kontrolni pregled kod svoje soc. ginekologice pa cu i nju jos pitati. iako mi ima smisla da iako nema komplikacija, ako osjecam da zelim ici ranije, da moram imati na to i pravo. vidjet cu. uglavnom, jos jednom hvala:)

  • Avatar 5ra3

    5ra3

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    undefined

    Bok ic, ja osobno krećem s porodiljnim 45 dana prije poroda na sugestiju moje doktorice.  Znači 45 dana prije možeš ići na svoj zahtjev ili ti doktorica sama predloži a 28 dana prije poroda po zakonu moraš biti na porodiljnom.  Tvoje je pravo da ideš i 45 dana prije i sigurna sam da će ti gin.to odobriti!!!
    koala123
    postovane dame, htjela bi saznati da li se moze na porodiljni 45 dana prije ako je sve u redu s trudnocom? znam da se zakonski mora ici 28 dana prije, ali me zanima da li ipak imam izbora pa mogu zatraziti i duze? pretpostavljam da dosta ovisi o socijalnom ginekologu kod kojeg idem… unaprijed hvala na svim iskustvima i odgovorima:)

    5ra ;)

  • Avatar EcioiGabi

    EcioiGabi

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Meni je ginekolog samo upisao u knjižicu datum od kada mogu ići (kao tih 45 dana) tako da sam ja nekako između tih 45 i onih obveznih 28 otišla kod svog doktora s tom knjižicom od ginekologa i bez problema mi je otvorio bolovanje, iako je sve bilo uredno, bez komplikacija.

  • Avatar marimana

    marimana

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Mame,koje ste bile na bolovanju/komplikacijama u trudnoći nakon 3 mj da li ste dobile naknadu /plaću od firme. Nažalost, radi se samo o državnim firmama,bolnice i sl.

  • Lorry2

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Je,dobije se nakon tri mjeseca naknada,a navodno ne u visini plaće nego fiksno 3000 kn.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.